PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : بیمه بازنشستگی و....!

iroo
July 2nd, 2017, 11:15
سلام وخسته نباشید
من بیمه نیستم، و نبودم تا حالا
میخوام یه بیمه بازنشستگی برای خودم ردیف کنم، ظاهرا تامین اجتماعی بصورت آزاد بیمه میکنه و هزینه هاش بالاست و در پائین ترین حالتش 250 تومن میشه ماهانه
بیمه های عمر بیمه های آزاد مثل پاسیان ، آسیا و... هم خوب نیستند

به نظرتون برای اینکه بتونم خودمو بیمه بکنم چیکار میتونم بکنم؟

ممنون میشم راهنمائیم کنید، تشکر

agarb98
July 2nd, 2017, 11:49
بیمه بازنشستگی ایران
بیمه ایران

iroo
July 2nd, 2017, 11:53
بیمه بازنشستگی ایران
بیمه ایران
ممنون
شرایطش رو می دونید؟
در حالت کلی راهی برای بیمه شدن از طریق تامین اجتماعی هستم
بیمه آزارش تامین اجتماعی خیلی گرون در میاد

Kian
July 2nd, 2017, 12:23
بیمه اختیاری تامین اجتماعی با همه آپشن هاش حدود 250

و بیمه مشاغل آزاد تامین در حدود 150 بدون دفترچه درمان و اگه درمان هم بخواهید جدا هزینه میدید میگیرید

iroo
July 2nd, 2017, 12:42
بیمه اختیاری تامین اجتماعی با همه آپشن هاش حدود 250

و بیمه مشاغل آزاد تامین در حدود 150 بدون دفترچه درمان و اگه درمان هم بخواهید جدا هزینه میدید میگیرید

ممنون، اسم طرحشون "خویش فرمائی" هست فکر کنم
دفترچه درمانی تامین اجتماعی با دفترچه سلامت فرقشون زیاده؟؟؟

persianws
July 2nd, 2017, 12:43
از نظر خدمات درمانی و بیمارستانی و در صورت اشتغال در آینده و هر شغلی که پرداخت حق بیمه توسط کارفرما انجام بشه میتونید "مشاغل آزاد" تامین اجتماعی انتخاب کنید ...
شرکت های دیگه به آیندشون خیلی اطمینان نمیشه کرد ...

iroo
July 2nd, 2017, 12:45
از نظر خدمات درمانی و بیمارستانی و در صورت اشتغال در آینده و هر شغلی که پرداخت حق بیمه توسط کارفرما انجام بشه میتونید "مشاغل آزاد" تامین اجتماعی انتخاب کنید ...
شرکت های دیگه به آیندشون خیلی اطمینان نمیشه کرد ...
پس تامین اجتماعی رو انتخاب و تائید می کنید؟
البته اگه دفترچه درمانی نداشته باشه خوبه قیمتش
دفترچه درمانی سلامت دارم، حالا نمی دونم فرقش با دفترچه تامین اجتماعی چی هست و....

persianws
July 2nd, 2017, 13:05
پس تامین اجتماعی رو انتخاب و تائید می کنید؟
البته اگه دفترچه درمانی نداشته باشه خوبه قیمتش
دفترچه درمانی سلامت دارم، حالا نمی دونم فرقش با دفترچه تامین اجتماعی چی هست و....

من 5 سال پیش خودمو بیمه مشاغل آزاد کردم البته الان دگ سازمان دیگری برای من بیمه رد میکنه و نرخش تغییر کرده ... و جزو سابقه هم حساب میشه و بازنشستگی ...
دفترچه دارم ولی آنچنان استفاده نداشتم :)) ولی اگر متاهل بشید خوب هست ... البته قیمت دفترچه خیلی نیست ;;)
فرق دفترچه در نوع خدماتی هست که خدمات تامین اجتماعی ارائه میکنه در بیمارستاناهشون رایگان هست تمامی خدماتشون و در اکثر مراکز استان ها بیمارستان دارند ... ولی سلامت همه خدماتی پوشش نمیده

iroo
July 2nd, 2017, 13:08
من 5 سال پیش خودمو بیمه مشاغل آزاد کردم البته الان دگ سازمان دیگری برای من بیمه رد میکنه و نرخش تغییر کرده ... و جزو سابقه هم حساب میشه و بازنشستگی هم حساب میشه
دفترچه دارم ولی آنچنان استفاده نداشتم :)) ولی اگر متاهل بشید خوب هست ... البته قیمت دفترچه خیلی نیست ;;)
فرق دفترچه در نوع خدماتی هست که خدمات تامین اجتماعی ارائه میکنه در بیمارستاناهشون رایگان هست تمامی خدماتشون و در اکثر مراکز استان ها بیمارستان دارند ... ولی سلامت همه خدماتی پوشش نمیده

والله شهر ما بیمارستان نداره، یه درمانگاه دارن که داخل همون تامین اجتماعی هست
پس مطمئن هستید بدون دفترچه درمانی، فقط بیمه بازنشستگی ماهی 150 تومن هست؟
من یک جایی خوندم که مشاغل آزاد اگه بیمه بکنی، و چند ماه بیمه رو واریز کنی و یک ماه دیر پرداخت کنی باید از نو قرار داد رو تنظیم کنی... منظور این که سر موعدش باید واریز بشه و اصلا تاخیری نداشته باشه

- - - Updated - - -

راستی برای مشاغل آزاد که نمیگه پروانه کسب بیار و....؟

persianws
July 2nd, 2017, 13:35
والله شهر ما بیمارستان نداره، یه درمانگاه دارن که داخل همون تامین اجتماعی هست
پس مطمئن هستید بدون دفترچه درمانی، فقط بیمه بازنشستگی ماهی 150 تومن هست؟
من یک جایی خوندم که مشاغل آزاد اگه بیمه بکنی، و چند ماه بیمه رو واریز کنی و یک ماه دیر پرداخت کنی باید از نو قرار داد رو تنظیم کنی... منظور این که سر موعدش باید واریز بشه و اصلا تاخیری نداشته باشه

- - - Updated - - -

راستی برای مشاغل آزاد که نمیگه پروانه کسب بیار و....؟

بستگی به نوع مرکز هم داره و خدماتش... ولی در مراکز استان خدماتشون کامل هست
با دفترچه ۲۰۶ هزار تومان که حدودای ۳۰ تومن دفترچه هست فک کنم ...
بله اگر مدتی پرداخت نشه و با وقفه باشه خیلی دردسر داره... ولی فیشی که صادر میکنند مدت دار هست و حتما برای همون ماه نیاز نیست پرداخت بشه
خیر پراونه کسب نیاز نداره ... ولی مثلا برای بیمه های دگ بازرس میفرستادن ...
مراحل اولیه ثبت نام زمان بر هست. بخاطر آزمایشات و ...

dertgtr
July 2nd, 2017, 14:06
سلام وخسته نباشید
من بیمه نیستم، و نبودم تا حالا
میخوام یه بیمه بازنشستگی برای خودم ردیف کنم، ظاهرا تامین اجتماعی بصورت آزاد بیمه میکنه و هزینه هاش بالاست و در پائین ترین حالتش 250 تومن میشه ماهانه
بیمه های عمر بیمه های آزاد مثل پاسیان ، آسیا و... هم خوب نیستند

به نظرتون برای اینکه بتونم خودمو بیمه بکنم چیکار میتونم بکنم؟

ممنون میشم راهنمائیم کنید، تشکر

نوشتید بقیه بیمه ها خوب نیستند . دلیلش رو می تونم بدونم؟
خوبی بیمه های شرکت های خصوصی در این هست که شما هزینه مثلا 250 تومن ماهانه که واریز می کنید جزو دارایی شما حساب میشه و می تونید در اینده اون رو برداشت کنید حتی بهش سود سالانه 20 درصد هم لحاظ میشه و .... ولی تو تامین اجتماعی چنین چیزی وجود نداره .
در بیمهه ای خصوصی هم می تونید با اضافه هزینه حدود ماهی 25 هزار تومان دفترچه درمانی بگیرید و ....

iroo
July 2nd, 2017, 14:06
بستگی به نوع مرکز هم داره و خدماتش... ولی در مراکز استان خدماتشون کامل هست
با دفترچه ۲۰۶ هزار تومان که حدودای ۳۰ تومن دفترچه هست فک کنم ...
بله اگر مدتی پرداخت نشه و با وقفه باشه خیلی دردسر داره... ولی فیشی که صادر میکنند مدت دار هست و حتما برای همون ماه نیاز نیست پرداخت بشه
خیر پراونه کسب نیاز نداره ... ولی مثلا برای بیمه های دگ بازرس میفرستادن ...
مراحل اولیه ثبت نام زمان بر هست. بخاطر آزمایشات و ...
آزمایشات؟

- - - Updated - - -

نوشتید بقیه بیمه ها خوب نیستند . دلیلش رو می تونم بدونم؟
خوبی بیمه های شرکت های خصوصی در این هست که شما هزینه مثلا 250 تومن ماهانه که واریز می کنید جزو دارایی شما حساب میشه و می تونید در اینده اون رو برداشت کنید حتی بهش سود سالانه 20 درصد هم لحاظ میشه و .... ولی تو تامین اجتماعی چنین چیزی وجود نداره .
در بیمهه ای خصوصی هم می تونید با اضافه هزینه حدود ماهی 25 هزار تومان دفترچه درمانی بگیرید و ....

بیمه های خصوصی معمولا بازنشستگی و مستمری نیست، در زمان فوق یه مبلغی بابت دیه پرداخت میشه
حالابه من که اینطوری گفتن
بعدشم تامین اجتماعی هر چی باشه اعتبارش بیشتر هست
این نظر شخصی من هست، هیچ بیمه گذاری رو زیر سوال نمی برم

ashadata
July 2nd, 2017, 14:23
بدون دفترچه بیمه تکمیلی 250 نیست ؛ من خودم دنبالش هستم

اما بیمه پارسیان هم طرح های خوبی داره بنظرم

Mr.Pouria
July 2nd, 2017, 14:27
از نظر من بیمه پاسارگاد خیلی خوبه :

http://pasargadinsurance.ir/%d8%a8%db%8c%d9%85%d9%87-%d8%b9%d9%85%d8%b1-%d9%88-%d8%aa%d8%a7%d9%85%db%8c%d9%86-%d8%a2%d8%aa%db%8c%d9%87/

iraniam2000
July 2nd, 2017, 15:06
درود
من نمایندگی بیمه یکی از شرکت ها را دارم
اول اینکه نوع دفترچه زیاد مهم نیست و همانطور که دوستمان گفتند در تامین اجتماعی بیمارستان های خودش هیچ هزینه ای نمیگیرند در بیمارستان های وزارت علوم پزشکی هم دفترچه های سلامت بهتر هست و تقریبا هزینه ناچیزی میگیرند و نکته مهم اینه که شما اگر میخواید در تامین اجتماعی بیمه بشید بهتر به عنوان کارگر و یا کارمند جایی معرفی بشید تا هزینه شدیدا کم بشه و البته اکثر افراد به دلیل مشکلات بعدی اینکار را نمیکنند مگر اینکه آشنا داشته باشید و به شما اعتماد کامل داشته باشه که فردا شکایت نمیکنید
در مورد شرکت های بیمه هم دو نوع بیمه عمر در حال ارائه هست یکی بیمه عمر که مبلغی بر اساس تورم و البته سود تضمینی در آخر قرارداد به شما میدن و نوع دوم مبلغ ماهانه یا همان حقوق بازنشستگی هست
اما تفاوت اون با تامین اجتماعی در این هست که تامین اجتماعی در مواردی غیر خویش فرما میانگین حقوق دو سال آخر را محاسبه میکنه که شدیدا به نفع فرد هست ولی در بیمه ها میانگین تورم مدت زمان قرارداد حقوق شما تعیین خواهد کرد
تمامی شرکت های بیمه تحت نظر بانک مرکزی هستند و بیمه مرکزی همانطور که بانک مرکزی بر بانک ها نظارت داره بر بیمه ها نظارت داره و در مورد بیمه های عمر هم صندوقی هست که اگر شرکتی ورشکست شد تمام تعهدات را بیمه مرکزی بر عهده خواهد گرفت ، بخشی از پول بیمه های عمر در پنج سال اول در این صتدوق ذخیره میشه و به نوعی پشتوانه بیمه های عمر هست
توضیحات را خلاصه دادم اگر توضیح بیشتری نیاز بود بفرمایید

iroo
July 2nd, 2017, 17:19
درود
من نمایندگی بیمه یکی از شرکت ها را دارم
اول اینکه نوع دفترچه زیاد مهم نیست و همانطور که دوستمان گفتند در تامین اجتماعی بیمارستان های خودش هیچ هزینه ای نمیگیرند در بیمارستان های وزارت علوم پزشکی هم دفترچه های سلامت بهتر هست و تقریبا هزینه ناچیزی میگیرند و نکته مهم اینه که شما اگر میخواید در تامین اجتماعی بیمه بشید بهتر به عنوان کارگر و یا کارمند جایی معرفی بشید تا هزینه شدیدا کم بشه و البته اکثر افراد به دلیل مشکلات بعدی اینکار را نمیکنند مگر اینکه آشنا داشته باشید و به شما اعتماد کامل داشته باشه که فردا شکایت نمیکنید
در مورد شرکت های بیمه هم دو نوع بیمه عمر در حال ارائه هست یکی بیمه عمر که مبلغی بر اساس تورم و البته سود تضمینی در آخر قرارداد به شما میدن و نوع دوم مبلغ ماهانه یا همان حقوق بازنشستگی هست
اما تفاوت اون با تامین اجتماعی در این هست که تامین اجتماعی در مواردی غیر خویش فرما میانگین حقوق دو سال آخر را محاسبه میکنه که شدیدا به نفع فرد هست ولی در بیمه ها میانگین تورم مدت زمان قرارداد حقوق شما تعیین خواهد کرد
تمامی شرکت های بیمه تحت نظر بانک مرکزی هستند و بیمه مرکزی همانطور که بانک مرکزی بر بانک ها نظارت داره بر بیمه ها نظارت داره و در مورد بیمه های عمر هم صندوقی هست که اگر شرکتی ورشکست شد تمام تعهدات را بیمه مرکزی بر عهده خواهد گرفت ، بخشی از پول بیمه های عمر در پنج سال اول در این صتدوق ذخیره میشه و به نوعی پشتوانه بیمه های عمر هست
توضیحات را خلاصه دادم اگر توضیح بیشتری نیاز بود بفرمایید

من اگه کارمند یا کارگر جایی بشم، فرقی نمیکنه همون مقدار پول رو تامین اجتماعی میگیره، مقداریش رو از من مقداریش رو از کارفرما
درسته؟

dertgtr
July 2nd, 2017, 17:32
آزمایشات؟

- - - Updated - - -

بیمه های خصوصی معمولا بازنشستگی و مستمری نیست، در زمان فوق یه مبلغی بابت دیه پرداخت میشه
حالابه من که اینطوری گفتن
بعدشم تامین اجتماعی هر چی باشه اعتبارش بیشتر هست
این نظر شخصی من هست، هیچ بیمه گذاری رو زیر سوال نمی برم

منظور بیمه عمر و سرمایه گذاری شرکت های خصوصی هست مثلا من الان از بیمه پارسیان استفاده می کنم هم بازنشستگی داره هم بازخرید و هم دفترچه بیمه هم ..... دوستان هم که بالا معرفی کردند موفق باشید

Kian
July 2nd, 2017, 17:42
اگه منظورتون دریافت حقوق بازنشستگی تا آخرین لحظه عمر هست، فقط تامین اجتماعی بدردتون میخوره، بقیه بیمه ها فقط چند سال (مثلا 5 یا 10 و ...) حقوق مستمری بازنشستگی میدند و غرامت فوت به میزان موجوی حساب بیمه و یا مقداری بیشتر میدهند و فقط در صورت فوت با حادثه 200 میلیون به بازماندگان غرامت میدهند و هیچ کدوم هم اعتبار تامین اجتماعی رو ندارند چون تامین اجتماعی یک سازمان دولتی / حکومتی هست

ضمنا تامین اجتماعی بعد از فوت بیمه شده شده، 50 درصد از حقوق بازنشستگی فرد رو به همسرش و مقداری هم به افراد تحت تکفل دیگر فرد تا چندی که زنده هستند و از مشمولیت تکفل آن فرد در نیامده اند (مانند ازدواج و ... ) به عنوان مستمری پرداخت میکنه

و نکته مهم اینکه در بیمه اختیاری (خویش فرمایی) می تونید تا 9 سال اول، حق بیمه عادی (حداقل بیمه) پرداخت کنید و بعد از اون، با هماهنگی تامین اجتماعی ، هر چند برابری که در توان دارید مثلا دو یا سه تا هفت برابر، حق بیمه پرداخت کنید تا در هنگام بازنشستگی، طبق آخرین سال حق بیمه ای که پرداخت کرده اید، حقوق بازنشستگی بگیرید، مثلا الان اگر حداقل حق بیمه که 250 هزار هست 30 سال پرداخت کنید در بازنشستگی ماهی یک میلیون تومن حقوق میگیرید ولی اگر از سال نهم دو برابرش کنید و 500 هزار تومان پرداخت کنید بعد از بازنشستگی دو میلیون تومن حقوق دریافت خواهید کرد و اگر سه برابر پرداخت کنید مثلا سه میلیون و ...

dertgtr
July 2nd, 2017, 18:06
مشکل
تامین اجتماعی به نظر من این هست که مبالغی که شما پرداخت می کنید رو نمی تونید پس بگیرید ولی در بقیه بیمه ها بعد 5 سال اول کل مبلغ واریزی قابل برداشت هست بعد 5 سال اول هم با سود قابل برداشته .
بقیه بیمه ها شما خودت مشخص می کنی که ماهانه چقدر واریز کنی ولی در تامین اجتماعی اینگونه نیست
بقیه بیمه ها طبق جداولی مشخص می کنند که در فلان سال شما چقدر حق برداشت از صندوق ذخیره ات داری ولی در تامین اجتماعی اینگونه نیست
و مزیت های زیاد سایر بیمه ها نسبت به تامین اجتماعی

iroo
July 2nd, 2017, 18:08
مشکل
تامین اجتماعی به نظر من این هست که مبالغی که شما پرداخت می کنید رو نمی تونید پس بگیرید ولی در بقیه بیمه ها بعد 5 سال اول کل مبلغ واریزی قابل برداشت هست بعد 5 سال اول هم با سود قابل برداشته .
بقیه بیمه ها شما خودت مشخص می کنی که ماهانه چقدر واریز کنی ولی در تامین اجتماعی اینگونه نیست
بقیه بیمه ها طبق جداولی مشخص می کنند که در فلان سال شما چقدر حق برداشت از صندوق ذخیره ات داری ولی در تامین اجتماعی اینگونه نیست

قبول دارید تامین اجتماعی اعتبارش بیشتره؟

Kian
July 2nd, 2017, 18:19
مشکل

از جهت پرداخت و دریافت پول، درسته که در بیمه های دیگر دست فرد باز هست و پول پرداختی قابل بازگشت و دریافت هست و ... ولی در هنگام دریافت مستمری بازنشستگی ، بیمه های دیگر به هیچ عنوان جای تامین اجتماعی را نمی توانند بگیرند چون پرداخت مستمری تامین اجتماعی مادام العمر هست، بطور مثال پدرخانم اینجانب، از 63 سالگی که بازنشسته شده تا الان که 84 سالش هست، بطور مستمر داره حقوق بیشتر از یکمیلیون تومن ماهیانه میگیره ، دفترچه درمان هم داره و هر سال هم مقداری حقوقش رو افزایش میدهد که در بیمه های دیگر این کار به هیچ عنوان امکانپذیر نیست و فقط چند سال محدود (به میزان پولی که به شرکت بیمه پرداخت کرده اید) مستمری میدهند که حقوق پرداختی شان هم محدود و اندک هست !
و در کل بیمه های خصوصی دیگر ، بیشتر جنبه پس انداز کردن پول مثل صندوق پس انداز بانک ها و همچنین پرداخت غرامت مرگ و حوادث به بازماندگان بیمه شده را دارند و از جهت پرداخت حقوق بازنشستگی مادام العمر، به هیچ عنوان قابل مقایسه با تامین اجتماعی نیستند !

dertgtr
July 2nd, 2017, 18:39
از جهت پرداخت و دریافت پول، درسته که در بیمه های دیگر دست فرد باز هست و پول پرداختی قابل بازگشت و دریافت هست و ... ولی در هنگام دریافت مستمری بازنشستگی ، بیمه های دیگر به هیچ عنوان جای تامین اجتماعی را نمی توانند بگیرند چون پرداخت مستمری تامین اجتماعی مادام العمر هست، بطور مثال پدرخانم اینجانب، از 63 سالگی که بازنشسته شده تا الان که 84 سالش هست، بطور مستمر داره حقوق بیشتر از یکمیلیون تومن ماهیانه میگیره ، دفترچه درمان هم داره و هر سال هم مقداری حقوقش رو افزایش میدهد که در بیمه های دیگر این کار به هیچ عنوان امکانپذیر نیست و فقط چند سال محدود (به میزان پولی که به شرکت بیمه پرداخت کرده اید) مستمری میدهند که حقوق پرداختی شان هم محدود و اندک هست !
و در کل بیمه های خصوصی دیگر ، بیشتر جنبه پس انداز کردن پول مثل صندوق پس انداز بانک ها و همچنین پرداخت غرامت مرگ و حوادث به بازماندگان بیمه شده را دارند و از جهت پرداخت حقوق بازنشستگی مادام العمر، به هیچ عنوان قابل مقایسه با تامین اجتماعی نیستند !

بله هر چیزی مزیت خاص خودش رو داره ولی باز به نظر من با توجه به تورم یک میلیون تومان مبلغی نیست از طرفی در بقیه بیمه ها مثلا شما در سال 10 هم می تونید باز خرید کنید با مبلغ بالا مثلا در پارسیان و طرح بنده مبلغ بالای 100 میلیون بازخرید داره در سال دهم

Kian
July 2nd, 2017, 19:20
بله هر چیزی مزیت خاص خودش رو داره ولی باز به نظر من با توجه به تورم یک میلیون تومان مبلغی نیست از طرفی در بقیه بیمه ها مثلا شما در سال 10 هم می تونید باز خرید کنید با مبلغ بالا مثلا در پارسیان و طرح بنده مبلغ بالای 100 میلیون بازخرید داره در سال دهم

اگه حق بیمه رو دو یا چند برابر پرداخت کنید می توانید به جای یک میلیون، مثلا ماهی سه میلیون حقوق بازنشستگی بگیرید و تا 5 الی 7 برابر یعنی و ... قابل افزایش هست
و نکته مهم اینکه: یک میلیون تومنی حقوقی که گفتم مربوط به زمان حاضر هست و هر سال 15 الی 20 درصد بنا به میزان تورم آن سال، به حق بیمه بیمه شده ها و حقوق بازنشستگی افراد از طرف تامین اجتماعی افزوده میشود تا مبزان تورم را جبران کند !
و در کل بستگی به خودتان دارد که چقدر حق بیمه پرداخت کنید و در اینمورد، جزئیات رو در دو پاسخ قبل تر بطور دقیق توضیح دادم ، توصیه می کنم جهت دریافت اطلاعات بیشتر و رفع ابهامات به اتاق های مشاوره تامین اجتماعی در ادارات تامین اجتماعی در شهر های تان مراجعه کنید .

iroo
July 2nd, 2017, 19:26
ممنون از راهنمائی تمامی دوستان
تامین اجتماعی رو انتخاب میکنم، چون خودم بیشتر با تامین اجتماعی خیالم راحته هر چی باشه اداره و سازمان دولتی هست... درسته شخصی ها هم قوی هستند و خوب کار می کنند و پلن های خوبی دارند، به هر حال با تامین اجتماعی من خیالم راحته
ولی موندم دفترچه در مانی بردارم یا نه؟

و اینکه بدون دفترچه قیمت الانش ماهانه چقدره؟

و اینکه اگه مثلا برادرم مغازه دار باشه و پروانه کسب داشته باشه و منو بیمه کنه اون موقع باید چقدر پرداخت کنیم؟