PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : در رابطه با تعمیر خطوط تلفن و کاهش نویز برای اینترنت

Cr0w
June 1st, 2017, 11:24
عرض ادب ، بنده قطعی در هر 2 ، 3 ساعت یک بار دارم ، یعنی فقط برای چند ثانیه قطع میشه اینترنتم بعد سریع وصل میشه .
دلیلشم متاسفانه وضعیت نامناسب خطوط هست میخوام راستش یک خورد تغییرات خودم بدم تو خط که یکی از دوستانم راهنماییم کرده .
گفته خط اصلی رو جدا و به یک اسپلیتر وصل کنم یک سیم برای تلفن متصل بشه و یک سیم هم جدا برای مودم تهیه کنم !
میخواستم بیشتر من و در این باره راهنمایی کنید و اگر راه کار دیگه ای سراغ دارید بگید .
در ضمن چه سیمی تهیه کنم که مناسب تر باشه ؟
من روی یک خط مخابرات دارم و جدیدا قراره روی خط دومم اسیاتک تهیه کنم .
لطفا راهنمایی کنید .
با تشکر و احترام

dertgtr
June 1st, 2017, 11:35
مسئول فنی مخابرات هم همین رو به من گفت که مشکل قطعی نت از خط تلفن من هست ولی زیاد اعتباری به گفته های این مسئول فنی های مخابرات نیست !

Cr0w
June 1st, 2017, 11:57
مسئول فنی مخابرات هم همین رو به من گفت که مشکل قطعی نت از خط تلفن من هست ولی زیاد اعتباری به گفته های این مسئول فنی های مخابرات نیست !
والا دوست عزیز در این مورد موافقم باهتون ولی از طرفی به جهت محکم کاری دارم خطوط رو هم اوکی میکنم . مخابراته دیگه ، میخوای بخواه نمیخوایم نخواه انقد مشتری دارن که انقدر احساس Super Powerی بهشون دست بده .
دوستان اگر واقعا یکی پیدا بشه ی راهنمایی کوچیک و کاربردی بکنه ممنون میشم :53:

mehriz
June 1st, 2017, 12:10
سلام
کیفیت خطوط اینترنت برای خود شرکت مخابرات باید خیلی بهتر از شرکت های دیگر باشه
اگر بتوانید تو اتاق mdf مخابراتتون اشنا داشته باشید که یکبار فیوز را تعویض کنند و یا تغییر پورت براتون بزنند.اون موقعه مشخص میشه که مشکل از خط است یا زیر ساخت خود مخابرات.
کیفیت اپ خط برای مخابرات بالاتر از شرکت های دیگر است.تجربه ای که ما داشته ایم.

dertgtr
June 1st, 2017, 12:20
سلام
کیفیت خطوط اینترنت برای خود شرکت مخابرات باید خیلی بهتر از شرکت های دیگر باشه
اگر بتوانید تو اتاق mdf مخابراتتون اشنا داشته باشید که یکبار فیوز را تعویض کنند و یا تغییر پورت براتون بزنند.اون موقعه مشخص میشه که مشکل از خط است یا زیر ساخت خود مخابرات.
کیفیت اپ خط برای مخابرات بالاتر از شرکت های دیگر است.تجربه ای که ما داشته ایم.

من چند بار شکایت کردم به 195 در یکی از شکایت ها تغییر پورت دادن و به گفته خودشون قسمتی از سیم مسی بود که فیبر کامل کردن ! ( یعنی طی چند سال که من از مخابرات نت داشتم خط من نصفه مسی و نصفه فیبر بود ! ) با این تغییرات کیفیت خط من خیلی خیلی بهتر شد به حرف های مسئول فنی مخابرات توجه نکنید 90 درصد مشکل از خودشونه

Cr0w
June 1st, 2017, 12:28
راستش وضعیت خط به شکلی هست که بشه تشخیص داد بده .
ولی من چک کردم در یک روز 40 بار قطعی داشتم . به گفته مسئول .

اشنا هم هست فقط چطور مشخص میشه بیشتر توضیح میدید ؟

mehriz
June 1st, 2017, 12:34
راستش وضعیت خط به شکلی هست که بشه تشخیص داد بده .
ولی من چک کردم در یک روز 40 بار قطعی داشتم . به گفته مسئول .

اشنا هم هست فقط چطور مشخص میشه بیشتر توضیح میدید ؟
از پشتیبان بخواهید که rate خطتون و بیارن پایین احتمالا قطعی هاتون بهتر شود.
برای تعویض پورت باید با بخش فنی اینترنت هماهنگ باشید تا انجام بدهند.

navid2zp
June 1st, 2017, 13:12
اول خط خودتون رو بررسی کنید و تا جای ممکن مشکلاتی که ممکن هست ایرادی بهش گرفته بشه رو رفع کنید
برای خط می تونید از کابل های دیتا استفاده کنید
دقت کنید وقتی 2 خط رو هم زمان برای دیتا استفاده کنید معمولا مشکل بیشتر میشه در نتیجه مجبور میشید کابل های دو خط رو کامل جدا کنید از هم
بعد از این که از طرف خودتون همه کار ها رو انجام دادید تماس بگیرید و اگر گفتند مشکل از شما هست بگید تمام کابل ها نو هست و مستقیم به مودم وصل شده در ادامه هم احتمالا میگن باید کارشناس بفرستیم که بگید بفرستند
در نهایت اگر مشکل شما رو حل نکردن از 195 شکایت کنید حتما پیگیری می کنن
کلا بدون شکایت هیچ کاری مخابرات براتون انجام نمیده
به عنوان مثال طبق قرارداد بابت قطعی بیشتر از 24 ساعت در ماه باید به شما خسارت بدند
بنده یک بار برای 3 روز قطعی تماس گرفتم که گفتند اصلا مشکلی نبوده!!!! ولی شکایت که ثبت شد تماس گرفتند و کلی عذر خواهی کردند و 5 روز به سرویس اضافه کردند. تازه جالب این بود می گفتند چون شما مشتری پر مصرف ما هستید این کار رو فقط انجام میدیم. یعنی جالبه حتی قوانین رو منکر میشند

kiavaco
June 1st, 2017, 21:02
از سر خطتتون یک سیم با کیفیت عالی بکشید تا منزل . خوب قاعدتا تمامی خطوط قطع میشه و فقط میتونید از اون سیم با تلفن و اینترنت کار کنید . بهترین کار هست نهایت چند سوکت تهیه میکنید و متصل میکنید و حالا شاخه بندی میکنید این سیم رو
به صورت سیم مستقیم از سر خط کیفیت عالی و بدون نویز خواهد داشت .

Cr0w
June 6th, 2017, 14:56
عرض ادب دوباره ، تشکر بابت شرکت و راهنمایی در تاپیک بنده .

از پشتیبان بخواهید که rate خطتون و بیارن پایین احتمالا قطعی هاتون بهتر شود.
برای تعویض پورت باید با بخش فنی اینترنت هماهنگ باشید تا انجام بدهند.
برای این مورد که فرمودید از پشتیبانی میپرسم .

اول خط خودتون رو بررسی کنید و تا جای ممکن مشکلاتی که ممکن هست ایرادی بهش گرفته بشه رو رفع کنید
برای خط می تونید از کابل های دیتا استفاده کنید
دقت کنید وقتی 2 خط رو هم زمان برای دیتا استفاده کنید معمولا مشکل بیشتر میشه در نتیجه مجبور میشید کابل های دو خط رو کامل جدا کنید از هم
بعد از این که از طرف خودتون همه کار ها رو انجام دادید تماس بگیرید و اگر گفتند مشکل از شما هست بگید تمام کابل ها نو هست و مستقیم به مودم وصل شده در ادامه هم احتمالا میگن باید کارشناس بفرستیم که بگید بفرستند
در نهایت اگر مشکل شما رو حل نکردن از 195 شکایت کنید حتما پیگیری می کنن
کلا بدون شکایت هیچ کاری مخابرات براتون انجام نمیده
به عنوان مثال طبق قرارداد بابت قطعی بیشتر از 24 ساعت در ماه باید به شما خسارت بدند
بنده یک بار برای 3 روز قطعی تماس گرفتم که گفتند اصلا مشکلی نبوده!!!! ولی شکایت که ثبت شد تماس گرفتند و کلی عذر خواهی کردند و 5 روز به سرویس اضافه کردند. تازه جالب این بود می گفتند چون شما مشتری پر مصرف ما هستید این کار رو فقط انجام میدیم. یعنی جالبه حتی قوانین رو منکر میشند

با تشکر از راهنمایی کاملتون ، من یک مورد رو در پایین پیام های نقل قول شده بیان میکنم شما نظر بدید .

از سر خطتتون یک سیم با کیفیت عالی بکشید تا منزل . خوب قاعدتا تمامی خطوط قطع میشه و فقط میتونید از اون سیم با تلفن و اینترنت کار کنید . بهترین کار هست نهایت چند سوکت تهیه میکنید و متصل میکنید و حالا شاخه بندی میکنید این سیم رو
به صورت سیم مستقیم از سر خط کیفیت عالی و بدون نویز خواهد داشت .
بله همونطور هم که در تاپیک اول استارت هم گفتم قراره این کارو بکنم البته خودشون گفتن این کارو بکن یک خط جدا ببر برای اینترنت و جدا برای تلفن اما قبلش نویز گیر رو هم قرار بده .

---------------------------------------------------------------------------------------------
با تشکر از همه دوستان فقط چند مورد دیگه میمونه من یک خط دیگه هم داره و قراره روی این خط فقط اینترنت آسیاتک وصل کنم و کلا براش تلفن نمیزارم .
میخواستم بدونم که ایا این مورد تاثیری در بهبود کیفیت خطم داره ؟
والا در حال حاضر وضعیت خط بنده به این صورت هست که : سیم تلفن اومده با سیم برق کلا در هم پیچیده شده یک بار از بالا به سمت پایین و دوباره مع*** برگشته #-o بد سیمی که از بیرون میادم یک ارتباط در حد تار مو با داخل داره که با لنت پیچی جفظ شده . تک تک خیلی کم پیش میاد وقتی تلفن زنگ یا با تلفن جایی زنگ میزنیم اینترنت قطع میشه .

اما با وجود تمامی این مشکلات این SNR مودم و خط خیلی جالب توجه هست که در عالی ترین شرایط هست . موضوع چیه ؟

http://up.vbiran.ir/uploads/21478149674459236928_snr.png

nima_yourlove
June 6th, 2017, 15:18
با درود

مشکل قطع و وصل شدن شما بخاطر پایین بودن Upstream شماست

یک راه اینه که شما با پشتیبانی تماس بگیرید و درخواست کنید که میزان پهنای باند آپلود شما رو کم کنن تا فعلا مشکلی نداشته باشید و بعد از اون میتونید با بررسی خطوط از پست تا درب منزل ببنید که مشکل کجاست

معمولا در ایران از پست(جعبه تقسیم سر کوچه) تا درب منزل 50 تیکه سیم به هم وصل شده تا به شما رسیده حالا زنگ زدگی سیم ها بماند...

پیشنهاد میکنم برای حل سریع مشکل تماس بگیرید و بخوایید که پهنای باند آپلود رو کم کنن

موفق باشید

dertgtr
June 6th, 2017, 15:20
Crc هم آپ هم داون استریم باید صفر باشه اینکه صفر نیست از سیم کشی هست
ولی snrخیلی خوبی دارید
دیتا ریت هم خیلی خوب
دیتاریت من روی 5 مگ بسته شده تا قطع و وصلی من کم بشه از سمت مخابرات

kiavaco
June 7th, 2017, 00:09
عرض ادب دوباره ، تشکر بابت شرکت و راهنمایی در تاپیک بنده .

برای این مورد که فرمودید از پشتیبانی میپرسم .

با تشکر از راهنمایی کاملتون ، من یک مورد رو در پایین پیام های نقل قول شده بیان میکنم شما نظر بدید .

بله همونطور هم که در تاپیک اول استارت هم گفتم قراره این کارو بکنم البته خودشون گفتن این کارو بکن یک خط جدا ببر برای اینترنت و جدا برای تلفن اما قبلش نویز گیر رو هم قرار بده .

---------------------------------------------------------------------------------------------
با تشکر از همه دوستان فقط چند مورد دیگه میمونه من یک خط دیگه هم داره و قراره روی این خط فقط اینترنت آسیاتک وصل کنم و کلا براش تلفن نمیزارم .
میخواستم بدونم که ایا این مورد تاثیری در بهبود کیفیت خطم داره ؟
والا در حال حاضر وضعیت خط بنده به این صورت هست که : سیم تلفن اومده با سیم برق کلا در هم پیچیده شده یک بار از بالا به سمت پایین و دوباره مع*** برگشته #-o بد سیمی که از بیرون میادم یک ارتباط در حد تار مو با داخل داره که با لنت پیچی جفظ شده . تک تک خیلی کم پیش میاد وقتی تلفن زنگ یا با تلفن جایی زنگ میزنیم اینترنت قطع میشه .

اما با وجود تمامی این مشکلات این snr مودم و خط خیلی جالب توجه هست که در عالی ترین شرایط هست . موضوع چیه ؟

http://up.vbiran.ir/uploads/21478149674459236928_snr.png

برسی کنید crc میره بالا یا خیر؟

Cr0w
June 8th, 2017, 00:28
متشکر از دوستان اما مورد دیگر دوستانی که میگن زنگ‌ بزن پشتیبانی احتراما هربار که زنگ زدیم گفتن دی ان اس تنظیم کن حل میشه بعد هرچی هم میگیم اخه مرتبط به این موضوع نیست میگن نه چنین نیست و ... والا ۱۹۵ هم حوصلش رو ندارم راستیتش به نظرم خودم حلش کنم بهتره
crc الان ۰ هست فقط ی چیزی دوستان من مثلا دیروز ۶ ساعت کلا هیچ قطعی نداشتم الان هر سه ساعت ی قطعی داره پس تشخیص جمیع دوستان مشکل خط هست ؟ موارد بالا به جهت راهنمایی بیشتر ذکر شد

dertgtr
June 8th, 2017, 00:58
متشکر از دوستان اما مورد دیگر دوستانی که میگن زنگ‌ بزن پشتیبانی احتراما هربار که زنگ زدیم گفتن دی ان اس تنظیم کن حل میشه بعد هرچی هم میگیم اخه مرتبط به این موضوع نیست میگن نه چنین نیست و ... والا ۱۹۵ هم حوصلش رو ندارم راستیتش به نظرم خودم حلش کنم بهتره
crc الان ۰ هست فقط ی چیزی دوستان من مثلا دیروز ۶ ساعت کلا هیچ قطعی نداشتم الان هر سه ساعت ی قطعی داره پس تشخیص جمیع دوستان مشکل خط هست ؟ موارد بالا به جهت راهنمایی بیشتر ذکر شد

اینکه دیروز قطعی نبوده پس از سیم کشی نیست . چون از سیم کشی باشه باید همیشه مشکل باشه نه در مواقع خاص !
شکایت از طریق سایت 195.ir کار سختی نیست حتی می تونید زنگ بزنید تلفنی به 195 از شما فقط کارت ملی می خواد و تمام بعد خود مخابرات بهت زنگ می زنه و جای اینکه شما دنبالشون باشید اونا دنبال شما خواهند بود !
مشکل از مخابرات هست صد در صد . منم دقیقا همین مورد بود تو خطم شکایت کردم درست کردن .