PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : @#پیام رسانهای موبایلی خطری جدی برای انجمن های گفتگو!!

starting
May 12th, 2017, 22:59
سلام
طی 3 ماه اخیر انجمن های گفتگوی وبمستری(بعضا تخصصی) افت شدیدی داشته اند که تقریبا میتوان خطری باشد برای این دست سایتها
با توجه به رشد روز افزون شبکه های اجتماعی موبایلی بخصوص ابزاری چون گروه و سوپر گروه های تلگرام باعث پایین آمدن محبوبیت این دست سایتها شده اند و اکثر وبمسترها در گروه های تخصصی تر بخشی یا تمام اوقات غیره کاری خود را سپری میکنند
با توجه به خروجی الکسا از سه انجمن محبوب پرشین تولز / شاپکیپر / وبهاستینگ تالک میتوان این قضیه را بهتر لمس کرد

پرشین تولز
35942شاپکیپر
35943وبهاستینگ تالک35944

مریم محمدی

hegza
May 13th, 2017, 02:26
سلام
طی 3 ماه اخیر انجمن های گفتگوی وبمستری(بعضا تخصصی) افت شدیدی داشته اند که تقریبا میتوان خطری باشد برای این دست سایتها
با توجه به رشد روز افزون شبکه های اجتماعی موبایلی بخصوص ابزاری چون گروه و سوپر گروه های تلگرام باعث پایین آمدن محبوبیت این دست سایتها شده اند و اکثر وبمسترها در گروه های تخصصی تر بخشی یا تمام اوقات غیره کاری خود را سپری میکنند
با توجه به خروجی الکسا از سه انجمن محبوب پرشین تولز / شاپکیپر / وبهاستینگ تالک میتوان این قضیه را بهتر لمس کرد

پرشین تولز
35942شاپکیپر
35943وبهاستینگ تالک35944

تلگرام
35945

telewebion.com
35946

amin karimi
May 13th, 2017, 03:18
ممنون بابت بررسی استارتر

۱۰۰هزار کانال تلگرامی در ایران داریم که شبانه روز ۱ میلیون و ۲۰۰ هزار مطلب در آنها به اشتراک گذاشته می‌شود.

Telegram.org که دامین اصلی سرویس پیام‌رسانی تلگرام است، به اطلاعات جالبی برخورد می‌کنیم. ۴۵٫۷ درصد از ترافیک روی این دامین به کاربران ایرانی اختصاص دارد.
https://www.digikala.com/mag/wp-content/uploads/2016/04/alexa.jpg
با بررسی دامین telegram.me که برای پیوستن به گروه‌ها و کانال‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد، به اعداد عجیب‌تری برخورد می‌کنیم. حدود ۸۰ درصد ترافیک این دامین به ایرانی‌ها اختصاص دارد
https://www.digikala.com/mag/wp-content/uploads/2016/04/chart-2.jpg

yonesweb.org
May 13th, 2017, 06:57
مطلب جالب بود
ممنون بابت بررسی استارتر

۱۰۰هزار کانال تلگرامی در ایران داریم که شبانه روز ۱ میلیون و ۲۰۰ هزار مطلب در آنها به اشتراک گذاشته می‌شود.

Telegram.org که دامین اصلی سرویس پیام‌رسانی تلگرام است، به اطلاعات جالبی برخورد می‌کنیم. ۴۵٫۷ درصد از ترافیک روی این دامین به کاربران ایرانی اختصاص دارد.
https://www.digikala.com/mag/wp-content/uploads/2016/04/alexa.jpg
با بررسی دامین telegram.me که برای پیوستن به گروه‌ها و کانال‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد، به اعداد عجیب‌تری برخورد می‌کنیم. حدود ۸۰ درصد ترافیک این دامین به ایرانی‌ها اختصاص دارد
https://www.digikala.com/mag/wp-content/uploads/2016/04/chart-2.jpg

AtrafNet
May 13th, 2017, 09:37
درسته تازه نزدیکای من هر کی می فهمه سرگرمی من چک کردن روزانه انجمن هایی مثل اینجاست بهم میگن خیلی عقبی آخه کی هنوز میره انجمن که تو میری؟ :)

pouryamb
May 13th, 2017, 09:38
بعید میدونم بتونن جایگزین انجمنهای گفتگو بشن. درسته که تلگرام به شدت محبوبه و تقریبا همه در ایران دارن ازش استفاده میکنن اما باز هم امکانات و راحتی گفتگو و پرسش و پاسخی که در نسخه وبسایتها انجمن گفتگو هست در تلگرام نیست.

سیدرضا بازیار
May 13th, 2017, 09:47
متاسفانه مردم ایران دارن در یک فضای بسته زندانی میشن و به گونه ای تربیت شدند که هر چه باهاشون منطقی بحث کنید شما رو به سطح بی سوادی خودشون میکشن و در اونجا محکوم میکنند:d
آخه چطوری میشه به اخبار تلگرام و... اعتماد کرد در حالی که منبع رسمی ندارند! در حالی که سایت ها و انجمن ها خودشون یک منبع رسمی با مجوز رسمی و مورد تایید ایران و جهان هستند؟
آخه خوندن جوک ها و مطالب چرت و پرت شبکه های اجتماعی چطوری میتونه سطح مطالعه و سطح سواد مردم رو بالا ببره؟ اگه ادعای سواد دارن، برن ویکیپدیا مقاله بخونن که توسط بهترین اساتید و نویسنده ها نوشته شده با منابع معتبر!

شبکه های اجتماعی روز به روز مردم ما رو داره بی سواد تر میکنه...

Gh-Moradi
May 13th, 2017, 10:37
1- هنوز به درک و فرهنگ استفاده صحیح از این نرم افزارها نرسیدند. همش افراط و تفریط...
2- این دوران هم سپری میشه و مردم باید این چیزها رو تجربه میکرند چون تابحال نداشتیم

almandata
May 13th, 2017, 10:43
کاملا انجمن ها رو نابود کرد
من خودم انجمن رتبه 3 هزار ایران داشتم روزانه حدودا هزار تا چند هزار بازدید و کلی هم عضو الان فقط شده اسپمر برای تبلیغات :|

!MAHDI!
May 13th, 2017, 10:45
خیلی از سایت های به خاطر همین شبکه پیام رسان سایت خودشون رو بستن یا اونها هم رو اوردن به کانال زدن تا کاربران خودشون رو از دست ندن ...

mha1368
May 13th, 2017, 11:07
بنده هم یکی از فروم هام منهدم شد شر همین قضیه...
علاوه بر اون سایت ها هم همینطور...
ابتدا فعالیت نکردم داخل تلگرام و اینستا...
الکسا و بازدید افت کرد...
یادم نیست دی یا اسفند 94 مجبور شدم برم سمتشون...
کانال و پیج زدم..
الان دو طرفه کار می کنم..
کاربرا رو از اینستا به تلگرام و سایت ارجاع میدم ;)
ولی کاش ***** بشن جفتشون :d

Kian
May 13th, 2017, 11:13
یه نفر بخواد در مورد یه موضوع فنی - علمی و ... جستجو و تحقیق کنه، گوگل چطوری میخواد مطالب مورد نیاز فرد رو از تلگرام پیدا کنه ؟

خیلی از کانال های به اصطلاح علمی - پزشکی فنی و ... تلگرام رو دیدم که مطالب بی ارزش و دروغ که هیچ ارزشی ندارند رو به جای مطالب علمی منتشر می کنند و هیچ کسی هم باهاشون برخورد نمی کنه ، در حالی که اگه این مطالب دروغ و بی ارزش در سایت ها و انجمن ها مطرح بشند خیلی از مردم بهشون اعتراض می کنند و حتی احتمال داره به خاطر نشر اکاذیب، فیل تر بشند !

navid2zp
May 13th, 2017, 12:07
یه نفر بخواد در مورد یه موضوع فنی - علمی و ... جستجو و تحقیق کنه، گوگل چطوری میخواد مطالب مورد نیاز فرد رو از تلگرام پیدا کنه ؟

خیلی از کانال های به اصطلاح علمی - پزشکی فنی و ... تلگرام رو دیدم که مطالب بی ارزش و دروغ که هیچ ارزشی ندارند رو به جای مطالب علمی منتشر می کنند و هیچ کسی هم باهاشون برخورد نمی کنه ، در حالی که اگه این مطالب دروغ و بی ارزش در سایت ها و انجمن ها مطرح بشند خیلی از مردم بهشون اعتراض می کنند و حتی احتمال داره به خاطر نشر اکاذیب، فیل تر بشند !

اتفاقا یکی از مواردی که گوگل داره روش کار می کنه جستجو توی نرم افزار های اینچنینی هست که به صورت وب امکان ایندکس شدن نداره
به مرور اطلاعات به شکلی نخواهد بود که به صورت استاتیک قابل بررسی و ایندکس شدن باشه در نتیجه باید موتور های جستجو باید خودشون رو وقف بدن و در طرف مقابل سایت ها هم همینطور

به نظر من دوستانی که سایت های مختلف در این زمینه دارند باید راه های دسترسی به محتوای خودشون رو بیشتر کنند
یک زمانی فقط یک مرورگر و وب بود ولی خوب الان شرایط تغییر کرده و هر کسی از روش مورد نظر خودش به اطلاعات دسترسی پیدا می کنه
یکی از مورد هایی که خیلی به مدیران ضربه زد استفاده از اسکریپت های آماده ای مثل وردپرس هست که ساختار ذخیره سازی اطلاعتش به طوری هست که استفاده از اون برای انتشار محتوا به شکل های دیگه رو به شدت سخت می کنه در صورتی که اگر ساختار بهتری داشت شاید خیلی راحت امکان همگام سازی وبسایت و سایر راه های انتشار محتوا مثل شبکه های اجتماعی ای مثل تلگرام ممکن می شد و کاربران شما به جای از دست رفتن فقط از یک راه دیگه برای دسترسی به محتوای شما استفاده می کردند و شما نه تنها کاربری رو از دست نمیدادید بلکه همین وجود راه های بیشتر دسترسی می تونست کاربر بیشتری رو براتون جذب کنه

taksis
May 13th, 2017, 12:37
IFTTT برای همین اومد،که همرو به هم وصل کنه.
که شما تو سایتت یه پست میزنی تو اینستا و تلگرام و فیسبوک و توییتر ات هم بره.
انجمن ساز های پیشرفته تر مث IPS هم کاملا sync میشن با شبکه های اجتماعی.
پست ها و تاپیک هارو می‌توی تو فیسبوک و سایر شبکه های اجتماعی بصورت خودکار promote کنی.
ولی خب ما روش استفاده از شبکه های اجتماعی رو بلد نیستیم.ما منظورم وب‌مسترها و برنامه نویس ها و... ست نه کاربران عادی

Ashkankamangar.ir
May 13th, 2017, 13:57
دلیلش فقط و فقط اینه که ببخشید البته ولی نسل جدید به شدت بی سواد است(بلانسبت دوستان و خانواده هاشون)
من کسانی رو میشناسم که الان 18 سالشونه حرکت دادن موس رو بلد نیستن ولی توی تلگرام کانال چند کا دارند و مطالب هم تماما فیک
من خودم فقط دو کانال دارم یکی کانال شرکت خودمه یکی کانال ایرانیان وین اونم برای اینکه بفهمم کجا چی تخفیف میخوره
چون واقعا استفاده از کانال ها اشتباهه همشون مطالب دروغ و فیک هستند و قابل مقایسه با انجمن نیست
انجمن شما گفتگو میکنی مطلبی رو رد میکنی
ولی کانال چی؟
طرف مطلب علمی گذاشته با 25 تا غلط املایی بعد کانال هست یعنی شما فقط خواننده ای و بعدش باید کانالو حذف کنی نمیتونی بگی آخه عزیز غلط املاییتو درست کن مطلب علمی بخوره تو سرت
و اینم بگم استفاده از کانال به این دلیل باب شده که اول گفتم دهه های جدید بچه ها حتی حال روشن کردن لب تاب رو ندارند یا سرچ در گوگل و هرچیزی توی این کانالا مینویسه رو مدرک قرار میدند
که 99 درصد این بچه ها حتی گوشیاشون فارسی هست یعنی یه زبان بیگانه هم بلد نیستند و کانال های فارسی کل منابع زندگیشونه

من نگران چیزی که شما گفتید نیستم من نگرانیم اینه که این نسل قراره پدر و مادر نسل بعد بشه