PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : شما به عنوان یک برنامه نویس کدام رو ترجیح میدین؟؟؟

mojtabakh18
May 11th, 2017, 15:15
سلام با دلیل بگین ممنون

۱ استفاده از فریمورک های آماده مثل لاراول و ..

۲ استفاده از php خام

۳ استفاده از فریمورک شخصی

لطفا همراه دلیل بگین

پیشاپیش از همکاریتون ممنون

shahinmq
May 11th, 2017, 16:16
سلام
شخصا خودم اول از همه مقدمات php را به صورت خودآموز فرا گرفتم و وقتی اولین پروژه هارا انجام دادم متوجه شدم چقدر نیاز به یک فریمورک هست(جهت تسریع کار) ،که دوباره مجبور به یادگیری و کار با فریمورک ها شدم.
فریمورکی مثل laravel یا yii به نظر خودم برای کار مناسب هستند اما گاها پیچیدگی هایی هم برای برنامه نویس می تونن ایجاد کنن(بیشتر برای افرادی که تازه شروع به کار میکنند)
کم کم دقیقا متوجه شدم یک فریمورک به چه شکلی کار میکنه،تصمیم گرفتیم با الگوی جدید و رفع یک سری پیچیدگی ها فریمورک تجاری خودمون را بنویسیم،این کار باعث می شد بار دیگر سرعتمون توی کار افزایش پیدا کنه(به دلیل اینکه تمام نیاز ها در آن قرارگرفته و از جزئیات دقیق و کارایی آن اطلاع داشتیم،البته قطعا نسخه های اولیه مشکلاتی هم داشت).
به حدی بر روی فریمورک کار کردیم که یک تیم ۲ نفره ، یک سایت دانشگاهی(مربوط به تمام امور کارکنان و اساتید) را از ۰ تا ۱۰۰ در ۲۵ روز برنامه نویسی کردند(و در نهایت پروژه بر روی سرورهای یوگیگ قرار گرفت و در آخر از بین رفت).
فکر میکنم اگر قصد دارید کسب و کار خودتون را داشته باشید میتونید از فریمورک اختصاصی خودتون استفاده کنید،اگر مایلید استخدام در شرکتی شوید بهتر هست از فریمورکی مانند لاراول استفاده کنید که به شدت پرطرفدار هم هست،هرچند خیلی ها مانند ما به سمت فریمورک اختصاصی رفتند.
و اگر قصد یادگیری دارید بهتر هستش ابتدا مقدمات و توابع خود php را به خوبی یاد گرفته باشید(شاید باورتون نشه اما خیلی از عزیزان مستقیم بعد از فهمیدن برنامه نویسی سراغ فریمورک میرند و مشاهده شده بعضی از این عزیزان توابع ساده ای مانند stristr یا strlen را اصلا نشنیده اند).
موفق باشید.

mojtabakh18
May 11th, 2017, 17:16
سلام
شخصا خودم اول از همه مقدمات php را به صورت خودآموز فرا گرفتم و وقتی اولین پروژه هارا انجام دادم متوجه شدم چقدر نیاز به یک فریمورک هست(جهت تسریع کار) ،که دوباره مجبور به یادگیری و کار با فریمورک ها شدم.
فریمورکی مثل laravel یا yii به نظر خودم برای کار مناسب هستند اما گاها پیچیدگی هایی هم برای برنامه نویس می تونن ایجاد کنن(بیشتر برای افرادی که تازه شروع به کار میکنند)
کم کم دقیقا متوجه شدم یک فریمورک به چه شکلی کار میکنه،تصمیم گرفتیم با الگوی جدید و رفع یک سری پیچیدگی ها فریمورک تجاری خودمون را بنویسیم،این کار باعث می شد بار دیگر سرعتمون توی کار افزایش پیدا کنه(به دلیل اینکه تمام نیاز ها در آن قرارگرفته و از جزئیات دقیق و کارایی آن اطلاع داشتیم،البته قطعا نسخه های اولیه مشکلاتی هم داشت).
به حدی بر روی فریمورک کار کردیم که یک تیم ۲ نفره ، یک سایت دانشگاهی(مربوط به تمام امور کارکنان و اساتید) را از ۰ تا ۱۰۰ در ۲۵ روز برنامه نویسی کردند(و در نهایت پروژه بر روی سرورهای یوگیگ قرار گرفت و در آخر از بین رفت).
فکر میکنم اگر قصد دارید کسب و کار خودتون را داشته باشید میتونید از فریمورک اختصاصی خودتون استفاده کنید،اگر مایلید استخدام در شرکتی شوید بهتر هست از فریمورکی مانند لاراول استفاده کنید که به شدت پرطرفدار هم هست،هرچند خیلی ها مانند ما به سمت فریمورک اختصاصی رفتند.
و اگر قصد یادگیری دارید بهتر هستش ابتدا مقدمات و توابع خود php را به خوبی یاد گرفته باشید(شاید باورتون نشه اما خیلی از عزیزان مستقیم بعد از فهمیدن برنامه نویسی سراغ فریمورک میرند و مشاهده شده بعضی از این عزیزان توابع ساده ای مانند stristr یا strlen را اصلا نشنیده اند).
موفق باشید.

ممنون‌از پاسخ

من خودم حدود ۵ ماه وقت گذاشتم و با خود php کار کردم

و الان ۱ ماه و نیمه دارم لاراول کار میکنم

- - - Updated - - -

سلام
موفق باشید.

ممنون‌از پاسخ

من خودم حدود ۵ ماه وقت گذاشتم و با خود php کار کردم

و الان ۱ ماه و نیمه دارم لاراول کار میکنم

mojtabakh18
May 11th, 2017, 22:16
اگه میشه بقیه دوستان هم همکاری کنن ممنون :x

amirhasan
May 12th, 2017, 00:28
فریم ورک amp گوگل هم برای سئو میگن تاثیر داره من اطلاع زیادی ندارم ولی مطالعه کنید شاید خوشتون اومد :105:

ali1150
May 12th, 2017, 00:35
استفاده از php خام به به نظر من بهتره. چون اون چیزی که مینویسی رو از تمام اجزاش با خبری و مشکلی به هم بزنه میتونی به راحتی حل کنی . و اینکه تجربه و دانش رو حین نوشتن بیشتر میکنه. در کنارش فرام ورک هم بلد باشید خوبه بازم.

rezaonline.net
May 12th, 2017, 01:52
استفاده از یک فریم ورک قوی و حرفه ای و مهندسی شده پیشنهاد میشه .

JahanSoft
May 12th, 2017, 03:18
استفاده از فریم ورک پیشنهاد میشه. اگر زمان و تجربه کافی داشته باشید ، نوشتن فریمورک اختصاصی خودتون هم میتونه جالب باشه.

Gh-Moradi
May 12th, 2017, 04:20
بنظر من هرموقع php رو کاملا یاد گرفتید برید سراغ فریمورک هاش چون شروع کردن با فریمورک ذهن ادم رو میبنده و تنبل میکنه و ممکنه در کدنویسی با فریمورکها درک مناسبی از کدهایی که میزنید و همچنین داده ها و خروجی هاتون نداشته باشید.

MJmoonwalk
May 12th, 2017, 08:12
فریم ورک چیز پیچیده ای نیست. شما بر اساس روش های روز برنامه نویسی زبان مورد نظر برای موارد مثل پایگاه داده، قالب های نمایش، ورودی های کاربران و غیره کلاس بندی های مختلف مینویسید که از تکرار های بی مورد و شلوغی کد جلوگیری کنید. این میشه یک فریم ورک اختصاصی.

pouryamb
May 12th, 2017, 10:23
در کل هرچیزی رو از پایه شروع کنید بهتره که شما فرمودید چندماه هست که دارید با php کار میکنید و این خیلی خوبه. در حال حاضر هم به نظر لاراول گزینه مناسبی هست.
موفق باشید

M.Abooali
May 12th, 2017, 11:54
این موضوع واقعا مطلق نیست.

باید در هر پروژه در مرحله مهندسی نرم افزارش بررسی کنید که حالا این پروژه را با یک فریمورک اجرا کنید یا بدون آن.

اگر تجربیات کافی دارید که فریمورک خودتان را نیز به مرور خواهید ساخت. با داشتن تخصص و مهارت، به خوبی مزایا و معایب هر فریمورک (آز جمله ماله خودتان) برایتان مشخص است اون وقت در هر پروژه باز با نیاز سنجی دقیق میتونید انتخاب کنید.

ماهان24 فریمورک ما در کدباکس هست. فوق العاده هست، هر چیزی که فکرش را کنید در آن است (به هر حال 4 سال آزمون و خطا و تجربه هست). با این وجود همین جلسه کاری دیروز ما برای وب سایتی تصمیم به استفاده از وردپرس و برای سایت دیگر جوملا گرفتیم. برای سایتی php خام.

وقتی مسلط باشید مزیت سنجی می کنید، این که صرفا اسیر فریمورک ها باشید خوب نیست. این که مطلقا باشون کار نکنید هم اشتباه هست.

شما مسلط بشید هر جا لازم بود کار کنید. فریمورک خودتان را نیز قدم قدم پیش ببرید اگر در اون سطح هستید که هیچ چیز از php نباشد که نفهمید. البته توصیه میکنم اول کلاس های خودتان را داشته باشید تا کم کم پشتوانه ایجاد فریمورک شما شوند.

اما اگر بحث شما از نظر بنچ مارک و عملکرد سیتسم باشد، روشن است استفاده از فریمورک ها بنچ مارک مطلوبی ندارد، خصوصا فریمورک های عمومی (ملت ناراحت میشن ما میگیمش آماتوری) که در پایین ترین رتبه قرار دارند و در خیلی از پروژه ها تا 10 بار کندتر و با مصرف منابع بیشتر به نسبت php عادی اجرا می شوند.

ToooPDL
May 12th, 2017, 13:31
من با 2تا برنامه نویس صحبت میکردم هر2 اعتقاد به روش اسپاگتی داشتن :39:

djmohammad
May 12th, 2017, 13:42
پیشنهاد اکید به استفاده از یک فریم ورک حرفه ای می شود
موفق باشید

taksis
May 12th, 2017, 14:21
عمده فعالیت من رو asp.net هست اما پروژه های php ای که تک و توک دارم،بستگی به حجم کار داره که از فریمورک استفاده کنم یا نه.
معمولا از zend استفاده می‌کنم ولی رو هر زبانی حالا چه سی شارپ چه سی پلاس پلاس چه php و جاوا اسکریپت ،یه سری library شخصی هم خودم دارم که عادت کردم و نباشن نمیتونم کار کنم.
ولی مسئله ای که هست اینه که شما وقتی رو فریمورک کار میکنی،خواه نا خواه رو یه نظم خاص پیش میری.
انضباط میده به پروژه ات که این خیلی خوبه.

sajjad.ibm
May 15th, 2017, 20:46
بستگی به سطع شما در برنامه نویسی و همچنین موقعیت فعلی شما در بازار کار داره.

1. اگر تازه کار هستید. به هیچ وجه سراغ هیچ فریم ورکی نروید. Php رو از پایه یاد بگیرید، این کار فونداسیون شما رو می سازه و در پروژه های سنگینتر و جدیتر به کارتون می آد.

2. اگر دنبال کار کردن برای یک شرکت هستید، بلد بودن فریم ورک های متداول نقطه قوت محسوب میشه و در صورت استخدام، سریعتر با تیم اون شرکت هماهنگ می شید.

3. اگر خودتون صاحب کار و یا شرکت هستید، از فرم ورک اختصاصی خودتون استفاده کنید.

navid2zp
May 15th, 2017, 21:02
اگر حرفه ای هستید و خودتون شرکت یا تیمی دارید که پروژه های زیادی انجام میده می تونید از فریمورک خودتون استفاده کنید

ولی خوب اگر با سایر شرکت ها بخواید کار کنید به نوعی باید بتونید با فریمورک های عمومی کار کنید