PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : تعویض ویندوز هارد مرج شده

ali1150
April 18th, 2017, 16:29
سلام
یه سرور ویندوز داریم که پارتیشن هاش مرج شده
تصویر : http://s8.picofile.com/file/8292419418/90.JPG
اگه ویندوز رو عوض کنیم پارتیشن ها از مرج خارج میشه و فایلها میپره یا خیر ؟
دوستانی که تخصص دارن لطفا راهنمایی کنند ضروریه .
- - - Updated - - -

کسی نیست پاسخ بده ؟ ضروریه

ldda company
April 18th, 2017, 22:00
با سلام ، دوست عزیز باید اطلاعات پارتیشن های مختلف رو به یک پارتیشن واحد منتقل کنید . والا دوستان اهل فن در انجمن زیاد هستن و استادان بنده هستن . اما با اینحال راه حل های پیشنهادی رو خدمتتون ارائه میدم :
1 ) پاسخ یافت شده از کاربران انجمن P30W :
اگر اطلاعاتی در داخل آن نیست پیشنهادم اینه که با استفاده از برنامه disk management ویندوز کلیه پارتیشنهای موجود رو حذف کنید و یک پارتیشن جدید بسازید و فرمتش کنید . ولی اگر اطلاعاتی دارید میتونید با استفاده از برنامه هایی چون Acronis Disk Director Home پارتیشنهای جدا شده رو merge کنید .
برای دسترسی به برنامه دیسک منجمنت ویندوز دستور DISKMGMT.MSC رو در run وارد کنید .

2 ) دقت داشته باشید که
دو تاپارتیشن که میخواین ادغام کنید باید یک نوع باشه یا دوتا primary یا logical

3 ) در صورتی که فرمت دو پارتیشن دو نوع هست ، باید هر دو رو به یک فرمت تبدیل کنید . به طور مثال پارتیشنی که با فرمت logical را به primary کانورت کنید . میتونید از نرم افزار
paragon partion یا نرم افزاری که بالاتر گفته شد استفاده کنید .

نتیجه رو اطلاع بدید . امیدوارم مفید بوده باشه . موفق باشید ...

sina
April 18th, 2017, 22:01
سلام
فایلهای مهمتون را از پارتیشن c:\ بردارید و از روی ایزوی ویندوز سرور را بوت کنید و ویندوز جدید را بر روی پارتیشن c:\ نصب کنید. فقط این پارتیشن فرمت میشه و ویندوز جدید نصب میشود.
2 تا پارتیشن دیگه با تمام فایلهاش بدون مشکلی در ویندوز جدید قابل دسترسی هستند.

- - - Updated - - -

با سلام ، دوست عزیز باید اطلاعات پارتیشن های مختلف رو به یک پارتیشن واحد منتقل کنید . والا دوستان اهل فن در انجمن زیاد هستن و استادان بنده هستن . اما با اینحال راه حل های پیشنهادی رو خدمتتون ارائه میدم :
1 ) پاسخ یافت شده از کاربران انجمن P30W :
اگر اطلاعاتی در داخل آن نیست پیشنهادم اینه که با استفاده از برنامه disk management ویندوز کلیه پارتیشنهای موجود رو حذف کنید و یک پارتیشن جدید بسازید و فرمتش کنید . ولی اگر اطلاعاتی دارید میتونید با استفاده از برنامه هایی چون Acronis Disk Director Home پارتیشنهای جدا شده رو merge کنید .
برای دسترسی به برنامه دیسک منجمنت ویندوز دستور DISKMGMT.MSC رو در run وارد کنید .

2 ) دقت داشته باشید که
دو تاپارتیشن که میخواین ادغام کنید باید یک نوع باشه یا دوتا primary یا logical

3 ) در صورتی که فرمت دو پارتیشن دو نوع هست ، باید هر دو رو به یک فرمت تبدیل کنید . به طور مثال پارتیشنی که با فرمت logical را به primary کانورت کنید . میتونید از نرم افزار
paragon partion یا نرم افزاری که بالاتر گفته شد استفاده کنید .

نتیجه رو اطلاع بدید . امیدوارم مفید بوده باشه . موفق باشید ...

اصلا نیازی به این همه کار نیست... ایشون که نمیخواند سایز پارتیشنهای موجود را تغییر بدند و فقط قصد نصب مجدد ویندوز را دارند.

bluehost
April 18th, 2017, 22:05
سلام
کافیه سایر محتویات خودتون رو در درایو دیگری قرار بدید و ویندوز رو بر روی درایو c نصب کنید
موفق باشید

ali1150
April 18th, 2017, 22:08
دوستان عزیز فقط و فقط میخوام ویندوز و تعویض کنم و داخل پارتیشنی که مرج شده کلی فایل هست نمیخوام پاک شه
اینم عکس : http://s9.picofile.com/file/8292448184/2123123.JPG

bluehost
April 18th, 2017, 22:10
دوست عزیز گفتیم که ویندوز رو بر روی درایو c نصب کنید

ali1150
April 18th, 2017, 22:11
سلام
کافیه سایر محتویات خودتون رو در درایو دیگری قرار بدید و ویندوز رو بر روی درایو c نصب کنید
موفق باشید

بله به فکر خودم رسید ولی فضایی ندارم برای این کار.

- - - Updated - - -

دوست عزیز گفتیم که ویندوز رو بر روی درایو c نصب کنید

والا قبلن روی سرور دیگه انجام دادم اینکار رو ولی فایلها پرید

sina
April 18th, 2017, 22:20
بله به فکر خودم رسید ولی فضایی ندارم برای این کار.

- - - Updated - - -

والا قبلن روی سرور دیگه انجام دادم اینکار رو ولی فایلها پرید

اگر در زمان نصب ویندوز در بخشی که باید محل نصب تعیین کنید ، درست پارتیشن c را انتخاب کنید هیچ مشکلی برای فایلهای پارتیشن e:\ تون بوجود نمباد و فقط اطلاعات پارتیشن سی پاک میشود.

ali1150
April 18th, 2017, 22:28
اگر در زمان نصب ویندوز در بخشی که باید محل نصب تعیین کنید ، درست پارتیشن c را انتخاب کنید هیچ مشکلی برای فایلهای پارتیشن e:\ تون بوجود نمباد و فقط اطلاعات پارتیشن سی پاک میشود.

تشکر از راهنماییتون دارم تستش میکنم جای دیگه ببینم اوکی هست یا نه .ممنون

limpi
April 19th, 2017, 00:49
با سلام و درود
فایل های ضروری رو از درایو c‌وردارید و ویندوز رو بر روی این پارتیشن نصب کنید .
در صورت نیاز هم میتونید shrink کنید و درایو جدید بسازید
موفق باشید

ali1150
April 19th, 2017, 01:01
الان من تست کردم روی یک سرور دیگه که به همین صورته نوع پارتیشن بندی. و از 2008 به 2016 تبدیل کردم الان پارتیشن dynamic disk unallocated شده. و نمیشه ساختش. متاسفانه کارساز نبود این روش.