PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مراحل شکایت و رسیدگی در شورای حل اختلاف

dertgtr
August 9th, 2017, 16:05
سلام دوستان در مورد مراحل شکایت و رسیدگی در شورای حل اختلاف نیاز به راهنمایی شما دارم قضیه رو با یک فرض شروع می کنم :

فرض کنیم بنده از یک سرویس دهنده شماره مجازی مثلا شماره مجازی روسیه از یکی از دوستان حاظر در این انجمن شکایت کنم . با این ادعا که این دوست باید بسته فیزیکی و سیم کارت تحویل بنده میداده ! در حالیکه این ادعا کذب هست چون این بنده خدا در سایتش اصلا محصوصلی به عنوان سیم کارت نزاشته و در همه جای سایت عنوان کرده که این محصوص مجازی و شماره هست نه سیم !

با این اوصاف آیا بنده می تونم شکایت کنم که ایشون سیم حقیقی به آدرس پستی من ارسال پستی نکرده؟

و اگر شکایت کنم مراحل قانونی چیه؟

و ایا ایشون می تونه از من ادعای حیثیت بکنه و دریافت غرامت و .... ؟

لطفا منو راهنمایی کنید

ارادت :53:

persiandroid
August 9th, 2017, 16:21
سلام دوستان در مورد مراحل شکایت و رسیدگی در شورای حل اختلاف نیاز به راهنمایی شما دارم قضیه رو با یک فرض شروع می کنم :

فرض کنیم بنده از یک سرویس دهنده شماره مجازی مثلا شماره مجازی روسیه از یکی از دوستان حاظر در این انجمن شکایت کنم . با این ادعا که این دوست باید بسته فیزیکی و سیم کارت تحویل بنده میداده ! در حالیکه این ادعا کذب هست چون این بنده خدا در سایتش اصلا محصوصلی به عنوان سیم کارت نزاشته و در همه جای سایت عنوان کرده که این محصوص مجازی و شماره هست نه سیم !

با این اوصاف آیا بنده می تونم شکایت کنم که ایشون سیم حقیقی به آدرس پستی من ارسال پستی نکرده؟

لطفا منو راهنمایی کنید

سلام
بفرمایید که ایشان هنگام فروش به شما قول دریافت سیمکارت فیزیکی دادند؟ و یا تنها شماره مجازی؟

dertgtr
August 9th, 2017, 16:23
سلام
بفرمایید که ایشان هنگام فروش به شما قول دریافت سیمکارت فیزیکی دادند؟ و یا تنها شماره مجازی؟

آیا قول و صحبت که جایی هم ثبت نشده نه در سایت نه در فاکتور خرید مدرک دادگاه پسندی هست؟

eslamzadeh
August 9th, 2017, 16:26

لطفا منو راهنمایی کنید

.
با سلام
از آنجایی که نام محصول شماره مجازی بوده شکایت شما به هیچ جایی نمیرسد و پرونده بسته میشود.
و اعاده حیثیت فقط در پرونده های کیفری میشه

mizban97
August 9th, 2017, 16:31
آیا قول و صحبت که جایی هم ثبت نشده نه در سایت نه در فاکتور خرید مدرک دادگاه پسندی هست؟

عزیز این حرفا چیه میزنید!
معلومه که به جایی نمیرسه!
شما با آگاهی کامل خرید انجام دادید. اگر دنبال سیم کارت فیزیکی بودید قطعا از اون شخص خریداری نمیکردید.
لطفا کمی منطقی باشید. اگر دنبال سیم کارت هستید تو همین انجمن دوستان میفروشند سیم کارت اتریش یا ورلد سیم موجود هست. هر کدام دوست داشتید خریداری میکنید.(اینکه دعوا نداره)

persiandroid
August 9th, 2017, 16:31

شما حتی مدرکی علیه ایشان جهت اثبات خرید شماره مجازی از ایشان هم ندارید؟

dertgtr
August 9th, 2017, 16:33
.
با سلام
از آنجایی که نام محصول شماره مجازی بوده شکایت شما به هیچ جایی نمیرسد و پرونده بسته میشود.
و اعاده حیثیت فقط در پرونده های کیفری میشه

بله در محصول ارائه شده هیچ نامی از سیم کارت برده نشده و فقط قید شده شماره موبایل
طرف وکیل هم گرفته شماره دادنامه رو هم اس ام اس کرده به متهم ! یعنی شکایت انجام شده !

پس متهم بعد اینکه ازش شکایت شد و پش به دادگاه کشیده شد و کلی وقت و انرزی اش گرفته شد و بهش تهمت کلاهبرداری شده شد و ... هیچ ادعایی نمی تونه بکنه؟!

eslamzadeh
August 9th, 2017, 16:34
بستگی داره!
مثلا اگر در جایی ثبت شده باشه یا رکورد شده باشه قابل استناد هست!

dertgtr
August 9th, 2017, 16:34
عزیز این حرفا چیه میزنید!
معلومه که به جایی نمیرسه!
شما با آگاهی کامل خرید انجام دادید. اگر دنبال سیم کارت فیزیکی بودید قطعا از اون شخص خریداری نمیکردید.
لطفا کمی منطقی باشید. اگر دنبال سیم کارت هستید تو همین انجمن دوستان میفروشند سیم کارت اتریش یا ورلد سیم موجود هست. هر کدام دوست داشتید خریداری میکنید.(اینکه دعوا نداره)

اینی که گفتم " من " مثال بود ! :-o

واقعیتش قضیه برعکس هست از من شکایت شده

- - - Updated - - -

شما حتی مدرکی علیه ایشان جهت اثبات خرید شماره مجازی از ایشان هم ندارید؟

مدرک فقط ایمیل و پرداخت آنلاین بانکی هست ایمیل یاهو

mizban97
August 9th, 2017, 16:38

اهان
خب براتون بگم این چیزا ساده هیچوقت به جایی نمیرسه.
تو مملکت اینقد کلاه برداری داریم که ازش بی خبر هستیم میلیون ها پول کلاه برداری و پول شویی میشه.
هزاران شاکی تو دادگاه هست اونوقت بیان به خاطر محصول مجازی که شما حتی مقصر هم نیستی و محصول مجازی فروختید شکایت کنند چرا؟ چون سیم کارت بهش ندادید.
شما اگر دقیقا به مشتری خودتون گفتید که محصول مجازی هست و هیچگونه سیم کارت فیزیکی در کار نیست بله حق با شماست ولی اگر تو سایتتون صراحتا قید شده است که سیم کارت تحویل مشتری بدید میشه به مشتری هم حق داد شاکی باشه اما برای این چیزا شکایت به جایی نمیرسه.
خودتون دوستانه حلش کنید.
به نظر بنده ایشون دارن اعتراض بی جا میکنند. بهتره ایشون بلاک کنید و جواب ایشون ندید.

eslamzadeh
August 9th, 2017, 16:38
بله در محصول ارائه شده هیچ نامی از سیم کارت برده نشده و فقط قید شده شماره موبایل
طرف وکیل هم گرفته شماره دادنامه رو هم اس ام اس کرده به متهم ! یعنی شکایت انجام شده !

پس متهم بعد اینکه ازش شکایت شد و پش به دادگاه کشیده شد و کلی وقت و انرزی اش گرفته شد و بهش تهمت کلاهبرداری شده شد و ... هیچ ادعایی نمی تونه بکنه؟!

.
خب اگر نوشته شماره موبایل باز این سندی نمیشه و کلمه ای با نام سیم کارت در محصول موجود نبوده. و در مورد اعاده حیثیت باید بگم قانون اعاده حیثیت فقط برای پرونده های کیفری هست!
البته وقت آن چنانی گرفته نمیشه طرف شکایت میکنه و به پلیس فتا ارجا داده میشه پلیس شخص رو می خواد تا بیاد توضیحات رو بده و بعد از تحقیقات پرونده میره دست دادستان و اونجا بسته میشه برای این نوع شکایتی که شما توضیح دادید.

dertgtr
August 9th, 2017, 16:42
اهان
خب براتون بگم این چیزا ساده هیچوقت به جایی نمیرسه.
تو مملکت اینقد کلاه برداری داریم که ازش بی خبر هستیم میلیون ها پول کلاه برداری و پول شویی میشه.
هزاران شاکی تو دادگاه هست اونوقت بیان به خاطر محصول مجازی که شما حتی مقصر هم نیستی و محصول مجازی فروختید شکایت کنند چرا؟ چون سیم کارت بهش ندادید.
شما اگر دقیقا به مشتری خودتون گفتید که محصول مجازی هست و هیچگونه سیم کارت فیزیکی در کار نیست بله حق با شماست ولی اگر تو سایتتون صراحتا قید شده است که سیم کارت تحویل مشتری بدید میشه به مشتری هم حق داد شاکی باشه اما برای این چیزا شکایت به جایی نمیرسه.
خودتون دوستانه حلش کنید.
به نظر بنده ایشون دارن اعتراض بی جا میکنند. بهتره ایشون بلاک کنید و جواب ایشون ندید.

نه تو سایت صراحتا قید شده شماره موبایل . مشتری هم بدون تماس سفارش داده و بهش تحویل شده . الان از بنده در شورای حل اختلاف شعبه ... تهران شکایت کرده وکیل هم گرفته ! شماره داد نامه رو هم اس ام اس زده . جدای این اس ام اس های توهین و فحاشی و مزاحمت های بالای 30 مورد در 24 ساعت !

- - - Updated - - -

.
خب اگر نوشته شماره موبایل باز این سندی نمیشه و کلمه ای با نام سیم کارت در محصول موجود نبوده. و در مورد اعاده حیثیت باید بگم قانون اعاده حیثیت فقط برای پرونده های کیفری هست!
البته وقت آن چنانی گرفته نمیشه طرف شکایت میکنه و به پلیس فتا ارجا داده میشه پلیس شخص رو می خواد تا بیاد توضیحات رو بده و بعد از تحقیقات پرونده میره دست دادستان و اونجا بسته میشه برای این نوع شکایتی که شما توضیح دادید.

خوب پرونده تهران هست و بنده الان تهران نیستم و نمی خواهم هم بابت بچه بازی یه پسر بچه وقتم رو تلف کنم و برم تهران . اگر نرم چی میشه؟

persiandroid
August 9th, 2017, 16:44

- - - Updated - - -

مدرک فقط ایمیل و پرداخت آنلاین بانکی هست ایمیل یاهو

پرداخت از طریق ایمیل و یا کارت به کارت شدن مبلغ مدرک محسوب نمی شود.
پرداخت شما چه مبلغی بوده؟

mizban97
August 9th, 2017, 16:46
نه تو سایت صراحتا قید شده شماره موبایل . مشتری هم بدون تماس سفارش داده و بهش تحویل شده . الان از بنده در شورای حل اختلاف شعبه ... تهران شکایت کرده وکیل هم گرفته ! شماره داد نامه رو هم اس ام اس زده . جدای این اس ام اس های توهین و فحاشی و مزاحمت های بالای 30 مورد در 24 ساعت !

شما یه کاری کن.
یه گزارش بنویس شرح توضیحات محصول و خرید ایشون بنویس و کاملا بگو که سرویس های بصورت مجازی هست و ایشون سرویس شماره مجازی دریافت کرده است و ما به ایشون کامل تحویل داده ایم. و اینم درج کن که محصول فوق فاقد سیم کارت فیزیکی بوده است شماره بصورت مجازی بوده است.
وقتی گزارش نوشتی + تصاویر اسمس های فحاشی و توهین و هر موردی که برای شما ارسال کرده است ضمیمه کنید تحویل شورا بدید.
شما هم میتونید به دلیل مزاحمت از ایشون شکایت کنید.
ایشون هیچ حقی نداره به شماره همراه شما توهین ارسال کند.

dertgtr
August 9th, 2017, 16:47
پرداخت از طریق ایمیل و یا کارت به کارت شدن مبلغ مدرک محسوب نمی شود.
پرداخت شما چه مبلغی بوده؟

از طریق سایت های پرداخت واسط پرداخت انجام شده مبلغ 150 هزار تومان !

- - - Updated - - -

شما یه کاری کن.
یه گزارش بنویس شرح توضیحات محصول و خرید ایشون بنویس و کاملا بگو که سرویس های بصورت مجازی هست و ایشون سرویس شماره مجازی دریافت کرده است و ما به ایشون کامل تحویل داده ایم. و اینم درج کن که محصول فوق فاقد سیم کارت فیزیکی بوده است شماره بصورت مجازی بوده است.
وقتی گزارش نوشتی + تصاویر اسمس های فحاشی و توهین و هر موردی که برای شما ارسال کرده است ضمیمه کنید تحویل شورا بدید.
شما هم میتونید به دلیل مزاحمت از ایشون شکایت کنید.
ایشون هیچ حقی نداره به شماره همراه شما توهین ارسال کند.

فقط مشکل اینجا ست که من نمی خوام وقت و پولم رو هدر بدم برم تهران ! کار و زندگی ام رو ول کنم برم تهران اونم برای هیچی ! اگر نرم چی میشه؟

eslamzadeh
August 9th, 2017, 17:03

- - - Updated - - -

خوب پرونده تهران هست و بنده الان تهران نیستم و نمی خواهم هم بابت بچه بازی یه پسر بچه وقتم رو تلف کنم و برم تهران . اگر نرم چی میشه؟

پرونده رو معمولا پلیس فتا ارجا میده به پلیس فتای شهر مورد نظر و شما به پلیس فتای اونجا مراجعه میکنید.

dertgtr
August 9th, 2017, 17:07
پرونده رو معمولا پلیس فتا ارجا میده به پلیس فتای شهر مورد نظر و شما به پلیس فتای اونجا مراجعه میکنید.

من از خدامه چون نمی توننم کار و زندگی ام رو ول کنم برم تهران و کلی هم هزنیه کنم برای اقامت و ... تو تهران !
شنیدم بعضی وقت ها دادستان اخطاریه میده برای متهم و اگر متهم نیومد حکم بلوکه کردن حساب های بانکی اش رو میده ! درسته؟

persiandroid
August 9th, 2017, 17:15
برای مبلغی که فرمودید تمامی شکایت در شورای حل اختلاف انجام می پذیر و شاکی با توجه به عدم وجود مدارک مستند و عدم توانایی ارائه آن به شورای حل اختلاف می تواند به صورت قسوم شکایت خود را انجام دهد.
اصولا اینگونه شکایت ها به نتیجه نخواهد رسید چون قسوم یکی از شوخی های روزانه ی مردم است.

dertgtr
August 9th, 2017, 17:19
برای مبلغی که فرمودید تمامی شکایت در شورای حل اختلاف انجام می پذیر و شاکی با توجه به عدم وجود مدارک مستند و عدم توانایی ارائه آن به شورای حل اختلاف می تواند به صورت قسوم شکایت خود را انجام دهد.
اصولا اینگونه شکایت ها به نتیجه نخواهد رسید چون قسوم یکی از شوخی های روزانه ی مردم است.

والا من به خاطر 150 تومن نمی تونم برم تهران و میلیون ها خرج اقامت و سفر کنم تا در شورای حل اختلافی حاظر بشم که یه پسر بچه شاکی اش هست !
می ترسم فقط اگر نرم دادستان حکم بلوکه کردن شماره حساب های بانکی ام رو بده !

gdfire
August 9th, 2017, 17:19
این مشکل بی سوادی طرفه که فرق شماره مجازی و سیم کارتو نمیدونه:))
بعدشم اگه موضو سایتت فروش شماره مجازی بوده و به طرف تحویل دادی پس ایفای تعهدتو کردی:-p
پ ن پ طرف باس دعوای حقوقی میکرد نه که رفته شورا :105: (در کل به جایی نمیرسه و بسته میشه چون تو تعهدت که ماهیت سایتت فروش شماره مجازی بودی کردی و تحویل طرف شده شماره مجازی حالا اینه که بی سواد بوده فرق مجازی و فیزیکی نمیدونسه گردنه تو نیست ک:-&بعدشم همه سایتا فروشگاهی یه توافق نامه و قانونی دارن که توضیحات راهنماهایی توشه!)
حقه فحاشیم بت نداشته اون اسارو که فحاشی کرده همه رو نگه دار یه شکواییه اماده کن و ادلت کن و مسلح برو دادگاه 74 ضربه شلاق داره و جزای نقدی می برن واسش:))پس وقت بزار برو یهو دیدی قاضی واسش زد جزا نقدی یه چی دشت کردی:">فقط با قاضی خواسی حرف بزنی با استناد سایتت و بهش بفهمون فرق شماره مجازی و سیم کارت فیزیکیو خیلی از قضات متاسفانه بی سوادن دانشجو حقوق نیسن فقهن:104:
باس میرفت دادسرا جرایم رایانه ای نه شورا حل اخلاف اصلا صلاحیت رسیدگی نداره شورا!:52:اونم اول فتا ک صدات میکردن اونجا حرف میزدین بعد میفرستاد پرونده رو دادسرا و بسته میشد کلا راه اشتباه رفته

persiandroid
August 9th, 2017, 17:31
والا من به خاطر 150 تومن نمی تونم برم تهران و میلیون ها خرج اقامت و سفر کنم تا در شورای حل اختلافی حاظر بشم که یه پسر بچه شاکی اش هست !
می ترسم فقط اگر نرم دادستان حکم بلوکه کردن شماره حساب های بانکی ام رو بده !

عرض کردم برای مبلغی که فرمودید تنها راه شکایت همین است.
همچنین برای 150,000 تومان حساب شخصی را بلوکه نمی کنند. و بلوکه کردن حساب در صورتی است که کلاه برداری به صورت محرز اثبات شود و این در صورتی است که فرد شاکی از طریق کیفری و یا حقوقی اقدام به شکایت کند و چون برای 150,000 تومان در دادسرا تشکیل پرونده انجام نمی شود و به شورای حل اختلاف ارجاع داده می شود طرف شاکی نمی تواند چنین درخواستی از اشخاصی که پشت میز نشستند درخواست بلوکه کردن حساب شما را کند.

dertgtr
August 9th, 2017, 17:34
عرض کردم برای مبلغی که فرمودید تنها راه شکایت همین است.
همچنین برای 150,000 تومان حساب شخصی را بلوکه نمی کنند. و بلوکه کردن حساب در صورتی است که کلاه برداری به صورت محرز اثبات شود و این در صورتی است که فرد شاکی از طریق کیفری و یا حقوقی اقدام به شکایت کند و چون برای 150,000 تومان در دادسرا تشکیل پرونده انجام نمی شود و به شورای حل اختلاف ارجاع داده می شود طرف شاکی نمی تواند چنین درخواستی از اشخاصی که پشت میز نشستند درخواست بلوکه کردن حساب شما را کند.

پس من که حاظر نمیشم برام اخطاریه صد در صد ارسال میشه باز هم که نمیرم پس آخرش چی میشه؟

mizban97
August 9th, 2017, 17:34
فقط مشکل اینجا ست که من نمی خوام وقت و پولم رو هدر بدم برم تهران ! کار و زندگی ام رو ول کنم برم تهران اونم برای هیچی ! اگر نرم چی میشه؟

هیچگونه مشکلی پیش نمیاد!
مگه چیکار کردید عزیز !
اون شخص برای خودش بلوف میزنه شما باید گوش بدی!

eslamzadeh
August 9th, 2017, 17:40
من از خدامه چون نمی توننم کار و زندگی ام رو ول کنم برم تهران و کلی هم هزنیه کنم برای اقامت و ... تو تهران !
شنیدم بعضی وقت ها دادستان اخطاریه میده برای متهم و اگر متهم نیومد حکم بلوکه کردن حساب های بانکی اش رو میده ! درسته؟
.
نه قبل از دادستان پلیس فتا از شما می خواد که اظهارات خودتون رو بنویسید بعد نتیجه رو تحلیل میکنه و میده دادستان و بعد دادستان نگاه میکنه که به احتمال زیاد حکم هم صادر بکنه و نیاز نباشه البته پلیس فتای تهران 6 ماه حداقل زمان میبره تا این پرونده رو بررسی و رسیدگی بکنه

persiandroid
August 9th, 2017, 17:44
پس من که حاظر نمیشم برام اخطاریه صد در صد ارسال میشه باز هم که نمیرم پس آخرش چی میشه؟

برای تشکیل جلسات شورا برای طرفین 3 بار احضاریه ارسال می کنند. شما می توانید در بار اول و دوم شرکت نکنید. برای بار سوم باید در جلسه شرکت کنید در غیر اینصورت شورا رای را به نفع شاکی صادر می کند.

dertgtr
August 9th, 2017, 17:47
برای تشکیل جلسات شورا برای طرفین 3 بار احضاریه ارسال می کنند. شما می توانید در بار اول و دوم شرکت نکنید. برای بار سوم باید در جلسه شرکت کنید در غیر اینصورت شورا رای را به نفع شاکی صادر می کند.

بار سوم هم نرم پس بعدش که به نفع شاکی شد بعدش چی میشه؟
یعنی به خاطر 150 تومن برم تهران میلیون ها خرج اقامت و سفر و ... کنم؟!!!

persiandroid
August 9th, 2017, 17:53
بار سوم هم نرم پس بعدش که به نفع شاکی شد بعدش چی میشه؟
یعنی به خاطر 150 تومن برم تهران میلیون ها خرج اقامت و سفر و ... کنم؟!!!

نیاز به اقامت ندارید، طبق ساعتی که مشخص کردند حضور پیدا میکنید و نهایتا 1 ساعت به طول می انجامد.
عرض کردم اگر حضور پیدا نکنید شورا رای را به نفع شاکی صادر می کند و بعد از آن شاکی می تواند مبلغ را از شما تمام و کمال دریافت کند در صورت ممانعت توسط شما، ایشان می تواند موضوع را از طریق قضایی و با عنوان کیفری پیگیری کند و در نتیجه شما احضاریه از دادسرای کیفری دریافت می کنید. به دلیل عدم توجه به احضاریه های دولتی و خیانت در امانت و ممکن است جریمه نیز پرداخت کنید.

farshid17
August 9th, 2017, 18:45
فقط یک سوال سیم کارت مجازی روسیه چه مدلی هست 150هزارتومن قیمت داره برام جالبه باتشکر

dertgtr
August 9th, 2017, 19:11
فقط یک سوال سیم کارت مجازی روسیه چه مدلی هست 150هزارتومن قیمت داره برام جالبه باتشکر

مثال فرض بود
شماره با شارژ و دلار 3800 به بالا حساب کنید

abc500x500
August 10th, 2017, 21:43
دوست عزیز ، اگر کسی از شما شکایت کرده باید در دادگاه یا شورای حل اختلافی که با محل شما مرتبط است شکایت را مطرح کند و دادگاه در محل شما برگزار میشود. من چند بار گذرم به عنوان شاکی به دادگاه و شورای حل اختلاف افتاد گفتند اگر کسی که متهم است محل کار یا محل زندگی اش مشخص باشد در دادگاه نزدیک یکیشان (یعنی یا محل کار متهم یا محل زندگی متهم)باید تشکیل پرونده و مراحل طی شود.
حتی در تهران چنین است که اگر شاکی در منطقه یک در شمال تهران است و متهم در منطقه 19 در جنوب تهران شاکی باید برود دادگاه منطقه 19 شکایت کند.

من تعجب کردم چطور شاکی از طریق دادگاه شهر خودش تشکیل پرونده و دادگاه برگزار کرده.

1- شاکی می تواند شما را مجهول المکان اعلام کند و از دادگاه نزدیک محل سکونت خودش شکایت کند
2- اگر حساب بانکی شما مثلا تهران بوده و محل کارتان شهرستان باشد ،بانک شاید مستند واقع شود شاید در تهران برگزار شود.

شما یک وکیل خوب در شهر خودتان پیدا کنید یا سایتهای وکالت تماس بگیرید و مشورت کنید.

- - - Updated - - -

حالا شما چند استراتژی دارید:

1- شاید به نفع شما باشد مجهول المکان توسط شاکی معرفی شده باشید
2- شاید به نفع شما باشد اگر نامه دادگاه آمده اعلام کنید طبق قانون شاکی باید در دادگاه نزدیک محل کار یا سکونت شما اقدام کند.

اگر شکست بخورید کلیه هزینه های شکایت را باید اگر دادگاه تعیین کرد پرداخت کنید و اگر او شکست خورد او باید هزینه های شما را پرداخت کند.

باید با وکیل و افراد با تجربه مشورت کنید.

mhiizadi
August 10th, 2017, 22:38

- - - Updated - - -

سلام .
اون باید بیاد شهر محل سکونت شما

- - - Updated - - -

شما اصلا نزدیکشم نرو .
بزار خوب تا اخره شکایت پیش بره
همین الان شمارشو مسدود کن بفروش ب کسه دیگه .

اخره سر بزار دوووندگی هاشو بکنه .
حکم میدن ته تهش باید 150 تومنشو پس بدی !!!
500 تومن خرج میکنه؛ اخرش 150 تومن پول سیمشو میگیره

abc500x500
August 10th, 2017, 23:22
سلام .
اون باید بیاد شهر محل سکونت شما

- - - Updated - - -

شما اصلا نزدیکشم نرو .
بزار خوب تا اخره شکایت پیش بره
همین الان شمارشو مسدود کن بفروش ب کسه دیگه .

اخره سر بزار دوووندگی هاشو بکنه .
حکم میدن ته تهش باید 150 تومنشو پس بدی !!!
500 تومن خرج میکنه؛ اخرش 150 تومن پول سیمشو میگیره
نه اگر حکم به نفع شاکی بدن اگر 500هزینه شده باشد باید آن را هم بدهد.

kiavaco
August 10th, 2017, 23:59
ببینید این اشتباه رو نکنید ابتدا سعی کنید شما شکایت کنید اولین نفری باشید که شکایت میکنه

دوم این شکایت نامه ها به جایی نمیرسه چون وقتی بانک ها پول هارو خوردن یه اب روش بخاطر دوتا شماره بیان پیگیر بشن ؟ :| و به نظرم حق با شماست اگر گفتید مجازی یعنی مجازی و هیچ چیز حقیقی وجود ندارد

ahmad4u
August 11th, 2017, 03:56
مراحل شكايت به اين صورت ميباشد

شاكي براي مبالغ زير ٥ مليون از طريق شورا حل اختلاف اقدام ميكنه
شورا به پليس فتا جهت بررسي نامه ميده تا موضوع را بررسي و كارشناسي كنند (بيشتر مواقع با تماس پليس فتا با متهم و صحبت با او مساله حل ميشود)
داديار بر اساس نامه كارشناسي پليس فتا طرفين را احضار و پس از شنيدن عدله حكم صادر ميكند

- تشكيل پرونده در محل زندگي متهم ميباشد
- پليس فتا بدون حكم دادگستري هيچگونه اختيار اجرايي ندارد
- پروسه زمانبر و هزينه بر ميباشد
- نوع پرونده و شكايت حقوقي ميباشد
- براي تشكيل پرونده بايد (اگر اشتباه نكنم) ٢٠ درصد مبلغ مورد بحث تمبر براي تشكيل پرونده بخريد كه در صورت برنده شدن شما در پرونده تمام هزينه ها از متهم اخذ و به شما پرداخت ميگردد

mhiizadi
August 11th, 2017, 09:34
نه اگر حکم به نفع شاکی بدن اگر 500هزینه شده باشد باید آن را هم بدهد.
سلام .
طبق تجربه هزینه ی خاصی نمیده شورای حل اختلاف .
مثلا میگن 1 میلیون تومن طلب داشته؛ 30 تومن هزینه دادرسی بوده؛ فقط همینو بده
پول وکیل و رفت آمد و ... رو شورای حل اختلاف اصلا توجه نمیکنه .