PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : راهنمایی برای ویرایش کد های Html

alirad
August 9th, 2017, 20:23
سلام
دوستان میخوام فرم ارتباط با ما رو ویرایش کنم و 3 تا سوال دارم

1-چه جوری میشه به جای رنگ سبز پس زمینه یه عکس دلخواه قرار بدم؟
2-چه جوری میشه اجباری بودن یا نبودن پر کردن فیلدهای مختلف فرم رو تعیین کرد؟
3-چه جوری باید تعیین کنم که بعد از زدن دکمه ارسال فرم به کجا ارسال بشه؟یعنی کجا باید فرم ارسالی رو دریافت کنم

https://codepen.io/colorlib/pen/KVoZyv

vpgroup
August 9th, 2017, 20:37
سلام

3-چه جوری باید تعیین کنم که بعد از زدن دکمه ارسال فرم به کجا ارسال بشه؟یعنی کجا باید فرم ارسالی رو دریافت کنم

با سلام و احترام

افزونه ی وردپرسی نصب کردید یا به صورت اختصاصی میخواهید اینکار را انجام دهید؟

موفق باشید

alirad
August 9th, 2017, 20:54
سلام
خیر افزونه ندارم
میخوام خود این کد رو ویرایش کنم

dizaji_saeed
August 9th, 2017, 21:02
سلام

https://codepen.io/colorlib/pen/KVoZyvدرود خدمت شما دوست عزیز

1. در بخش css و قسمت body ، مقدار backgroud برابر 4CAF50 که معرف رنگ سبز هست. با تغییر این مقدا میتونین رنگ دلخواه رو اعمال کنین. از همون بخش هم میتونین با تعریف url بکگراند ، تصویر با ویژگیهای دلخواهتون رو وارد کنین

2. برای پاسخ به این سوال بهتر هست اول پاسخ 3 رو مطالعه بفرمایین ، سپس در ادامه همون ، پاسخ 2 رو براتون مینویسم

3. در بخش html در هدر کدها ، سطر دوم که مربوط به form هست ، میتونین با تعیین مقدار action ، مقصد رو تعریف کنین که مثلا اطلاعات فرم به form.php ارسال بشن و پس از پردازش اطلاعات هم به ایمیلتون ارسال بشن

ادامه 2 : در مقصدی که تعریف کردین (درشماره 3 و پیچ php ) میتونین تعریف کنین که پس از پردازش اطلاعات ، اولا اطلاعات مثلا به ایمیل شما ارسال بشن دوما با تعریف دستورات شرطی ، میتونین اجباری بودن یا اختیاری بودن فیلدهارو تعریف کنین. (حتی میشه پیامی تعریف کنین که در صورت خالی بودن ، پیغامی به کاربر نمایش بده که فیلد بایستی خالی نباشد)

مثلن برام فیلد Name مقدارها به صورت زیر میتوان نوشت ( در مقصد form.php)

تعریف متغییر دریافت از فرم:
@$Name = addslashes($_POST['Name']);

بررسی مقدار خالی/پر بودن فیلد (اجباری/اختیاری کردن)
if (strlen($Name) == 0 )
{ die("لطفا نام و نام خانوادگی خود را وارد نمایید"); }

در انتها برای ارسال به ایمیل ، به صورت زیر میتونین فرم رو تکمیل کنین:

$header = "From: $EMail\n" .
"Reply-To: $EMail\n";
$header .= "Content-Type: text/html; charset=UTF-8\n";
$subject = "موضوع";
$email_to = "ایمیل مقصد شما";
$message =
"Name: $Name"."<br />" ;

@mail($email_to, $subject ,$message ,$header ) ;
echo("تاییدیه ارسال اطلاعات فرم جهت نمایش به کاربر");

باتقدیم احترام ؛ موفق باشین

persiandroid
August 9th, 2017, 21:06
سلام

سلام
نیاز به کمی دانش html دارد.
در صورت لزوم می توانیم با دریافت هزینه این کار را برای شما انجام دهیم اما میبایست تاپیک درخواستی ارسال بفرمایید.

Reza G
August 9th, 2017, 21:07
سلام

سلام

1- توی کدهای css مقدار

background: #4CAF50;

را جایگزین کنید با

background-image: url("bg.jpg");

به جای bg.jpg آدرس عکس مدنظر را وارد کنید.

2- توی کدهای html با استفاده از صفت required برای اینپوت ها قابل تعیین هست. مثال زیر یه فیلد ضروریه:

<input placeholder="Your Web Site (optional)" type="url" tabindex="4" required>

3- اینو برای کجا میخواید؟ برای ارسال به دیتابیس یا فقط میخواید ورودی فرم، در جایی نمایش داده بشه؟

alirad
August 9th, 2017, 21:18
درود خدمت شما دوست عزیز

1. در بخش css و قسمت body ، مقدار backgroud برابر 4CAF50 که معرف رنگ سبز هست. با تغییر این مقدا میتونین رنگ دلخواه رو اعمال کنین. از همون بخش هم میتونین با تعریف url بکگراند ، تصویر با ویژگیهای دلخواهتون رو وارد کنین

2. برای پاسخ به این سوال بهتر هست اول پاسخ 3 رو مطالعه بفرمایین ، سپس در ادامه همون ، پاسخ 2 رو براتون مینویسم

3. در بخش html در هدر کدها ، سطر دوم که مربوط به form هست ، میتونین با تعیین مقدار action ، مقصد رو تعریف کنین که مثلا اطلاعات فرم به form.php ارسال بشن و پس از پردازش اطلاعات هم به ایمیلتون ارسال بشن

ادامه 2 : در مقصدی که تعریف کردین (درشماره 3 و پیچ php ) میتونین تعریف کنین که پس از پردازش اطلاعات ، اولا اطلاعات مثلا به ایمیل شما ارسال بشن دوما با تعریف دستورات شرطی ، میتونین اجباری بودن یا اختیاری بودن فیلدهارو تعریف کنین. (حتی میشه پیامی تعریف کنین که در صورت خالی بودن ، پیغامی به کاربر نمایش بده که فیلد بایستی خالی نباشد)

مثلن برام فیلد Name مقدارها به صورت زیر میتوان نوشت ( در مقصد form.php)

تعریف متغییر دریافت از فرم:
@$Name = addslashes($_POST['Name']);

بررسی مقدار خالی/پر بودن فیلد (اجباری/اختیاری کردن)
if (strlen($Name) == 0 )
{ die("لطفا نام و نام خانوادگی خود را وارد نمایید"); }

در انتها برای ارسال به ایمیل ، به صورت زیر میتونین فرم رو تکمیل کنین:

$header = "From: $EMail\n" .
"Reply-To: $EMail\n";
$header .= "Content-Type: text/html; charset=UTF-8\n";
$subject = "موضوع";
$email_to = "ایمیل مقصد شما";
$message =
"Name: $Name"."<br />" ;

@mail($email_to, $subject ,$message ,$header ) ;
echo("تاییدیه ارسال اطلاعات فرم جهت نمایش به کاربر");

باتقدیم احترام ؛ موفق باشین

واقعا ممنونم از شما بابت توضیحات کاملتون انجام میدم اگر مشکلی داشتم بازم مزاحمتون میشم

- - - Updated - - -

سلام

1- توی کدهای css مقدار

background: #4CAF50;

را جایگزین کنید با

background-image: url("bg.jpg");

به جای bg.jpg آدرس عکس مدنظر را وارد کنید.

2- توی کدهای html با استفاده از صفت required برای اینپوت ها قابل تعیین هست. مثال زیر یه فیلد ضروریه:

<input placeholder="Your Web Site (optional)" type="url" tabindex="4" required>

3- اینو برای کجا میخواید؟ برای ارسال به دیتابیس یا فقط میخواید ورودی فرم، در جایی نمایش داده بشه؟

ممنون از توضیحات مفیدتون در مورد سوال۳ میخوام این فرم رو توی سایتم قرار بدم و وقتی کسی فرم رو پر کرد محتوای فرم برای من ارسال بشه حالا یه رونوشت هم به خود پر کننده فرم ارسال شد چه بهتر

Reza G
August 9th, 2017, 21:53
برای قرار دادن که کافیه کدها رو در برگه مدنظر بریزید ولی توصیه میکنم قبل از هر چیزی این آموزش رو مطالعه کنید. به صورت مبسوط توضیح داده:

https://webgoo.ir/125/%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4-%D8%B3%D8%A7%D8%AE%D8%AA-%D9%81%D8%B1%D9%85-%D8%AA%D9%85%D8%A7%D8%B3-%D8%A8%D8%A7-php-%D9%88-mysql

alirad
August 9th, 2017, 23:28
برای قرار دادن که کافیه کدها رو در برگه مدنظر بریزید ولی توصیه میکنم قبل از هر چیزی این آموزش رو مطالعه کنید. به صورت مبسوط توضیح داده:

https://webgoo.ir/125/%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4-%D8%B3%D8%A7%D8%AE%D8%AA-%D9%81%D8%B1%D9%85-%D8%AA%D9%85%D8%A7%D8%B3-%D8%A8%D8%A7-php-%D9%88-mysql
واقعا ممنونم از شما لطف کردید

alirad
August 10th, 2017, 01:44
آقا سعید و آقا رضا یه سوال دیگه دارم من برای بک گراند با راهنمایی های که کردید یه عکس گذاشتم که سایزش تقریبا 1700*3000 هست

وقتی با لب تاب سایتو باز میکنم توی مرورگر از بالا و پایین و کنارین عکسو برش میزنه و کوچکتر میکنه اما کل صفحه با عکس پر میشه(با یه کم اسکرول عمودی و بدون اسکرول افقی)

همچنین توی موبایلم عکس برش نمیخوره و کل سایت توی نصفه بالای صفحه گوشی نشون داده میشه و نصفه پایین صفحه به شکل رنگ آبی یک دست نشون داده میشه(بدون اسکرول افقی و بدون اسکرول عمودی)

وقتی گوشی رو افقی میچرخونم میکنم صفحه کامل با عکس پر میشه ( یه کم اسکرول عمودی در صفحه ایجاد میشه و بدون اسکرول افقی)

Reza G
August 10th, 2017, 01:56
در صورت امکان آدرس صفحه مدنظر رو بذارید که به صورت زنده ببینیم و راهنمایی کنیم. اما در حالت کلی میتونم بگم که با استفاده از ویژگی background-size می تونید سایز پس زمینه رو مشخص کنید.

این ویژگی مقادیر مختلفی میگیره.
مثلاً در حالت background-size:cover پس زمینه به نحوی ریسایز میشه که کل ناحیه رو پوشش بده.
اما در حالت background-size:contain پس زمینه به نحوی ریسایز میشه که با حفظ نسبت ابعادی، درون کادر مدنظر جا بشه. در این حالت دیگه تصویر کراپ نمیشه.

alirad
August 10th, 2017, 02:33
در صورت امکان آدرس صفحه مدنظر رو بذارید که به صورت زنده ببینیم و راهنمایی کنیم. اما در حالت کلی میتونم بگم که با استفاده از ویژگی background-size می تونید سایز پس زمینه رو مشخص کنید.

این ویژگی مقادیر مختلفی میگیره.
مثلاً در حالت background-size:cover پس زمینه به نحوی ریسایز میشه که کل ناحیه رو پوشش بده.
اما در حالت background-size:contain پس زمینه به نحوی ریسایز میشه که با حفظ نسبت ابعادی، درون کادر مدنظر جا بشه. در این حالت دیگه تصویر کراپ نمیشه.
سلام تشکر از راهنماییتون
در هر دو حالت cover و contain یه قسمت از عکس بریده میشه و به بالا یا پایین یا کناره عکس اضافه میشه مثل این میمونه که طول و یا عرض عکس کم میاد و قالب از خود عکس یه تیکه کپی پیست میکنه و به ادامه عکس اضافه میکنه(یا بالا یا کناره)
ولی در کل فکر کنم کد های فرم تماس ریسپانسیو نیست چون توی گوشی صفحه قابلیت زوم داره

میشه مثلا یه همچین چیزی تعریف کرد background width:auto و background hight:auto من کد نویسی اصلا بلد نیستم اینم قبلا یه جاهایی دیدم گفتم نظر شما رو بپرسم
مشکل اصلی توی گوشی هست فکر کنم کد ها ریسپانسیو نیستن

kiavaco
August 10th, 2017, 03:06
آقا سعید و آقا رضا یه سوال دیگه دارم من برای بک گراند با راهنمایی های که کردید یه عکس گذاشتم که سایزش تقریبا 1700*3000 هست

وقتی با لب تاب سایتو باز میکنم توی مرورگر از بالا و پایین و کنارین عکسو برش میزنه و کوچکتر میکنه اما کل صفحه با عکس پر میشه(با یه کم اسکرول عمودی و بدون اسکرول افقی)

همچنین توی موبایلم عکس برش نمیخوره و کل سایت توی نصفه بالای صفحه گوشی نشون داده میشه و نصفه پایین صفحه به شکل رنگ آبی یک دست نشون داده میشه(بدون اسکرول افقی و بدون اسکرول عمودی)

وقتی گوشی رو افقی میچرخونم میکنم صفحه کامل با عکس پر میشه ( یه کم اسکرول عمودی در صفحه ایجاد میشه و بدون اسکرول افقی)

به دلیل ریسپانسیو و ادپتیو نبودن سایت هست

شما با قرار دادن background size میتوانید عکس رو به صورت cover کنید و برای بهینه سازی برای گوشی و ... میتونید در ارتباط باشید راهنمایی در صورت ممکن بود بهتون بکنم :x

موفق و پیروز باشید

alirad
August 11th, 2017, 23:22
کسی میتونه راهنمایی کنه؟