PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : برم سمت لاراول یا نه؟ تجربیات شما از فریمورک ها (لطفا شرکت کنید)

mojtabakh18
April 6th, 2017, 22:43
با سلام

من تصمیم گرفتم برم سمت لاراول ...

به نظرم توی انجمن جای تاپیکی به این شکل کم بود که بیاییم تجربیات خودمونو از استفاده از فریمورک ها در اینجا مختص php بیان کنیم ، تبادل نظر کنیم و به یک نتیجه برسیم

خوشحال می شم نظر خودتونو در استفاده یا عدم استفاده از فریمورک php بیان کنید

اگه هم فریمورک خاصی هم مد نظرتونه رو پیشنهاد کنید

و در آخر اگر تجربه ای از فریمورک های php دارید بیان کنین

ممنون از همه

موفق باشین

- - - Updated - - -

دوستان استدعا دارم شرکت کنین

phpcoding
April 7th, 2017, 00:40
با سلام

به نظرم توی انجمن جای تاپیکی به این شکل کم بود که بیاییم تجربیات خودمونو از استفاده از فریمورک ها در اینجا مختص php بیان کنیم ، تبادل نظر کنیم و به یک نتیجه برسیم

ممنون از همه

موفق باشین

- - - Updated - - -

با سلام
زیاد نمی پیچونم یه راست میرم سر اصل مطلب
فریم وورک ها ابزار هایی هستن که کار برنامه نویس هارو بسیار راحت تر کرده و به قول معروف اونارو جلو میندازن . صرفه جویی در وقت و داشتن امکانات بالا از مزیت اونها می باشد . مثلا برای php فریم وورک YII خیلی خوبه . برای سی و خانواده سی فریم وورک .NET حرف اولو میزنه . برای css فریم وورک bootstrap واقعا عالیه . برای javascript فریم وورک های prototype و jquery بیشترین کاربرد رو دارند
به جز php بنده از تمام فریم وورک های ذکر شده استفاده میکنم و ازشون کاملا راضیم
و اما چرا در php از هیچ فریم وورکی استفاده نمیکنم ؟ چون خودم فریم وورک اختصاصی خودمو دارم . تک فریم وورک = TkFreamWork
مسلما وقتی یه نفر خودش فریم وورک نوشته باشه برای خودش نمیاد با فریم وورک های بقیه کار کنه حالا هر چقدرم که میخواد اون فریم وورک عالی و دست اول باشه . بنده حتی پروژه های PHP که تحت فریم وورک باشن رو قبول نمیکنم و تا الان خیلی از موقعیت های شغلیمو بخاطر این مسئله از دست دادم ولی خب تا آخرش همین رویه رو ادامه میدم چون از استفاده کردن از فریم وورک های PHP واقعا بیزارم . به قول معروف در سطح خودم نمیدونم که بخوام با اونا کار کنم . کار های Pure و فول اختصاصی که با فریم وورک دست نویس خودم نوشته بشن رو 1000 برابر ترجیح میدم . ولی بلعکس عاشق فریم وورک های bootstrap در css و jquery در javascript هستم از استفاده از اونها و کد نویسی باهاشون لذت می برم . البته نمیخوام بگم فریم وورک های PHP بد هستن . اتفاقا عالی هم هستن فوق العاده خوبن ولی نظر شخصی من اینه
جمع بندی کلی موضوع با خودتون
شب خوش

mojtabakh18
April 7th, 2017, 01:08
با سلام
زیاد نمی پیچونم یه راست میرم سر اصل مطلب
فریم وورک ها ابزار هایی هستن که کار برنامه نویس هارو بسیار راحت تر کرده و به قول معروف اونارو جلو میندازن . صرفه جویی در وقت و داشتن امکانات بالا از مزیت اونها می باشد . مثلا برای php فریم وورک YII خیلی خوبه . برای سی و خانواده سی فریم وورک .NET حرف اولو میزنه . برای css فریم وورک bootstrap واقعا عالیه . برای javascript فریم وورک های prototype و jquery بیشترین کاربرد رو دارند
به جز php بنده از تمام فریم وورک های ذکر شده استفاده میکنم و ازشون کاملا راضیم
و اما چرا در php از هیچ فریم وورکی استفاده نمیکنم ؟ چون خودم فریم وورک اختصاصی خودمو دارم . تک فریم وورک = TkFreamWork
مسلما وقتی یه نفر خودش فریم وورک نوشته باشه برای خودش نمیاد با فریم وورک های بقیه کار کنه حالا هر چقدرم که میخواد اون فریم وورک عالی و دست اول باشه . بنده حتی پروژه های PHP که تحت فریم وورک باشن رو قبول نمیکنم و تا الان خیلی از موقعیت های شغلیمو بخاطر این مسئله از دست دادم ولی خب تا آخرش همین رویه رو ادامه میدم چون از استفاده کردن از فریم وورک های PHP واقعا بیزارم . به قول معروف در سطح خودم نمیدونم که بخوام با اونا کار کنم . کار های Pure و فول اختصاصی که با فریم وورک دست نویس خودم نوشته بشن رو 1000 برابر ترجیح میدم . ولی بلعکس عاشق فریم وورک های bootstrap در css و jquery در javascript هستم از استفاده از اونها و کد نویسی باهاشون لذت می برم . البته نمیخوام بگم فریم وورک های PHP بد هستن . اتفاقا عالی هم هستن فوق العاده خوبن ولی نظر شخصی من اینه
جمع بندی کلی موضوع با خودتون
شب خوش

ممنون از پاسخ عالیتون

ولی خب من در حدی نیستم که فریمورک اختصاصی بنویسم

پس شما پیشنهاد میدین استفاده ازشون فایده داره!

ممنون

navid2zp
April 7th, 2017, 01:18
بنده از لاراول روی چند پروژه استفاده کردم
فریمورک بسیار دوست داشتنی هست

در مورد این که کلا برید به سمت فریمورک یا خیر خوب می تونم بگم رفتن به سمت فریمورک چیز بدی نیست یا سطح کار شما رو پایین نمیاره. اتفاقا برای کار های بزرگ باید یک فریمورک باشه حالا چه اختصاصی چه یکی از فریمورک های موجود.
شما می تونید از فریمورک استفاده کنید و در آینده نوشتن یک فریمورک رو هم امتحان کنید. خود استفاده از فریمورک ها بهتون کمک می کنه تا بدونید چه قابلیت ها و ویژگی هایی رو باید برای فریمورک در نظر بگیرید
در کل هم فریمورک ها بهتون کمک می کنم تمرکزتون بیشتر به سمت ایجاد قابلیت هایی باشه که به صورت عمومی انجام نمیشه. درواقع شما بیشتر روی ایده خودتون تمرکز می کنید و وقت خودتون رو صرف زدن کد های ساده و ابتدایی نمی کنید. مستقیم میرید روی کار اصلی و ایدتون و خود فریمورک اون پایه های سیستم رو براتون پیاده و در اختیارتون قرار میده

اما در مورد انتخاب فریمورک بنده لاراول رو به سایر فریمورک های php ترجیح میدم. دایکیومنت بسیار جامع و عالی ای داره
آموزش های مختلفی براش وجود داره و در کل استفاده ازش هم بسیار لذت بخش هست

domainlover
April 7th, 2017, 01:33
فریم ورک لاراول در حال حاضر پر طرفدارترین هست اگه اشتباه نکنم اما پروژه های خیلی معتبری با فریم ورک symfony نوشته شدن . یادمه توی یه مقاله خوندم که دروپال و phpbb هم با این فریم ورک کار شدن . گویا منابع علمی و انجمن های پشتیبانی بهتری هم داره . در کل شما بر اساس زمینه برنامه نویسی خودتون و سلیقه خودتون باید کار با یکی از اینا رو انتخاب کنید .

لینک مقاله هم پیدا کردم 10 تا از برترین ها رو گفته :

http://www.hongkiat.com/blog/best-php-frameworks/

shahinmq
April 7th, 2017, 01:46
با سلام

ممنون از همه

موفق باشین

- - - Updated - - -

عرض سلام و احترام :

توصیه می کنم حتما سمت فریمورک برید. نمی دونم تا بحال چند پروژه انجام دادید ولی قطعا پروژه ای که با استفاده از فریمورک نوشته شده باشه از نظر زمان و ... خیلی ارزش بیشتری داره.

از طرفی لاراول به دلیل عام شدنش ، اکثر شرکت ها برای استخدام نیاز به برنامه نویس و توسعه دهنده لارا دارند.

برای شروع فکر می کنم لاراول مناسب باشه ، به شرطی که مفاهیم ابتدایی خود PHP را به خوبی یاد گرفته باشید.فریمورک ها دنیای خودشون رو دارن و به نظرم برنامه نویسی رو شیرین تر می کنه.

ما برای راحتی کار خودمون و یک سری مسائل دیگه فریمورک اختصاصی خودمون رو نوشتیم.

توصیه می کنم به فریمورک CodeIgniter هم نگاهی بکنید.

djmohammad
April 7th, 2017, 02:20
درود
بهترین فریمورکی که بنده تا الان کار کردم همین لاراول هست .
شک نکنید و شروع به یادگیری آن کنید
کاملا قدرتمند ، ساده در یادگیری و ...

mojtabakh18
April 7th, 2017, 10:10
دو تا سوال داشتم :

اینکه ما مثلا از لاراول استفاده کنیم تمام باگ های امنیتی مثل تزریق اس کیو ال ، xss و ... پچ شدن؟؟؟

بعضی جاها خوندم گفته بودن لاراول سرعتش ب نسبت Yii2 خیلی کمتره

حقیقت داره؟؟ سرعتش چطوره؟؟

navid2zp
April 7th, 2017, 10:37
دو تا سوال داشتم :

اینکه ما مثلا از لاراول استفاده کنیم تمام باگ های امنیتی مثل تزریق اس کیو ال ، xss و ... پچ شدن؟؟؟

بعضی جاها خوندم گفته بودن لاراول سرعتش ب نسبت Yii2 خیلی کمتره

حقیقت داره؟؟ سرعتش چطوره؟؟

یه طور کل مشکل امنیتی کمتر خواهید داشت و مسائل اصلی و مهم توسط خود فریمورک پوشش داده میشه مگر این که خودتون اشتباه خیلی ناشیانه ای انجام بدید ولی خوب به هر حال باید باز هم دقت داشته باشید و فریمورک رو بروز نگه دارید

خیر بنده چنین چیزی رو حس نکردم
پروژه هایی که خود بنده و پروژه هایی که دوستان و آشناها پیاده کردند همگی سرعت بسیار عالی داشتند

keyhan7
April 7th, 2017, 10:53
سلام از نظر امنیت لاراول بهتره از yii2 ؟

Nefarious
April 7th, 2017, 12:35
به نظر من حتما توی پروژه های بزرگ از فریمورک استفاده کنید چرا که امکان مشارکت راحتتر سایرین رو فراهم می کنه و در زمان هم صرفه جویی زیادی خواهید داشت، الان هم در بین فریمورک های php بهترین گزینه لاراول هست است و هر روز در حال توسعه و گسترش هست.

k-pax
April 7th, 2017, 13:06
بنظرم من فرمورک خیلی خوبی هست و استفقاده ازش کارتون سریعتر میکنه !

سلام از نظر امنیت لاراول بهتره از yii2 ؟

امنیت خیلی زیاد بستگی به فرمورک نداره بکه به کسی داره که باهاش کد میزنه !

توی yii ورژن 1 یه نکته را اگه برانومنیس فراموش میکرد برای سطح دسرسی . بره راتی میشد که اطلاعات سایت رو کش رفت که توی نسخه 2 بصورت خودکار برطرف شد !

هردو امنن البته اگه شخص که داره برنامنویسی میکنه نکات راعیت کنه !

تی سرعت هم من هیچ تغییری ندیدم .
سرعت سایت به خیلی چیزها بستگی داره . یکی روش درست نوشتن دیتابیس هستش! که باید یه سری نکات رعایت بشه !

در کل بنظر من لاراول بهتر از یی هست . کار کردن باهاش راحت تره و زود تر یاد میگیرد !

iroo
April 11th, 2017, 18:54
سعی کنید دنبال فریم ورک ها برید بخصوص فریم ورک های معرف و رایج

چرا؟

اولا الان اکثر آگهی های استخدام رو دیده باشید نفری به کارشون میاد که بتونند با تیم خودشون مچ کنند و بیشتر فریم ورک کار میخوان
از طرفی منابع خوبی هم می تونید پیدا کنید
فریم ورک از نظر زمانی شما رو پیش می بره

به هر حال چیز بدی نیست که بخواهید ازش فرار کنید
من خودم بلد نیستم، ولی دنبال این هستم که لاراول رو یاد بگیرم چون آموزش براش زیاده