PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : راهنمایی در مورد نحوه استفاده از سرور لینوکس

MVGroup
May 3rd, 2017, 20:31
سلام. وقتتون بخیر.
من از سایت SpeedyKVM یک سرور مجازی لینوکس با سیستم عامل CentOS 6.6 x86_64 Minimal خریدم. که به من اطلاعات زیر رو داد:

- آی پی سرور
- VNC
- آدرس کنترل پنل

من با VNC به سرور وصل میشم. و این نوشته ها میاد:

35891

35892

35893

35894

در آخر تصویر زیاد میاد که از من میخواد Login کنم:

35895

که من با یوزر root و پسوردی که به من داده شده بود لاگین می کنم و تصویر زیر میاد:

35896

(بار اول پسورد رو اشتباه زده بودم که ارور داد. ولی بار دوم وارد شد.)

الآن من نمیدونم بعد از این مرحله چکار باید بکنم تا وارد محیط لینوکس سرور بشم و ازش استفاده کنم؟ من قبلاً با سرورمجازی ویندوز کار کردم که فروشنده خودش ویندوز رو آماده کرده بود. ولی اولین باره از لینوکس استفاده می کنم و نمیدونم چکار باید انجام بدم.
- آیا محیط لینوکس همینه؟ و به صورت کدنویسی در محیطی شبیه DOS باید از سرور استفاده کرد؟!!
ممنون میشم به صورت کلی مراحل کار رو بفرمائید.

blueserver
May 3rd, 2017, 20:35
سلام بر شما عزیز
بله عموما نسخه های لینوکس فاقد محیط دسکتاپی هستن بخاطر سبکتر شدن و مصرف کمتر منابع و بصورت command باید کد بنویسین ، اگه محیط دسکتاپی میخواین داشته باشه ، باید برای محیط دسکتاپی نصب کنین

موفق باشین

fireserver
May 4th, 2017, 00:51
سلام. وقتتون بخیر.
من از سایت SpeedyKVM یک سرور مجازی لینوکس با سیستم عامل CentOS 6.6 x86_64 Minimal خریدم. که به من اطلاعات زیر رو داد:

- آی پی سرور
- VNC
- آدرس کنترل پنل

من با VNC به سرور وصل میشم. و این نوشته ها میاد:

35891

35892

35893

35894

در آخر تصویر زیاد میاد که از من میخواد Login کنم:

35895

که من با یوزر root و پسوردی که به من داده شده بود لاگین می کنم و تصویر زیر میاد:

35896

(بار اول پسورد رو اشتباه زده بودم که ارور داد. ولی بار دوم وارد شد.)

الآن من نمیدونم بعد از این مرحله چکار باید بکنم تا وارد محیط لینوکس سرور بشم و ازش استفاده کنم؟ من قبلاً با سرورمجازی ویندوز کار کردم که فروشنده خودش ویندوز رو آماده کرده بود. ولی اولین باره از لینوکس استفاده می کنم و نمیدونم چکار باید انجام بدم.
- آیا محیط لینوکس همینه؟ و به صورت کدنویسی در محیطی شبیه DOS باید از سرور استفاده کرد؟!!
ممنون میشم به صورت کلی مراحل کار رو بفرمائید.
با سلام و عرض احترام

سرور های لینوکس به صورت پیشفرض دارای محیط کامند هستند که از طریق SSH با استفاده از نرم افزار Putty یا Securcrt می توانید متصل شوید.

برای اینکه از محیط GUI یا همان گرافیکی استفاده کنید باید از نرم افزار واسط مانند VNC و RDP استفاده کنید.

MVGroup
May 4th, 2017, 20:06
ممنون. GNOME Desktop Environment رو با دستورهای زیر نصب کردم:

[root@dlp ~]# yum -y groupinstall "X Window System"

[root@dlp ~]# yum -y groupinstall "Desktop"

[root@dlp ~]# yum -y groupinstall "General Purpose Desktop"

[root@dlp ~]# startx

الآن مشکل جدیدی دارم. در محیط دسکتاپ لینوکس، موس کار نمیکنه! هرچقدر موس رو جابجا میکنم، نشانگر موس در لینوکس جابجا نمیشه.
تو گوگل جستجو کردم ولی جواب درستی پیدا نکردم.

35897

MVGroup
May 5th, 2017, 00:34
با Reboot کردن مشکل حل شد.

MVGroup
May 5th, 2017, 18:09
برای اینکه فایلی رو از سرور لینوکس (CentOS 6.6 x86_64 Minimal) به کامپیوتر خودمون دانلود کنیم چکار باید کرد؟
در سرور ویندوز، iis نصب میشد و لینک دانلود بهت میداد. در لینوکس چکار باید کرد تا لینک دانلود فایل ها رو بهت بده؟

برای 2 کار لینک دانلود رو میخوام:
1. ریموت آپلود کردن فایل های موجود در سرور لینوکس به آپلودسنتر.
2. دانلود گروهی فایل ها از سرور لینوکس به کامیپوتر خودم.

ممنون میشم راهنمایی بفرمائید.