PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : آموزش دریافت شماره موبایل کاربر با استفاده از ربات تلگرام !

shahinmq
May 2nd, 2017, 20:49
با سلام ،

یکی از محبوبیت های تلگرام ، بات تلگرام می باشد ، شما با استفاده از بات تلگرام قادر خواهید بود با کاربرانتون تعامل داشته و طبق برنامه نویسی انجام شده فرایند هایی مانند ثبت نام و ... را انجام دهید.

اکثر سایت های فروشگاهی نیاز به تایید شماره تماس کاربر دارند و همانطور که می دانید کاربر با استفاده از روش های گوناگون می تواند از وارد کردن شماره واقعی خود دوری کند !

در این آموزش می توانید از کاربر درخواست کنید تا شماره ی خودرا برای شما ارسال کند ! البته در انجام این فرآیند ، تلگرام اخطار به کاربر می دهد که شماره شماره به این بات ارسال می گردد !

همین طور کاربر می تواند contact های دیگری برای شما ارسال کند ( جهت دور زدن ) اما خوشبختانه جلوی این کار هم می توانید بگیرید که در سورسی که خدمت عزیزان ضمیمه شده این فرایند انجام می شود !

آموزش استفاده :

فایل req.php را باز کنید و در خط 8 ، توکن مربوط به ربات خودرا وارد کنید.
فایل را آپلود کنید .(باید SSL داشته باشید)
وب هوک خورا از طریق این آدرس ست کنید : https://api.telegram.org/bot[token]/setWebhook?url=https://domain.com/folder/req.php باید به جای [token] ، توکن مربوط به ربات خودرا ارسال کنید.
در نهایت وارد ربات خود بشید و بر روی start کلیک کنید.

یکبار شماره خودرا با استفاده از دکمه ی موجود ارسال کنید و بار دیگر وارد پروفایل یکی از دوستان خود شده و بر روی Share کلیک کنید و آنرا در ربات خودتان ارسال کنید.خواهید دید که به شما پاسخ خواهد داد که شماره شما هست یا خیر.

شاید براتون سوال بشه شماره ارسال شده از چه طریق تشخیص دهیم برای کدام کاربر سایت می باشد ؟ می توانید از deep linking استفاده کنید (جهت شناسایی دقیق کاربر)

نمونه ی ربات را می توانید از طریق این لینک مشاهده کنید : https://t.me/devdebbot

امکانات فعلی :

دریافت شماره و پردازش نام و نام خانوادگی + شماره + یوزر آیدی تلگرام
امکان منو سازی دکمه ای و شیشه ای

35884

دانلود سورس :

shahinmq
May 2nd, 2017, 21:55
بروز رسانی :

مشکل دریافت LastName (درصورت وجود داشتن) برطرف گردید.

shahinmq
May 3rd, 2017, 12:37
بروز رسانی :

منوی جدیدی اضافه شد ، با کلیک بر روی دکمه ی منوی دوم ، می توانید منوی شیشه ای ایجاد کنید.

برای مشاهده ی نمونه از لینک بات موجود تست کنید

mandana32
May 4th, 2017, 11:57
سلام
امکان دور زدن این مورد هست ، که کاربر شماره ی دیگری به عنوان شماره ی خودش ارسال کنه ؟

shahinmq
May 4th, 2017, 12:40
سلام
امکان دور زدن این مورد هست ، که کاربر شماره ی دیگری به عنوان شماره ی خودش ارسال کنه ؟

سلام ،

زمانی که کاربر بر روی دریافت شماره کلیک می کنه تلگرام فقط شماره ی کاربر را ارسال می کنه.
فرض بر اینکه این قسمت دور زده شود ، زمانی که شماره ارسال می شه ، شماره ی مورد نظر یک userid داره ، شخصی هم که درحال گفتگو با ربات هستش یک userid داره.
اگر این دو userid با یکدیگر برابر باشند ، یعنی شماره تماس و کاربر یکسان هستند ، درغیر اینصورت شماره ی ارسال شده مربوط به کاربر نمی باشد.

iroo
May 6th, 2017, 19:39
شماره موبایل کاربر! یعنی ما میتونیم شماره دیگران هم دریافت کنیم یا فقط شماره خودمون؟

shahinmq
May 6th, 2017, 19:51
شماره موبایل کاربر! یعنی ما میتونیم شماره دیگران هم دریافت کنیم یا فقط شماره خودمون؟
هردو حالت میشه ولی خود شخص باید ارسال کنه
ولی این روش بیشتر برای وریفای کردن شماره موبایل کاربر تاثیر داره
برای دریافت شماره شخص نمیتونه دور بزنه
شماره ی ثبت شده ی تلگرام ارسال میشه
نمونه ربات را تست کنید

iroo
May 6th, 2017, 19:52
اره نمونه رو دیدم، میتونه کاربردهایی داشته باشه
ولی من از عنوان فک کردم میشه شماره موبایل دیگران هم به دست آورد

shahinmq
May 6th, 2017, 20:01
اره نمونه رو دیدم، میتونه کاربردهایی داشته باشه
ولی من از عنوان فک کردم میشه شماره موبایل دیگران هم به دست آورد
خیر
صرفا برای فروشندگانی بود که مشکل وریفای شماره همراه کاربر رو دارن
و اینکه میشه باهاش سرویس هایی مانند ۱۱۸ راه اندازی کرد که البته غیرقانونیه

seadarya
April 30th, 2018, 10:56
سلام و خسته نباشی
من ربات واسم اجرا نمیشه از این خط ارور میگیره
Notice: Trying to get property of non-object in C:\xampp\htdocs\bots\d\req.php on line 14
که میشه این خط switch($input->message->text)لطفا کمکم کنید
:((

wapmaster
April 30th, 2018, 11:07
سلام و خسته نباشی
من ربات واسم اجرا نمیشه از این خط ارور میگیره
Notice: Trying to get property of non-object in C:\xampp\htdocs\bots\d\req.php on line 14
که میشه این خط switch($input->message->text)لطفا کمکم کنید
:((

با سلام و احترام
لطفا روی یک هاست و دامین دارای SSL تست کنید .شما روی xampp تست کردید !
پیش نیازها : یک عدد هاست و دامین SSL دار میباشد .

seadarya
April 30th, 2018, 11:31
ممنونم روی یک هاست واقعی اجرا زدم درست شد:53::53::53: