PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : تانوما (تار نوری مخابرات ایران) - ارائه اینترنت پرسرعت 100Mbps بر بستر فیبرنوری

TATSERVER.NET
April 26th, 2017, 20:52
https://www.tci.ir//Uploads/cc861e27-34d5-4b5f-b978-8d98ff4d7de9.jpg (https://www.tci.ir/index.html#!/service/ftth/info)

ایجاد شبکه دسترسی برپایه فیبرنوری (تانوما)
تحول سریع و رو به رشد سرویس‌های ارتباطی موجب گرایش شرکت‌های ارائه‌دهنده خدمات ارتباطی پایه به استفاده از فنّاوری جدید و پرسرعت برای پاسخگویی به نیازهای مشتریان خود شده است. بستر سیم مسی به دلیل داشتن محدودیت‌های فراوان ازجمله محدودیت فاصله و هزینه بالای اجرایی و نگهداری، دیگر گزینه مناسبی برای این روند رو به رشد به نظر نمی‌رسد. در نتیجه رویکرد جدید شرکت‌های مخابراتی در دنیا استفاده از فیبر نوری تا چند متری سرویس‌گیرنده است. در این مجموعه به شرح مختصر اصطلاحات رایج در شبکه دسترسی فیبر نوری و سپس سرویس‌های قابل‌ارائه، کاربردها و مزایای آن خواهیم پرداخت.

فیبر نوری و مزایای آن
فناوری فیبر نوری، با پهنای باند بالا و متقارن (سرعت یکسان آپلود و دانلود اطلاعات) فرصتی استثنایی برای ارائه خدمات و کاربردهای جدید ایجاد کرده است. سرویس‌هایی که بر بستر این فناوری ارائه می‌شوند؛ می‌توانند کیفیت زندگی ما را به نحو چشمگیری ارتقاء داده و سود بیشتری نصیب شرکت‌های مخابراتی در راستای گسترش خدمات پایه کنند. سرعت تبادل داده در بستر فیبر نوری می‌تواند نامحدود باشد و همین باعث شده بهترین گزینه برای رفع نیازهای ارتباطی دهه‌های آینده (Future proof) باشد. فیبرنوری برخلاف مس در برابر پوسیدگی مقاوم بوده و توانایی انتقال داده در فاصله ۶۰ کیلومتر و حتی بیش‌تر را بدون افت کیفیت دارد. از طرفی، می‌توان هزاران کابل نوری را بدون نگرانی از بروز اختلال امواج، در کنار هم نصب کرد.

تانوما چیست ؟
تانوما (تار نوری مخابرات ایران)، سرویس FTTB/H (FIBER TO THE BUILDING/HOME) به معنی "فیبرنوری تا ساختمان/خانه " می باشد. این سرویس به تکنولوژی جدیدی اطلاق می شود که به جای استفاده از کابل مسی از فیبر نوری برای انتقال اطلاعات تا ساختمان و یا محل مشتری بهره می برد و می توان سرویس های گوناگونی از جمله تلفن، اینترنت، سرویس های چند رسانه ای و دیگر سرویس های بر بستر دیتا را با سرعت و کیفیتی بسیار بالاتر از کابل مسی در اختیار مشترکین قرار داد.

مزایای استفاده از تانوما
پهنای باند اینترنتی و تعداد خطوط تلفن دلخواه
قابلیت استفاده از سرویس های دیتای متنوع مخابراتی و غیر مخابراتی
حذف کلیه کابل های مسی ارتباطی
ارتباط صوتی و تصویری با کیفیت بالا
طول عمر بالاتر نسبت به کابل های مسی
افزایش چشمگیر پایداری ارتباط
کاهش نویز

تانوما چه مزایایی برای ساختمان های بزرگ مسکونی و تجاری دارد؟
با اجرای طرح تانوما توسط مخابرات، تمامی ساختمان های بزرگ اداری، تجاری و حتی مسکونی می توانند با استفاده از FTTO(OLAN) و با هزینه ای پایین تر نسبت به شبکه های اترنت اقدام به نوسازی شبکه های داخلی ساختمان های خود نموده و از سرویس های مخابراتی و غیر مخابراتی متنوع بهره مند گردند.

با استفاده از تانوماچه سرویس هایی در دسترس شما است؟
مزایا و برتری های متعدد فیبر نوری قدرت تصمیم گیری و انتخاب مشتریان را متحول می سازد. زیرا فیبر نوری برتری های محسوسی نسبت به کابل مسی و زیرساخت های قدیمی دارد. سرویس های قابل ارائه بر روی بستر فیبر نوری، سرویس هایی هستند که همگی با اجرای زیرساخت فیبر نوری یکپارچه می شوند و از پایداری و کیفیت ارتباطی بالاتری نسبت به دیگر زیرساخت ها برخوردارند.این سرویس ها را میتوان به دو دسته سرویس های مخابراتی و غیر مخابراتی تقسیم نمود:

سرویس های مخابراتی

دیتا (اینترنت خانگی، اینترنت تجاری، اینترانت، MPLS و...)
تلفن
تلویزیون اینترنتی

سرویس های غیر مخابراتی

سیستم های نظارت تصویری
شبکه های کامپیوتری
آیفون تصویری هوشمند
مدیریت هوشمند ساختمان(BMS)
پارکینگ هوشمند
سیستم های صوت و پیجینگ
آموزش از راه دور

https://www.tci.ir/Uploads/d64aceb3-2670-487a-8699-d5194fbb1de2.jpg (https://www.tci.ir/index.html#!/service/ftth/info)

جهت اطلاع از قیمت ها و اطلاعات بیشتر بر روی این لینک کلیک کنید! (https://www.tci.ir/index.html#!/service/ftth)

w.h.t
April 26th, 2017, 23:05
چطوریاس این قضیش؟

سرعت و... ؟
فقط تهرانه یا ..؟
...؟!

Mostafa95
April 26th, 2017, 23:33
چطوریاس این قضیش؟

سرعت و... ؟
فقط تهرانه یا ..؟
...؟!

کل ایران
من الان سایت مخابرات اصفهان دیدم

Sajad
April 26th, 2017, 23:38
به زودی میشه تو خونه سرورا رو نگهداری کرد :71:

elementary
April 26th, 2017, 23:43
به زودی میشه تو خونه سرورا رو نگهداری کرد :71:

متاسفانه ریکوئست پر سکند های داونلینک و اپلینک رو محدود میکنن به 32

nevergotme
April 27th, 2017, 00:13
شما بگو 100 گیگابایت سرعت میدن ، وقتی حجمیه ادم چیکار میتونه بکنه دقیقا باهاش ؟ حتی هر گیگ رو هم کنن 1000 تومن نمیصرفه باز.

fireserver
April 27th, 2017, 01:03
با سلام و عرض احترام

شرکت حامد کاوش ویرا یکی از پیمانکاران بخش خصوصی در شمالغرب برای فراهم سازی بستر این موضوع در حال فعالیت می باشد.

فعلاً صرفاً برای واحد های بزرگ تجازی ارائه می شود

در صورت نیاز با ما در تماس باشید تا کاملاً راهنمایی کنیم.

dertgtr
April 27th, 2017, 02:56
فعلا همین نت زغالی رو که مخابرات میده دست ملت کیفیتش رو بهتر کنه پلان فیبر نوری جدیدش رو نخواستیم ! تو قیمت های فضایی فعلیش رو هم به انصاف نزدیک تر کنه باز پلان جدیدش رو نخواستیم !

JahanSoft
April 27th, 2017, 03:43
کسی این سرویس رو امتحان کرده ؟ خیلی بهتر از سرویس های دیگست ظاهرا

AGhasemzadeh
April 27th, 2017, 05:16
سلام
منم تبلیغ را در شهر شیراز دیدم ولی هنوز ندیدم کسی از این سرویس گرفته باشد چون عمومی نشده است بهتر کمی صبر کنیم.

k-pax
April 27th, 2017, 09:44
مخابرات داره تبلیغش رو میکنه توی رادیو و ...

اینترنت VDSL ارائه میدن با سرعت بالا و حجم بالا با قیمت تقریبا ارزون !

این لینک مال استان تهارن هست
http://www.tct.ir/index.jsp?fkeyid=&siteid=1&pageid=1681

اما من زنگ زدم گفتند به شما ارائه نمیکنیم . فقط به برجهای بزرگ و ...

TATSERVER.NET
April 27th, 2017, 10:54
چطوریاس این قضیش؟

سرعت و... ؟
فقط تهرانه یا ..؟
...؟!
همانطور که در وبسایت ذکر شده فعلا دو پلان با سرعت های 100Mbps و 50Mbps ارائه خواهند شد.
فاز اول تانوما در شهرهای تهران، مشهد، صفهان، تبریز، شیراز، اهواز، کرمانشاه و کرج افتتاح شده است.

https://www.tci.ir/Content/img/tanoma.jpg (http://crm.tci.ir/ResourceInventoryManagement/FTTXCoverage/Index)

HNet
April 27th, 2017, 11:10
تو سایت هر شماره ای رو زدم نوشت امکان ارائه وجود ندارد!
تو قسمت بررسی هم هر شماره بزنید مینوسه خطا در برقراری اتصال به سرور
اینا پرتالشون رو تکمیل کنن، فیبر نوری پیش کش.

saeed1988m
April 27th, 2017, 11:17
طرح خوبی به نظر میاد یعنی هر چی به پیشرفت کمک کنه خوبه ولی خب باید شرایط رو دید
الان یعنی مشترکین خانگی نمی تونند استفاده کنن؟

ashadata
April 27th, 2017, 11:34
تو مشهد هنوز راه نیافتاده کامل

فقط یک مرکز مخابراتیش اوکی شده که مرکز شهره تقریبا

- - - Updated - - -

اما مشهد به خونه ها هم ارائه میدن

domainlover
April 27th, 2017, 12:30
خیلی مسخره هست واقعا ! نسبت سرعت به مقدار حجمی که میدن واقعا خنده داره ! طرف نت 50 مگابیت میخواد بده با 30 گیگ حجم ! تو 5 دقیقه تموم میشه ! اسکرین شات بگیری ببری افغانستان به شما پناهندگی میدن !

fireserver
April 27th, 2017, 12:47
خدمت دوستان عزیز

یک سرویس 80m

35841

dertgtr
April 27th, 2017, 13:11
خدمت دوستان عزیز

یک سرویس 80m

35841

خوشا به سعادت شما من یه نت به ظاهر 4 مگ از مخابرات دارم هر ماه دوبار شکایت دارم به 195 به خاطر کیفیت افتضاح !

novinvps.com
April 27th, 2017, 13:13
سلام
سرتاسر ایران الا فعال است؟

TATSERVER.NET
April 27th, 2017, 14:44
سلام
سرتاسر ایران الا فعال است؟

سلام.

فعلا در شهرهای تهران، مشهد، اصفهان، تبریز، شیراز، اهواز، کرمانشاه و کرج

ali1232
April 27th, 2017, 15:09
مخابرات افر نامحدود را برگدونه این کارها پیش کشش

meysam021
April 27th, 2017, 15:14
سلام
در همه جای دنیا شما بر اساس سرعتت پول میدی اما در ایران شما هم به سرعت و هم به حجم باید پول بدید
متاسفانه تا زمانی که محدودیت حجمی باشه فایده ای نداره و هزینه زیادی داریم میکنیم

elementary
April 28th, 2017, 05:00
در فاز اول سرعت سرویس 16 مگ میباشد (sla) اما سرعت دریافت تا 50 مگ میباشد بنابراین اگه سرعت شما بین 16 تا 50 مگ باشه نرمال هست اما اگه زیر 16 بیاد میتونید شکایت کنید
هزینه هرگیگ اضافه هزارتومن هست که با مالیات و اینا نمیدونم چطور حساب کردن 1200 تومن

نکته خیلی مهم : هزینه کابل کشی داخل ساختمان برعهده خودتون هست اما اگه اپارتمان باشید و تمام همسایه ها از تانوما بخوان استفاده کنند خود مخابرات رایگان سیمکشی میکنه

نکته مهم دوم : بعضی مناطق فیبر فقط تا پست تلفن سرکوچه کشیده شده و خود کوچه هنوز به فیبر مجهز نشده در این شرایط به شما سرویس vdsl ارائه میکنند با همین شرایط 16 تا 50 مگ که بالا گفتم
اگر نیاز به فیبر داشته باشید یا باید صبر کنید مخابرات کل کوچه رو مجهز کنه یا همه ساکنین کوچه باید فرم درخواست تانوما پرکنند تا مخابرات نصب کنه

نکته بعدی اینکه تجهیزات قیمت پرت دارن میدن که اگه پورت فیبر میکروتیک با یک روتر بگیرید با 300 تومن جمع میشه

mehdi741
April 28th, 2017, 08:34
اگر سرویس 1000 مگ هم بدن وقتی حجمی باشه مفتش گرونه اگر میتونن نامحدود بدن یا حداقل از 2 شب به بعد نامحدود 100مگ بدن مثل ایرانسل که سه ساعت سرویس نامحدود داره از دو شب به بعد td/lteکه سرعتش هم محشره و نیازی هم به این همه دنگ فنگم نداره تمامی دانلودهام برای دو شب تا 4شب تنظیم میکنم و صبح که بیدار شدم تمام فایلها بصورت اوتوماتیک تو سیستمم هست سرعت دانلود هم 3مگ میده خیلی هم کافیمه و کارمو راه میاندازه به دوستان پیشنهاد میکنم کسانی که دانلود دارن زیاد td/lteایرانسل فعلا در حال حاضر گزینه خوبیه

firebox
April 28th, 2017, 10:22
اگر سرویس 1000 مگ هم بدن وقتی حجمی باشه مفتش گرونه اگر میتونن نامحدود بدن یا حداقل از 2 شب به بعد نامحدود 100مگ بدن مثل ایرانسل که سه ساعت سرویس نامحدود داره از دو شب به بعد td/lteکه سرعتش هم محشره و نیازی هم به این همه دنگ فنگم نداره تمامی دانلودهام برای دو شب تا 4شب تنظیم میکنم و صبح که بیدار شدم تمام فایلها بصورت اوتوماتیک تو سیستمم هست سرعت دانلود هم 3مگ میده خیلی هم کافیمه و کارمو راه میاندازه به دوستان پیشنهاد میکنم کسانی که دانلود دارن زیاد td/lteایرانسل فعلا در حال حاضر گزینه خوبیه

دانلود شبانه هم دیگه به درد نمی خوره ، الان همه دوست دارن طی روز ویدیوها رو مستقیم استریم کنن و تماشا کنن ، دیگه زمان دانلود کردن و تماشا کردن داره تموم میشه. من خودم روزی ۲ گیگ از یوتیوب حجم مصرفی دارم.

satiran
April 29th, 2017, 13:31
هرچی شماره تو شیراز تو همه مرکز ها بود زدم نوشت امکانش نیست مسخره است به خدا

Mostafa95
April 29th, 2017, 16:09
خدمت دوستان عزیز

یک سرویس 80m

35841

چقدر هزینه کردین؟؟

a66sh
April 29th, 2017, 21:06
دوستان كجا بايد شماره رو چك كنيم كه ببينيم سرويس ميدن يا نه..؟!!

kinder
April 29th, 2017, 22:06
خدمت دوستان عزیز

یک سرویس 80m

دوست عزیز امکانش هست یک پینگ هم 8.8.8.8 و 4.2.2.4 بذارید ؟

Mostafa95
April 29th, 2017, 22:10
دوستان كجا بايد شماره رو چك كنيم كه ببينيم سرويس ميدن يا نه..؟!!

زنگ بزن مخابرات منطقه بهتر جواب میگیری

k-pax
April 29th, 2017, 22:50
من یه مدتی هست پیگیرم اما نمیدن
تازه برای شرکت میخواستم

گفتند توی منطقه ما ( غرب تهران) فقط به پاساژ کوروش دادن و برج نگین رضا

و شما هم باید درخواست بدید و درخواست اون منطقه زیاد بشه تا بیام بزنیم !

فقط الکی دران سروصدا میکنن

n4ser
April 30th, 2017, 00:40
طبق صحبتی که با کارشناس داشتم گفتن برای فیبر کشی از مخابرات تا خونه برای ftth هزینه بالای میگیرن؟ مگه نباید رایگان باشه؟ مودمش گفت ۶۰۰ هزارتومانه؟؟؟

فرستاده شده از Lenovo K50a40ِ من با Tapatalk

elementary
April 30th, 2017, 05:21
طبق صحبتی که با کارشناس داشتم گفتن برای فیبر کشی از مخابرات تا خونه برای ftth هزینه بالای میگیرن؟ مگه نباید رایگان باشه؟ مودمش گفت ۶۰۰ هزارتومانه؟؟؟

اگر تا کوچه / خیابان نزدیک به منزل شما کابل برگردان فیبر انجام شده باشد فقط باید خطوط کوچه رو تبدیل به فیبر کنند که اگر 5-6 نفر از اهالی محل باهم برید درخواست سرویس بدید رایگان کوچه رو کابل برگردان میکنند
البته اگر خوش شانس باشید و منزلتون بر خیابون باشه دیگه نیازی نیست
البته این نکته هم اضافه کنم در سه یا چهار سال گذشته تمام خیابان های اصلی کابل برگردان شده اند بنابراین بازهم نیازی نیست هزینه از مرکز تا درب منزل حساب بشه
اگر متری 10 هزارتومن + 5 تومن اجرت شهرداری برای نصب جمعا 15 ت و فاصله مرکز تا درب منزل شما به صورت کوچه به کوچه یک کیلومتر باشه میشه یک میلیون و نیم هزینه کابل کشی

n4ser
April 30th, 2017, 10:39
اگر تا کوچه / خیابان نزدیک به منزل شما کابل برگردان فیبر انجام شده باشد فقط باید خطوط کوچه رو تبدیل به فیبر کنند که اگر 5-6 نفر از اهالی محل باهم برید درخواست سرویس بدید رایگان کوچه رو کابل برگردان میکنند
البته اگر خوش شانس باشید و منزلتون بر خیابون باشه دیگه نیازی نیست
البته این نکته هم اضافه کنم در سه یا چهار سال گذشته تمام خیابان های اصلی کابل برگردان شده اند بنابراین بازهم نیازی نیست هزینه از مرکز تا درب منزل حساب بشه
اگر متری 10 هزارتومن + 5 تومن اجرت شهرداری برای نصب جمعا 15 ت و فاصله مرکز تا درب منزل شما به صورت کوچه به کوچه یک کیلومتر باشه میشه یک میلیون و نیم هزینه کابل کشی
خب از کجا میشه فهمید کابل برگردان شده یا نه؟ خونه نزدیک خیابون اصلیه

a66sh
April 30th, 2017, 10:46
من امروز تماس گرفتم مركز مخابراتيمون، مركز مخابرات قدس، گفت حداقل بايد 4 واحد باشين هزينه ى هر واحد هم 500 تومنه، تك واحدى رو الان ثبت نام كنيد هر موقع به تكيا سرويس مى داديم بهتون زنگ مى زنيم..

Mostafa95
April 30th, 2017, 11:29
والا هزینه راه اندازیشو ک جایی نزدن و البته تو سایت مخابرات زده بود رایگان!!!!!!!!!!!!!!!

طرحاشم ک با حجم 50 گیگ شروع میشه و سرعت هم تا 50مگابیت ماهانه 60000ت

کلا این اینترنت پرسرعت واس ما ی معضل(درسته؟؟؟) شده

n4ser
May 1st, 2017, 00:57
من امروز تماس گرفتم مركز مخابراتيمون، مركز مخابرات قدس، گفت حداقل بايد 4 واحد باشين هزينه ى هر واحد هم 500 تومنه، تك واحدى رو الان ثبت نام كنيد هر موقع به تكيا سرويس مى داديم بهتون زنگ مى زنيم..
مرکز مخابراتیو ولش اطلاعات درست نمیدن شخصی رو میشناسم که تو شرکت زیر ساخت کار میکنه براتون اکی میکنه

pooyarezaie
May 1st, 2017, 09:31
دوستان کسی تونسته از طریق سایت سرویس تانوما ثبت نام کنه؟ سرویس رو که انتخاب میکنم بعد شماره میخواد که وارد میکنم و ارور میده خطای نامشخص هر شماره ای میزنم همین پیغام میده. یه قسمت دیگه سایت هم هست که شماره میزنید استعلام میگیرید اونجا هم هر شماره ای میزنم هیچ جوابی نمیده. کلا سایتشون تعطیله

HNet
May 1st, 2017, 09:35
دوستان کسی تونسته از طریق سایت سرویس تانوما ثبت نام کنه؟ سرویس رو که انتخاب میکنم بعد شماره میخواد که وارد میکنم و ارور میده خطای نامشخص هر شماره ای میزنم همین پیغام میده. یه قسمت دیگه سایت هم هست که شماره میزنید استعلام میگیرید اونجا هم هر شماره ای میزنم هیچ جوابی نمیده. کلا سایتشون تعطیله

سایتشون مشخصه فرمالیته هست

n4ser
May 1st, 2017, 11:16
اینجور که من فهمیدم میخان مردوم تیغ بزنن

a66sh
May 1st, 2017, 11:33
مرکز مخابراتیو ولش اطلاعات درست نمیدن شخصی رو میشناسم که تو شرکت زیر ساخت کار میکنه براتون اکی میکنه

جدى ميگين..؟!! چيكار بايد بكنم من..؟!!

n4ser
May 1st, 2017, 16:46
من زنگ زدم ۲۰۲۰ میگه برای استفاده و اتصال به فیبر یک خط باید بخری صدو خورده ای هزینشه بعد مودمش هم ۶۰۰ اینا حرفای اپراتور بود حالا من از تو برنامه دیوار اتفاغی با یکی اشنا شدم پشتیبان مخابرات هست میگه بیا فلان میلیون بده که فیبر بکشیم تا خونه مودمش هم ۲۴۰ تومانه و vdsl سرعتش ۵۰ مگ و ftth سرعتش صد مگ هست و بعدش من رفتم سایت tci.ir اونجا زده بود تانوما دیدم نوشته برگردان از مسی به فیبر رایگان با صد گیگ ترافیک ۱۲ ماهه ۱۱۰ هزار تومان
یکی میشه به من بگه چه خبره اونجا تو مخابرات ؟ هرکی تو مخابراته در مورد تانوما یک چیزی میگه ؟ یعنی چی اخه؟

الان موندم از گزینه های زیر کدوم انتخاب کنم
۱- حرف پشتیبان رو باور کننم
۲- حرف ۲۰۲۰ رو باور کنم
۳- یا برم تو سایت tci.ir درخاست بدم

elementary
May 1st, 2017, 18:02
من زنگ زدم ۲۰۲۰ میگه برای استفاده و اتصال به فیبر یک خط باید بخری صدو خورده ای هزینشه بعد مودمش هم ۶۰۰ اینا حرفای اپراتور بود حالا من از تو برنامه دیوار اتفاغی با یکی اشنا شدم پشتیبان مخابرات هست میگه بیا فلان میلیون بده که فیبر بکشیم تا خونه مودمش هم ۲۴۰ تومانه و vdsl سرعتش ۵۰ مگ و ftth سرعتش صد مگ هست و بعدش من رفتم سایت tci.ir اونجا زده بود تانوما دیدم نوشته برگردان از مسی به فیبر رایگان با صد گیگ ترافیک ۱۲ ماهه ۱۱۰ هزار تومان
یکی میشه به من بگه چه خبره اونجا تو مخابرات ؟ هرکی تو مخابراته در مورد تانوما یک چیزی میگه ؟ یعنی چی اخه؟

الان موندم از گزینه های زیر کدوم انتخاب کنم
۱- حرف پشتیبان رو باور کننم
۲- حرف ۲۰۲۰ رو باور کنم
۳- یا برم تو سایت tci.ir درخاست بدم

کامل توضیح دادم در چندپست قبل

هزینه کابل برگردان از مرکز تا خیابون رایگانه
از خیابون تا خونه شما پولیه
اگه خونه ویلایی هست که باید یه مبلغ زیادی بدید برای کابل کشی
اگه اپارتمان هست باید چند نفر از همسایه هم درخواست سرویس بدند تا براتون کابل کشی کنند

اینایی که میگم رو از مدیر فنی بخش فیبر تهران پرسیدم هرچیز دیگه ای غیراز این کذب هست

n4ser
May 5th, 2017, 01:58
الان یکی بخاد vdsl بخره مودمش رو کجا میفروشن؟ حتما میگید از ۲۰۲۰ بپرسم اخه اونا اطلاعات درست نمیدن هرچی گشتم تو سایت ها نبود

Sent from my Lenovo K50a40 using Tapatalk

n4ser
May 5th, 2017, 10:22
دوستانی که در مشهد هستن اگر قصد خرید vdsl دارن مخابرات طرح یکساله 763 تومان +مودم رایگان هست و اگر خاستن ftth بگیرن هزینه تمام شدش با فیبر کشی و کلیه زیر ساختاش در میادمدت 6 ماهه 500 گیگ 708 تومان به اضافه 15 تومان هزینه کارشناس این رو گفتم مطلع باشین بنده با نماینده مخابرات صحبت کردم این رو گفت بعدشم اگر کسی خاست مودم vdsl بخره قیمتش 180 تومانه یکی از سایت های ایرانی میفروشه

پ.ن : 2020 اطلاعات درستی نمیده در این مورد تماس نگیرید خودتون خسته میکنید علکی

meysam021
May 5th, 2017, 10:47
دوستان در کل یک بهانه جدید برای گرفتن هزینه است
من در کشور خارجی زندگی کردم
شما با هزینه 80 هزار تومان ماهانه همین اینترنت رو بدون محدودیت حجمی میتونید خرید کنید بدون هیچ هزینه اضافه

این جا میخوان متری از شما هزینه بگیرند و یک اینترنت با محدودیت حجمی برای شما 2 میلیون تومان تمام خواهد شد

nevergotme
May 5th, 2017, 10:49
بعد جالبش اینجاس یه سریا میخوان بگیرن!

hoka
May 5th, 2017, 10:52
دوستانی که در مشهد هستن اگر قصد خرید vdsl دارن مخابرات طرح یکساله 763 تومان +مودم رایگان هست و اگر خاستن ftth بگیرن هزینه تمام شدش با فیبر کشی و کلیه زیر ساختاش در میادمدت 6 ماهه 500 گیگ 708 تومان به اضافه 15 تومان هزینه کارشناس این رو گفتم مطلع باشین بنده با نماینده مخابرات صحبت کردم این رو گفت بعدشم اگر کسی خاست مودم vdsl بخره قیمتش 180 تومانه یکی از سایت های ایرانی میفروشه

پ.ن : 2020 اطلاعات درستی نمیده در این مورد تماس نگیرید خودتون خسته میکنید علکی

آی پی استاتیک هم ارائه میشه ؟

n4ser
May 5th, 2017, 16:28
آی پی استاتیک هم ارائه میشه ؟
اگر ftth بخرید اره چون کلا اختصاصیه همه چیزس روی مدل vdsl هم ارایه میشه ولی دقیق نمیدونم

n4ser
May 5th, 2017, 16:36
اینجا تا بتونن مردوم تیغ میزنن فیبر اوردن برای زیر ساختش باید ۶ میلیون حدودا هزینه کنه کاربر مودمش فقط ۹۷۰ تومانه هزینه کابل کشی که وضیفه مخابراته اینا از کاربر میگیرن از این ور ه گیگ ۱۲۰۰ تومانه از اون برای زیر ساختش تیغ میزنن اساسی تازه باکس فیبر هم نمیزارن که شامل otr وotn میشه البته شایدم بزارن ولی اینجور که من فهمیدم علکی دارن پیش میرن شما زنگ بزن ۲۰۲۰ اصلا میگه فیبر وجود نداره اطلاعاتشون کامل نیست کارمندای ۲۰۲۰ بعد مخابرات رفته فیبر اورده مخابرات قصد از اوردن فیبر این بود کاربر خانگی از فیبر استفاده کنه یعنی حاضرم شرط ببندم یک نفرم نرفته ftth بگیره شرکت ایرانیان نت قراره فیبر برسونن به دم خونه ها. چی شد؟ چرا مخابرات داره تیغ مردون رو ؟ کجا رفت اون وعده های فلان؟
سرویس
ftth
یکساله ۷۶۳ تومان ؟ خنده دار نیست؟ کاربر ده گیگ دانلود با فیبر برای مخابرات ۱۰۰ تا تک تومان بیشتر نمیوفته سیم نسی نیست کن پالس نویز یا هزینه انتقال دیتا داشته باشه فیبر نوریه یعنی دیتا بر بستر کابل های led تبادل میشه بله در نتیجه ایرانسل اوایل فورجی اورد یادتون میاد چقد کاربر رفتن سمتش؟ حالا رفت کنار حالا نوبت مخابرات شده مردوم تیغ بزنه الانم چون فیبر خودش اورده راه چاهشو قشنگ بلده

mri_6889
May 23rd, 2017, 20:12
به نظر میرسد افتتاح این پروژه مثل خیلی از افتتاح‌های دیگه در حالی انجام شده که پروژه ناقص بوده و نهایی نشده است و بیشتر جنبه تبلیغاتی واسه انتخابات داشته تا واقعیت. چون ما که هرچی چک کردیم، شهرهای به جز تهران رو سایتشون جواب نمیده. ضمن اینکه کلّا سایتشون ناقص و دارای مشکل هست. یعنی شماره تلفن شهرهای غیر از تهران رو اصلا نمیتواند چک کند و خطا میدهد.

arinatarh.ir
May 23rd, 2017, 21:29
تومخابرات مرکز ما تبلیغش بود رفتم اقدام کنم
گفتن باید دستور بیادکابل کشی کنیم بعد شما اقدام کنید

Mr.Pouria
May 23rd, 2017, 22:13
کسی اینجا از این سرویس استفاده کرده ؟ سرعت دانلودش چطوره ؟!

Cr0w
May 25th, 2017, 00:18
در پست های قبلی اشاره کردن ، یکی از دوستان عکسی منتشر کرد که نشان میداد 10 مگ سرعت دانلود داشتن پهنای باندشونم 80 مگ بوده !
مشکل اصلی بیشتر کاربران ایرانی ترافیک است وگرنه بنده به شخصه با اینترنت 128 کیلوبایت هم سر میکنم !

JahanSoft
May 31st, 2017, 23:14
ما که هرچی شماره زدیم تو سایت ، نوشت "
امکان نصب سرویس ftth بر روی این شماره وجود ندارد"
کسی تونسته این سرویس رو بگیره ؟ شرایط خاصی داره ؟

isn
June 1st, 2017, 22:37
اصلا ارزش ندارد
در نظر داشته باشيد با تغيير كابل مسي به فيبر نوري ديگر از شركت هاي عادي نمي توانيد بهره ببريد
ملت بايد ٣٠٠- ٦٠٠ تومان فقط سيم كشي داخلي كنند ، ٣٠٠ تومان مودم بخرند ، اگر بخواهند سرويسي هم بگيرند با ترافيك معقول
مثلا طرح فيروزه بايد ١ ميليون هزينه كنند

سر جمع بگم فقط ضرره !
تازه ترافيكش هم بسته هاي پيش پرداختش فقط نخفيف ويژه دارد

- - - Updated - - -

در مورد سرچ شماره تو سايت tci.ir ، سيستم دكوريه ...
شما بايد بريد مخابرات محلتون

جهت اطلاع ميگم كه سرويس
Vdsl فقط به برج ها و ... ميدن
ولي ftth به مسكوني ميدن ولي با هزينه اي بسيار زياد براتون تمام ميشه

mr.jabbari
June 2nd, 2017, 04:20
با سلام خدمت استارتر عزیز

بدبختی ما اینه که خط تلفنمون فیبر نوری هستش و فقط میتونیم از مخابرات نت بگیریم وگرنه قبلا شاتل داشتیم دنیاییییییییییییییییییی بود دنییییییییییا (نامحدود)
اونم سرعت 1 مگ خریدیم کلا 128 کیلوبایت سرعت دانلودشه ! :|
یعنی حالا مثلا اگر بگن 100000000000000000مگ هستش شما بدونین همون 1 مگ ب زور سرعتش میشه

fireserver
June 3rd, 2017, 17:30
با سلام خدمت استارتر عزیز

بدبختی ما اینه که خط تلفنمون فیبر نوری هستش و فقط میتونیم از مخابرات نت بگیریم وگرنه قبلا شاتل داشتیم دنیاییییییییییییییییییی بود دنییییییییییا (نامحدود)
اونم سرعت 1 مگ خریدیم کلا 128 کیلوبایت سرعت دانلودشه ! :|
یعنی حالا مثلا اگر بگن 100000000000000000مگ هستش شما بدونین همون 1 مگ ب زور سرعتش میشه

دوست عزیز

کافو محلی شما فیبر نوری است، یعنی از مخابرات تا کافو

از کافو تا محل سکونت شما سیم مسی هست

و قضیه تانوما بحث جدایی از موضوعی که بیان کردید دارد.

Ramin
June 4th, 2017, 15:44
دوست عزیز

کافو محلی شما فیبر نوری است، یعنی از مخابرات تا کافو

از کافو تا محل سکونت شما سیم مسی هست

و قضیه تانوما بحث جدایی از موضوعی که بیان کردید دارد.

سلام

برای این مورد شرکت مخابرات علاوه بر adsl ، سرویس vdsl را با سرعت های 50 تا 100 مگ ارائه می دهد

talakaran
June 6th, 2017, 15:52
بنده هم بنر ایم موضوع در شهر اصفهان مشاهده کردم

مینا-صیفی
June 6th, 2017, 22:17
یعنی تا منزل فیبر نوری میکشند به هزینه خود دولت ؟ و مثله اروپا میشه سرعت نت و تکنولوژی زیرساختی ؟

isn
June 6th, 2017, 22:55
یعنی تا منزل فیبر نوری میکشند به هزینه خود دولت ؟ و مثله اروپا میشه سرعت نت و تکنولوژی زیرساختی ؟

از درب منزل تا سيم كشي داخلي بايد ٢٥٠ تا ٦٠٠ ت هزينه كنيد ، جدا از هزينه مودم و ترافيك و ... ( با يه حساب سر انگشتي بسته ٦٠ گيگ يكسالش سرعت ٥٠ مگ
بالاي ١.٢ تومان ميشه

ashadata
June 16th, 2017, 23:04
درود دوستان

من امروز تماس گرفتم دوباره منطقه ما تحت پوشش شده تو مشهد

طرحی که داره 500 گیگ یکساله هست با مودم رایگان 700 هزار تومان ( یکم خورده هم داره )

تا دم در خونه هم رایگان انجام میشه

بقیشم هزینه سیم کشی داخلیه که خط جدا از خط اصلیتون بهتون میدن که سیم کشی جدا داره که نیاز به خراب کاری نداره دیگه با هزینه کم از کنار دیوار با محافظ رد میکنین بره :65:

سرعتشم تو مشهد میگه تا 110 مگابیت هم میرسه

راستی گیگی هم بسته به مصرفتون از 1200 هست تا چهار هزار

ولی ترافیک شبانه نداره

برای کسی که مثل من دانلود خاصی نداره و مصرفش در روزه و سرعت بالا میخواد خوبه

مینا-صیفی
June 17th, 2017, 13:22
از درب منزل تا سيم كشي داخلي بايد ٢٥٠ تا ٦٠٠ ت هزينه كنيد ، جدا از هزينه مودم و ترافيك و ... ( با يه حساب سر انگشتي بسته ٦٠ گيگ يكسالش سرعت ٥٠ مگ
بالاي ١.٢ تومان ميشه
منظورم اینه دولت بیاد برای همه اینکارو کنه مثله خارج نه اینکه ما هزینه کنیم .

alirezakaj
July 14th, 2017, 12:17
سایتش کلا خرابه هر جا کلیک میکنم میگه ارور ;lllll

Farid Saadat
July 14th, 2017, 14:23
واقعا جهان سومیم! چند وقت پیش به بهونه بد بودن فیبر نوری همه رو آوردن روی کابل های مسی که adsl بدن، الان باز میخوان بکنن فیبر نوری و دوباره هزینه بگیرن... ما هم که ملت خوشحال، میگیم به به چقدر خوبه! چیش خوبه؟ هر گیگ 1200 خوبه ؟ انصافا این حرفو میزنین ؟ تو جشنواره های adsl ها هم همین قیمت در میاد و یعنی همیشه با همین تعرفه یا حتی کمتر برای خودشون درمیاد هزینه adsl! باز بگین خوبه... راه جدید خالی کردن جیب شما پیدا شده... نمونه تعرفه پارس آنلاین برای اینکه ببینید قیمت تمام شده برای هر گیگ adsl چقد میشه ( تازه سود هم داره این قیمت براشون ). این که الان می نویسم آفر جدید پارس آنلاین واسه 2-3 روز آینده هستش:
50 + 15 گیگ : 98 تومن ( هر گیگ 1500 )
100 + 35 گیگ : 180 تومن ( هر گیگ 1300 تومن )
200 + 75 گیگ : 343 تومن ( هر گیگ 1240 تومن )
300 + 140 گیگ : 540 تومن ( هر گیگ 1220 تومن )

این تعرفه ها رو ببینید! واسه شرکت های ارائه دهنده خدمات اینترنتی، همین 1200 بیشتر درنمیاد هر گیگ. تعرفه تانوما هم هرچی مشتریش بیشتر بشه، گران تر میشه! مضاف بر اینکه میلیون ها تومن هزینه کردین... فرض رو بذارید روی 2 میلیون هزینه ( کمتر امکان نداره چون 950 مودمش هست و 750-800 هم اینترنت، سیم کشی و اینا سر جای خودش میگیریم 2 میلیون ). میتونین همین الان 1720 گیگابایت اینترنت adsl بخرین. حداقل یه جورایی نتتون نامحدوده با سرعت عالی ( 4*540 = 2160 )... اونوقت با تانوما ؟ 100 گیگ ؟ 200 گیگ ؟ 500 گیگ ؟ یکم فکر لازمه گاهی...

با احترام و آرزوی موفقیت

ashadata
July 14th, 2017, 14:26
واقعا جهان سومیم! چند وقت پیش به بهونه بد بودن فیبر نوری همه رو آوردن روی کابل های مسی که adsl بدن، الان باز میخوان بکنن فیبر نوری و دوباره هزینه بگیرن... ما هم که ملت خوشحال، میگیم به به چقدر خوبه! چیش خوبه؟ هر گیگ 1200 خوبه ؟ انصافا این حرفو میزنین ؟ تو جشنواره های adsl ها هم همین قیمت در میاد و یعنی همیشه با همین تعرفه یا حتی کمتر برای خودشون درمیاد هزینه adsl! باز بگین خوبه... راه جدید خالی کردن جیب شما پیدا شده... نمونه تعرفه پارس آنلاین برای اینکه ببینید قیمت تمام شده برای هر گیگ adsl چقد میشه ( تازه سود هم داره این قیمت براشون ). این که الان می نویسم آفر جدید پارس آنلاین واسه 2-3 روز آینده هستش:
50 + 15 گیگ : 98 تومن ( هر گیگ 1500 )
100 + 35 گیگ : 180 تومن ( هر گیگ 1300 تومن )
200 + 75 گیگ : 343 تومن ( هر گیگ 1240 تومن )
300 + 140 گیگ : 540 تومن ( هر گیگ 1220 تومن )

این تعرفه ها رو ببینید! واسه شرکت های ارائه دهنده خدمات اینترنتی، همین 1200 بیشتر درنمیاد هر گیگ. تعرفه تانوما هم هرچی مشتریش بیشتر بشه، گران تر میشه! مضاف بر اینکه میلیون ها تومن هزینه کردین... فرض رو بذارید روی 2 میلیون هزینه ( کمتر امکان نداره چون 950 مودمش هست و 750-800 هم اینترنت، سیم کشی و اینا سر جای خودش میگیریم 2 میلیون ). میتونین همین الان 1720 گیگابایت اینترنت adsl بخرین. حداقل یه جورایی نتتون نامحدوده با سرعت عالی ( 4*540 = 2160 )... اونوقت با تانوما ؟ 100 گیگ ؟ 200 گیگ ؟ 500 گیگ ؟ یکم فکر لازمه گاهی...

با احترام و آرزوی موفقیت

اصلا اون به کنار
مخابرات چون دولتیه کارنان مزخرفی هم داره
حداقل ده بار زنگ زدم پیگیری کنم برای خریدم همشون شماره ازم گرفتن گفتن 15 دقیقه دیگه باهاتون تماس میگیریم هیچ خبری نشد ازشون
برای vdsl هم سال پیش از این بازیا دراوردن

ourweb
July 14th, 2017, 22:11
خیلی برام جالبه کره 15 سال پیش اومد ftth کشید برای همه خونه هاش اما الان کسی استفاده نداره الان همه شدن 4g واقعا این ها چه فکری پیش خودشون کردن که اومدن این کار رو بکنن خود مخابرات به زور میتونه پهنای باند خودش رو تامین کنه چطور میخواد این هزینه رو بکنه تازه داخل محله فیبر رو بیاره بگیره یا نگیره خیلی هزینه هست تازه این ها به کنار هزینه نگهداری و مدیریتش رو چطور میخواد انجام بده اینجا بحث در مورد فیبر کابل مسی نیست و حساس واقعا خنده داره این کارشون

mri_6889
July 26th, 2017, 17:21
سخنگوی شرکت مخابرات ایران از تسهیل شرایط واگذاری سرویس تانوما خبر داد و گفت: با درخواست سه متقاضی تجهیزات ارائه سرویس در منطقه مخابرات فراهم می شود و مدت زمان انتظار دریافت سرویس کاهش می یابد.

به گزارش ستاد خبری شرکت مخابرات در بیست و سومین نمایشگاه الکامپ، محمدرضا بیدخام از تسهیل شرایط واگذاری دسترسی فیبرنوری مخابرات (تانوما) خبر داد.

سخنگوی شرکت مخابرات ایران تصریح کرد: برای دریافت سرویس تانوما متقاضیان باید در مرکز مخابراتی مربوطه درخواست ارائه کنند که با به حد نصاب رسیدن درخواست ها برای امکان سنجی، امکانات لازم برای ارائه این سرویس در مرکز مخابراتی مورد تقاضا فراهم می شود.

وی با بیان اینکه در راستای تسهیل دریافت سرویس تانوما تعداد درخواست های لازم برای فراهم کردن امکانات در منطقه به سه درخواست کاهش یافته گفت: این تغییر به کاهش مدت زمان انتظار برای دریافت سرویس تانوما منجر می شود.

بیدخام گفت: برای دریافت این سرویس مشترک نیازمند تهیه تجهیزات FAT (تجهیزات انتقال فیبر به داخل منزل) است که قیمت این تجهیزات از 260 هزار تومان آغاز می شود. پس از آن کمترین قیمت سرویس تانوما 12 هزارتومان است که متناسب با سطح سرویس ، قیمت افزایش می یابد.

منبع خبر: ICTNA (http://www.ictna.ir/id/084181/)

n4ser
September 3rd, 2017, 22:56
در منطقه ما هنوز فیبر نوری نکشیدن اما بنده vdsl گرفتم ازمخابرات و الان سرعتم از 29 مگ بالاتر نمیره این سرویس که خاستم بگیرم مخابرات گفت پهنای باند تا 100 مگ اپ میشه اما از 29 بالا تر نمیره فاصلمون تا مرکز مخابراتی حدودا 500 متر و از کافو 300 متر برای یکی از دوستام ftth گرفته از مخاببرات اونم از 35 مگ بالاتر نمیره توصیه من به شما اینکه هیچ وقت از مخاربرات fttx یا vdsl صداقت ندارن