PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : چند سوال قبل از گرفتن نماد اعتماد

سیدرضا بازیار
August 10th, 2017, 16:00
با سلام
من میخوام یه سایت تبلیغات پاپ آپ راه اندازی کنم که مثلا اگه در روز ۱ میلیون کار کنم، ممکنه بیش از ۹۰۰هزار تومنش به کاربر ها برسه و سود من زیر ۱۰درصد باشه

به نظر شما اگه درگاه پرداخت بگیرم، چند درصد باید مالیات بدم؟

میتونم از درگاه پرداخت برای چند سایت استفاده کنم؟ چون قصد دارم حدود ۳-۴ سایت رو راه اندازی کنم. به نظرتون واسه هرکدوم درگاه جداگانه بگیرم یا یه درگاه واسه همشون میشه گرفت؟

abc500x500
August 10th, 2017, 18:09
درود
1- اگر درگاه با نماد بگیرید باید اظهارنامه مالیات هم بدین.
2- اگر نماد نگیرین میتوانید از زرین پال استفاده کنید که احتمالا اداره مالیات مشخصات حسابها را از زرین پال می خواهد.

3- بهتر است در یک بانک که اصلا حساب دیگری ندارید یک حساب فقط مخصوص اینکار باز کنید و در آن بانک درگاه بگیرید یا از زرین پال استفاده کنید.

سایر دوستان در این فروم می گویند در صورت نداشتن آپارتمان اداری یا مغازه و کار کردن در خانه تا حدود 15 میلیون تومان درامد سالانه معاف از مالیات است.

vpgroup
August 10th, 2017, 18:26
با سلام
من میخوام یه سایت تبلیغات پاپ آپ راه اندازی کنم که مثلا اگه در روز ۱ میلیون کار کنم، ممکنه بیش از ۹۰۰هزار تومنش به کاربر ها برسه و سود من زیر ۱۰درصد باشه

میتونم از درگاه پرداخت برای چند سایت استفاده کنم؟ چون قصد دارم حدود ۳-۴ سایت رو راه اندازی کنم. به نظرتون واسه هرکدوم درگاه جداگانه بگیرم یا یه درگاه واسه همشون میشه گرفت؟

با سلام و احترام

بله اگر درگاه پرداخت بگیرید ملزم به پرداخت مالیات سالیانه خواهید شد. توصیه میکنم از درگاه های واسط زرین پال و پی دات ای ار استفاده کنید.

در مورد دوم هم خیر نمیتوانید از درگاه موردنظر در چند وبسایت استفاده کنید. بهتر است برای هر سایت درگاه جداگانه ای بگیرید که در این صورت هزینه ها زیاد میشوند چرا که لازمه ی درگاه مستقیم بانکی دریافت نماد اعتماد میباشد

موفق باشید

hiwebpw
August 10th, 2017, 18:26
با سلام

دوست عزیز از نظر بنده نماد نگیرید کاربری که بخواد اعتماد کنه به اون چیزا توجه نمیکنه
اداره مالیات کار نداره شما چند درصد سود میبری اونا خودشون سودت رو حساب میکنن مثلا میگن کار هاستینگ 14 درصد سود شما هستش
در حالتی که وقتی من اونقدر مشتری ندارم 14 درصد برای خودشون هستش
درگاه هم از واسط های معتبر استفاده کنید- حساب جدایی ایجاد کنید که به اسم خودتون نباشه مبالغ رو به اون واریز کنید
کلا یه کلام و وسلام هر کاری میخواهید بکنید مالیات سنگینی باید بدید چون اداره مالیات ما هنوز سنتی هستش و چیزی حالیشون نیست و فقط شما باید با مدرک اثبات کنید

abc500x500
August 10th, 2017, 18:35
دوست عزیز از نظر بنده نماد نگیرید کاربری که بخواد اعتماد کنه به اون چیزا توجه نمیکنه
اداره مالیات کار نداره شما چند درصد سود میبری اونا خودشون سودت رو حساب میکنن مثلا میگن کار هاستینگ 14 درصد سود شما هستش
در حالتی که وقتی من اونقدر مشتری ندارم 14 درصد برای خودشون هستش
درگاه هم از واسط های معتبر استفاده کنید- حساب جدایی ایجاد کنید که به اسم خودتون نباشه مبالغ رو به اون واریز کنید
کلا یه کلام و وسلام هر کاری میخواهید بکنید مالیات سنگینی باید بدید چون اداره مالیات ما هنوز سنتی هستش و چیزی حالیشون نیست و فقط شما باید با مدرک اثبات کنید

حساب که مال خودشان باید باشد اگر به اسم هر کس دیگری باشد از آن شخص مالیات خواهند گرفت.

hiwebpw
August 10th, 2017, 18:44
حساب که مال خودشان باید باشد اگر به اسم هر کس دیگری باشد از آن شخص مالیات خواهند گرفت.

خب وقتی نماد نگیرند درگاه مستقیم نگیرند کسی دیگر چرا باید مالیات بده؟

Reza G
August 10th, 2017, 18:51
اگر کار شما به صورت حقوقی باشه و دفاتر مالیاتی شرکت تون رو به صورت صحیح تکمیل کنید، مالیات رو فقط بر سود شما می گیرند اما اگر دفاتر تکمیل نباشند، مالیات رو بر کل درآمد می گیرند.

با یک حسابدار مشورت کنید بهتره.

سیدرضا بازیار
August 10th, 2017, 19:05
اگه بجای استفاده از درگاه، از سیستم پرداخت بیت‌کوین استفاده کنم مشکلی پیش نمیاد؟

مثلا واسه پرداخت یا برداشت پول فقط از بیت کوین استفاده بشه

abc500x500
August 10th, 2017, 19:22
اگه بجای استفاده از درگاه، از سیستم پرداخت بیت‌کوین استفاده کنم مشکلی پیش نمیاد؟

مثلا واسه پرداخت یا برداشت پول فقط از بیت کوین استفاده بشه

اگر سایت بین المللی زدی خواستی کالا یا خدمات بفروشی خوب است هم وبمانی و هم بیت کوئین را استفاده کنی ولی اینها جز برای معدودی کاربر حرفه ای اینترنت شناخته شده نیست و تعداد زیادی نمی توانند پول پرداخت کنند.
یک راه هم این است درگاه نگیری و شماره کارت بدی کارت به کارت کنند ولی این هم سخت است.

در یک بانک که حسابی نداری حساب باز کن و از زرین پال یا مشابه آن استفاده کن. کلا زرین پال و مشابه آن چون در حسابشان روزانه میلیونها تومان جابه جا می شود اداره مالیات سراغشان خواهد رفت و آنها هم اطلاعات هر حساب را به اداره مالیات خواهند داد.

- - - Updated - - -

من از شخصی ساکن فرانسه درباره مالیات پرسیدم.
در فرانسه برای فرانسویان مالیات به شدت و سخت گیری حساب میشود ولی حسابداران آنجا تکنیکهایی بکار می برند که مفید واقع شده مالیات کمتری میدی و بسیاری در ایران قابل اجراست:

1- هزینه رفت و آمد هرچه بیشتر در دفتر به عنوان هزینه
2- هزینه اینترنت
3- هزینه هاست و دامنه هرچه بیشتر در دفتر به عنوان هزینه
4- دستمزد سرویسکار و طراح وب و برنامه نویس هرچه بیشتر در دفتر به عنوان هزینه ثبت شود.
5- هزینه دوا درمان با مدرک
6-کمک به خیریه با مدرک
7-هزینه تبلیغ در گوگل هر چه بیشتر در دفتر به عنوان هزینه

مثلا به شما سفارش طراحی وب دادن و هاست و دامنه .
سایت را خودت طراحی کردی قرارداد جور کن بگو مثلا به یک شرکت روسی دادی و خودت 10 درصد کارمزد برداشتی .
یا طراحی و برنامه نویسی را خودت کردی بنویس 4 برنامه نویس و گرافیست همکار بودن و
هاست را از قیمتهای سرور ایران استناد کن چون 1000 برابر گرانتر از هتزنر است بگو مثلا هاست را 100 هزار خریدی 105هزار فروختی.
دامنه را بگو از مثلا رجیستار دات کام خریدی که دانه ای 20 دلار است و یر به یر فروختی.