PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : دستگاه استخراج بیت کوین چیست و چیکار میکند؟

سیدرضا بازیار
August 15th, 2017, 12:19
من مدتیه که دستگاه های استخراج بیت کوین رو میبینم اما متوجه نشدم دقیقا کارش چیه؟
لطفا توضیح بدین که این دستگاه دقیقا چیکار میکنه و به چه دلیل بیت کوین تولید میشه؟

hoka
August 15th, 2017, 13:03
من مدتیه که دستگاه های استخراج بیت کوین رو میبینم اما متوجه نشدم دقیقا کارش چیه؟
لطفا توضیح بدین که این دستگاه دقیقا چیکار میکنه و به چه دلیل بیت کوین تولید میشه؟

شما با رایانه ی خودتون هم میتونید ماینینگ کنید . ولی خب سرعت کار کمه . این دستگاه ها هم چیزی نیستن غیر از یه رایانه ی کاستومایز شده برای ماینینگ که خب سرعت کار رو میبره بالا .

ماینینگ = کسب بیت کوین که سرعت ماینینگ بستگی به سخت افزار شما داره و خیلی کند هست کلا کار و درآمد زایی

تا جایی که میدونم ماینینگ برای این هست که کمک کنه به امنیت بیت کوین ( یه سری محاسبات ریاضی هست ) حالا شاید این مورد آخر رو اشتباه کنم

wapmaster
August 15th, 2017, 13:18
https://coiniran.com/category/guides/mining/asic/
https://coiniran.com/category/guides/mining/mining-pool/
https://coiniran.com/category/guides/mining/could-minig/
https://coiniran.com/category/guides/mining/gpu-mining/
این مطالب رو بخونید کامل

Bozurg
August 15th, 2017, 13:38

هر تبادل اطلاعاتی که رمز گذاری میشه به محاسبات نیاز داره، وقتی این تبادل اطلاعات مالی باشه محاسبات پیچیده تری داره، وقتی صحبت از پول الکترونیکی باشه که صورت فیزیکی نداره خوب محاسبات خیلی سنگین میشه.
پس اون شرکت دو تا کار میتونه بکنه یا یه عالمه ابر کامپیوتر جمع کنه و محاسبه کنه که سرمایه گذاری زیادی میخواد، یا از یک شرکت غول مثل سان مایکرو سیستم بخواد براش انجام بده که بازم هزینه زیادی داره.

راه حل سوم این هست که بیاد از یه عده مردم عادی کمک بگیره، اینجوری یه سری Pool یا حوزه پردازش ابری به وجود میاد که یه عده با کامپیوتر های معمولی میان و این محاسبات رو انجام میدن و در ازای اینکر پول میگیرن، طبیعتا اگر دستگاه بهتری برای محاسبات داشته بان خوب محاسبات موفق بیشتری دارن و پول بیشتری هم گیرشون میاد، اما نکته جالب اینجا هست اونم این هست که شما تنها نیستید، پس در بیشتر مواقع حتی اگر موفق به محاسبه بشید چیزی گیرتون نمیاد چون کسی زودتر از شما محاسبه کرده، در مقباس بزرگتر گاهی شما به موقع محاسبه کردید اما کل محاسبه که توسط Pool جمع میشه دیر تر از Pool دیگری محاسبه شده، با توجه به پیچیدگی فعلی محاسبات و هزینه سخت افزار اگر پول برق و خواب پول رو حساب کنید، در عمل سرمایه گذاری در این زمینه مقرون به صرفه نیست و چیزی گیرتون نمیاد، البته اوایل کار برای جذب شما از سمت Pool ها مقداری که جلب توجه کنه واریزی وجود داره اما به مرور میبینین مقرون به صرفه نیست. مگر اینکه درآمدتون رو ذخیره کنین که با توجه به رشد قیمت برابری در آینده نه چندان دور سودی به دست بیارین. در غیر این صورت اگر بخواین هر چند ماه هفت تا بیست میلیون دستگاه بخرین و اینترنت پایدار براش تهیه کنین و بزارین یکسره برق مصرف کنه در عمل ضرر میکنین.

سیدرضا بازیار
August 15th, 2017, 15:05
هر تبادل اطلاعاتی که رمز گذاری میشه به محاسبات نیاز داره، وقتی این تبادل اطلاعات مالی باشه محاسبات پیچیده تری داره، وقتی صحبت از پول الکترونیکی باشه که صورت فیزیکی نداره خوب محاسبات خیلی سنگین میشه.
پس اون شرکت دو تا کار میتونه بکنه یا یه عالمه ابر کامپیوتر جمع کنه و محاسبه کنه که سرمایه گذاری زیادی میخواد، یا از یک شرکت غول مثل سان مایکرو سیستم بخواد براش انجام بده که بازم هزینه زیادی داره.

راه حل سوم این هست که بیاد از یه عده مردم عادی کمک بگیره، اینجوری یه سری Pool یا حوزه پردازش ابری به وجود میاد که یه عده با کامپیوتر های معمولی میان و این محاسبات رو انجام میدن و در ازای اینکر پول میگیرن، طبیعتا اگر دستگاه بهتری برای محاسبات داشته بان خوب محاسبات موفق بیشتری دارن و پول بیشتری هم گیرشون میاد، اما نکته جالب اینجا هست اونم این هست که شما تنها نیستید، پس در بیشتر مواقع حتی اگر موفق به محاسبه بشید چیزی گیرتون نمیاد چون کسی زودتر از شما محاسبه کرده، در مقباس بزرگتر گاهی شما به موقع محاسبه کردید اما کل محاسبه که توسط Pool جمع میشه دیر تر از Pool دیگری محاسبه شده، با توجه به پیچیدگی فعلی محاسبات و هزینه سخت افزار اگر پول برق و خواب پول رو حساب کنید، در عمل سرمایه گذاری در این زمینه مقرون به صرفه نیست و چیزی گیرتون نمیاد، البته اوایل کار برای جذب شما از سمت Pool ها مقداری که جلب توجه کنه واریزی وجود داره اما به مرور میبینین مقرون به صرفه نیست. مگر اینکه درآمدتون رو ذخیره کنین که با توجه به رشد قیمت برابری در آینده نه چندان دور سودی به دست بیارین. در غیر این صورت اگر بخواین هر چند ماه هفت تا بیست میلیون دستگاه بخرین و اینترنت پایدار براش تهیه کنین و بزارین یکسره برق مصرف کنه در عمل ضرر میکنین.

این محاسبات چیه؟ چرا باید انجام بشه؟
چرا خودشون انجامش نمیدن؟؟

اصلا واسه من قابل درک نیست که چرا باید یه دستگاه بخریم که برای اونا چیزی رو محاسبه کنه که نمیدونیم چیه و به ازای چه چیزی پول میگیریم؟

Bozurg
August 15th, 2017, 17:53
این محاسبات چیه؟ چرا باید انجام بشه؟
چرا خودشون انجامش نمیدن؟؟

اصلا واسه من قابل درک نیست که چرا باید یه دستگاه بخریم که برای اونا چیزی رو محاسبه کنه که نمیدونیم چیه و به ازای چه چیزی پول میگیریم؟

محاسباتی برای رمز های خیلی پیچیده نقل و انتقال اطلاعات مربوط به تبادلات مالی

ساده هست، چون براشون مجانی تموم میشه یه جورایی وقتی دیگران انجام بدن

Mehrvarzan
August 16th, 2017, 12:22
ماینینگ ارزش کار نداره..
بهترین روش فعلا به نظر من ترید کردن هست که البته باید یه مدت فقط بازار رو بررسی کنی و ترید یاد بگیری که بدونی کی بخری کی بفروشی

Golden-star
August 16th, 2017, 12:50
سخت افزار های قوی مورد نیازه برای استخراج , فقط اینو میدونم که اگر سیستم هات قوی نباشه و خروجی ضعیفی بده اون موقع دیگه استخراجش برای شما سود نمیشه میشه ضرر چون حتی پول برق مصرفی هم به در نمیشه با درآمدت.

rahahosting
August 16th, 2017, 13:00
من روسیه - گرجستان - هلند میتونم برم ایا یک دستگاه بیارم مجازه؟ چه دستگاهی بیارم به خوبه؟

shetabanhost
August 16th, 2017, 13:03
من روسیه - گرجستان - هلند میتونم برم ایا یک دستگاه بیارم مجازه؟ چه دستگاهی بیارم به خوبه؟
کارخونه دستگاه ها در چین هست و در کشورهایی که شما سفر می کنید قطعا قیمت بالا خواهد بود، خصوصا با وضعیت فعلی که دستگاه بسیار کم یاب شده و کارخانه فقط سفارش برای تحویل سه ماه بعد دریافت می کند .
با یک دستگاه مشکلی نیست و به راحتی می تونید به همراه خودتون بیاریدش .

سیدرضا بازیار
August 18th, 2017, 10:23
محاسباتی برای رمز های خیلی پیچیده نقل و انتقال اطلاعات مربوط به تبادلات مالی

ساده هست، چون براشون مجانی تموم میشه یه جورایی وقتی دیگران انجام بدن

چرا این محاسبات رو توسط یه سرور بزرگ انجام نمیدن؟
چرا توسط ربات انجام میشه؟
نمیترسن ما توی اون تقلب کنیم؟

هر چه فکر میکنم برام قابل درک نیست

wapmaster
August 18th, 2017, 10:28
خوب شما اینجوری به نتیجه نمیرسید و مجدد میگید قابل درک نیست !
خوب شما میخوای هاست بخری از واسط میخری میگی چرا خود دیتاسنتر هاست نمیده !
خوب فکر کن به نتیجه میرسی
قیمت دستگاه ها گرونه باید محاسباتی انجام داد که ضرر نکنید
دستگاه ها رو از بازار ترکیه میتونید تهیه کنید ولی فعلا موجود نیست

hoka
August 18th, 2017, 13:28
چرا این محاسبات رو توسط یه سرور بزرگ انجام نمیدن؟
چرا توسط ربات انجام میشه؟
نمیترسن ما توی اون تقلب کنیم؟

هر چه فکر میکنم برام قابل درک نیست

اصل بیت کوین بر مبنای واحد نبودن هست . یعنی نه جای واحدی اطلاعات ذخیره بشه و نه مرجعی باشه . در بیت کوین همه مرجع هستند همه اطلاعات کل رو دارن و همه خودشون بانک هستند . اینطوری دیگه این پول قابل پیگیری نیست این پول رو نمیشه مسدود کرد و هزار کار دیگه

برای همین هست که بیت کوین اینقدر پیشرفت کرد . به دلیل اینکه هیچ چیز واحدی نیست و همه کل هستند

حالا شما میخوای یه سرور بزرگ بگیر برای اینکار و اینکارو انجام بده ولی شخص واحدی نداره بیت کوین

راه تقلبی وجود نداره . هر کسی از تمام اطلاعات بیت کوین یه کپی داره و شما نمیتونی اطلاعات رو یک طرفه دست ببری توش . مگر اینکه همه ی اطلاعات رو از سطح وب با هم ویرایش کنی

mehrangta
August 18th, 2017, 14:41
اصل بیت کوین بر مبنای واحد نبودن هست . یعنی نه جای واحدی اطلاعات ذخیره بشه و نه مرجعی باشه . در بیت کوین همه مرجع هستند همه اطلاعات کل رو دارن و همه خودشون بانک هستند . اینطوری دیگه این پول قابل پیگیری نیست این پول رو نمیشه مسدود کرد و هزار کار دیگه

برای همین هست که بیت کوین اینقدر پیشرفت کرد . به دلیل اینکه هیچ چیز واحدی نیست و همه کل هستند

حالا شما میخوای یه سرور بزرگ بگیر برای اینکار و اینکارو انجام بده ولی شخص واحدی نداره بیت کوین

راه تقلبی وجود نداره . هر کسی از تمام اطلاعات بیت کوین یه کپی داره و شما نمیتونی اطلاعات رو یک طرفه دست ببری توش . مگر اینکه همه ی اطلاعات رو از سطح وب با هم ویرایش کنی

توضیح خوبی بود.
یه نکته رو اضافه کنم اینکه شما وقتی یک تراکنشی رو انجام میدی یک کارمزدی ازتون میگیره این همون پولی هست که برای ساخت هش تراکنش و انتقالش از طریق یک دستگاه استخراج بیت کوین از شما کسر میشه و به کسی که دستگاه استخراج رو خریده پرداخت میشه.