PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سوال:ایجاد سرور اختصاصی داخلی

hamids68
June 17th, 2009, 08:10
ما فعلا از iweb سرور اختصاصی گرفتیم .مشکل بخصوصی نیست ولی چون چند تا سایت داخلی رو می بینم که برای خودشون دیتا سنتر اختصاصی درست کردن و سرعت بالا اومدن صفحه هاشون خیلی بالا هست... منم به فکر این مسئله هستم. توی نت سرچ کردم صحبت هائی از شما رو دیدم
http://www.webhostingtalk.ir/showthread.php?t=1069
یه اطلاعاتی گرفتم. ولی چون احتمال داره برای سایت ما اسپانسر پیدا بشه می خواستم اطلاعات دقیقتری برای راه اندازی سرور برای خودمون بدست بیارم.

WebRang
June 17th, 2009, 08:48
ما فعلا از iweb سرور اختصاصی گرفتیم .مشکل بخصوصی نیست ولی چون چند تا سایت داخلی رو می بینم که برای خودشون دیتا سنتر اختصاصی درست کردن و سرعت بالا اومدن صفحه هاشون خیلی بالا هست... منم به فکر این مسئله هستم. توی نت سرچ کردم صحبت هائی از شما رو دیدم
http://www.webhostingtalk.ir/showthread.php?t=1069
یه اطلاعاتی گرفتم. ولی چون احتمال داره برای سایت ما اسپانسر پیدا بشه می خواستم اطلاعات دقیقتری برای راه اندازی سرور برای خودمون بدست بیارم.
سلام !
قصددتون زدن دیتاسنتر هست؟!
والله به این ها که نمیگن دیتاسنتر اما خوب ... اگر قصد افتتاح سرور اختصاصی درمنزل یا محل کارتون دارید ...
من به شما پیشنهاد میکنم با وحید m4$t3r صحبت کنین!
چون اطلاعات خو و دقیقی داره!
برای ارتباط باهاش تو امضاء اشون دقت کنید شماره تماس و ایمیل گذاشتن!

payot
June 17th, 2009, 09:08
سلام !
قصددتون زدن دیتاسنتر هست؟!
والله به این ها که نمیگن دیتاسنتر اما خوب ... اگر قصد افتتاح سرور اختصاصی درمنزل یا محل کارتون دارید ...
من به شما پیشنهاد میکنم با وحید m4$t3r صحبت کنین!
چون اطلاعات خو و دقیقی داره!
برای ارتباط باهاش تو امضاء اشون دقت کنید شماره تماس و ایمیل گذاشتن!

تو منزل که نمیشه راه انداخت ، همه ی isp ها پورت 80 رو بستن . مگر اینکه پهنای باند اختصاصی بگیرید که همه ی پورت ها باز هست که اونم شرایط خاص خودشو داره

hamids68
June 17th, 2009, 09:55
شاید منظورمو بد رسوندم خواستم اصطلاح فنی اونو بگم که یادم رفته بود. منظورم مثل تبیان و یا سایت بانک ملی هست که برای خودشون سرور اختصاصی ایجاد کردن. اگه اطلاعاتی دارین همین جا بی زحمت بنویسین بهتره... من چیزی نمی دونم نه از پورت 80 سردر میارم نه بقیه پورتا. دوست دارم در باره
جزئیات قیمت و نحوه راه اندازی اون اطلاعاتی بدست بیارم... مثلا حتما باید یه اتاق اختصاصی از محل کار برای این مورد در نظر گرفته بشه یا اینکه مثلا میشه توی زیر زمین منزل گذاشته بشه ؟

IFACO.Net
June 17th, 2009, 11:36
از دیتاسنترهای پارس آنلاین یا افرانت در تهران می تونید سرور اختصاصی اجاره کنید.

WebRang
June 17th, 2009, 12:08
از دیتاسنترهای پارس آنلاین یا افرانت در تهران می تونید سرور اختصاصی اجاره کنید.
is24_ir جان پست ایشون رو خوندین؟ :x
:71:چه ربطی داشت واقعا":x
این بنده خدا میخواد خودشون سرور اختصاصی تو محل کارش یا زیر زمینش را ه بندازه ... نمیخوان که اجاره کنن!

موفق باشید.

Dadeha.com
June 17th, 2009, 12:26
موارد زیر مقدماتی ترین چیزهایی هستند که نیاز دارید:
1- بهنای باند اختصاصی
2- ip valid
3- سیستم مناسب جهت سرور
4- ups جهت مواقعی که برق رفت
5- نصب سیستم عامل و نرم افزار مناسب
این ها حتما باید فراهم باشه ولی موارد دیگری هم هست مثل:
- آشنایی با مدیریت سرور
- محیط سرور
- سیستم ضد حریق
- دوربین مدار بسته
- امنیت محیطی که سرورها در اونجاست
- و . . . .

این موارد برای راه اندازی دیتا سنتر مجازی کوچیک لازم هستش.

WebRang
June 17th, 2009, 12:32
موارد زیر مقدماتی ترین چیزهایی هستند که نیاز دارید:
1- بهنای باند اختصاصی
2- ip valid
3- سیستم مناسب جهت سرور
4- ups جهت مواقعی که برق رفت
5- نصب سیستم عامل و نرم افزار مناسب
این ها حتما باید فراهم باشه ولی موارد دیگری هم هست مثل:
- آشنایی با مدیریت سرور
- محیط سرور
- سیستم ضد حریق
- دوربین مدار بسته
- امنیت محیطی که سرورها در اونجاست
- و . . . .

این موارد برای راه اندازی دیتا سنتر مجازی کوچیک لازم هستش.
والله چیزای خوبی گفتین اما ایشون نمیخوان که دیتاسنتر مثل ای وب بزنه ... :105:

نهایت واسه 1 الی 2 تا سرورمیخوان این کار رو اجام بدن ...
منم میگن انجام ندن چون خیلی خیلی هزینه بر هست....
بسیار زیاد ...:63:

hamids68
June 17th, 2009, 13:33
والله چیزای خوبی گفتین اما ایشون نمیخوان که دیتاسنتر مثل ای وب بزنه ... :105:

نهایت واسه 1 الی 2 تا سرورمیخوان این کار رو اجام بدن ...
منم میگن انجام ندن چون خیلی خیلی هزینه بر هست....
بسیار زیاد ...:63:

مرسی که منظور منو گرفتی و برای دوستان توضیح دادی... بله قصد راه اندازی دیتا سنتر برای اجاره سرور به بقیه ندارم... فقط برای سرور های سایت خودمون و مصرف شخصی. ... همون طور که گفتم چون احساس می کنم تبیان اینکار رو کرده دنبال این مطلب خواستم برم که آیا منهم می تونم یا نه .. فرض کنیم
اسپانسری پیدا بشه که حاضر باشه پول بیشتری از iweb بده ... صرفا برای اینکه کیفیت کار سایت بهتر بشه

WebRang
June 17th, 2009, 13:43
مرسی که منظور منو گرفتی و برای دوستان توضیح دادی... بله قصد راه اندازی دیتا سنتر برای اجاره سرور به بقیه ندارم... فقط برای سرور های سایت خودمون و مصرف شخصی. ... همون طور که گفتم چون احساس می کنم تبیان اینکار رو کرده دنبال این مطلب خواستم برم که آیا منهم می تونم یا نه .. فرض کنیم
اسپانسری پیدا بشه که حاضر باشه پول بیشتری از iweb بده ... صرفا برای اینکه کیفیت کار سایت بهتر بشه
درسته ...
تونستنشو میتونین!:x
با مدیر این فروم صحبت کنین!
(من که اطلاعاتم در این زمینه کافی و کامل نیست)

در مورد اون اسپانسر هم ... بعید میدونمواستون پیدا بشه .... :-?
برای من که پیدا میشد هر روز نماز شکرانه میخوندم!8-|

IFACO.Net
June 17th, 2009, 14:07
دوستان عزیز ، هزینه اتصال یک خط فیبر نوری و هزینه ماهیانه آن، میدونید چنده در ایران ؟!

اتصال سرور با کابل مسی به حتی اختصاصی به اینترنت هم یعنی کشک... !

دوست عزیزمون رو بیخودی امیدوار نکنید ......

WebRang
June 17th, 2009, 14:18
دوستان عزیز ، هزینه اتصال یک خط فیبر نوری و هزینه ماهیانه آن، میدونید چنده در ایران ؟!

اتصال سرور با کابل مسی به حتی اختصاصی به اینترنت هم یعنی کشک... !

دوست عزیزمون رو بیخودی امیدوار نکنید ......
سلام ...
والله من واسه خونه (استفاده شخصی ) قصد خرید adsl داشتم آن هم با سرعت 1مگ!
زنگ زدم به صبا نت ... اون ها هم گفتن ما تو تهران فقط سرعت 1مگ یا ... داریم!
واسه شما باید فیبرنوری بکشیم ...
هزینه این سرویس هم مهنه 150 الی 200 هزارتومان هست!

امیدوارم مرتبط با تاپیک بوده باشه......:71:

IFACO.Net
June 17th, 2009, 15:05
سلام ...

اولا که کلی دنگ و فنگ اداری داره و باید مجوز و ثبت شرکتی داشته باشی و .....

بعدش هم کلی باید هزینه اولیه و مالیات و .....

و بعدش هم کلی هزینه ماهیانه نگهداری فیبر نوری ماهیانه و هزینه دیتا ماهیانه و ...

این مدلی سرور راه انداختن فقط به درد مراکز دولتی و دانشگاه ها و ... میخوره مثل همین تبیان و ...#-o

Sajad
June 17th, 2009, 16:17
سلام ...

1 مگشون محدودیت حجمی داره؟

1 مگ ded پهنای باند نامحدود اینجا ماهی 1 میلیون تومان ناقابل #:-S
2 مگ ded پهنای باند نامحدود ماهی 2 میلیون ناقابل #:-S

آپتایم هم 95% تضمین میشه و اگه اومد زیر 95 تنها کاری که میکنن دو روز به ته قرار داد اضافه میکنن #-o البته کیفیت قابل قبولی داره... :71:

Sajad
June 17th, 2009, 16:27
تو منزل که نمیشه راه انداخت ، همه ی isp ها پورت 80 رو بستن . مگر اینکه پهنای باند اختصاصی بگیرید که همه ی پورت ها باز هست که اونم شرایط خاص خودشو داره

همشون اینکار رو نکردن...

WebRang
June 17th, 2009, 16:28
اولا که کلی دنگ و فنگ اداری داره و باید مجوز و ثبت شرکتی داشته باشی و .....

بعدش هم کلی باید هزینه اولیه و مالیات و .....

و بعدش هم کلی هزینه ماهیانه نگهداری فیبر نوری ماهیانه و هزینه دیتا ماهیانه و ...

این مدلی سرور راه انداختن فقط به درد مراکز دولتی و دانشگاه ها و ... میخوره مثل همین تبیان و ...#-o
دنگ و فنگ نداره که ...:-?
یه قرارداد باید امضا کنی و شرکت باشی ...
فقط یه مهر شرکت میخواد ..
دوست یا آشنایی یا شرکتی نیست باهاش همکاری میکنین ؟
بهش بگو واست یه مهر بکنه ( شهر دیگه هم بود مشکلی نداره .. ):60:
دیگه به غیر از این دردسر و هزینه ای نداره /....#-o

هزینه راه اندازی یه همچین چیز هایی واقعا" بالاست!
باید یه شرکت یا یه سرمایه گذار داشته باشی .... که از دست این هزینه ها بر بیاد
من موندم این وحید چطور این کار رو کرده ... :دی

Dadeha.com
June 17th, 2009, 16:29
pizoul (http://webhostingtalk.ir/member.php?u=553) گفت که برای خونه. برای خونه به قول شما ded نیاز نیست. این قیمت های شما برای راه اندازی سرور و خط کاملا اختصاصی هستش در صورتی که برای مصرف خونگی شرکت ها سرویس اشتراکی میدن که ۱ مگش حدود ماهی ۵۰ هستش. (در تهران چون در شهرستان ها ۶۴ رو میدن ۵۰!!!!!!!!)

Sajad
June 17th, 2009, 17:03
pizoul (http://webhostingtalk.ir/member.php?u=553) گفت که برای خونه. برای خونه به قول شما ded نیاز نیست. این قیمت های شما برای راه اندازی سرور و خط کاملا اختصاصی هستش در صورتی که برای مصرف خونگی شرکت ها سرویس اشتراکی میدن که ۱ مگش حدود ماهی ۵۰ هستش. (در تهران چون در شهرستان ها ۶۴ رو میدن ۵۰!!!!!!!!)

خوب بحث اصلی الان اینجا برای سرور بود...
میدونم ایشون چی میگن. با اون مشخصات بله. یه شرکت بود که تهران هست و استان های دیگه نمایندگی داره.... نماینده هاشم همون قیمت تهران هست... چیزی در حدود 30-40 تومن میگیرن و به ازای هر گیگ هم مصرف پهنای باند 7500 تومان. اسمشو یادم بیاد میگم...

IFACO.Net
June 17th, 2009, 17:51
فکر کنم آقا وحید از اتاق سرور دانشگاه اصفهان استفاده کرده بود :d

ولی نمیدونم چی شد که سایت رو انتقال دادند به خارج از کشور :39:

WebRang
June 17th, 2009, 19:00
irancms عزیز دلت خوشه ها به خدا!
یران هستشا!!
128 اگر اختصاصی میخواید ماهانه 200 هزار تومان بدید ..
چه برسه به مگ!

کلا" قید زدن دیتاسنتردر ایران رو بزنین!
البته بزودی دیتاسنتری در قزوین افتتاح میشه! ( مینی دیتاسنتر :71: )

navid7904
June 17th, 2009, 19:48
سلام

من در اين مورد براي كار خودم تحقيق كردم، اين كار امكان داره از نظر راه اندازي يك يا دو سرور با پهناي باند بسيار كم و با اپ تايم حدود 80تا90%(تا چند وقت پيش در دفتر يكي از دوستان دو سرور بود كه با 3 تا خط adsl با پهنايي خيلي بالا از 3 شركت مختلف به اينترنت متصل بود و ماهي 300هزار تومان هزينه داشت سخت افزار هم با تمام امكانات تقريبا استاندارد 5 ميليون خرج داشت) تازه اين هزينه و اپ تايم كه ما داشتيم با كلي دوست و رفيق بازي در شركتهاي ارائه دهنده پهناي باند بود.
ولي اگر براي ارائه سرويس به مشتري بخواين نه به هيج وجه عملي نيست.
دليلش هم مشخصه: شركتهايي مثل پارس انلاين دارن اپ تايم 99% ميدن و كارشون هم كاملا استاندارد هست و پهناي باند هم كه نصف بيشتر پهناي باند ايران از اين شركت به دست مردم و شركتها ميرسه، و از همه مهمتر اينكه اينها يك سرمايه گذاري چند ميلياردي رو انجام دادن تا بتونن همچين امكاناتي رو فراهم كنند.

در نتيجه شما اگر سرورهايي در حد همون 2يا 3 تا سرور بخواين با اپ تايم 98 بايد ماهي بالاي 600 هزار تومان هزينه كنيد و هزينه هم معادل يك سال اجاره سرور بايد خرج خريد سخت افزار كنيد(سخت افزار لازم براي راه اندازي چند سرور استاندارد فقط خريد 2تا pc نيست اشتباه نكنيد)
پس اگر اسپانسري داريد كه يك هزينه اوليه چند ميليوني پرداخت ميكنه و ماهي هم 1 ميليون براي سايتش هزينه سرور رو ميده بدونيد كه از كاري كه ميخواد انجام بده اكاه نيست، شايدم پولش اضافه اومده و يا شايدم ...

با تشكر

IFACO.Net
June 17th, 2009, 20:02
irancms عزیز دلت خوشه ها به خدا!
یران هستشا!!
128 اگر اختصاصی میخواید ماهانه 200 هزار تومان بدید ..
چه برسه به مگ!

کلا" قید زدن دیتاسنتردر ایران رو بزنین!
البته بزودی دیتاسنتری در قزوین افتتاح میشه! ( مینی دیتاسنتر :71: )

خب دوست عزیز ، منم بخاطر همین چند پست قبل تر عرض کردم که می تونید از دیتاسنترهای پارس آنلاین یا افرانت و ... سرور بگیرید !

چون اونها زیرساخت های لازم رو فراهم کردند و با همه این اوصافی که دوستان در مورد قیمت پهنای باند و ... گفتند ، طبیعیه که نسبت به خارج گرونتر بدند !

سرور داخل ایران بیشتر برای ادارات و ارگان های دولتی خوبه و یا کسانی که میخوان به سرور دسترسی لوکال داشته باشند .

Nikihost
June 17th, 2009, 20:25
با سلام دوست عزیز hamids68 (http://webhostingtalk.ir/member.php?u=247)
به نظر من اگر شما میخوای استفاده معمولی در حد همون شرکتی که میگن 2-3 سرور با adsl بخواین میتونید راه اندازی کنید میتونی مثل یکی دوستای من یه نت 256 داره یه سرور کوچلو هم داره در کنارش8-}.ولی اگر بخواین باهاش سرویس بدین اصلا نمیشه روش حساب کرد. مثلا شب سرور اپ بدونه هیچ مشکلی صبح بیدار میشی میبینی دیتا قطع است زنگ پشتبانی میزنی میگن فلان جا کابل پاره شده>:) باید بشینی تا یه ساعاتی درست شود.اگر بخواین حداقل هزینه هاتون هم بیاد پایین برو با شرکت هایی مثل لحظه ، افرانت ، پارس آنلاین و ... سرورت را خریداری کن و با خیال راحت کارت را انجام بده و فکر اینکه بخوای در محل کار و ... سرور داشته باشی را از سرت در کن چون خرجش به دقلش نمی ارزه. انتخاب با خودتون است :106:
موفق و پایدار باشید

hamids68
June 18th, 2009, 05:25
ممنون از همه دوستانی که جواب دادن توضیحات خوبی بود و از جنبه های مختلف بررسی شد

اگه قرار باشه این امکانات برای فقط یه سرور فراهم بشه از کجا میشه فهمید که چه مقدار پهنای باند لازمه ؟ 128 یا 256 یا 512....؟

WebRang
June 18th, 2009, 05:56
ممنون از همه دوستانی که جواب دادن توضیحات خوبی بود و از جنبه های مختلف بررسی شد

اگه قرار باشه این امکانات برای فقط یه سرور فراهم بشه از کجا میشه فهمید که چه مقدار پهنای باند لازمه ؟ 128 یا 256 یا 512....؟
خوب معلومه که هر چقدر سرعتتون بیشتر باشه ...سرورتونم بهتر میشه!
هرچقدر پول بدی همون قدر آش میخوری:d

hamids68
June 18th, 2009, 06:12
اینکه پرسیدم چقدر پهنای باند لازمه برای این بود که پهنای باند برطبق نیاز سایت خریداری بشه و خواستم
که قائدشو بدونم مثلا اگه سایتی روزی 100 هزار نفر ویزیت داشت چقدر پهنا لازمه و اگه 10000 نفر بود چقدر

چون مشترک شاتل هستم و توی سایتشون دیدم که خدمات پهنای باند میدن ازشون پرسیدم میگه 1 مگ پهنای باند اختصاصی میده 800 هزار تومن .512 اون 500 تومن

navid7904
June 18th, 2009, 07:59
با سلام

شما بايد با توجه سايتي كه داريد پهناي باند رو بسنجيد.
اگر توضيح بديد سايت در چه موردي هست بهتر ميشه توضيح داد.
ايا اين سايت الان روي سروري ديگري قرار داره يا هنوز راه نيفتاده؟

با تشكر

WebRang
June 18th, 2009, 08:14
اینکه پرسیدم چقدر پهنای باند لازمه برای این بود که پهنای باند برطبق نیاز سایت خریداری بشه و خواستم
که قائدشو بدونم مثلا اگه سایتی روزی 100 هزار نفر ویزیت داشت چقدر پهنا لازمه و اگه 10000 نفر بود چقدر

چون مشترک شاتل هستم و توی سایتشون دیدم که خدمات پهنای باند میدن ازشون پرسیدم میگه 1 مگ پهنای باند اختصاصی میده 800 هزار تومن .512 اون 500 تومن
سلام ...
حرف دوستمون navid7904 درسته!
اما یه چیزی اید بگم حتما"
شرمنده واقعا" من نیخوام آیه نا امیدی بخونم اما شما دارید ماهانه 1 میلیون هزینه میکنی!
با این هزینه سرور اختصاصی که از دیتاسنتر های خاج بگیری!
میتونی 24 گیگ رم و سی پی یو 1200000 جمع کنی + هارد 200 ترابایت :d و ....

آدم چرا باید به خودش سختی بیخود بده!؟!
نه میتونی 100% آپتایم شبکه تو برقرار و تضمین کنی نه چیزی... + 1000 تا خطر دیگه!

((( نظر شخصی بود )))))

Vahid
June 18th, 2009, 09:19
همه ی isp ها پورت 80 رو بستن
پسرم چرا جک میگی اگه isp ها پورت ۸۰ رو بستند پس چه شکلی العان داری سایت میبینی؟

Vahid
June 18th, 2009, 09:37
اول از همه بگم تا میتونید بیخیال زدن سرور اختصاصی توی ایران بشید
من چندین بار تجربه کردم جاهای مختلف ولی اخرش نتونستم اون چیزی که میخوام رو بدست بیارم
دلیل اینکه WHT هم ترنسفر کردم آمریکا هم به همین مسایل بود
اول از همه هیچ تضمینی محابرات بهت نمیده بابت uptime
دوم تا میای سرورت رو وصل کنی به یه فیبر اینقدر برات گرون در میاد که خرج ۱۰ سال توی آمریکا هست
قیمت دیتا توی ایران میشه گفت بی نهایت گرونه و اصلا صرفه اقتصادی نداره
در مورد امنیت شبکه هم تا میای به خودت بجنی سرورت رفته بهشت زهرا
ماشالا این برادران محابراتی هم اینقدر کمک و اطلاعات خوبی دارند که همیشه بین زمین و هوا میزاندت
بستگی به کار خودت داره
در ضمن شما کجا زندگی میکنید؟
ولی اخر سر یه چیز بگم
سرور ادم ایران باشه یه چیز دیگست

Sajad
June 18th, 2009, 09:42
خواستم که قائدشو بدونم مثلا اگه سایتی روزی 100 هزار نفر ویزیت داشت چقدر پهنا لازمه و اگه 10000 نفر بود چقدر

قاعده ای نداره. کاملا به سایتت بستگی داره که چی به کجا باشه!!!!
بعضی سایت ها هستن آمار روزانه 2000 و فایل هاشونم که حجمش 20 مگ و ایناست رو هاست خودشون هست مطالبشونم طوری هست که کاربر به اون فایل ها نیاز داره و دانلود میکنه...
بعضی دیگر همون آمار با همون حجم فایل هایی دارن اما اون فایل ها تخصصی هست... در نتیجه تعداد محدود افرادی که نیاز دارند دانلود میکنند و مثال های دیگه. باید آلگوریتم کاری که میخواین انجام بدید دستتون باشه تا بتونید تقریبی مصرف پهنای باند رو محاسبه کنید.

hamids68
June 18th, 2009, 09:47
سایت ما اینه . من صاحبش نیستم البته مال دوستمه. این سایت فعلا 12000 نفر ویزیت روزانه داره
و سالی 2 برابر رشد داره ( فعلا که این جوری بوده )
www.forum.iransalamat.com
www.iransalamat.com

از iweb سرور اختصاصی گرفتیم. ساکن تهران هستیم

چون مشترک adsl شاتل هستم ازشون در باره فروش پهنای باند پرسیدم گفت 1 مگ میشه ماهی 800 تومن 512 میشه حدود 500. چیز دیگه ای لازم نیست و مشکلی هم برای فروش ندارند

من میبینم شرکت هائی مثل پارس آنلاین و افرانت دیتا سنتر راه انداختن و سرور اجاره میدن. سرویس اینا چه فرقی با حالتی داره که مثلا من خودم توی خونه خودم ایجاد می کنم؟ فرض کنیم پول 800 تومن در ماه جور شد...

Sajad
June 18th, 2009, 10:00
برا یه سایت یه pc با این مشخصات داشته باشن فکر کنم کافیه.
ram256
cpu celeron
vga 32 :D
hdd بستگی به کارشون داره.
network cart
case box :D
اینو بذارید تو زیر زمین خونتون :D

برا کنترلشم یه سیستم دیگه که برای کارای خودتونه رو بهش شبکه کنید و ریموت بشید که نیاز به ماوس و کیبورد و مانیتور برای اون کامپیوتر نباشه که هزینه اضافه بشه...
تا اینجا هزینه تقریبا 200 تومن شد که به عنوان ستاپ هست... البته اگه در مورد شبکه سازی و امنیت سرور اینا اطلاع ندارید یه چند ده هزار تومن هم بذارید برای اینکه یه نفر رو بخواید براتون راه بندازه.....!!!!!

حالا برید یه خط adsl 512 بگیرید که اگه تهرون باشید فوق العاده ارزون براتون در میاد و وصل کنید به اون سیستمه که سرور شده. خواستید از طریق شبکه برای کامپیوتر خودتونم استفاده کنید امکان پذیره :D

سرور شما آماده به کار هست!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

hamids68
June 18th, 2009, 10:21
برا یه سایت یه pc با این مشخصات داشته باشن فکر کنم کافیه.
ram256
cpu celeron
vga 32 :D
hdd بستگی به کارشون داره.
network cart
case box :D
اینو بذارید تو زیر زمین خونتون :D

برا کنترلشم یه سیستم دیگه که برای کارای خودتونه رو بهش شبکه کنید و ریموت بشید که نیاز به ماوس و کیبورد و مانیتور برای اون کامپیوتر نباشه که هزینه اضافه بشه...
تا اینجا هزینه تقریبا 200 تومن شد که به عنوان ستاپ هست... البته اگه در مورد شبکه سازی و امنیت سرور اینا اطلاع ندارید یه چند ده هزار تومن هم بذارید برای اینکه یه نفر رو بخواید براتون راه بندازه.....!!!!!

حالا برید یه خط adsl 512 بگیرید که اگه تهرون باشید فوق العاده ارزون براتون در میاد و وصل کنید به اون سیستمه که سرور شده. خواستید از طریق شبکه برای کامپیوتر خودتونم استفاده کنید امکان پذیره :D

سرور شما آماده به کار هست!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

مرسی توضیحات خوبی بود

چون مشترک adsl شاتل هستم و چون منزل هم نزدیک اداره اونها هست از شاتل در باره فروش پهنای باند پرسیدم گفت خط رو تغییر خاصی میدیم و اختصاص میدیم برای اینکار. تا اونجائیکه من از حرفاش متوجه شدم گفت 512 میشه 500 تومن فکر کنم.گفت مشکلی برای فروش نیست و تجهیزات خاص دیگه ای نمی خواد و قرار داد uptime 99% می بندیم.این فوق العاده ارزونت همین 500 تومن بود؟ یا اینکه من
درست متوجه شاتل نشدم ؟

Sajad
June 18th, 2009, 10:29
مرسی توضیحات خوبی بود

چون مشترک adsl شاتل هستم و چون منزل هم نزدیک اداره اونها هست از شاتل در باره فروش پهنای باند پرسیدم گفت خط رو تغییر خاصی میدیم و اختصاص میدیم برای اینکار. تا اونجائیکه من از حرفاش متوجه شدم گفت 512 میشه 500 تومن فکر کنم.گفت مشکلی برای فروش نیست و تجهیزات خاص دیگه ای نمی خواد و قرار داد uptime 99% می بندیم.این فوق العاده ارزونت همین 500 تومن بود؟ یا اینکه من
درست متوجه شاتل نشدم ؟

نه منظورم خط های share بود...
برا کار شما فکر نمیکنم ded لازم باشه.
فکر کنم ماهی 15 تومن تو تهرون میدن 512 رو :107:

hamids68
June 18th, 2009, 10:42
نه منظورم خط های share بود...
برا کار شما فکر نمیکنم ded لازم باشه.
فکر کنم ماهی 15 تومن تو تهرون میدن 512 رو :107:

چه جالب و به چه نتیجه خوبی رسیدیم. اگه خط dedicated لازم نیست که قیمت ها خیلی کمتر میشه

ولی خوب 15 تومن هم نیست. 220 تومنه. شاید قیمت شرکت های کوچیک و کم اعتبار رو دیدی...

http://www.shatel.ir/content/view/159/36/lang,fa_IR/

bus
June 18th, 2009, 10:42
میشه توضیح بدید چطوری مجازی سازی اش کنیم ؟ و دایرکت ادمین روش نصب کنیم ؟

Sajad
June 18th, 2009, 11:15
چه جالب و به چه نتیجه خوبی رسیدیم. اگه خط dedicated لازم نیست که قیمت ها خیلی کمتر میشه

ولی خوب 15 تومن هم نیست. 220 تومنه. شاید قیمت شرکت های کوچیک و کم اعتبار رو دیدی...

http://www.shatel.ir/content/view/159/36/lang,fa_IR/

http://www.shatel.ir/images/stories/banners/fa/eco.jpg این توی همون شاتل بود. پهنای باند نامحدود نیاز ندارید.... برا سایت شما 2-3 گیگ هم کافیه.... نهایتا فرض کنید 10 گیگ لازمه....

مثلا شما میتونید یک ماهه با 3 گیگ محدودیت دانلود رو بگیرید 20 و 36 تومن هم بدید 5 گیگ بیشتر بگیرید که بشه 8 گیگ...
برا سایتتون کفایت میکنه....!!!!!!!!!!!!! البته کاملا حدودی دارم میگم...

اینایی که من گفتم کاملا برای راه اندازی یه سرور غیر استاندارد و عادی با آپتایم غیر تضمینی مورد استفاده قرار بدید.

Sajad
June 18th, 2009, 11:16
اینم یادم رفت بگم. آیپی اختصاصی هم نیاز هست...

hamids68
June 18th, 2009, 11:35
http://www.shatel.ir/images/stories/banners/fa/eco.jpg این توی همون شاتل بود. پهنای باند نامحدود نیاز ندارید.... برا سایت شما 2-3 گیگ هم کافیه.... نهایتا فرض کنید 10 گیگ لازمه....

مثلا شما میتونید یک ماهه با 3 گیگ محدودیت دانلود رو بگیرید 20 و 36 تومن هم بدید 5 گیگ بیشتر بگیرید که بشه 8 گیگ...
برا سایتتون کفایت میکنه....!!!!!!!!!!!!! البته کاملا حدودی دارم میگم...

اینایی که من گفتم کاملا برای راه اندازی یه سرور غیر استاندارد و عادی با آپتایم غیر تضمینی مورد استفاده قرار بدید.

ما الان روزی 3 گیگ ترافیکمون هست.. حدود ماهی 100 تا. اون سرویس 512 محدودیت حجم کمی داره
همانطوریکه گفتی و بعد اینکه به منطقه ما نمیدن.اگه بخوام share بگیرم و ماهی 100 گیگ هم تامین بشه فکر می کنم 220 تومنی رو باید بگیرم... البته اگر قرار شد اینطور اقدام کنم

Sajad
June 18th, 2009, 11:35
میشه توضیح بدید چطوری مجازی سازی اش کنیم ؟ و دایرکت ادمین روش نصب کنیم ؟

یعنی چی مجازی سازیش کنید؟ این دیگه سرور اختصاصی واقعا اختصاصیه دیگه :d نصب دایرکت ادمین رو سرور چجوریه؟ همین جور هم روی این نصب میکنید دیگه....

Sajad
June 18th, 2009, 11:40
ما الان روزی 3 گیگ ترافیکمون هست.. حدود ماهی 100 تا. اون سرویس 512 محدودیت حجم کمی داره
همانطوریکه گفتی و بعد اینکه به منطقه ما نمیدن.اگه بخوام share بگیرم و ماهی 100 گیگ هم تامین بشه فکر می کنم 220 تومنی رو باید بگیرم... البته اگر قرار شد اینطور اقدام کنم

سایت دانلود موزیک با بازدید بالا هم اینقد ترافیک نمیبره (مثال گفتم) :114: چه میکنید با این سایت
اونش دیگه همون طور که گفتم به کار خودتون بستگی داره... که چه بخواین بکنید.

در کل هم میگم نکنید سود خاصی براتون نداره بلکه هزینه بیشتر با محدودیت بیشتر خواهید داشت.

navid7904
June 18th, 2009, 12:25
با سلام

من سايت شما رو ديدم و به نظرم نيازي به اوردن اون به ايران نيست،
ما چند مشتري داشتيم كه گفتند حتما بايد سايتشون در داخل باشه و ما هم براشون راه انداختيم ولي بعد از 3 ماه و چند ميليون هزينه و خريد بهترين سخت افزار ها، امن كردن اطاق سرور،گرفتن 3 خط جداي adsl با پهناي 3 مگ،خريد كولر گازي، خريد ups،خريد موتور برق و.... و كلي دردسر نتيجه گرفتن اين سرورهارو به يك ديتا سنتر داخلي منتقل كنن كه اونهم فكر كنم تا چند ماه ديگه فقط 2 سايت رو سرور ايران نگه دارند.

البته فكر كنم شاتل بتونه با هزينه خيلي زياد يك رك براتون تو دفتر خودش قرار بده،( البته اگر خيلي با شما دوست باشند اين كارو براتون انجام ميدن)

روي اپ تايم 99% هم يك جوك بيشتر نيست. (‌الان سرور هاي ما تو بهترين ديتاسنتر ايران هر روز يه مشكلي داره و دان ميشه)

اگر ديتاسنتر بهتر از iweb هم بخواين من http://www.liquidweb.com/ رو پيشنهاد ميكنم. البته به دامين .ir گير ميدن ولي شما كه دامينتون مشكلي نداره.

با تشكر

hamids68
June 18th, 2009, 13:21
با سلام

من سايت شما رو ديدم و به نظرم نيازي به اوردن اون به ايران نيست،
ما چند مشتري داشتيم كه گفتند حتما بايد سايتشون در داخل باشه و ما هم براشون راه انداختيم ولي بعد از 3 ماه و چند ميليون هزينه و خريد بهترين سخت افزار ها، امن كردن اطاق سرور،گرفتن 3 خط جداي adsl با پهناي 3 مگ،خريد كولر گازي، خريد ups،خريد موتور برق و.... و كلي دردسر نتيجه گرفتن اين سرورهارو به يك ديتا سنتر داخلي منتقل كنن كه اونهم فكر كنم تا چند ماه ديگه فقط 2 سايت رو سرور ايران نگه دارند.

البته فكر كنم شاتل بتونه با هزينه خيلي زياد يك رك براتون تو دفتر خودش قرار بده،( البته اگر خيلي با شما دوست باشند اين كارو براتون انجام ميدن)

روي اپ تايم 99% هم يك جوك بيشتر نيست. (‌الان سرور هاي ما تو بهترين ديتاسنتر ايران هر روز يه مشكلي داره و دان ميشه)

اگر ديتاسنتر بهتر از iweb هم بخواين من http://www.liquidweb.com/ رو پيشنهاد ميكنم. البته به دامين .ir گير ميدن ولي شما كه دامينتون مشكلي نداره.

با تشكر

نه مشکلی که با آی وب نیست... من راضی هستم . فقط چون سایت تبیان رو دیدم و دیدم که صفحه هاش خیلی سریع بالا میان به این فکر افتادم که سایت ما هم همون طوری بشه ولی خوب اونا تشکیلات بزرگی هستند و پول زیادی تو دست و بالشون هست و اصلا یه جور ارگان دولتی هستند. اطلاعات خوبی گرفتم ممنون از همه دوستان.این مسئله رو میزاریم برای وقتی که گردش مالی ما مثل تبیان شد. احتمالا
5 -6 ساله دیگه

Vahid
June 18th, 2009, 16:33
خوب عزیزم پشت سایت تبیان پول نفت ایرانه

WebRang
June 18th, 2009, 17:51
خوب عزیزم پشت سایت تبیان پول نفت ایرانه
دمت گرم!:d
یکی از بهترین حرف هایی که تو نت خونده باشم همین بوده!
100% درسته!
منم تو چند پست این رو گفتم ...
خرج داره .... سخته ... اما....:68:

bmppc
August 29th, 2009, 20:57
اینجا ایران است
سرور زدن ممنوع
حتی فکرشم از تو مختون بیرون کنین
ولی خداییش اگر میشد که تو ایران دیتا سنتر زد چه خوب میشد
اگر میشد چند تایی از اینایی (یعنی خود ماها) بیایم و با هم مشارکت میکردیم و دیتا رو راه مینداختیم و با هم کار میکردیم و دیگه نیازی نبود از خارج از ایران سرویس بگیریم
کاش تو ایران قوانین قدرتمند و یه کم پیشرفته تر بودیم
ولی خدارو شکر که جهان سومی هستیم.........

Arashdn
August 30th, 2009, 08:50
مصیبت اصلی ما اینه که همه باید از مخابرات دیتا بگیرن
اگر میتونستیم خودمون از کشور های خارجی بگیریم عالی میشد
این مجید انلاینم تو ایرانه کسی از اون خبر داره؟؟؟؟