PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مادربورد و سی پی یو

lvlehrad
December 27th, 2010, 10:39
سلام .

میخوام یه مادربورد و سی پی یو خوب بگیرم ولی اطلاعاتم زیاد نیست ...

هزینه مادربورد و سی پی یو روهم 600 تومن بیشتر نشه ...

اطلاعات پی سی :

2 تا رم 2 گیگ ddr2 دارم که فعلا چون مادربوردم نمیکشه از یکیش دارم استفاده میکنم ... (یه مادربوردی میخوام که پسفردا اگه خواستم رم اینا ارتقا بدم دوباره مجبور نشم مادربوردم بخرم ...)

کارت گرافیکم Geforce 9500 هست 1گیگ (اینو تازه خریدم ولی از وقتی که گذاشتم رو مادر بورد و سی دی ایناشو نصب کردم مشکل دارم با گرافیک ... بعضی از فیلم هارو شطرنجی و خیلی افتضاح نشون میده که فکر کنم دلیلش مادربورد داغونم باشه ...)

یجورایی میخوام برا لاستیکام ماشین بخرم:)):))

اگر اطلاعات دیگه ای لازم هست بگید تا بگم ...

در ضمن اگر مادربورد بدون کارت صدا یا گرافیک انبورد باشه مشکلی نیست مهم اینه که یچیز توپ باشه

---------- Post added at 10:39 AM ---------- Previous post was at 10:11 AM ----------

راستی یه توضیح هم بدید راجع به اینکه از طریق شماره سریال ها و اینجور مشخصات میتونم تو سایت های شرکت های مربوط ببینم که چیزی که خریدم تقلبی نیست یا نه ؟

RezaFH
December 27th, 2010, 10:47
من سیستمی که خودم خریدم رو پیشنهاد میدم :d
(خودم تا حدودی آشنا بودم و خیلی هم تحقیق کردم تا این سیستم رو جمع کردم)

http://www.webhostingtalk.ir/f53/15516/

توی پست شماره 13 مشخصات سیستم رو نوشتم کامل
فقط اون رم ها بدرد نمیخوره ، DDR3 باید داشته باشی که Triple Channel پیشنهاد میدم

samhillt
December 27th, 2010, 11:01
سلام .

میخوام یه مادربورد و سی پی یو خوب بگیرم ولی اطلاعاتم زیاد نیست ...

هزینه مادربورد و سی پی یو روهم 600 تومن بیشتر نشه ...

اطلاعات پی سی :

2 تا رم 2 گیگ ddr2 دارم که فعلا چون مادربوردم نمیکشه از یکیش دارم استفاده میکنم ... (یه مادربوردی میخوام که پسفردا اگه خواستم رم اینا ارتقا بدم دوباره مجبور نشم مادربوردم بخرم ...)

کارت گرافیکم Geforce 9500 هست 1گیگ (اینو تازه خریدم ولی از وقتی که گذاشتم رو مادر بورد و سی دی ایناشو نصب کردم مشکل دارم با گرافیک ... بعضی از فیلم هارو شطرنجی و خیلی افتضاح نشون میده که فکر کنم دلیلش مادربورد داغونم باشه ...)

یجورایی میخوام برا لاستیکام ماشین بخرم:)):))

اگر اطلاعات دیگه ای لازم هست بگید تا بگم ...

در ضمن اگر مادربورد بدون کارت صدا یا گرافیک انبورد باشه مشکلی نیست مهم اینه که یچیز توپ باشه

---------- Post added at 10:39 AM ---------- Previous post was at 10:11 AM ----------

راستی یه توضیح هم بدید راجع به اینکه از طریق شماره سریال ها و اینجور مشخصات میتونم تو سایت های شرکت های مربوط ببینم که چیزی که خریدم تقلبی نیست یا نه ؟

شما باید برای خرید همه قطعات در نظر بگیرید

فرض کنید اگه یک cpu corei را بخواهید خریداری کنید باید به قطعات دیگر هم توجه کنید

باید ram از نوع ddr3 باشه
و اینکه مین بوردتون سوکت های lga 1156 , lga 1356 رو داشته باشه
و از همه مهمتر پاور هست که بتونه توان مصرفی قطعات جدید رو جواب بده

lvlehrad
December 27th, 2010, 11:06
خوب من این رم هارو تازه خریدم و کارم باهاشون راه میوفته دیگه نمیتونم برم عوضش کنم ...

این مادربورد و سی پی یو که خریدید به هم میخوره ؟ یعنی مشکلی ندارن ؟اخه من یه مطلبی خوندم که هرمارک مادربوردی به هر سی پی یو نمیخوره ...

الان این مادربورد و سی پی یو که شما خریدید رو بگیرم خوبه ؟ با مشخصات پی سی من میخونه ؟یا اگر اینارو بگیرم حتما باید رم رو هم ارتقا بدم

---------- Post added at 11:06 AM ---------- Previous post was at 11:01 AM ----------

شما باید برای خرید همه قطعات در نظر بگیرید

فرض کنید اگه یک cpu corei را بخواهید خریداری کنید باید به قطعات دیگر هم توجه کنید

باید ram از نوع ddr3 باشه
و اینکه مین بوردتون سوکت های lga 1156 , lga 1356 رو داشته باشه
و از همه مهمتر پاور هست که بتونه توان مصرفی قطعات جدید رو جواب بده
وای یعنی بخوام cpu corei بگیرم نمیتونم از این رم هایی که دارم استفاده کنم ؟:((

samhillt
December 27th, 2010, 11:14
خوب من این رم هارو تازه خریدم و کارم باهاشون راه میوفته دیگه نمیتونم برم عوضش کنم ...

این مادربورد و سی پی یو که خریدید به هم میخوره ؟ یعنی مشکلی ندارن ؟اخه من یه مطلبی خوندم که هرمارک مادربوردی به هر سی پی یو نمیخوره ...

الان این مادربورد و سی پی یو که شما خریدید رو بگیرم خوبه ؟ با مشخصات پی سی من میخونه ؟یا اگر اینارو بگیرم حتما باید رم رو هم ارتقا بدم

---------- Post added at 11:06 AM ---------- Previous post was at 11:01 AM ----------

وای یعنی بخوام cpu corei بگیرم نمیتونم از این رم هایی که دارم استفاده کنم ؟:((

پردازنده است که تشخیص می دهد که چه حافظه ای و به چه میزان روی یک سیستم نصب کنیم

lvlehrad
December 27th, 2010, 11:19
من جواب سوالمو نگرفتم
" وای یعنی بخوام cpu corei بگیرم نمیتونم از این رم هایی که دارم استفاده کنم ؟:(("
:((

RezaFH
December 27th, 2010, 15:17
من جواب سوالمو نگرفتم
" وای یعنی بخوام cpu corei بگیرم نمیتونم از این رم هایی که دارم استفاده کنم ؟:(("
:((

خب گفتم که نه
رم باید DDR3 باشه
در مورد سیستم خودم هم کاملا با هم مچ هستن و مشکلی نیست
ضمنا پاور هم باید قوی باشه (پیشنهاد من Green هست با بازدهی 500 وات به بالا که قیمتش هم 60 تومن به بالا میشه اگر Real باشه)
درکل اگه سیستم توپ بخوای بگیری باید خرج کنی :d
وگرنه سیستمی که نصیبت میشه یه چیز معمولی خواهد بود
بازم سوالی بود بپرسید

lvlehrad
December 27th, 2010, 16:34
مشکلی با خرج کردن ندارم ولی مشکل اینجاس که من 1 ماه این رم های ddr2 رو گرفتم و نمیدونم الان چیکار کنم ... :(

samhillt
December 27th, 2010, 16:55
مشکلی با خرج کردن ندارم ولی مشکل اینجاس که من 1 ماه این رم های ddr2 رو گرفتم و نمیدونم الان چیکار کنم ... :(

شما رم های ddr2 رو بفروش و سه تا رم ddr3 بخر

lvlehrad
December 27th, 2010, 17:58
اخه به کی بفروشم چند بفروشم ؟ باور کنید یکیش رو یبار هم استفاده نکردم ! یکیش رو هم 1 ماه هست استفاده میکنم !!! به نظرتون کسی میخره ازم ؟

HyperServer
December 27th, 2010, 21:02
عزیز این طوری داری وسله پینه میکنی ...آخرش هم چیز درست حسابی در نمیاد...
الان دیگه تمام سیستم های حرفه ای ddr3 میخوره....
شما 600 واسه مادربورد و cpu گزاشتی زیاده!!!
پیشنهاد من اینه

MB : GIGABYTE GA-770T-USB3 ~ 120 T
CPU : AMD Phenom II 945 ~ 150 T
RAM : CORSAIR - Dual Channel 4GB - 1333-(2x2GB) ~ 90 T
VGA : GIGABYTE GV-R567OC-1GI ~ 175 T
HDD : Seagate - SATA II - 1TB 64MB Buffer ~ 65 T
Total 600.00 Tبه همراه یه پاور گرین 500 real به بالا

شما بهتره بهینه خرج کنی....
با این سیستم حالشو میبری

lvlehrad
December 28th, 2010, 03:05
خوب دوست عزیز مرسی از پیشنهادتون ولی همونطور که گفتم من کارت گرافیک و رم رو تازه خریدم و اگرم میخواستم وسله پینه کنم که دیگه نمیومدم تاپیک بزنم ...

من خیلی شاهکار کنم رم هامو بفروشم و ddr3 بگیرم نه اینکه کلا همه چی رو عوض کنم ...

Desperados
December 28th, 2010, 05:04
رم نسبت به مادربرد و سی پی یود قیمتی نداره !

پیشنهاد من :

مادردبرد :
ASUS - P6X58D Premium

تصویر : http://www.gwjamaica.com/wp-content/uploads/2010/01/ASUS-P6X58D-Premium.jpg
قیمت : 430 الی 440

پردازنده : Intel Core I7 930
قیمت : 300-320

رم : Apacer 3 GIG Triple Channel
قیمت : 75-85

lvlehrad
December 28th, 2010, 12:46
ادم اینارو میبینه وسوسه میشه :(( این مادربوردی که گفتی ظاهرا خیلی شاخه :(( ولی قیمتش تو سایت ها بین 260 - 320 دلار هست ... چرا تو ایران انقدر گرون هست ...

HyperServer
December 28th, 2010, 12:55
ادم اینارو میبینه وسوسه میشه :(( این مادربوردی که گفتی ظاهرا خیلی شاخه :(( ولی قیمتش تو سایت ها بین 260 - 320 دلار هست ... چرا تو ایران انقدر گرون هست ...

معمولا مادر بورد های High-End تو ایران نسبت به خارج از کشور اختلاف قیمت زیاد داره....چون هم تعداد کم وارد میشه و هم مشتری خاص داره...
هرچی حال کنند قیمت میزارن