PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : هزینه کردن برای یه دامنه به نظرتون عاقلانست؟

ermilo
May 11th, 2017, 16:28
هزینه کردن برای یه دامنه به نظرتون عاقلانست؟
مثلا فکر کنید اون دامنه قدیمی هست

نظر شما در مورد این هزینه کردن برای خرید دامنه چی هست؟

چقدر هزینه کردن برای خرید یه دامنه عاقلانست؟

hmydcm
May 11th, 2017, 17:17
سلام.
به نظرم بستگی داره به خود شما.
از اون دامنه چه کاربردی خواهید داشت؟ هدف شما چیست؟
اون دامنه چقدر عمر داره و یا در چه سطحی هست؟ ارزش خرید داره و اگر بلی قیمت مربوط رو مقایسه کنید با سایر دامنه های خاص.

ببخشید سوالتون رو با سوال جواب دادم. اما مطمئنا جوابی در سوال من نفته است:">

بگذارید تجربه شخصی خودم رو بگم. من عاشق یک دامنه موزیک شده بودم. خیلی هم رند و شیک بود. البته اسم نمی برم چون ممکنه صاحب فعلی اون راضی نباشه. قیمت توافق شده 300ت بود که واقعا ارزش داشت. اما کمی فکرکردم اصلا نیازی به اون دامنه ندارم. و از طرفی من کسی هم نبودم که در کار خرید و فروش دامنه باشم. اگر اون دامنه رو می خریدم نهایتا پس از مهلت اون ، اون رو تمدید نمی کردم. چون واقعا کاربردی برای من نداشت.
البته چرا برخی مواقع بعضی دامنه هارو شما نیاز دارید. بعضی ها رند تره. شیک تره و بهتر توی ذهن مخاطب می مونه. از طرفی مباحث مربوط به عمر و رنک دامنه هم که ارزش خودش رو داره. بنابراین هرکاری که می کنید خوب فکرکنید که بعدا نگید کاش چنین میشد و کاش چنان می شد.. هرچند چنین و چنان ها هم جزئی از زندگی اند.

taksis
May 12th, 2017, 14:27
نه !
قدیمی بودن دامین اهمیتی نداره برام.داتکام و دات آی آر بودنشم‌ همینطور.
اگر اسمی مدنظرم باشه و ببینم ثبته و گذاشتن برا فروش،اگه قیمت معقولی باشه می‌خرم وگرنه یه اسم دیگه پیدا می‌کنم.
تو باید به اون دامین و اون اسم ارزش بدی نه اون به تو.
۱۸ سال پیش اگه می‌رفتی به یکی میگفتی نظرت درباره اسم Google چیه مسخرت می‌کرد می‌گفت گوکل‌یعنی چی نه معنی داره نه خوش آهنگه نه چیزی
اما امروز...........

ermilo
May 12th, 2017, 23:00
دوستان دیگه نظری ندارن؟

pouryamb
May 13th, 2017, 10:03
به نظر من اگه میخواید کار برندینگ انجام بدید و برای شرکت و کسب و کار میخواید دامنه بگیرید ارزش هزینه کردن رو داره اما در صورتی که برای سایتهای تولید محتوا (وبلاگی و مجله و...) میخواید دامنه بخرید، اونوقت خیلی نیاز به هزینه کردن نیست چون بازدید شما عمدتا از گوگل هست و کسانی هم که از طریق گوگل وارد سایت میشن معمولا نام دامنه براشون مهم نیست و فقط به عنوانها نگاه میکنن و کلیک!