PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مشورت جهت شکایت از یک شخص

mizbanweb1396
July 21st, 2017, 01:08
سلام دوستان . بدون حاشیه میرم سر اصل مطلب
بنده چند روز پیش از یک نفر یک اسکریپت خریداری کردم. و قبل خرید ازشون پرسیدم که اسکریپت سالمه یا نه گفتن بله سالمه و اگه مشکلی باشه رفع میکنن.بعد از پرداخت هزینه موفق به دانلود شم. بعد از اپلود اسکریپت هر کاری که میکردم دیتابیست ایمپورت نمیشد ، با این که بنده خودم طراح وب هستم ، ایشون گفتن که شما بلد نیستید و باید خودم انجام بدم ! دسترسی دادم و گفتن که بدون مشکل تونستند انجام بدن.
بعد از کار کردن با اسکریپت متوجه شدم دارای نواقص جزئی تو برخی امکاناتش و هنگام لود شدن صفحاتش هست که سعی کردم چشم پوشی کنم. الان به طور تصادفی دیدم که یک وبسایت دقیقا همون اسکریپت رو از خیلی وقت پیش برای دانلود رایگان قرار داده... لینک رو براشون فرستادم وپاسخی ندادن. پیگیری کردم و تقاضا کردم که هزینه ام رو محترما پس بدن گفتن که شما باید قبل از خرید بررسی میکردید. و مشکل شماست که نمیتونید ایمپورت کنید .
بلافاصله هم منو بلاک کردند.
دوستانی که تجربه یا اطلاعی در این زمینه دارند لطفا تجربیات و نظرشون رو مطرح کنند.
ممنونم

viasky
July 21st, 2017, 01:14
محبت کنید اسمش ایشون و برای بنده به صورت خصوصی ارسال کنید

kiavaco
July 21st, 2017, 01:15
بنده چند روز پیش از یک نفر یک اسکریپت خریداری کردم. و قبل خرید ازشون پرسیدم که اسکریپت سالمه یا نه گفتن بله سالمه و اگه مشکلی باشه رفع میکنن.بعد از پرداخت هزینه موفق به دانلود شم. بعد از اپلود اسکریپت هر کاری که میکردم دیتابیست ایمپورت نمیشد ، با این که بنده خودم طراح وب هستم ، ایشون گفتن که شما بلد نیستید و باید خودم انجام بدم ! دسترسی دادم و گفتن که بدون مشکل تونستند انجام بدن.
بعد از کار کردن با اسکریپت متوجه شدم دارای نواقص جزئی تو برخی امکاناتش و هنگام لود شدن صفحاتش هست که سعی کردم چشم پوشی کنم. الان به طور تصادفی دیدم که یک وبسایت دقیقا همون اسکریپت رو از خیلی وقت پیش برای دانلود رایگان قرار داده... لینک رو براشون فرستادم وپاسخی ندادن. پیگیری کردم و تقاضا کردم که هزینه ام رو محترما پس بدن گفتن که شما باید قبل از خرید بررسی میکردید. و مشکل شماست که نمیتونید ایمپورت کنید .
دوستانی که تجربه یا اطلاعی در این زمینه دارند لطفا تجربیات و نظرشون رو مطرح کنند.
ممنونم

ابتدا برسی کنید از رایگان بودن سورس .ببینید رایگان بوده یا خیر . اگر نبوده انتشار دادن اون سایت و برنامه نویسیش توسط خود فرد انجام شده بود ولی رایگان پخش شده خوب مسلما حق با اون فرد هست ممکنه سورس رو خودش نوشته باشه و سایت دیگری انتشارش داده باشه ولی اگر سورس برای خودشون نبود و همون سورس رو رایگان بوده به شما با هزینه داند شکایت کنید ازشون و قطعا رسیدگی میشه

mizbanweb1396
July 21st, 2017, 01:16
دوستان متاسفانه نمیتونم پیام خصوصی ارسال کنم لطفا اینجا پیام بدید

Reza G
July 21st, 2017, 01:17
این که اسکریپت نقص عملکردی داره یقیناً مسئولیتش با ایشونه و باید پاسخگو باشند. قابل پیگیری هم هست از طریق پلیس فتا.

ولی این قسمت که یه سایت دیگه داره رایگان میده، مقصر شمایید که سرچ نکردید و نمیشه بهش استناد کرد.

mizbanweb1396
July 21st, 2017, 01:19
ابتدا برسی کنید از رایگان بودن سورس .ببینید رایگان بوده یا خیر . اگر نبوده انتشار دادن اون سایت و برنامه نویسیش توسط خود فرد انجام شده بود ولی رایگان پخش شده خوب مسلما حق با اون فرد هست ممکنه سورس رو خودش نوشته باشه و سایت دیگری انتشارش داده باشه ولی اگر سورس برای خودشون نبود و همون سورس رو رایگان بوده به شما با هزینه داند شکایت کنید ازشون و قطعا رسیدگی میشه

سلام متشکرم از پاسخگوییتون. بررسی کردم و کامل مطمئن هستم که اسکریپت پابلیکه .حتی کپی رایت و مشخصات برنامه نویسش هم تو اسکریپت هست

- - - Updated - - -

این که اسکریپت نقص عملکردی داره یقیناً مسئولیتش با ایشونه و باید پاسخگو باشند. قابل پیگیری هم هست از طریق پلیس فتا.

ولی این قسمت که یه سایت دیگه داره رایگان میده، مقصر شمایید که سرچ نکردید و نمیشه بهش استناد کرد.

بزرگوار با تحقیقاتی که فعلا انجام دادم فکر نمیکنم مقصر من باشم. به هر حال ایشون سو استفاده کرده و با پلیس فتا هم صحبت کردم گفتن کلاه برداری محسوب میشه و قابل پیگیری هست.

من حتی اگرم ندونم که این اسکریپت رایگانه ایشون نباید خداروشاهد بدونه و وجدان داشته باشه؟
من واقعا نمیخوام دردسر درست کردم ولی ایشون واقعا خودشون دوست دارن.

viasky
July 21st, 2017, 01:22
دوستان متاسفانه نمیتونم پیام خصوصی ارسال کنم لطفا اینجا پیام بدید
بنده اگر اسم ایشون و می دونستم می تونستم بهتر بهتون کمک کنم با توجه به شناخت و تجربه ای که دارم

almandata
July 21st, 2017, 02:44
سلام

پیگیری که میشه اما اثباتش سخته !مثلا چطوری ثابت کنی این بابت اسکریپت بوده یا اثبات کنی فایلی که بهت داده رایگان بوده و ....

چون برنامه نویس یا همون فروشنده تو شهر شما نیستش شما دادخواست میدین بعد میره دادگاه شهر فروشنده بعد کلی بررسی و چندماه الافی شاید بتونی هزینه تو بگیری

اگر هم بتونی پیگیرش باشی حضوری بری دادگاه شهر فروشنده نتیجه میگیری

و در کل اینجا به نتیجه و پولت نمیرسی چون نه پلیس اینجا هستش نه قاضی

ایشالله بتونید حقتونو بگیرید موفق باشید

wapmaster
July 21st, 2017, 09:12
ما از سال 1394 یه پرونده داریم چندبار زنگ زدن ولی هیچ پیگیری انجام ندادن .اصلا نتیجه نداد فقط الکی هزینه کردیم .

mhiizadi
July 21st, 2017, 09:38

سلام .
فتا هیچ بررسی نخواهد کرد طبق تجربه در چندین مورد که داشتیم .
به کل بهتره با هم کنار بیان همینجوری .

leberman
July 21st, 2017, 10:17
ما هم يك پرونده شكايت نفوذ عليه يك نفر داشتيم در نهايت نزديك بود خودمون رو مقصر كنن :))
اما اين مورد فرق ميكنه و قابل پيگيري هست. ازشون شكايت كنيد ، ايشون رو احضار ميكنن و ازشون بازجويي ميكنن درصورتيكه نتونن اثبات كنند بايد تمام پول + خسارت احتمالي رو به شما بدن.
موقع تشكيل پرونده تمام مدارك رو براشون به صورت تصويري و دست نوشته قرار بديد در غير اينصورت به راحتي پروندتون ميره قاطي باقاليا

١-٢ ماهي زمانتون رو ميگيره ولي بايد اينجور افراد يك روزي سرشون به سنگ بخوره

Bozurg
July 21st, 2017, 11:04
ممنونم

شما چند تا اشتباه کردی اول اینکه برای مورد کاری قرارداد کاری نبستی وگرنه از طریق شورای حل اختلاف به سادگی قابل پیگیری بود.
دوم قبل خرید خدمات مورد خدمات رو خودت چک نکردی که چی هست. آیا رایگان هست یا نه...
سوم اینکه قبل دریافت کامل خدمات پول رو پرداخت کردی، همیشه حداقل 30% وجه رو تا حسن انجام کار باید نگه داری.

اما حالا تجربه شد گذشت.
شما نیازی نیست بری شهر طرف مقابل فقط کافی هست شکایت کنی و تا نتهای کار بری و ایشون چند مرتبه احضار بشه و نیاد برای ادای توضیحات و پاسخگویی به دادستان جرائم رایانه ای بعدش کافی هست ییه وکیل در شهر محل سکونتش بگیری و با حکم غیابی که دادستان بهت میده بره دنبالش.

در نهایت هم ما وکیل نیستیم، پیشنهاد میکنم باز هم شما با یه مشاور حقوقی این موارد رو چک کنی

البته اگر به هر دلیل بعد شکایت اثبات بشه ادعای شما به هر دلیل درست نبوده طرف مقابل به مراتب ساده تر میتونه از شما ادعای خسارت کنه به این موضوع هم توجه کن، پس اول مطمئن شو حق با خودت هست.