PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : استفاده از cdn

TZHOST
July 11th, 2017, 01:38
سلام
نظرتون راجع به cdn چیه ؟
روی سئو تاثیری داره یا خیر ؟
بین سایت هایی که تو ایران cdn ارائه میدن کدومشون بهتره ؟ چرا رایگانن همشون ؟!

Farid Saadat
July 11th, 2017, 12:00
سلام،
شخصا پیشنهاد نمی کنم این سایت ها رو ( برای سئو ). اگر اتک روی سایتتون زیاده یا سرورتون ضعیفه، از cdn ها استفاده کنید.
متاسفانه با cdn های ایرانی کار نکردم بنده ولی کلود فلر رو برای ارتقا امنیت پیشنهاد می کنم همیشه.

با احترام.

TZHOST
July 11th, 2017, 19:42
سلام،
شخصا پیشنهاد نمی کنم این سایت ها رو ( برای سئو ). اگر اتک روی سایتتون زیاده یا سرورتون ضعیفه، از cdn ها استفاده کنید.
متاسفانه با cdn های ایرانی کار نکردم بنده ولی کلود فلر رو برای ارتقا امنیت پیشنهاد می کنم همیشه.

با احترام.
سپاس از راهنماییتون ولی هدف امنیت نیست ، سرورمون آمریکا هست و بخاطر دوری باعث میشه لود بره بالا ، از اون نظر گفتم مشکلی دارن یا خیر ؟

Farid Saadat
July 11th, 2017, 20:42
سپاس از راهنماییتون ولی هدف امنیت نیست ، سرورمون آمریکا هست و بخاطر دوری باعث میشه لود بره بالا ، از اون نظر گفتم مشکلی دارن یا خیر ؟
با سلام مجدد،
پینگ سرورتون چنده ؟ اگر پینگتون بالاست، به نظر من کلا سرورتون رو عوض کنین چون cdn فقط یک راه حل موقتی هستش و فایده ای نداره.
اگر پینگ شما زیر 190-200 باشد، با بهینه سازی سرورتون و کانفیگ خوب می تونید سرعت لود مناسبی ایجاد کنید. البته بهینه بودن قالب نیز نیاز می باشد.

با احترام

TZHOST
July 12th, 2017, 02:36
با سلام مجدد،
پینگ سرورتون چنده ؟ اگر پینگتون بالاست، به نظر من کلا سرورتون رو عوض کنین چون cdn فقط یک راه حل موقتی هستش و فایده ای نداره.
اگر پینگ شما زیر 190-200 باشد، با بهینه سازی سرورتون و کانفیگ خوب می تونید سرعت لود مناسبی ایجاد کنید. البته بهینه بودن قالب نیز نیاز می باشد.

با احترام
همه چیز رو بهینه کردیم از وب سرور گرفته تا قالب .
پینگ حدودا 300 هست .

gigabyte2052
July 12th, 2017, 04:45
از سی دی ان ایرانی اروان کلود استفاده میکنیم نسبتا مناسبه

Majdict.com
July 12th, 2017, 09:04
با سلام
در حال حاضر فقط ابرآروان هست که این سرویس رو میده اما چطوری نمیدونم شخصا تجربه نکردم میتونیدباهاشون تماس بگیرین و سوال کنید
موفق و پیروز باشین

arc1o0
July 12th, 2017, 10:35
آمریکا به دلیل فاصله جغرافیایی کلا به درد هاستینگ و سایت نمی خوره

شما بهتره سرورتون رو به ایران و یا حداقل به اروپا منتقل کنید

تاثیر کاملا محسوس خواهد بود.

shayandavoudi
July 12th, 2017, 11:24
با شروع استفاده از cdn، شروع مسائل فنی و کاربردی خواهید داشت
اگر دانش فنی نسبتا خوبی دارید می تونید این ها رو رفع کنید، استفاده ازش رو پیشنهاد می کنم در غیر این صورت جز ایجاد مشکل عایدی نداره

M.Abooali
July 13th, 2017, 00:18
بیشتر نظرات دوستان اینجا اصلا درست نیست.

Cdn کارش صرفا فراهم کردن مسیر کوتاه تر جهت دسترسی کاربران به فایل های شماست. این کار باعث سریع تر شدن وب سایت شما به نسبت موقعیت جغرافیای کاربر خواهد شد.

این نه ربطی به سئو داره نه ربطی به امنیت.

استفاده از اون خوب هست. ابرآوران را بنده توصیه نمی کنم. خودتان ایجاد کنید با کیفیت تر است.

saeed.mihan
July 13th, 2017, 02:17

Cdn کارش صرفا فراهم کردن مسیر کوتاه تر جهت دسترسی کاربران به فایل های شماست. این کار باعث سریع تر شدن وب سایت شما به نسبت موقعیت جغرافیای کاربر خواهد شد.

استفاده از اون خوب هست. ابرآوران را بنده توصیه نمی کنم. خودتان ایجاد کنید با کیفیت تر است.

منظورتان از اینکه خودشان ایجاد کنند چیست؟

برای CDN کلودفلر توصیه می شود یا سرویس دهنده معروف MaxCDN

starting
July 13th, 2017, 02:26

سلام
میتونم علت رو بپرسم؟

در مورد پینگ هم دوستان نمیدونم چی بگم.......
دوست گرامی وقتی بحث سئو میشه پینگ به گوگل معیار خواهد بود نه پینگ به کاربر ..........
همینطوری نظری میدن دوستان
ضمنا پینگ فقط برای درخواست اول هست نام نمیبرم ولی سایتهایی هستند روی دیتاسنترهای آمریکا و کانادا که از سایتهای میزبانی شده در ایران هم کیفیت/پایداری و لود بهتری داره
تعریف پینگ برای خیلی از دوستان واقعا اشتباست

cdn هم صرفا برای سئو توصیه نمیشه چون بسیار هزینه بر و ... خواهد بود
بحث cdn بتنهایی نیست شما باید با مبحث کلاسترینگ هم آشنا باشید دوست گرامی
اگر فقط برای فایل های استاتیک هست همون کلودفلر براتون کافیه

M.Abooali
July 13th, 2017, 12:38
منظورتان از اینکه خودشان ایجاد کنند چیست؟

برای CDN کلودفلر توصیه می شود یا سرویس دهنده معروف MaxCDN

> آموزش ایجاد CDN نیازمند داشتن بینش درست به خود مبحث و هدف گذاری صحیح است. در این خصوص با کمی تحقیق میتوانند بینش صحیح از CDN مورد نیاز خود به دست آورده و پیاده سازیش کنند. اگر کمک لازم داشتند با بنده در ارتباط باشند.

> CDN های بین الملل را نیز بنده توصیه نمی کنم مگر مشتریان شما بیشتر در کشورهای اروپایی و آمریکا مستقر باشند. جز این استفاده از این CDN ها نه تنها تسریع کننده دسترسی کاربران شما به دیتای استاتیک سایت شما نخواهد بود که کند تر هم خواهد شد.

سلام
میتونم علت رو بپرسم؟

> غیر حرفه ای بودن ایشان. هر چند که مورد حمایت گروه مافیا وب ایران قرار گرفته اند و سرمایه خوبی از این طریق تزریق شده است اما جایی که علم نباشد پول هیچ کارکردی نخواهد داشت.

در مورد پینگ هم دوستان نمیدونم چی بگم.......
دوست گرامی وقتی بحث سئو میشه پینگ به گوگل معیار خواهد بود نه پینگ به کاربر ..........
همینطوری نظری میدن دوستان
ضمنا پینگ فقط برای درخواست اول هست نام نمیبرم ولی سایتهایی هستند روی دیتاسنترهای آمریکا و کانادا که از سایتهای میزبانی شده در ایران هم کیفیت/پایداری و لود بهتری داره
تعریف پینگ برای خیلی از دوستان واقعا اشتباست

پینگ به گوگل؟ منظور شما واضح نیست. اما در انتها فکر کنم بخشی از نظرات ما در خصوص پینگ مشترک باشد.

پینگ یک بحث دو سویه نیست. چه بسا پینگ شما به گوگل پایین باشد و پینگ گوگل به شما بالا.
اساسا پینگ در مبحث هاستینگ اهمیتش بسیار جزیی تر از آن است که قرار باشد در خصوصش راهکار جستجو کنیم. مگر سایت های استریمینگ و بازی های ویژوال.

cdn هم صرفا برای سئو توصیه نمیشه چون بسیار هزینه بر و ... خواهد بود

بحث CDN اصلا به سئو ربط ندارد. این را سایت های بی بنیادی مثل gtmetrix به غلط ترویج دادن تا نان فروشندگان CDN که معمولا خودشان در آنها شریک هستند را چرب تر کنند.

بحث cdn بتنهایی نیست شما باید با مبحث کلاسترینگ هم آشنا باشید دوست گرامی

هیچ ارتباطی بین مبحث CDN با کلاسترینگ وجود ندارد. کلاسترینگ با هدف تامین منابع جهت پرفرمنس بهتر است.

اگر فقط برای فایل های استاتیک هست همون کلودفلر براتون کافیه

مگر CDN برای جز فایل های استاتیک هم داریم؟

در خصوص کلودفلر برای CDN که استفاده از یک ساب دامین ساده تر و مفید تر خواهد بود. حداقل اینطور کاربرا را بیخود حواله نمی کنید به یک ns بسیار دور و باز برگردانید به سرور خودتان.

اگر علاقه مندان به این مبحث زیاد بودند، در فراغتی مطلب مفصلی در خصوص این که اساسا CDN چیست، اهداف از اجررای اون چیست و چطور خودمان میتوانیم در سطوح مختلف CDN ایجاد کنیم منتشر خواهم کرد.

saeed.mihan
July 13th, 2017, 12:59
در خصوص مطلبی که عنوان کردید برای cdn خارجی، سرویس دهنده هایی مثل کلودفلر که حاشیه ایران سرور دارند سی دی ان قطعا کاربردی خواهد بود، بعنوان مثال سرور ما در آلمان است، قطعا از دوبی یا ترکیه داده ها خوانده شود بهتر خواهد بود تا آلمان

ms313
July 13th, 2017, 13:42
Cdn لود سایت شما رو بهبود می بخشه و به شخص توصیه می کنم انجام بدین از نظر سپو بصورت منطقی فک کنم خوب باشه اما از اینکه تست کرده باشم خیر ولی خب سرعت لود سایت شما تو گوگل تاثیر داره.
در مورد کدوم سرویس دهندهای ایرانی استفاده نکردم اما همین ابروان و کلود فلور جواب بگوی شما خواهد بود لاذم بذکر هست که شما می تونید این رو بصورت دستی هم ایجاد کنید یعنی یک ساب دومین روی دومین اصلی ایجاد کنید و فایل های استاتیک سایتتون رو از اونجا لود کنید.
مبحث لود بالانسینگ هم پیشنهاد میشه می تونید از ورنیش یا لود بالانسینگ خود انجین ایکس استفاده کنید البته فک کنم تو اپاچی هم تنظیماتی گذاشته شده برای این مورد.
موفق باشید.

starting
July 13th, 2017, 18:56
هیچ ارتباطی بین مبحث CDN با کلاسترینگ وجود ندارد. کلاسترینگ با هدف تامین منابع جهت پرفرمنس بهتر است.

مگر CDN برای جز فایل های استاتیک هم داریم؟

.

شبکه تحویل محتوا (به انگلیسی: Content Delivery Network) که به اختصار CDN نیز خوانده می‌شود یک شبکه بزرگ از سرورهایی است که در چندین نقطه دنیا مستقر هستند و به صورت جغرافیایی توزیع شده‌اند. با استفاده از CDN محتوا با توجه به موقعیت جغرافیایی کاربر از طریق نزدیک‌ترین سرور به کاربر ارائه داده می‌شود. این سرویس در افزایش سرعت تحویل محتوا و پهنای باند در وب سایت‌های با ترافیک بالا و وب سایت‌های جهانی مانند گوگل، یاهو، فیس بوک و … بسیار تأثیرگذار است.

میشه بفرمائید تحویل محتوا چطور انجام میش؟
مثلا برای سایتی مثل فیسبوک؟!
باید دیتا های داینامیک هم کلود بشند و در نودها قرار بگیریند بحث صرفا دادن اطلاعات استاتیک که نیست

CDN nodes are usually deployed in multiple locations, often over multiple backbones (https://en.wikipedia.org/wiki/Internet_backbone). Benefits include reducing bandwidth costs, improving page load times, or increasing global availability of content. The number of nodes and servers making up a CDN varies, depending on the architecture, some reaching thousands of nodes with tens of thousands of servers on many remote points of presence (https://en.wikipedia.org/wiki/Points_of_presence) (PoPs). Others build a global network and have a small number of geographical PoPs.[2] (https://en.wikipedia.org/wiki/Content_delivery_network#cite_note-2)
Requests for content are typically algorithmically directed to nodes that are optimal in some way. When optimizing for performance, locations that are best for serving content to the user may be chosen. This may be measured by choosing locations that are the fewest hops (https://en.wikipedia.org/wiki/Hop_%28networking%29), the least number of network seconds away from the requesting client, or the highest availability in terms of server performance (both current and historical), so as to optimize delivery across local networks. When optimizing for cost, locations that are least expensive may be chosen instead. In an optimal scenario, these two goals tend to align, as 'edge servers' that are close to the end-user at the edge of the network may have an advantage in performance or cost.
Most CDN providers will provide their services over a varying, defined, set of PoPs, depending on the coverage desired, such as United States, International or Global, Asia-Pacific, etc. These sets of PoPs can be called "edges", "edge nodes" or "edge networks" as they would be the closest edge of CDN assets to the end user.[3] (https://en.wikipedia.org/wiki/Content_delivery_network#cite_note-3)
The CDN's Edge Network grows outward from the origin/s through further acquisitions (via purchase, peering (https://en.wikipedia.org/w/index.php?title=Peeranhhunging&action=edit&redlink=1), or exchange) of co-locations facilities, bandwidth, and servers.

M.Abooali
July 13th, 2017, 21:03
دیتا ها کلود بشن؟ کلود چیه جوان ؟

برای این بحث لازم هست مطالعات بیشتری داشته باشید. بعد میتونیم صحبت کنیم در خصوصش.

در مورد کلود فلیر و مثلا داشتن سرور در حاشیه کشور ما، دقت به گفتار بنده نداشتید، مسئله اینجاست که ns ها کجاست؟ آمریکا. اگر یک ns کلود فلیر که در آمریکا نباشد به شما داده می شود که ست کنید تا ریسلو شدن دیتای استاتیک شما از آن مسیر باشد بسیار هم خوب است اما شخصا تا به حال چنین چیزی را ندیدم.

TZHOST
July 14th, 2017, 02:29
اگر علاقه مندان به این مبحث زیاد بودند، در فراغتی مطلب مفصلی در خصوص این که اساسا CDN چیست، اهداف از اجررای اون چیست و چطور خودمان میتوانیم در سطوح مختلف CDN ایجاد کنیم منتشر خواهم کرد.
لطفا این مطلبی که ذکر کردین رو هر چه زودتر منتشر کنید .

Cdn لود سایت شما رو بهبود می بخشه و به شخص توصیه می کنم انجام بدین از نظر سپو بصورت منطقی فک کنم خوب باشه اما از اینکه تست کرده باشم خیر ولی خب سرعت لود سایت شما تو گوگل تاثیر داره.
در مورد کدوم سرویس دهندهای ایرانی استفاده نکردم اما همین ابروان و کلود فلور جواب بگوی شما خواهد بود لاذم بذکر هست که شما می تونید این رو بصورت دستی هم ایجاد کنید یعنی یک ساب دومین روی دومین اصلی ایجاد کنید و فایل های استاتیک سایتتون رو از اونجا لود کنید.
مبحث لود بالانسینگ هم پیشنهاد میشه می تونید از ورنیش یا لود بالانسینگ خود انجین ایکس استفاده کنید البته فک کنم تو اپاچی هم تنظیماتی گذاشته شده برای این مورد.
موفق باشید.
سلام
سپاس از راهنماییتون ولی حرفی که شما گفتید با حرف سایر دوستان متفاوت هست !
آدرس سایت بنده در زیر هست لطفا دوستان بررسی کنند و نظری درباره لود سایت بگن که نیازی به استفاده از cdn هست یا خیر :
https://sibaserver.com

Rezash
July 14th, 2017, 02:38
در خصوص ارتباط seo و سرعت سایت :

Site speed is only relevant when your site is extremely slow. Google doesn't penalize you unless your page load time is excessively long. You won't get a boost in rankings by speeding up your site.

With that in mind, Site load times do affect your user experience, so you may notice a lower bounce rate, more pages per visit, and possibly a higher conversion rate.

Google has indicated site speed (and as a result, page speed) is one of the signals used by its algorithm to rank pages. And research has shown that Google might be specifically measuring time to first byte as when it considers page speed. In addition, a slow page speed means that search engines can crawl fewer pages using their allocated crawl budget, and this could negatively affect your indexation.

Page speed is also important to user experience. Pages with a longer load time tend to have higher bounce rates and lower average time on page. Longer load times have also been shown to negatively affect conversions.
منابع + لینک های مفید :
https://moz.com/community/q/does-a-cdn-affect-search-rankings
https://moz.com/learn/seo/page-speed
http://googlewebmastercentral.blogspot.com/2010/04/using-site-speed-in-web-search-ranking.html
https://moz.com/blog/how-website-speed-actually-impacts-search-ranking

- - - Updated - - -

برای بحث cdn هم سعی کنید فایل های static از جمله عکس ها و ... رو از ساب دومین های مختلف بارگذاری کنید. تاثیر زیادی در افزایش سرعت بارگذاری داره