PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : تعویض مادربورد و حذف شدن لن

Lovely Crazy
April 18th, 2017, 19:37
سلام
دوستان یک سوال داشم در رابطه به تعویض مادر بورد یک سیستم ، ما با مادر بودر به مشکل خوردیم الان میخوایم تعویضش کنیم ، اگر مادر بورد رو تعویض کنیم نیاز به تعقیر ویندوز هست؟ یا ممکنه مشکلی برای ویندوز پیش بیاد؟؟
چون فایل های مهمی توی سیستم داریم خیلی مهمه که این فایل ها پاک نشن!
و یک مورد دیگه : لن سیستمم رفته توی حالت Deep Sleep Mode و هر روشی که هم توی نت بود (از در اوردن رم و باتری تا نصب دوباره درایور لن گرفته همه رو تست کردم ولی هیچکدوم تاثیری نداشت و لن هنوز هم کار نمیکنه) به دلیل اینکه برنامه های توی سیستم رو نیاز دارم نمیتونم ویندوز عوض کنم !اگر راه حلی دارید بگید ، حتی کارت شبکه هم خریدم ولی بازم کار نکرد (درایور کارت شبکه رو نمیخونه)
ممنون میشم جواب بدید

viasky
April 18th, 2017, 19:40
1. قطعات اگر یکسان باشه مشکلی پیش نخواهد آمد
2. می تونید یک بک آپ از ویندوز به صورت Image تهیه فرمایند و ویندوز جدید نصب کنید و تحت سیستم عامل بک آپ و Restore کنید
3. فرض بر خراب شدن سیستم عامل: هارد شما خراب نشده و می تونید بدون فرمت مجدد سیستم عامل را نصب و راه اندازی کنید
موفق باشید

Lovely Crazy
April 18th, 2017, 19:43
1-یکسان نیستند مادربورد قدیمی ddr2 ه مادربورد جدید ddr3
2-لینک اموزش لطف میکنید بدید
و یه سوال دیگه اگر ویندوز این سیستمم که لنش مشکل داره رو اپگرید کنم به ویندوز 10 مشکل حل میشه؟

AtrafNet
April 18th, 2017, 21:08
سلام
برای منم مادربوردم رو فقط از یه کیس به یه کیس دیگه منتقل کردم Lan کار نمیکنه دیگه ظاهراً رفته به همون Deep Sleep Mode که شما میگید که اتفاقاً منم راه کار های اینترنت رو انجام دادم اما حل نشد بایوس رو ریست کردم حل نشد باتری مادربورد هم در آوردم جا زدم حل نشد حتی ویندوز جدید هم ریختم بازم حل نشد و هنوزم حل نشده و کلاً بخش سوکت Lan مادربوردم که کنارش چراغ هم روشن میکنه دیگه چراغ نمیزنه و کلاً خاموشه گفتم اگه راهی پیدا کردی ممنون میشم اینجا بگی منم یاد بگیرم.

درباره کارت شبکه هم منم اول از یه برند متفرقه به نام M-Tech گرفته بودم تو ویندوز اصلاً درایور هاش شناسایی نمیشد و حتی با سی دی DriverPack Solution هم درایوری براش شناسایی نمیشد رفتم عوض کردم یه مدل قدیمی از برند D-Link گرفتم براحتی بدون نیاز به نصب درایور تا ویندوز بالا آمد شناسایی شد اما بازم اینترنت نداشتم که یه بار ویندوز رو Restart کردم تو شروع بعدیش خودش خود به خود اینترنتم رو شناسایی و وصل کرد.
از این کارت های شبکه دست دوم PCI هم گرفتم که خیلی قدیمی و جعبه و گارانتی و... هم ندارن اما دیجی کالا یه سری داره قیمت های خیلی بالایی دارن اما جعبه و گارانتی و سی دی درایور و... دارن.

Lovely Crazy
April 18th, 2017, 22:07
کارت شبکه متفرقه نیست! Tp-Link گرفتم ولی بازم نمیشناسه
اگر ویندوز رو از 7 به 10 اپگرید کنم به نطرتون مشکل اوکی میشه؟

Lovely Crazy
April 20th, 2017, 00:33
upppppp