PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : اجرايي شدن قانون دارايي براي سايت هايي که داراي نماد هستن

mehrdad.piri
June 17th, 2017, 12:54
سلام دوستان
کسي اينجا هست که از اداراه ي ماليات و دارايي براش تماس گرفته باشن و ازش مدارک بخوان ؟

yasserhost
June 18th, 2017, 14:51
سلام دوستان
کسي اينجا هست که از اداراه ي ماليات و دارايي براش تماس گرفته باشن و ازش مدارک بخوان ؟

سلام و احترام خیر فعلا خبری از مالیات نیست چیزی شده؟

mahdi66
June 18th, 2017, 15:25
سلام دوستان

منم شنیدم برای کسایی که درگاه پرداخت دارند مالیات میاد
البته از امسال ظاهرا این طرح اجرایی شده اما خبر رسانی نشده و 100 درصد نیست
این موضوع رو تو اداره مالیات شنیدم اما باز مطمئن نیستم که چجوری می خوان اقدام کنند

ashadata
June 18th, 2017, 15:39
منم شنیدم برای کسایی که درگاه پرداخت دارند مالیات میاد
البته از امسال ظاهرا این طرح اجرایی شده اما خبر رسانی نشده و 100 درصد نیست
این موضوع رو تو اداره مالیات شنیدم اما باز مطمئن نیستم که چجوری می خوان اقدام کنند

دارن کاراش رو انجام میدن

باید دوستان حواسشون باشه که حساب کار و شخصی رو جداکنن فقط چون یکی از دوستان گفت میگن برو تراکنش های یکسال گذشته رو بیار برای کارتت

yasserhost
June 18th, 2017, 15:40
دارن کاراش رو انجام میدن

باید دوستان حواسشون باشه که حساب کار و شخصی رو جداکنن فقط چون یکی از دوستان گفت میگن برو تراکنش های یکسال گذشته رو بیار برای کارتت

شما که پولداری مواظب باش پویا جان :) حساب همیشه خالی باشه هم مالیات میگیرن؟:|

amin karimi
June 19th, 2017, 01:43
با سلام دوستان اظهارنامه مالیاتی پر کنید برای سایت هایی که در سال 95 نماد گرفتن نگیرین مالیات زیاد و جریمه میشین

بنده یکی از سایت هام 540 هزار تومان مالیات اومده بخدا سایت هزار تومانم درامد نداشته

topwebhost
June 19th, 2017, 02:09
سلام و احترام
براى ماهم ماليات اومده و گفتن تا ٣١ خرداد فرصت دارى اظهارنامه مالياتى پركنىد.
و عرض كردند اگر سالانه سود خالص شركت بالاى ١٥ ميليون تومان باشد مشمول ماليات ميشيد.
و عرض كردند اگر اقدام نكنيد جريمه بسيار سنگين و زندان شامل حالتون ميشه !!
كه چند روزه ما فقط درگيره اظهارنامه هستيم چون تا تائيد كنند چند روزى ميكشه.

Mr.Pouria
June 19th, 2017, 02:36
اول نماد یه پیشنهاد بود ...
بعد اجبار شد ...
بعد اومدن رو سایت های دارای نماید تبلیغات نشون دادن !
بانک هارو مجبور کردن فقط به سایت های نماد دار درگاه بدن ...
حالا هم اومدن مالیات قرار دادن !

کسی نیست بگه شما چه کمکی به این وب مستر بدبخت میکنید که حالا هم اومدین مالیات میخواید ؟
شب بیداری هاشون رو شما جبران میکنید ؟
مالیات اینرتنت + خرید سرور و .... را براش حذف کردین ؟
تو پیشرفت کارش کمکی بهش کردین ؟
حمایت چطور ؟
فقط میان میگن پول بده ...

واقعا پرو هستن که میان همچین درخواستی میکنن ...

mehrdad.piri
June 26th, 2017, 00:07
الان برا من فقط برای اینکه نماد دارم خواستن تشکیل پرونده بدم چیزی در مورد درگاه نگفتن
بعدشم اینا زمانی که نماد میدادن چیزی در مورد مالیات نگفتن که الان اطلاعات ما رو دادن به اداره دارایی
خودشم تهدید میکنن اگر نیاید تشکیل پرونده ندید از خودمون براتون مالیات رد میکنیم

saeed.mihan
June 26th, 2017, 00:29
الان برا من فقط برای اینکه نماد دارم خواستن تشکیل پرونده بدم چیزی در مورد درگاه نگفتن
بعدشم اینا زمانی که نماد میدادن چیزی در مورد مالیات نگفتن که الان اطلاعات ما رو دادن به اداره دارایی
خودشم تهدید میکنن اگر نیاید تشکیل پرونده ندید از خودمون براتون مالیات رد میکنیم

البته به نقلی، مرکز توسعه تجارت الکترونیک اطلاعات رو به دارایی نداده و نمیده و گویا خودشون با یه شرکت قرارداد بستن که اطلاعات کاربران رو استخراج میکنه و به دارایی میده...
و اواخر سایت نماد دسترسی عمومی به اطلاعات کاربران رو محدود کرده.
دقیقا هنوز این موضوع روشن نیست ولی در هر صورت با پر کردن اظهار نامه و درآمد زیر 18 میلیون در سال بنظرم قابل حل هست.

- - - Updated - - -

البته بستگی به ممیزی ها هم داره، شهر ما که خدارو شکر توی قرار داد های پیمانکاری هم تا الان سختگیری زیاد ندیدم

سیدرضا بازیار
June 26th, 2017, 00:32
ما که سالیانه ۱ میلیون هم درامد نداریم، چند میلیون مالیات باید بدیم؟:d

mehrdad.piri
June 26th, 2017, 00:41
در کل اینا به خاطر پول هست وگرنه تو کار هاستینگ پول سرور ها به زور در میاد چه برسه به درامد 18 میلیونی... و الان شما درامد رو هم پایین بگی اینا خودشون یه چیزی میزارن روش که پول بگیرن خودشم رفته رفته به همه شهرها میرسه از کلان شهرها شروع شده

hostorder
June 26th, 2017, 00:41
دوستان عزیز چه معاف بشید چه نشید هر چه قدر تراکنش داشته باشید شامل ارزش افزوده میشه

amin karimi
June 26th, 2017, 00:42
دوستان عزیز چه معاف بشید چه نشید هر چه قدر تراکنش داشته باشید شامل ارزش افزوده میشه

شامل گروه سوم نمیشه

mehrdad.piri
June 26th, 2017, 00:45
کاش اونطوری باشه اون موقع باید یه چیزی هم بهمون بدن

hostorder
June 26th, 2017, 00:46
شامل گروه سوم نمیشه

عزیز شامل میشه من خودم هم شخص حقیقی نوع 3 ثبت نام کردم

m_dg_farari
June 27th, 2017, 16:30
صرفا توجه داشته باشید که "داشتن نماد" شما رو به پرداخت مالیات اجبار نمیکنه.
داشتن "کسب و کار" شما رو مجبور به پرداخت مالیات میکنه.
که یک کسب و کار قانونی در اینترنت ایران ، باید نماد داشته باشد...
اگر شما سایتی دارید و نماد ندارید فکر نکنید خبری از پرداخت مالیات نیست... قانونا شما نیز متخلف هستید و فراری مالیاتی حساب میشید!
راه حل؟
تا جایی که من میدونم (تا حدود 6 7 ماه پیش) دریافت مالیات ها در 90% مشاغل و رسته ها ، با خود اظهاری انجام میشد. یعنی شما باید اظهارنامه مالیاتی پر کنی. پر کردن اظهارنامه مالیاتی هم یه سری چیزای خاصی داره که به یک حسابدار حرفه ای بدید براتون انجام بده به راحتی میتونید معاف بشید از مالیات (اگر معافیت به رسته ی شما تعلق بگیره)
در کل آخرین باری که من برای شرکت مسئولیت محدود خدمات کامپیوتری اظهارنامه رد کردم چیزی که به من گفتن اینه:
منی که 50 میلیون سرمایه کردم ، 4 نفر رو هم شرکتم داره نون میده ، آخر سال اگر 1000 تومن سود کرده باشم ، 250 تومنش مال دولته
اما کارگر عزیزی که سرمایش در بهترین حالت یک عدد بیل به قیمت 50 هزار تومن هست ، تا سالیانه 12 میلیون تومان درآمدش معاف از مالیاته :-) این است اقتصاد مقاوتی :-)

gigabyte2052
June 27th, 2017, 19:27
خوب دوستان الان در صورت راه اندازی کسب و کار و گرفتن نماد باید منتظر شیم خودشون بیان یا خودمون بریم خودمونو معرفی کنیم ؟

saeed.mihan
June 27th, 2017, 20:07
خوب دوستان الان در صورت راه اندازی کسب و کار و گرفتن نماد باید منتظر شیم خودشون بیان یا خودمون بریم خودمونو معرفی کنیم ؟

دارایی باید نامه بزنه.

hostorder
June 27th, 2017, 23:47
دارایی باید نامه بزنه.
از زمانی که نماد اعتماد گرفته میشه اداره مالیات از اون سال اجبار میکنه که باید پرونده ایجاد می شد و اگر خودتون نرید پرونده ایجاد کنید برای هر سال از خودشون جریمه میبرند پس بهتر است برید پرونده تشکلیل بدید دوست بیچاره من 100 ت هم تراکنش نداشت چون اظهار نامه پر نکرده برد 400 ت براش جریمه زدند هر شهر با هر شهر هم فرق داره بر مامور مالیاتی بر اساس سود پرونده ها پرونده ها رو بررسی میکنه

saeed.mihan
June 28th, 2017, 00:01
از زمانی که نماد اعتماد گرفته میشه اداره مالیات از اون سال اجبار میکنه که باید پرونده ایجاد می شد و اگر خودتون نرید پرونده ایجاد کنید برای هر سال از خودشون جریمه میبرند پس بهتر است برید پرونده تشکلیل بدید دوست بیچاره من 100 ت هم تراکنش نداشت چون اظهار نامه پر نکرده برد 400 ت براش جریمه زدند هر شهر با هر شهر هم فرق داره بر مامور مالیاتی بر اساس سود پرونده ها پرونده ها رو بررسی میکنه

ینده شخصا از اداره دارایی سوال کردم، گفتند تا نامه نیاد امکان تشکیل پرونده نیست، نامه هم از اداره کل میاد..
ضمنا در جریان باشید که مرکز توسعه تجارت الکترونیک اطلاعات رو به دارایی نمیده و گویا خود دارایی از سایت ای نماد استخراج میکنه.
ماهم بیش از 5 ماه هست که نماد داریم برای دو سایت و برای هیچکدام نیامده

hostorder
June 28th, 2017, 00:21
ینده شخصا از اداره دارایی سوال کردم، گفتند تا نامه نیاد امکان تشکیل پرونده نیست، نامه هم از اداره کل میاد..
ضمنا در جریان باشید که مرکز توسعه تجارت الکترونیک اطلاعات رو به دارایی نمیده و گویا خود دارایی از سایت ای نماد استخراج میکنه.
ماهم بیش از 5 ماه هست که نماد داریم برای دو سایت و برای هیچکدام نیامده
من خودم 2 ساله پر میکنم اونچا آشنا داشتم ازش پرسیدم دو سال پیش گفت اسمت اومده و قرار واسه تشکیل پرونده زنگ بزنیم و بهتره خودت بیا پرونده تشکیل بدی در مورد تراکنش ها هم پرسیدم گفتش که اداره مالیات به هیچ یگ از درگاه ها دسترسی ندارند و تا زمانی که خودت تراکنش هاتو نیاری بدی ما هیچ کاری نمیتونیم کنیم و گفتش که مثلا تویی که سالی گلا به همه حساب هات 5 میلیون هم پول هم نمیاد هیچ وقت ما پرونده میلیاردی رو ول نمیکنیم و بیاییم به پرونده تو رسیدگی کنیم.
من خودم 3ساعت حرف زدم باهاشون که در مورد کارم توضیح بدم اصلا متوجه نشدند کار ما چیه فکر میکنن همون ای دی اس ال است!
به نظر من بهترین راه اینه که مانند ای دی اس ال و پنل پیامک کوتاه که 9 درصد ارزش افزوده روش میاد کار ما هم این طوری کنن که مثل اون کسب کار ها ارزش افزوده تو کار هاستینگ هم یک امر عادی شه که مشترک اون رو پرداخت کنه که هاستینگ ها ضرر نکنن.من خودم چند بار خواستم 9 درصد رو بزارم اطلاعیه هم تو سایت گذاشتم ولی بعد یک روز حذف اش کردم.

saeed.mihan
June 28th, 2017, 00:45
من خودم 2 ساله پر میکنم اونچا آشنا داشتم ازش پرسیدم دو سال پیش گفت اسمت اومده و قرار واسه تشکیل پرونده زنگ بزنیم و بهتره خودت بیا پرونده تشکیل بدی در مورد تراکنش ها هم پرسیدم گفتش که اداره مالیات به هیچ یگ از درگاه ها دسترسی ندارند و تا زمانی که خودت تراکنش هاتو نیاری بدی ما هیچ کاری نمیتونیم کنیم و گفتش که مثلا تویی که سالی گلا به همه حساب هات 5 میلیون هم پول هم نمیاد هیچ وقت ما پرونده میلیاردی رو ول نمیکنیم و بیاییم به پرونده تو رسیدگی کنیم.
من خودم 3ساعت حرف زدم باهاشون که در مورد کارم توضیح بدم اصلا متوجه نشدند کار ما چیه فکر میکنن همون ای دی اس ال است!
به نظر من بهترین راه اینه که مانند ای دی اس ال و پنل پیامک کوتاه که 9 درصد ارزش افزوده روش میاد کار ما هم این طوری کنن که مثل اون کسب کار ها ارزش افزوده تو کار هاستینگ هم یک امر عادی شه که مشترک اون رو پرداخت کنه که هاستینگ ها ضرر نکنن.من خودم چند بار خواستم 9 درصد رو بزارم اطلاعیه هم تو سایت گذاشتم ولی بعد یک روز حذف اش کردم.

در کل بحث نماد اونقدر که مردم میترسن و میگن مالیات میاد بنظرم نیست و به هر حال اگه قانون بیاد که مالیاتی هم باید گرفته بشه بنظرم توی هر کشور باید به قوانینش پایبند بود اگر میخوایم کسب و کار درستی داشته باشیم.
اما در مورد هاستینگ بنظرم حتی ارزش افزوده معنا نداره! سرور در یک کشور دیگه، فروش مجازی....
اگر قانونی هم بیاد احتمالا بعضی از کسب و کار ها معاف از مالیات باشند، هر چند که الان درآمد زیر 18 میلیون معاف هست

hostorder
June 28th, 2017, 02:31
در کل بحث نماد اونقدر که مردم میترسن و میگن مالیات میاد بنظرم نیست و به هر حال اگه قانون بیاد که مالیاتی هم باید گرفته بشه بنظرم توی هر کشور باید به قوانینش پایبند بود اگر میخوایم کسب و کار درستی داشته باشیم.
اما در مورد هاستینگ بنظرم حتی ارزش افزوده معنا نداره! سرور در یک کشور دیگه، فروش مجازی....
اگر قانونی هم بیاد احتمالا بعضی از کسب و کار ها معاف از مالیات باشند، هر چند که الان درآمد زیر 18 میلیون معاف هست
والا به من گفتند که تمام کارهای اینترنتی از سال 89 مشمول ارزش افزوده هستن هست دیگه ما نمیدونیم.از خدامونه ارزش افزوده نداشته باشه.

saeed.mihan
June 28th, 2017, 03:14
والا به من گفتند که تمام کارهای اینترنتی از سال 89 مشمول ارزش افزوده هستن هست دیگه ما نمیدونیم.از خدامونه ارزش افزوده نداشته باشه.

سال 89!! حتی در قرار داد های ارگانی هم از تاریخ 7/1 سال 95 مبالغ زیر 100 میلیون شامل ارزش افزوده میشه اون هم با داشتن گواهی ارزش افزوده، سال 89 رو از کجا آوردن، از کجا می دونن در اون زمان سایت وجود داشته یا نه! شاید اطلاعات بنده در این زمینه ناقصه..

mehrdadabed
June 29th, 2017, 10:34

اصلاحیه قوانین که تابستان 94 توسط مجلس تصویب شد این اجازه رو به اداره دارایی می ده که تمامی اطلاعات بانکی-مالکیتی اشخاص رو از بانک ها و تمامی شرکت هایی که باعث دریافت درآمد میشن بگیره، بنابراین از سال 95 دیگه اداره مالیات نیاز به اجازه و یا دستوری نداره، (قانون 169 مکرر - قانون مالیات های مستقیم)

k-h
June 29th, 2017, 11:09
ارزش افزوده مجوز میخواد از اداره دارایی همینجوری الکی نمیشه گرفت از مشتری

hostorder
July 1st, 2017, 01:01
اصلاحیه قوانین که تابستان 94 توسط مجلس تصویب شد این اجازه رو به اداره دارایی می ده که تمامی اطلاعات بانکی-مالکیتی اشخاص رو از بانک ها و تمامی شرکت هایی که باعث دریافت درآمد میشن بگیره، بنابراین از سال 95 دیگه اداره مالیات نیاز به اجازه و یا دستوری نداره، (قانون 169 مکرر - قانون مالیات های مستقیم)

من خودم واسه سال 94 که تو سال 95 پر کردم فقط گفته بودم 2 میلیون تراکنش دارم اصلا اداره مالیات از من هیچ مدارکی نخواست و دی ماه سال 95 بهم اس ام اس اومد که معاف هستم اگر این طور باشه اون وقت که تو بانک پول نگه نمیدارند !مامور مالیات که آشنامون بود گفت که اداره مالیات از این طریق فقط مردم رو می ترسونه

- - - Updated - - -

ارزش افزوده مجوز میخواد از اداره دارایی همینجوری الکی نمیشه گرفت از مشتری

اون موقع پس کی باید اون پول رو بده اصولا مصرف کننده باید بده نه فروشنده!