PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : الکسا دیگر مجانی نیست راه حل چسیت؟!

kurdcoffee
May 5th, 2017, 15:39
دوستان الکسا دیگه مجانی نیست چطور می تونیم ریجیستر کنیم سایت هامون رو؟!
ممنون

Mehdi_Enter
May 5th, 2017, 15:53
ولش کن ثیت نام نمیخواد اگه خدا بخواد با ربات های الکسا رتبه خواهی گرفت
برای اینکه بخوای زود به نتیجه برسی تولبار الکسا را نصب کن و سایت خود را به مرورگر خود صفحه اصلی انتخاب کن
و از کاربرات بخوا که همین کار را انجام بده با این کار زیر چند روز نتیجه را خواهی دید

BazPardakht.Com
May 6th, 2017, 12:08
دوستان الکسا دیگه مجانی نیست چطور می تونیم ریجیستر کنیم سایت هامون رو؟!
ممنون

نمی دونم چرا برای ایرانی ها الکسا شده ملاک رتبه گیری
البته اینو کاملا واقفم که یه عده برای منافع تجاری الکسا رو انداختن تو زبون ها
اگر بدونی کار الکسا چه طوره هیچ وقت ملاک آمار کسب و کار رو الکسا فرض نمی کنید

الکسا بر اساس تولبار رتبه بندی می کنه
سایتی که کارش طراحی سایت هست، روزانه 1500 نفر آی پی یونیک داره و الکساش تا 400 ایران رسیده
سایتی که خبری هست ، روزانه 15000 آی پی یونیک داره و الکساش 2000 ایران هست
دلیل این رتبه رو بهتون می گم
طراحی سایت چون کاربراش 90% دولوپر (برنامه نویس یا وبسمتر) هستن و به احتمال یقین تولبار الکسا رو هم نصب دارن به همین دلیل آمار الکساش بالاتره
سایت خبری هم کاملا مشخصه که کاربرای معمولی داره و تولبار الکسا اونقدر نصب ندارن و رتبه 2000 ایران رو داره

ببینید کل آمار و ارقام الکسا بر اساس تولبار هست و افرادی که تولبار نصب دارن جزو آمار قرار می گیرن و افرادی که تولبار ندارن جزو آمار حساب نمیشه
کل ایران 4% تولبار نصب دارن و به هیچ عنوان باز تاکید می کنم که آمار و ارقام الکسا رو برای خودتون ملاک ندونید

firebox
May 6th, 2017, 13:05
راه حل اش اینکه دیگه به این الکسای مسخره ، اهمیت ندیم ، آمار الکسا به هیچ وجه دقیق نیست.

HNet
May 6th, 2017, 13:07

سایتی که کارش طراحی سایت هست، روزانه 1500 نفر آی پی یونیک داره و الکساش تا 400 ایران رسیده
طراحی سایت چون کاربراش 90% دولوپر (برنامه نویس یا وبسمتر) هستن و به احتمال یقین تولبار الکسا رو هم نصب دارن به همین دلیل آمار الکساش بالاتره
سایت خبری هم کاملا مشخصه که کاربرای معمولی داره و تولبار الکسا اونقدر نصب ندارن و رتبه 2000 ایران رو داره

ببینید کل آمار و ارقام الکسا بر اساس تولبار هست و افرادی که تولبار نصب دارن جزو آمار قرار می گیرن و افرادی که تولبار ندارن جزو آمار حساب نمیشه
کل ایران 4% تولبار نصب دارن و به هیچ عنوان باز تاکید می کنم که آمار و ارقام الکسا رو برای خودتون ملاک ندونید

احسنت، مبنای رتبه الکسا مبنای علمی نداره، ملاک مناسبی نیست و فقط یک دید کلی ایجاد میکنه.

BazPardakht.Com
May 6th, 2017, 13:34
احسنت، مبنای رتبه الکسا مبنای علمی نداره، ملاک مناسبی نیست و فقط یک دید کلی ایجاد میکنه.

تازه گوگل با این عظمتش نمی تونه کاربرانی که به صورت عادی (بدون جستجو از طریق گوگل و لوگین نبودن جیمیل) وارد سایت میشن رو شمارش کنه
بازم مگر اینکه گوگل آنالیتیکس روی سایت داشته باشه
روبات های گوگل که نمی تونن ورودی های عادی شخصی رو محاسبه کنند
فقط باید یکی از روش هایی باشه که گوگل به اون آمار بتونه دسترسی داشته باشه
1- جستجو از طریق گوگل و ورود به سایت مقصد
2- لوگین بودن در جیمیل
3- استفاده کردن سایت مقصد از آمارگیر گوگل آنالیتیکس
راه دیگه ای جز این 3 مورد دیگه به ذهن من خطور نمی کنه

gigabyte2052
May 6th, 2017, 19:35

https://www.quora.com/How-does-Alexa-rank-websites

الکسا تنها از تولبارش برای رنک کردن سایت ها استفاده نمیکنه

Mehdi_Enter
May 6th, 2017, 19:52
من عرض کردم تنها راه حل الکسا این هست که تولبار را نصب کنی و از نمامی کاربرات شدید بخوای که اونها هم نصب کنن
بعد این که نصب کنن روزانه 20 الی 40 نفر تولبار نصب شده وارد سایت شما شود ننونت تو روغن هست:))

delta
May 6th, 2017, 19:52
هنوزم مجانیه برادر..لینکشو از صفحه اول برداشته.از لینک زیر استفاده کنید یا تهش لینک سایتتون رو اضافه کنید

http://www.alexa.com/siteinfo/

mojtaba05
May 6th, 2017, 20:15
تازه گوگل با این عظمتش نمی تونه کاربرانی که به صورت عادی (بدون جستجو از طریق گوگل و لوگین نبودن جیمیل) وارد سایت میشن رو شمارش کنه
بازم مگر اینکه گوگل آنالیتیکس روی سایت داشته باشه
روبات های گوگل که نمی تونن ورودی های عادی شخصی رو محاسبه کنند
فقط باید یکی از روش هایی باشه که گوگل به اون آمار بتونه دسترسی داشته باشه
1- جستجو از طریق گوگل و ورود به سایت مقصد
2- لوگین بودن در جیمیل
3- استفاده کردن سایت مقصد از آمارگیر گوگل آنالیتیکس
راه دیگه ای جز این 3 مورد دیگه به ذهن من خطور نمی کنه

سلام، فکر کنم مروگر کروم هم تاثیر داره و باید به مواردی که ذکر کردید اضافه بشه.

armin.rf
May 6th, 2017, 20:34
رتبه دهیش فوق العاده جالبه

وبسایت تامین اجتماعی با ادرس http://www.tamin.ir رو ببینید

امار بازدید امروزش ٤١١١ و رتبه 37 ایران رو داره
اونوقت سایت ما با 9000+ بازدید رتبه 8000 ایران

Mehdi_Enter
May 6th, 2017, 20:43
بله اگه نصب کنید تولبار را

http://niromandan.blog.ir/post/45/%D8%AF%D8%A7%D9%86%D9%84%D9%88%D8%AF%20%D8%A7%D9%8 1%D8%B2%D9%88%D9%86%D9%87%20%D8%AA%D9%88%D9%84%D8% A8%D8%A7%D8%B1%20%D8%A7%D9%84%DA%A9%D8%B3%D8%A7%20 %D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C%20%DA%AF%D9%88%DA%AF%D9%8 4%20%DA%A9%D8%B1%D9%88%D9%85

bahra
May 6th, 2017, 21:27
درود
مبنا رو ایندکس گوگل بزارید الان رنک الکسا چه تاثیری داره؟
قبلا رو مد بود ولی جدیدا نه

BazPardakht.Com
May 6th, 2017, 22:50
سلام، فکر کنم مروگر کروم هم تاثیر داره و باید به مواردی که ذکر کردید اضافه بشه.
بله شاید هم از مرورگرش استفاده می کنه
هر محصولی که برای گوگل هست مطمئنا ابزاری برای جمع کردن آمارش استفاده می کنه

- - - Updated - - -

https://www.quora.com/How-does-Alexa-rank-websites

الکسا تنها از تولبارش برای رنک کردن سایت ها استفاده نمیکنه

این سایتی که دادید
چه شخصیت هایی داخلش جواب دادن؟
آیا از مدیران یا برنامه نویسان الکسا آمار دادن؟
ببینید مبنا رو کاملا عقلانی فکر کنید
چه شیوه ای برای محاسبه جز تولبار داره؟

gigabyte2052
May 6th, 2017, 23:13
بله شاید هم از مرورگرش استفاده می کنه
هر محصولی که برای گوگل هست مطمئنا ابزاری برای جمع کردن آمارش استفاده می کنه

- - - Updated - - -

این سایتی که دادید
چه شخصیت هایی داخلش جواب دادن؟
آیا از مدیران یا برنامه نویسان الکسا آمار دادن؟
ببینید مبنا رو کاملا عقلانی فکر کنید
چه شیوه ای برای محاسبه جز تولبار داره؟

من 4-5سال پیش برام جالب بود بدونم الکسا از کجا اطلاعاتشو به دست میاره مقداری تحقیق کردم و فهمیدم خود الکسا با سرویس دهنده های اینترنت قراداد دارن و اطلاعات ازشون میگیرن ولی شمام درست میگی اکثر اطلاعاتشون از تولباره اما نه فقط از تولبار

hmydcm
May 6th, 2017, 23:18

البته حرف شما درسته اما همه چیز نیست.
در مقاله ای خوندم که الکسا جدیدا هوشمند تر شده. به عبارتی رتبه بندی هارو بر اساس موضوع وب سایت انجام می ده.
به طور مثال یک سایت خدماتی با 500 ورودی روزانه شاید رتبه ای حدود 5 هزار داشته باشد اما یک سایت تفریحی ، موزیک ، فیلم و.. با 2000 ورودی گوگل روزانه همان حدود رتبه 5 هزار داشته باشد.
البته
بنده صحت این متن رو تضمین نمی کنم. لینک منبع رو هم در حال حاضر ندارم. اما دور از انتظار نیست چنین عملکردی از الکسا.

شما نظرتون چی هست؟

BazPardakht.Com
May 6th, 2017, 23:49
البته حرف شما درسته اما همه چیز نیست.
در مقاله ای خوندم که الکسا جدیدا هوشمند تر شده. به عبارتی رتبه بندی هارو بر اساس موضوع وب سایت انجام می ده.
به طور مثال یک سایت خدماتی با 500 ورودی روزانه شاید رتبه ای حدود 5 هزار داشته باشد اما یک سایت تفریحی ، موزیک ، فیلم و.. با 2000 ورودی گوگل روزانه همان حدود رتبه 5 هزار داشته باشد.
البته
بنده صحت این متن رو تضمین نمی کنم. لینک منبع رو هم در حال حاضر ندارم. اما دور از انتظار نیست چنین عملکردی از الکسا.

شما نظرتون چی هست؟

ببینید بحث رتبه بندی نیست
کلیت اینه که چه طور آمار و ارقام رو جمع آوری می کنه
غیر از تولبار هیچ محصولی نداره که مردم ازش استفاده کنند تا بشه از اون محصولات عین گوگل آمار و ارقام جمع کنه

firebox
May 7th, 2017, 00:58

اون آمار گیر سایت تامین اجتماعی خرابه ، یا اینکه فقط بازدید صفحه اصلی رو نشون میده (این سایت بخش بندی های زیادی داره ) ، بیمه شده های خیلی با این سایت سر و کار دارن ، این سایت کم کم اش روزی ۱۷۰ هزار بازدید کننده یکتا داره.

Kian
May 7th, 2017, 01:38

سایت تامین اجتماعی چندین سایت کاربردی متصل به سابدامین داره و هر روز صدها هزار نفر بازدید آی پی واقعی از کل کشور وارد این مجموعه سایت های تامین میشند.

M.Abooali
May 7th, 2017, 02:10
سخنان غیر علمی زیادی اینجا به چشمم خورد که بهشون اشاره نمی کنم چون صرفا بحث از مسیر خودش خارج خواهد شد. بنده صرفا سوالات متداول در خصوص الکسا رو پاسخ میگم.

الکسا خوب است یا بد؟

بستگی به نوع استفاده و مقصود شما دارد.

الکسا آمارش اشتباه است؟

خیر فقط مثل هر سیستم دیگری الکسا نیز تلرانس دارد و مطلق نیست اما معناش اشتباه بودن آمارش نیست.

مبنا محاسبات الکسا چیست؟

ظاهر و گفته خودش:
تعداد بازدید صفحات، مدت زمان آنلاین بودن، تعداد بازدید کننده از وب سایت که از طریق تولبار جمع آوری می شود و با یک فرمول خاص رفع خطا می شود.

نکته: الان چند سالی هست که الکسا فقط برای 2 مرورگر کروم و فایرفاکس تولبار دارد.

حقیقت و شایعات پیرامونش:
شایعات زیاد هست، اما قطعا ادعای الکسا بر این که تنها از تولبار آمارش را گردآوری می کند صحیح نیست. خصوصا که اونها که قدیمی هستند خوب یادشان هست ظهور الکسا چطور بود اون زمان کسی تولبارش را نصب نداشت که اون شروع کرده بود به رنک بندی، چطور هنوز کسی مصرف کننده تولبار الکسا نبود و الکسا از تولبار برای رنک بندی سایت ها استفاده می کرده است ؟ مثل مرع و تخم مرغ هست این ادعا.

شایعاتی که من باورش دارم (اینطور میگم تا دوستان بحث را به انحراف نکشند) و ممکن اصلا هم درست نباشد:

شرکت آمازون به عنوان یکی از هوشمند ترین (مفصل هست شرحش) شرکت های فعال در حوزه IT مالک اصلی پروژه الکسا هست. این شرکت که زمانی خودش مالک 20% ترافیک اینترنت دنیا بود ارتباطات خوبی با مراکز انتقال دیتا در دنیا از جمله دیتاسنترها، روترها سوئیچ ها و سرویس دهندگان اینترنت دارد. احتمال زیاد تجسس در این آمار برای این شرکت مقدور است و داره از این طریق وب سایتش را تغذیه می کند. اما با توجه به ابعاد حقوقی ماجرا با ادعایی مزحک و عدم انتشار حقیقت و تکیه بر فرمول ویژه خطایاب ماجرا رو جمع کرده است.

شاید بهترین مثال برای دروغ بودن ادعای الکسا، ایجاد یک سایت بدون ثبت اون در هیچ سرویسی باشد. رنک الکسای جهانیش را چک کنید. بدون تولبار بهش سر کشی کنید یک ماه. رنکش را چک کنید. و یک ماه نکنید این کار رو و باز رنکش را چک کیند.

الکسا چطور بازدید های بدون تولبار شما را از این وب سایت رصد می کند؟ در حالی که مدعی است این بازدید ها را نمی تواند رصد کند!

با این وجود من اینجا نمیخوام در این خصوص بحث کنم، صرفا نظرات و دانسته های خودم را مطرح کردم که هر کدومش شاید اشتباه باشد.

در خصوص رایگان نبودن سرویس های الکسا، تنها راه شما استفاده از دوره تریال یا خرید اکانت می باشد. ضمنا سرویس هاش برای دامنه های ir حتی با پرداخت هزینه هم مسدود هست. البته من متدی پیدا کردم که میشه تا حدودی دورش زد و مثلا کلید واژه ها و رقابت روی اونها رو برای سایت های ir دور زد. البته باز هم باید اکانت داشته باشید. در اصل ما فقط تحریم ir را دور زدیم توش نه سیستم مالی الکسا را.