PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : آیا تعرفه ترافیک داخلی نصف شد؟

dkr.amir
April 15th, 2017, 00:40
سلام خدمت دوستان و اساتید گرامی:
یادم میاد وزیر محترم ارتباطات سال 93 در یک مصاحبه خبری فرمودند اگر اینترنت خوب می خواهید تا آخر سال 94 صبر کنید! و ما هم صبر کردیم اما خبری نشد و ما هم بی خیال شدیم.
اسفند 95 خبری منتشر شد که تعرفه ترافیک داخلی نصف شده است و همه سایت ها هم منتشر کردند و الان که یک ماه از بیانیه و فرصت اپراتورها برای تفکیک ترافیک گذشته هنوز هیچ خبری نیست!
این هم هیچ. ما دیگه عادت کردیم. خیلی چیزها تصویب میشه و هیچ وقت عملی نمیشه.
مشکل من اینجاست که دوباره اعلام کردن قراره قیمت ترافیک داخلی کاهش پیدا کنه!! :-|:-|:-|
https://www.tce.ir/index.jsp?siteid=1&fkeyid=&siteid=1&pageid=3344&newsview=2847
دوستان شما لطف کنید بگید از کدوم اپراتور سرویس می گیرید و این که آیا تفکیک ترافیک برای شما انجام شده؟؟ و اگر انجام نشده این کار اپراتورها غیرقانونی نیست؟
ما از مخابرات اصفهان سرویس می گیریم و هنوز هیچ تغییری در پنل مشاهده نشده است.
با تشکر.

Sajad
April 15th, 2017, 09:15
از چند مورد ispهایی که اطلاع دارم نصف شده.
Ispها موظف به اجرای این طرح هستند. اگر دلیلی برای این موضوع ندارند میتونید با سازمان تنظیم مقررات هماهنگ کنید.

AtrafNet
April 15th, 2017, 09:42
سلام
من موندم چرا اجرا هم میشه روی سرویس های فعلی ما تغییری ایجاد نمیشه و برای ثبت نام سرویس جدید هستش؟
مثلاً الان من تو خونه هم مخابرات دارم هم آسیاتک ولی هیچ کدوم قیمت تمدید ماهیانه (برای آسیاتکم) (یا 2 ماهه برای مخابراتم) طی انتشار این همه خبر کاهش قیمت که آمده کم نشده.

آیا این کاهش ها فقط برای ثبت نام سرویس جدیده؟

sanatshargh
April 15th, 2017, 09:55
سلام مطالب مفید بود فقط چرا تعرفه ه یکی هست ولی سرعتها فرق میکنه

gigarayaneh
April 15th, 2017, 10:53
تعرفه ها برای سایتهایی که خودشان میزبانی میکند کم شده به گفته خودشان!
طبق قانون باید ترافیک داخلی کم بشود نه اینکه هر کی سایتی روری هاست خودش داره اون را کم کنه!

در ضمن تمامی شرکتها تعرفه های خود را چندین برابر کردن
قبلا تعرفه سالیانه و جشنواره داشتند که مثلا یک سال اینترنت را با قیمت های حتی 15 هزارتومان سالیانه و یا 5 هزار تومان سالیانه می دادن ولی الان بروید قیمت ها نجومی شده!
طرف ماهیانه یک گیگ مصرف داره الان باید گیگهای بالا بخره با 250 الی 300 هزارتومان!
یعنی دیگه گیگ های پایین ارائه نمیشود و تمامی تعرفه ها گران شده

dkr.amir
April 15th, 2017, 15:45
یعنی من اگه به ۱۹۵ اطلاع بدم پیگیری می کنن؟
این تخلف در سطح کشوری هست. فکر نمی کنم به تنهایی بشه اقدام کرد!

saeed.mihan
April 15th, 2017, 16:09
یعنی من اگه به ۱۹۵ اطلاع بدم پیگیری می کنن؟
این تخلف در سطح کشوری هست. فکر نمی کنم به تنهایی بشه اقدام کرد!

مصوبه هایی که به نفع خودشون هست زودتر اجرایی میشه مثل حذف اپلود رایگان (اصلاحیه زدن برای مصوبه 237 سازمان تنظیم مقررات) که اسیاتک 18 بهمن اعمال کرد ولی مصوبه جدید مال 25 بهمن بود! هرچند که طبق ماده 4 قانون مدنی نباید عطف به ماسبق میشد و برای مشترکین قدیم پا بر جا می بود ولی حذف شد.
اما در موردی که اینجا نوشتید بنده چند هفته پیش تماس گرفتم با ای اس پی میگن ما اطلاعی نداریم هنوز چیزی نگفتن، در صورتی که رسانه ای شده بود و در مصوبه هم بود (فکر کنم مصوبه 253)!
195 تنها زمانی کاربرد داره که مسائل جز باشه مثل تخلیه خط، اشتباه سیستم اکانتینگ یا غیره ولی درموردی که شما میفرمایید یا اینکه حجم شکایات فقط برای این موضوع خیلی زیاد باشه یا هم عده ای بتونن از طریق دیوان عدالت اداری و قوه قضاییه پیگیری کنند
اینطور هم که بنده می دونم فقط برای سایت های ممتاز و بزرگه که خودشون معرفی میکنند مثل پی 30 دانلود و امثالش...

mtbirir
April 16th, 2017, 16:53
قرار شده مصوبه روی یک لیست سایت انجام بشه
خیلی از شرکتها به ترافیک ارزون ویا رایگان اون لیست دسترسی ندارند بهمین خاطر اجرایی شدنش سخته

kiava
April 16th, 2017, 17:14
88111

تماس بگیرید شماره تماس سازمان تنظیم مقررات رو دریافت کنید و جویا بشید چون بنده تماس گرفتم اوپراتور های 195 حتی اطلاعی نداشتن از کاهش تعرفه

mohammadrezapor
April 16th, 2017, 18:40
ما که با همون قیمت تمدید کردیم

satiran
April 20th, 2017, 18:21
مسخره ترین چیزی که انجام دادن همین مورد هست

شاتل لیست یه تعداد سایت درپیتی که صد سال یکبار هم سر بهش نمیزنی را گذاشته ومیگه 10000 تومن بدید نصف بشه تعرفه اتون در صورتی که باید تمامی سایت های که روی ایران میزبانی میشن را نصف کنن

bluehost
April 21st, 2017, 18:58
سلام
فقط مواردی که به نفع خودشون هست رو اجرایی میکنند مثلا قطع سرویس های رایگان و اینجور موارد حالا بیان تعرفه ها رو پایین بیارن یه چیزی در حد عجیب غریب هست

nevergotme
April 21st, 2017, 23:48
ینی خدائی اینا بنظرتون خیرشون به مملکت میرسه ؟ خب شما ادعاتون میشه دارید به مردم کمک میکنید ، باید تمام سایت هایی که روی سرور ایران بودن رو نصف میکردید نه سایت دکتر فلانی رو.

سیدرضا بازیار
April 22nd, 2017, 11:35
اره. سرعتش نصف شد الحمدالله
انشالله قیمت هم به زودی چند برابر میشه