PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مشکل با web service

IranianServer
December 21st, 2010, 15:57
لطفاً من را در رابطه با ارتباط web service و بانک اطلاعاتی راهنمایی کنید.
قصد دارم برنامه ای بنویسم که مقداری به web service ارسال بشه و در بانک اطلاعاتی این مقدار جستجو بشه و مقدار یک فیلد به درخواست کننده برگرده .

با تشکر

mdt
December 21st, 2010, 19:32
باید اطلاعات را با فرمت XML و به شکلی که در Web Service تعریف شده به آن ارسال کنید، سپس پیام وب سرویس را که باز هم در فرمت XML است دریافت کرده و بخوانید.

اگر وب سرویس را هم خودتان بخواهید ایجاد کنید، باید این دوریافت و پاسخ دادن را برای آن تعریف کنید. در دات نت که به سادگی انجام می شود. در PHP هم تقریبا به راحتی انجام می شود (ر.ک nusoap). در ASP مقداری مشکل است ولی باز هم شدنی است.

IranianServer
December 21st, 2010, 21:04
ممنون دوست عزیز !
مشکلی با دریافت و ارسال به وب سرویس ندارم.
قصد طراحی یک وب سرویس رو دارم با visual basic 2010 .فقط می خوام بدونم داخل وب سرویس چطوری با بانک اطلاعاتی ارتباط بر قرار کنم .
همین.

IranianServer
December 22nd, 2010, 14:24
کسی نیست ... ؟

amiri113
December 23rd, 2010, 10:48
آخه تفاوتی که نميکنه.
شما با هر زبونی که برنامه نويسی ميکنيد بر اساس روش های همون زبون به پايگاه داده وصل ميشيد يا هر کار ديگه ای که لازمه رو انجام ميديد.
فقط در نهايت به جای اينکه اطلاعات رو با فرمت دلخواه خودتون نشون بديد با فرمت استاندارد xml مثلا نمايش ميديد و اون سمت هم اون يکی برنامه اطلاعات خروجی روی xml رو دريافت ميکنه و به هر روشی ميخواين نمايش يا ذخيره ميکنيد.
کلا هيچ چيز عجيبی نيست!