PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سوال در مورد ioncube loader

SaeedFazlollahzadeh
April 16th, 2017, 11:54
سلام
یه سوال از عزیزانی که ioncube loader encoder روی سرور شون نصب کردن:

1- دیکد هم می کنه دیگه؟

2- مثل سی پنل هست که لایسنس بخواد و هر لایسنس هم فقط روی یه آی پی، یا که میشه با یک خرید روی چن تا سرور نصب کرد؟

3- اگه جواب قبلی اینه که لایسنس نداره، میشه روی لوکال توی ویندوز خودم، یا روی لوکال روی یه vps نصب کرد؟

4- آخرین نسخه اش (یا حالا چن تا نسخه قدیمی تر) فقط پی اچ پی های 7 رو دیکد/انکد می کنه؟ یا ورژن های 5 و بقیه رو هم همین کار می کنه؟

تشکر از همه

M.Abooali
April 16th, 2017, 13:03
یه سوال از عزیزانی که ioncube loader encoder روی سرور شون نصب کردن:

چنین محصولی که شما فرمودید وجود خارجی ندارد. دو محصول وجود دارد:

ionCube Loader
ionCube Encoder

محصول نخست (ionCube Loader) یک برنامه است روی هاست نصب می کنید تا کدهای php که توسط ionCube Encoder (محصول دوم) Encrypt شده اند را کامپایل کرده و تحویل وب سرور دهد.

بنابراین شما اسم این دو محصول رو به اشتباه ترکیب کردید و سوالات شما برخیش غیر قابل پاسخ شده است.

1- دیکد هم می کنه دیگه؟

اینجا اصلا صحبت در خصوص انکد و دیکد نیست. صحبت در خصوص Encrypt هست. چون صحبت decrypt در کار نیست پس ما یک تبدیل یک سویه داریم و بهش گفته شده Encoder. اگر نه منظور از این انکودر اون چیزی که تو ذهن شما هست نمی باشد.

Loader کارش کامپایل کدها و اجرای اونهاست.
Encoder کارش Encrypt کردن کدهای php شما است.

هیچ ابزار رسمی در خصوص decrypt کردن ionCube وجود ندارد (منظور از محصولات رسمی این شرکت است).

البته متدهای مختلفی وجود دارد که به تخصص احتیاج است.

2- مثل سی پنل هست که لایسنس بخواد و هر لایسنس هم فقط روی یه آی پی، یا که میشه با یک خرید روی چن تا سرور نصب کرد؟

Loader یون کیوب را میتوانید روی هاست خود نصب کنید. این هاست میخواد روی یک سرور واقعی یا روی لپ تاپ شخصی باشد فرقی ندارد. ویندوز، لینوکس freebsd همگی براشون نسخه های لودر اختصاصی در ورژن های مختلف وجود دارد. نکته محم یکسان بودن ورژن لودر و نرم افزار کد شده ای که قرار است ران شود می باشد. لایسنس ندارد و رایگان است.

Encoder یون کیوب لایسنس دارد و بسته به تعداد مصرف کنندگان باید لایسنس خریداری کنید. نسخه ویندوزی و لینوکسی دارد. همینطور لایسنس ها در چند سطح بسته به آپشن های مد نظر قیمت های مختلف دارند. که در سایت رسمیش میتونید اطلاعات دقیق را مشاهده کنید.

3- اگه جواب قبلی اینه که لایسنس نداره، میشه روی لوکال توی ویندوز خودم، یا روی لوکال روی یه vps نصب کرد؟

سوال شما با توجه به سو برداشت شما از اسم دو محصول گویا نیست در مورد کدوم محصول است. با توضیحات فوق البته فکر کنم جوابش برای خودتان روشن باشد.

4- آخرین نسخه اش (یا حالا چن تا نسخه قدیمی تر) فقط پی اچ پی های 7 رو دیکد/انکد می کنه؟ یا ورژن های 5 و بقیه رو هم همین کار می کنه؟

ionCube Encoder | آخرین نسخه 9 میباشد. از تمام ورژن های php تا 7 و خود 7 پشتیبانی می کند. حتی ورژن های زیر 5 .

ionCube Loader | آخرین نسخه آن 6.0.9 است. (هم برای ویندوز هم لینوکس). این نسخه تمامی خروجی های محصولات ورژن های مختلف Encoder را پشتیبانی می کند. و نقطه ضعف نسخه 5 که محصولات قدیمی را ساپورت نمی کرد رفع کرده است.

SaeedFazlollahzadeh
April 16th, 2017, 13:18
نشکر از توضیحات کامل شما

اطلاع درستی از انواعش نداشتم که شما در خط اول فرمودید و متوجه شدم

در مورد خریدش هم در سایتش دیدم، اما گفتم قبل از خرید بپرسم که کاری که می خوام رو انجام میده یا نه، که گفتین ioncube encoder فقط انکریپت می کنه و یون کیوب لودر هم فقط مفسر هست

یون کیوب لودر روی لوکال ویندوز خودم نصب هست و فایل هایی که encrypt شدن رو به راحتی اجرا می کنه، اما می خواستم یه سری تغییرات توی فایل ها انجام بدم که پس با این حساب باید دنبال فردی باشم که بتونه کد ها رو از حالت رمزنگاری شده خارج کنه

تشکر از توضیحات کامل تون جناب ابوعلی

موید باشید

M.Abooali
April 16th, 2017, 13:49
بنده اینجا فعالیت تجاری ندارم،
بنابراین فقط می تونم بگم اگر در این زمینه سوالی داشتید در خدمت هستم :)

SaeedFazlollahzadeh
April 28th, 2017, 02:06
چنین محصولی که شما فرمودید وجود خارجی ندارد. دو محصول وجود دارد:

ioncube loader
ioncube encoder

الان یک سوال دیگه:
انکدر میاد رمزگذاری می کنه و بحثی نیست
خب این رمزگذاری کردن یه الگوریتمی چیزی داره
از طرفی هم لودر میاد این رو می خونه
اگرم اشتباه نکنم، لودر رایگان هست و پس میشه سورسش رو دید

حالا با این شکل که این فایل انکد شده برای اجرا فقط لودر می خواد، آیا از طریق همون لودر نمیشه به این رسید و از کد خارجش کرد به طوری که کد قابل مشاهده برای کاربر باشه؟
لودر یعنی فقط خودش برای خودش رمزشکنی می کنه؟

M.Abooali
April 28th, 2017, 02:53
در اصل این کار امکان پذیر است.

البته این جمله شما اشتباه هست:

اگرم اشتباه نکنم، لودر رایگان هست و پس میشه سورسش رو دید

رایگان بودن با کدباز (نرم افزار آزاد ) بودن دو مفهوم جدا و بی ارتباط هستند. هر چیزی میتواند پولی یا رایگان باشد، الزامی برای کدباز بودن یا نبودنش نیست.

شما میتونید با زیر نظر گرفتن کامپایل شده فایل های انکرایپت شده در زمان اجرا تا حدود زیادی (نزدیک 80%) به سورس اون فایل ها پی ببرید. اما همانطور که گفتم این کار ساده ای نیست اصلا و افراد محدودی که دانش کافی در این حوزه داشته باشند میتوانند در این زمینه اقدام کنند. تعرفه این کار بسیار بالاست به طور مثال خیلی از سایت های خارجی که این کار را می کنند بابت هر فایل (کمتر از 1 مگابایت) حداقل 3 تا 5 دلار دریافت می کنند که اگر یک پروژه کامل را بخواهید انکرایپت کنید مثلا با چند صد فایل هزینه شما چند هزار دلار درخواهد آمد.

تازه محصول تحیولی شما هیچ جوره تضمین شده نیست که همان کارکرد صحیح محصول اصلی را داشته باشد.

hrahimi
June 22nd, 2018, 12:11
برای کد کردن فایل ها با آخرین ورژن Ioncube که در حال حاضر 10.2 هست به سایت زیر سر بزنید. قیمت مناسب و کار مطمئن . منکه خیلی راضی بودم

=====================

کد کردن فایل های PHP (https://hivadsoft.ir/index.php/services/encoder)