PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : حلقه مقوده در Resolve دامنه به IP

mmtemporary
December 23rd, 2010, 01:02
سلام به همه دوستان
لطفا به این سناریو پاسخ بدید:
1-من یک دامنه به نام domain.com را ثبت میکنم. برای ثبت، دو نیم سرور هم از من میخواد که ns1.domain.com و ns2.domain.com رو ثبت میکنم. تا اینجا من یک دامنه دارم که بجایی وصل نیست ( IP ندارد) و در دیتابیس های مخصوص ثبت دامنه قرار دارد.
2-حالا یک سرور اختصاصی سفارش میدم تا یک سایت راه بندازم.
3-سرور رو تنظیم میکنم و DNS رو در سرور کانفیگ میکنم و ...
4-در مرورگر میزنم domain.com تا سایت را ببینم. اینجا برام یه حلقه مفقوده است که چطور نام دامنه فوق ریسولو میشه به آدرس سرور اختصاصی مذکور. بعبارت دیگه ما یک سرور داریم (تسامها میگیم یک سرور) که دامنه در آن قرار داره و یک سرور اختصاصی هم داریم که دارای آیپی ولید هست و DNS اون هم ست شده. این دوتا سرور چطور همدیگر رو پیدا میکنند؟
لطفا مرحله به مرحله بفرمایید.

Online24
December 23rd, 2010, 02:13
این تصویر گویاست :

http://up.iranblog.com/images/zvl21kki5jbzlkgt5ew4.jpg

mmtemporary
December 23rd, 2010, 11:16
سوال اینجاست که .com namespace از کجا میدونه که primary dns فلان دامنه چیه؟
ممکنه بگید از روی ns1.domain.com که در کنار دومین ثبت شده. اما میدونیم طبق سناریوی بالا ns1 هیچ آیپی نداره.
دقیقا حلقه مفقوده همینجاست که چطور سرور اختصاصی من شناسایی میشه!!

Online24
December 23rd, 2010, 12:45
این اطلاعات (معرفی یک DNs Server ) توسط صاحب/مدیر دامنه وارد دیتابیس ها میشه .

در صورتی که این دامین هیچ NameServer ای به آن معرفی نشده باشه ، امکان resolve شدن اون وجود نداره ! ( و این یکی از ملزومات اینترنت است ! )

لزومی به ثبت ip هم نیست و شما میتونید تنها یک نام (domain) را به عنوان DNS server خود معرفی کنید . ( که خود این نام هم به ip ترجمه میشه )

شما هم با استفاده از ابزارهایی مثل whois ، nslookup میتونید بررسی کنید که از کجا resolve انجام میشه ؟

---------- Post added at 12:45 PM ---------- Previous post was at 12:39 PM ----------

* اگر در whois یا پنل دامنه هیچ nameserver ای مشاهده نمیشه و با این حال شما میبینید که resolve به درستی انجام میشه احتمالی که هست اینه که پاسخ شما از DNS Cache صادر میشه . ( که موقتی و محدود هست )

mmtemporary
December 23rd, 2010, 14:05
این اطلاعات (معرفی یک DNs Server ) توسط صاحب/مدیر دامنه وارد دیتابیس ها میشه .
در سناریوی بالا من باید بنویسم ns1.domain.com درسته؟ns1 چون آی پی نداره بنابراین نباید سرور اختصاصی کانفیگ شده من را بشناسه.
البته نکته ای که الان به ذهنم رسید اینه که تو کنترل پنل دومین، مدیر دامنه میتونه آیپی هم ست کنه. در این صورت لازم هست که حتما آیپی ست بشه تا مشکل حل بشه. درسته؟