PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : راهنمائی برای مشگل صفحه آبی windows 10

Meistero
May 15th, 2017, 01:38
درود!

دیروز باهاش روبرو شدم وقتی داشت ویندوزم آپدیت میشد.نمیدونستم چیه (حالا میدونم) ریست کردم و مشکل حل شد و آپدیت هم انجام شد.
امروز پس از بالا اومدن ویندوز دوباره همونجور شد و ریست هم فایده نداشت ...
امروز تا کامپیوترو روشن کردم پس از صفحه مادربورد و صفحه بعدیش که هر دوشون زمینه سیاه هستند با فونت سفید پنجره ویندوز 10 میاد و میخواد وارد دسکتاپ بشه ولی نمیدونم چی پیش میاد که هیچ چیز دیگه نشون نمیده و صفحه مانیتور کاملا سیاهه.
نمیدونم آیا مشکل از همون ویندوزه یا ممکنه رم یا یه جای دیگه (سخت افزار) هم مشکل پیدا کرده باشه!اگه فقط میتونستم یکبار وارد دسکتاپ ویندوز بشم درستش میکردم ولی ظاهرا نمیشه.خیلی ممنون میشم اگر راهنماییم کنید!

ضمنا نصب دوباره ویندوز آخرین چیزیه که بهش فکر میکنم چون فایلهایی توی درایو c دارم که از خود ویندوز برام مهمتره!

با سپاس

data20
May 16th, 2017, 11:11
سلام
مشکل سخت افزاری ممکنه ولی در blue screen یه کد به شما نمایش میده که خطا رو از روی اون میشه پیدا کرد

با نصب مجدد ویندوز مشکلی پیش نمیاد ویندوز بوت کنید و بدون این که پارتیشن فرمت کنید بزارید ویندو نصب بشه قبلش بهتون میگه یه پوشه به اسم windows old ایجاد میکنه و ...
تمام اطلاعات به داخل این پوشه انتقال میده
اگر نمیتونید اعتماد کنید بهتر یه نسخه لینوکس رو فلش بریزید و بیاریدش بالا و فایل هایی که میخواید بردارید

Club4fun
May 16th, 2017, 14:50
برای مشخص شدن مشکل باید فایل هایی که بعد از نشون دادن پنجره ابی در این پوشه Minidump که در ویندوز هستش رو یه جا اپلود کنید و در اختیار یه متخصص قرار بدید سریع مشکل رو بهتون میگه

Meistero
May 17th, 2017, 16:14
با درود و ممنون از راهنماییتون!

راستش دیگه نه وارد ویدوز میتونم بشم و نه حتی صفحه آبی رو میبینم که کد رو یادداشت کنم.بنظرمیرسه مشکل سخت افزاری باشه.وقتی کامپیوترو روشن میکنم اول صفحه مادربورد رو میبینم (خط سفید در زمینه مشکی کاملا عادی) سپس صفحه دوم که یه چیزهایی لیست میشه (زمینه مشکی و در حالت عادی خط سفیده ولی الان که مشکل داره بعضی از کلمات قرمز رنگ شدن ) .بعدش یه صفحه میاد که پنجره آبی ویندوز 10 روشه و شروع به پروسس میکنه که وارد ویندوز بشه که از همینجا کل صفحه کاملا سیاه میشه و همینطور سیاه باقی میمونه.هر چند دقیقه یکبار هم خودش restart میکنه.
یه چیز دیگه اینکه وقتی وارد Boise میشم اونجا هم تغییر رنگهای غیر عادی میبینم.

فکر کردم مشکل از رم هستش.2 گیگ رم خونه داشتم که جایزین کردم ولی فرقی نکرد.حالا فکر میکنم یا از کارت گرافیک باشه یا از مادربورد.
کسی از دوستان تجربه خرابی کارت گرافیک رو داشته که علامتهاشو مقایسه کنه با وضعیت من!؟

اگر مشکل کارت گرافیک باشه خودم میتونم عوض کنم وگر نه باید ببرمش تعمیرگاه

با سپاس!

data20
May 17th, 2017, 16:50
کارت گرافیک حطایی داخل ویندوز نمیده
برای این که مطمئن بشید سخت افزاری هست بهتره ویندوز یا لینوکس بوت کنید اگر بالا بیاد مشکلی سخت افزاری ندارید.