PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : چرا هاستینگ حق افزایش قیمت ندارد ؟!

tikweb.ir
April 5th, 2017, 19:33
سلام
موضوعی که چند سالی هست برای بنده سواله این هست که چرا مشتریان هاستینگ انتظار دارند هاستینگ تا ابد با یک قیمت ثابت و یا حتی کاهش قیمت و تخفیف های بیشتر ارائه سرویس کنند اما همونطور که همه میدونیم ،بالا رفتن نرخ ارز تاثیر کاملا مستقیم روی اجاره سرور های هاستینگ ها میزاره

اما کاربران و یا بهتر بگیم مردمی که از هاستینگ ها سرویس میگیرن اکثرا به گران شدن تخم مرغ با نرخ دلار مشکلی ندارند و دیگه براشون عادی شده اما اگر یک هاستینگ طی یک سال تنها ده درصد افزایش قیمت داشته باشه کاربران اعتراض و شروع به تهدید برای تغییر سرویس دهنده میکنند و هرگونه تغییر قیمت را خلاف و بدتعهدی می دانند ! (حتی برای سرویس های ماهانه !)

واقعا چرا اینطور هست؟

خب شاید بگید یه دلیلش این هست که سرویس هایی که یک هاستینگ ارائه میده مثل نون و خوراکی نیست که واجب باشه
در جواب باید بگم تا حدی بله اما کاربرانی داریم که سرور یا سایتشون از همه این ها براشون مهم تر هست

یا شاید بگید دلیلش این هست که ما صنف یا قیمت مشخصی برای سرویس ها نداریم
در جواب باید بگم این هم تا حد زیادی درست هست اما مشکل اصلی بنظر من جای دیگست

مشکل اصلی ذهنیت کاربرانی هست که از هاستینگ ها سرویس میگیرن و گمان میکنند که برای مثال :
برای هاستینگ ، خود سرور مجازی مجانی یا خیلی ارزان تمام می شود و هر چقدر بفروشید سود کرده است!
یا گمان میکنند سرویس هایی که ارائه میشه نیاز به مدیریت و نگهداری نداره و هر چی فروخته میشه بخش اعظمش سوده !
یا اینکه هاستینگ با هر قیمتی بمن سرویس فروخته باید تا اخر سرویس با همون قیمت بفروشه
و یا ذهنیت های به این شکل...

وقتی یک کالای ضروری مردم که نظارت روی قیمتش وجود داره یک شبه 200 تومن گرون میشه چرا یک هاستینگ نباید اجازه داشته باشه حتی با اطلاع رسانی و اصلی ترین دلیل افزایش قیمت ها که نرخ ارز هست قیمت سرویس هاش رو افزایش بده؟

واقعا هیچ نهاد نظارتی نمیتونست اینجوری قیمت سرویس ها رو در هاستینگ ها اینقدر ثابت و پر از تخفیف نگه داره

حالا این تاپیک زده شده تا همکاران محترم بفرمایید راه حل چی هست؟ اگر هاستینگی بخواهد قیمت سرویس های خودش رو افزایش بده باید چطور عمل کنه که منجر به از دست دادن مشتری و بدنامی نشه؟

armin.rf
April 5th, 2017, 19:50
دقیقا مشکل بنده هم همین هستش ...
متاسفانه سود رو سرورا به شدت کمه و کم کم داره باعث ضرر هم میشه

Amy
April 5th, 2017, 20:47
دلایل مختلفی باعث این امر شده
یکی از مهترین دلیل ها زیاد شدن این شغل هست
قبلا هرکس از مامانش قهر میکرد میرفت خواننده میشد الان جدیدا هرکی قهر میکنه و میخواد مستقل بشه هاستینگ میزنه!!!
بعضی از شرکت های معتبر هم متاسفانه راه به راه تایپیک فروش ویژه میزنند و سرور مجازی با مشخصات بالا و با قیمت پایین در حد 5 هزارتومان
خب این متاسفانه از مشتری توقع ایجاد میکنه و با خودش فکر میکنه بله ، پس وقتی سرور اینقدر ارزونه ، بقیه دارن حتما از ما کلاهبرداری میکنن
دیگه نمیدونه که حداقل یک سرور معمولی چیزی حدود 200 تومن درمیاد و بعد اونوقت بعضی ها رم 2 گیگ به بالا رو با قیمت 5 هزارتومان میفروشن
اگه منصفانه در نظر بگیریم هر سرور 10 ایپی داشته باشه درامد طرف از فروشش میشه 50 هزارتومان
دیگه این 150 تومن مابقی رو از کجا تامین میکنن هزینه ی اجاره ی سرور رو میدن معلوم نیست

تا وقتی که متاسفانه یک عده با قیمت های عجیب و غریب و فوق العاده ارزون سروریس ارائه میکنند ، این مشکل وجود داره
چون برای مشتری توقع و توهم ایجاد میشه

ولی باید یک عرف رعایت بشه ( نه خیلی گرون ، نه خیلی ارزون ) یک قیمت متعادل که هم اجاره ی سرور ها در بیاد و هم ارزش و سودی داشته باشه
با داشتن صنف و... هم حل نمیشه

تنها منبع معتبر برای مشتری همین انجمن هستش ، باید همه ی فروشندگان با هم دیگه همت کنند و مدیریت رو راضی کنند
که یک عرف قیمت با توجه به مشخصات سروری که ارائه میکنند در نظر بگیرن و قانون بزارن و کسی که حداقل عرف رو رعایت نمیکنه بدون تعارف اخراج و از فعایت منعش کنند
نه تنها برای سرور مجازی ، بلکه برای همه ی سرویس ها ( هاست ، دامنه و...)

اینجوری هم فضا عادلانه تر میشه و هم هاستینگ های فصلی از بین میرن و توی بازار هم اینقدر اختلاف ایجاد نمیشه....

negarnovin
April 5th, 2017, 21:06
دقیقا حرف دل همه ماهارو زدید!

viasky
April 5th, 2017, 21:15
رقابت درهمه جا وجود داره دوست گرامی
این شما هستید که نباید اجازه بدید تغییرات نامطلوب موجب کنار زدن شما بشه
وگرنه همه چیز خوب باشه و مشتری و همکار و دیتاسنتر - نرخ ارز و بانک مرکزی و.... همه با شما همراهی و همکاری کنند که به سود برسید دیگه در بازار حرفه ای هنر محسوب نمیشه
البته اگر داخل اینترنت جستجو هم بفرمایید شرکت ها و دیتاسنترهای بزرگی هستند که با حفظ کیفیت نرخ بسیار مناسبی و ارائه می کنند و این فقط برای حفظ رقابت و برند در بازار هست
هم سرویس با نرخ اقتصادی داشته باشید و هم سرویس برای کاربران حرفه ای که البته هزینه تمام شده بیشتری داره
در تمام دنیا هم سرچ کنید به هر زبانی یک عدد هاست 1 گیگ سالیانه با نرخ ها و طرح های بسیار متفاوتی وجود داره
نمیشه بگیم پشت هم نیستند و یا.... اصلا این تئوری کاملا بی معناست
من تا حالا به گوشم نخورده که پپسی بخاطر کوکاکولا نرخش و تغییر بده
یا رنو بخاطر پژو نرخش و تغییر نده!
تمام این مجموعه ها هم واحد و تولیدی دارند به اسم اقتصادی!
شما هم باید این طرح و تا حد ممکن پیاده سازی کنید
که البته نیاز بسیاری به دانش فنی بالا و مدیریتی داره
در مجموع وضعیت کلی و بنده خیلی خوب می بینم و خداروشکر اصلا افت یا مشکلی مشاهده نشده و طی 3 سال گذشته یکسان بوده
شاید 5 سال پیش رم 1 گیگ ماهی 40 هزارتومان بود و 512 ماهی 25 هزارتومان مثلا
ولی اون موقع شما یک سرور رم 32 گیگ و ماهی 130 هزارتومان تهیه نمی کردید!
کارت گرافیک 512 و رم باس 800 گل بود
شما ارزش قیمت و با تناسب کار خودتون بسنجید
اصلا شدی نیست که سرور اختصاصی که شما 5 سال پیش 400 هزارتمان تهیه می کردید با رم 16 گیگ
الان با 400 تومان رم 64 گیگ تهیه کنید ولی همچنان کاربر همون نرخ و به شما بده و جیب ما پر بشه
سرور ارزون میشه - نرخ پایین میاد ( البته معقول) - تقاضا بیشتر میشه به دلیل شناخت و...
پیروز باشید

persianws
April 5th, 2017, 21:21
در یکی از سایت های سرویس دهنده این عبارت و دیدم " قیمت ها در سال 96 بروز رسانی و معتبر می باشد " جالب بود مشتری انتظار قیمت همیشه ثابتی نخواهد داشت و حتی سرویس دهنده دیگری هزینه مالیات بر ارزش افزوده نیز محاسبه کرده بود که خودش نشان دهنده ارزش قائل شدن برای خدمات و سرویس هاشون بود که در بخش معرفی خدمات و سرویس ها درج کرده بودن ، جدا از بحث نوسانات ارز که در مورد همه سرویس ها امکانش نیست ...

tikweb.ir
April 5th, 2017, 22:10
رقابت درهمه جا وجود داره دوست گرامی
این شما هستید که نباید اجازه بدید تغییرات نامطلوب موجب کنار زدن شما بشه
وگرنه همه چیز خوب باشه و مشتری و همکار و دیتاسنتر - نرخ ارز و بانک مرکزی و.... همه با شما همراهی و همکاری کنند که به سود برسید دیگه در بازار حرفه ای هنر محسوب نمیشه
البته اگر داخل اینترنت جستجو هم بفرمایید شرکت ها و دیتاسنترهای بزرگی هستند که با حفظ کیفیت نرخ بسیار مناسبی و ارائه می کنند و این فقط برای حفظ رقابت و برند در بازار هست
هم سرویس با نرخ اقتصادی داشته باشید و هم سرویس برای کاربران حرفه ای که البته هزینه تمام شده بیشتری داره
در تمام دنیا هم سرچ کنید به هر زبانی یک عدد هاست 1 گیگ سالیانه با نرخ ها و طرح های بسیار متفاوتی وجود داره
نمیشه بگیم پشت هم نیستند و یا.... اصلا این تئوری کاملا بی معناست
من تا حالا به گوشم نخورده که پپسی بخاطر کوکاکولا نرخش و تغییر بده
یا رنو بخاطر پژو نرخش و تغییر نده!
تمام این مجموعه ها هم واحد و تولیدی دارند به اسم اقتصادی!
شما هم باید این طرح و تا حد ممکن پیاده سازی کنید
که البته نیاز بسیاری به دانش فنی بالا و مدیریتی داره
در مجموع وضعیت کلی و بنده خیلی خوب می بینم و خداروشکر اصلا افت یا مشکلی مشاهده نشده و طی 3 سال گذشته یکسان بوده
شاید 5 سال پیش رم 1 گیگ ماهی 40 هزارتومان بود و 512 ماهی 25 هزارتومان مثلا
ولی اون موقع شما یک سرور رم 32 گیگ و ماهی 130 هزارتومان تهیه نمی کردید!
کارت گرافیک 512 و رم باس 800 گل بود
شما ارزش قیمت و با تناسب کار خودتون بسنجید
اصلا شدی نیست که سرور اختصاصی که شما 5 سال پیش 400 هزارتمان تهیه می کردید با رم 16 گیگ
الان با 400 تومان رم 64 گیگ تهیه کنید ولی همچنان کاربر همون نرخ و به شما بده و جیب ما پر بشه
سرور ارزون میشه - نرخ پایین میاد ( البته معقول) - تقاضا بیشتر میشه به دلیل شناخت و...
پیروز باشید

قطعا همینطوره
اما مواردی که مثال زدید با نرخ ارز کل کار و برنامه ریزیشون بهم نمیریزه !
برفرض الان ماه دیگه دلار بشه 5 تومن (برفرض) اونوقت یورو چقدر میشه و چقدر هزینه ها بیشتر میشه؟

بنده عرضم این هست که مشتری چقدر این موضوع رو درک میکنه و چجوری میشه به مشتری این قضیه رو جوری توضیح داد که قانع بشه

viasky
April 5th, 2017, 22:20
قطعا همینطوره
اما مواردی که مثال زدید با نرخ ارز کل کار و برنامه ریزیشون بهم نمیریزه !
برفرض الان ماه دیگه دلار بشه 5 تومن (برفرض) اونوقت یورو چقدر میشه و چقدر هزینه ها بیشتر میشه؟

بنده عرضم این هست که مشتری چقدر این موضوع رو درک میکنه و چجوری میشه به مشتری این قضیه رو جوری توضیح داد که قانع بشه
فرمایش شما صحیح هست
ببخشید اگر بنده انتقاد میکنم چون نظرم با شما فرق میکنه خیلی
این شما هستید که به بازار شک و فرم و جهت می دید نه مشتری
من میگم ماهی گرفتن از رودخانه هنر نیست
جایی که ماهی نیست شما ماهی گیری کنید!
سخته البته بنده درک میکنم
ولی عمق فاجعه برای من وقتی لمس میشه که چند سرویس دهنده تازه کار با چندتا سرور مارکتی کاری کردن که شما تاپیک بزنید....
این نشون میده که ما چقدر ضعیف هستیم و اگر یک نفر 70 میلیون هزینه کنه می تونه کل هاستینگ ایران و از هم بپاشه
در صورتی که اصلا اینطور نیست
هرکی حرفه ای بود - همکار شماست
هرکی بی هدف بود - دست فروشه
بهش اهمیت ندید
پوما هم کفش میزنه 350 یورو
هیچ وقت هم از دست فروش های چینی که کفش و 10 یورو میدن گلایه نکرده و نمیگه چرا اینطور شد
تازه سال بعد همون کفش و ارتقا میده در چند رنگ میشه 400 یورو
ولی این کجا و آن کجا
و نکته جالب اینه که همین پوما کفش 20 یوروییی هم داره
موفق باشید

dynabanner.com
April 5th, 2017, 22:32
چرا مشتری حق استفاده از خدمات با کیفیت رو نداره؟!
به نظر من اول باید جواب سوال فوق رو پیدا کنیم.خود به خود سوال های بی جواب زیادی به جواب میرسن.

اکثرا به گران شدن تخم مرغ با نرخ دلار مشکلی ندارند
در پاسخ به این قسمت صحبت شما هم باید بگم هر کسی بر اساس نیازهاش به نحوی اعتراض می کنه.ضمنا تخم مرغ رو با هاستینگ مقایسه کردن صحیح نیست.تخم مرغ و سایر مواد غذایی و خوراکی ها جزء کالای مصرفی اصلی هستن.
من می تونم سایتم رو تعطیل کنم،اما نمی تونم معده م رو به حال خوش رها کنم.
نکته ای که در مورد افزایش تعرفه سرویس ها به نظرم میرسه این هست که زمانی میشه قیمت رو افزایش داد که 1) مشتریانمون از شرکت ها و برندهای معتبر باشن یا حداقل 2 3 مورد مشتری شناخته شده داشته باشیم 2)عضویت در اصناف مربوطه برای افزایش قیمت ها مطابق با تعرفه های مصوب.

MJmoonwalk
April 5th, 2017, 22:34
کسی که دنبال کیفیت باشه نمیاد سرور ارزون بخره. من که تاپیک هایی که قیمت های ارزون روی تیتر دارن رو اصلا باز نمیکنم! مگر اینکه استفاده غیرحرفه ای از سرور داشته باشم مثل دانلود موقت تورنت!

AtrafNet
April 6th, 2017, 10:01
سلام
همش هم تقصیر مشتری ها نیست تقصیر بعضی هاستینگ های بازار خراب کن هم هست.
فقط هم منظورم با اونایی که همه تون می شناسید و درحال فروش سرور 5 تومنی و 2 تومنی و... هستن نیست بلکه منظورم با نقطه مقابل اینا یعنی نجومی فروش هاست.
خودتونم می دونید که تو ایران کدوم هاستینگ ها نجومی قیمت دارن درسته؟ خب حالا خودتون رو بذارید جای یه مشتری ساده وقتی ببینید از یه نجومی فروش معتبر 140 تومن سالانه هاست 100 مگ میگیرید همون کنترل پنل (حالا سی پنل و دایرکت ادمین و...) و امکانات و... هاستی رو داره که میشه با ماهی 2 تومن یا سالی 20 تومن گرفت فکر نمیکنید که چرا باید برای کیفیت مشابه و یکسان پول اضافی بدم؟ به نظر من اون نجومی بگیرا فقط نباید به کیفیت پشتیبانیشون بنازن اگه اونا واقعاً از لحاظ کیفیت و امکانات سرویس ارزش های چند برابری داشتن اون موقع بود که مشتری دلش نمی سوخت پول زیاد برای سرویس خوب بده ولی وقتی می بینه تفاوت چندانی بین هاست 200 هزار تومنی از یه نجومی فروش و یه هاست 20 هزار تومنی از یه با انصاف (یا شایدم بی فکر) نیست پس چرا باید پول برای کیفیت وجود نداشته بده؟

بار ها حتی vps هم از دوستان این انجمن خریدم و قیمت متوسط 40 - 50 - 60 هزار تومانی هم دادم ولی گاهاً بودن کسایی که فقط زیاد میگرفتن و مثلاً سرور گرون قیمت که گرفته بودم معادل یه سرور ارزان قیمتی که از جای دیگه داشتم بود و حتی تو سرور 50 - 60 تومنی هم محدودیت سنگین i/o داشتم.
خب چرا باید اینطور باشه؟ وقتی شما هاستینگ دار ها قدر پول مشتری رو با ارائه کیفیت مطلوب رعایت نمیکنید مشتری هم پیش خودش میگه وقتی همشون تقریباً سر و پا یه کرباسن بهتره از ارزون فروشه بخرم که حداقل اگه چندان رضایت بخش نبود دلم برای پولم نسوزه.
باور کنید اکثر مشتری های سرور 5 تومنی و هاست 2 تومنی و... کسانی هستن که دستشون خیلی بیشتر از من و شما به دهنشون میرسه ولی همونطور که گفتم برای گرفتن پول زیاد از مشتری باید کیفیت، برخورد، امکانات و... خوب هم به مشتری بدید.
نمیشه که یه هتل 1 ستاره بیاد فقط قیمت سرویس هاشو گرون کنه اما کیفیتش در همون حد 1 ستاره بمونه شما کیفیت عالی بده مشتری عالی هم بگیر :)

armin.rf
April 6th, 2017, 10:22
کسی که دنبال کیفیت باشه نمیاد سرور ارزون بخره. من که تاپیک هایی که قیمت های ارزون روی تیتر دارن رو اصلا باز نمیکنم! مگر اینکه استفاده غیرحرفه ای از سرور داشته باشم مثل دانلود موقت تورنت!

با کمال احترام لازمه بدونید این نسبت 1 به 10 هستش .!

یعنی از هر 10 نفر 1 نفر مثل شما عمل میکنه
اگر همه اینطوری بودن دنیا گلستان میشد ..

almanwebhost
April 6th, 2017, 11:03
بازار دست خود مدیران هاستینگ ها هست
کیفیت های مختلف با قیمت های مختلف
باید جمع شوید و صنف هاستینگ رو مراحلشو برید و راه بندازید تا بشه یکم مدیریت شه روی این قضیه
یا اینکه به طور دوستانه دست به دست هم بدید و یک قیمتی تعیین کنید برای یک سرویس پایه
اگه دقت کنید تا 3 4 سال پیش مشتری ندیده بودید که سرور مجازی برای میزبانی سایتشون تهیه کنن. اما الان هر کسی میره دنبال سرور مجازی . علتشم همین قیمتا هست که هر هاستینگی برای اینکه قیمت سرویس خودشو بیاره پایین تر میره سرورای استوک ارزون تری رو از مارکت ها خرید میکنه و باعث میشه که کلا طرز فکر و دید مشتری نسبت به خرید هاست از هاستینگ ها عوض شه.

Sajad
April 6th, 2017, 11:26
دو مورد مدنظرم رسید که پیشنهاد بدم (قبلا خودم استفاده کردم و نسبتا موفق بوده)

۱- حتی المقدور سعی کنید قیمت رو برای مشتریان و سرویس‌های فعال قبلی حفظ کنید و تغییر قیمت رو فقط برای سفارش‌های جدید مدنظر قرار بدید.
۲- سرویس‌هایی که رابطه مستقیم با نرخ دلار دارند را در سایتتان با قیمت دلاری نشان بدهید و در هنگام پرداخت به ریال تبدیل کنید +‌ درصدی را به عنوان کارمزد پشتیبانی به فاکتور اضافه کنید.

wpedit
April 6th, 2017, 11:58
سلام خدمت همه دوستان

در هر چیزی باید یه کم انصاف و رعایت کرد....

مخصوصا جناب علایی شما من خودم نزدیک دو ساله ازتون سرویس دارم

این دوسال اگر به خاطر امکاناتی که ارائه می کنید رو هاست ها و کمی دست مشتری و باز میزارین نبود من قطعا سرویسمو عوض میکردم....

چرا؟
چون که من خودم با این که کمتر مشکلی برام پیش میاد که از طریق تیکت با شما ارتباط برقرار میکنم گاها تا 2-3 روز پاسخی دریافت نمیکنم....
گاهی هم تو یه دیقه پاسخ میدین.... ولی دومی نداره دو روز خوبه سه روز افتضاح البته با عرض معذزت....

من خودم تا الان سرویس شما رو به چند نفر معرفی کردم ( نه با لینک بازاریابی و....) حتی برای یک سریا هم هاست سالیانه و برای برخی ها هم سرور گرفتم.... ولی برای خودم ماهانه میگیرم چون از وضع پشتیبانی واقع بیشتر اوقات اعصاب خورد کنه

و اگر شما با زیاد شدن این 5 درصد - 10 درصد بتونین مشکلات پشتیبانی و هم حل کنین یعنی یه پشتیبانی باشه که حداقل همه روزه باشه و در حد 1 ساعت 1 ساعت و نیم پاسخ کاربر و بده من که هیچ 90 درصد کاربرا که از موضوع ناراحت نمیشن خوشحالم میشن
چرا؟
حالا من با دیگر سرویس ها کار ندارم این مسئله براشون صدق کنه یا نه....
چون شما سرویسی ارائه میدین هم امکانات عالی و امکانات فوق العاده اضافه ای میدین که اکثر همکاراتون ارائه نمیدن و همین خودش باعث موندگاری بنده و کلی کاربر شده..... و گرنه من همین امروز که هیچ همون دو سال پیش ماه اول انتقال میدادم....

تمام این حرفایی که بنده زدم اخرش به یه جا ختم میشه....
شما مشتریاتون با این امکاناتی که میدین جذب شدن میشن و خواهند شد
فقط مشکل پشتیبانی دارین که گاهی خوبه و باید دائمی شه...
اگر با افزایش قیمت این مشکل حل شه من خودم که هیچ سرویس سالیانه و سرور های قدرتمند تر میگیرم دوستان زیادی هم دارم که به خاطر این مشکل به تیک وب نیومدن و حل شه میان و اون 10 درصد در قبال این موضوع چیز مهمی نیست...

در کل نواقص و رفع کنین کاربرا هم با این افزایش قیمت (در حد منصفانه) مشکلی ندارن....

AlmaHost
April 6th, 2017, 12:00
سلام
موضوعی که چند سالی هست برای بنده سواله این هست که چرا مشتریان هاستینگ انتظار دارند هاستینگ تا ابد با یک قیمت ثابت و یا حتی کاهش قیمت و تخفیف های بیشتر ارائه سرویس کنند اما همونطور که همه میدونیم ،بالا رفتن نرخ ارز تاثیر کاملا مستقیم روی اجاره سرور های هاستینگ ها میزاره

اما کاربران و یا بهتر بگیم مردمی که از هاستینگ ها سرویس میگیرن اکثرا به گران شدن تخم مرغ با نرخ دلار مشکلی ندارند و دیگه براشون عادی شده اما اگر یک هاستینگ طی یک سال تنها ده درصد افزایش قیمت داشته باشه کاربران اعتراض و شروع به تهدید برای تغییر سرویس دهنده میکنند و هرگونه تغییر قیمت را خلاف و بدتعهدی می دانند ! (حتی برای سرویس های ماهانه !)

واقعا چرا اینطور هست؟

خب شاید بگید یه دلیلش این هست که سرویس هایی که یک هاستینگ ارائه میده مثل نون و خوراکی نیست که واجب باشه
در جواب باید بگم تا حدی بله اما کاربرانی داریم که سرور یا سایتشون از همه این ها براشون مهم تر هست

مشکل اصلی ذهنیت کاربرانی هست که از هاستینگ ها سرویس میگیرن و گمان میکنند که برای مثال :
برای هاستینگ ، خود سرور مجازی مجانی یا خیلی ارزان تمام می شود و هر چقدر بفروشید سود کرده است!
یا گمان میکنند سرویس هایی که ارائه میشه نیاز به مدیریت و نگهداری نداره و هر چی فروخته میشه بخش اعظمش سوده !
یا اینکه هاستینگ با هر قیمتی بمن سرویس فروخته باید تا اخر سرویس با همون قیمت بفروشه

وقتی یک کالای ضروری مردم که نظارت روی قیمتش وجود داره یک شبه 200 تومن گرون میشه چرا یک هاستینگ نباید اجازه داشته باشه حتی با اطلاع رسانی و اصلی ترین دلیل افزایش قیمت ها که نرخ ارز هست قیمت سرویس هاش رو افزایش بده؟

واقعا هیچ نهاد نظارتی نمیتونست اینجوری قیمت سرویس ها رو در هاستینگ ها اینقدر ثابت و پر از تخفیف نگه داره

حالا این تاپیک زده شده تا همکاران محترم بفرمایید راه حل چی هست؟ اگر هاستینگی بخواهد قیمت سرویس های خودش رو افزایش بده باید چطور عمل کنه که منجر به از دست دادن مشتری و بدنامی نشه؟

سلام خدمت همکار گرامی :
قبل از ارائه راه حل باید نکته مهمی را عنوان کنم
اکثر کاربران قیمت ارز را مهم میدانند در انگیزه برای افزایش قیمت سرویس که به نظر ما این اخرین دلیل است و شاید توجه به این مورد به این دلیل باشد که سعی داریم خود را قانع کنیم تنها محرک ارز است و کاربرانی که از بازار ارز خبر دارند را راضی کنیم !
فرض کنید اصلا ماهیت تجارت شما هاستینگ نیست و یک شرکت خدماتی دارید:
آیا شرکت خدماتی هر ساله با افزایش هزینه های آب برق گاز تلفن و اینترنت روبرو نمیشود ؟
آیا شرکت خدماتی هر ساله اگر اجاره نشین باشد با افزایش نرخ اجاره روبرو نمیشود ؟
آیا شرکت خدماتی در طی عمر خود گسترش پیدا نمیکند و نیاز منابع انسانی بیشتری نیست ؟
آیا شرکت خدماتی هر ساله با هزینه هایی چون بالا رفتن دستمزد کارمندان و بیمه و مالیات روبرو نمیشود ؟
آیا تجهیزات مصرفی الکترونیکی مستهلک نمیشود و جایگزین همان تجهیزات در محیط شرکت با همان مشخصات هر ساله افزایش پیدا نمیکند ؟
و هزاران آیا و دلیل دیگر که نه تنها یک شرکت هاستینگ بلکه یک شرکت پخش مواد غذایی و یا شرکت چاپ و نشر و تمامی مشاغل با ان روبرو هستند وجود دارد .
حال با کمی انصاف نگاه کنید وقتی این موارد را میدانید چرا فقط به ارز نگاه میکنید !؟ دو حالت دارد یا این هزینه ها را ندارید که بسیار عجیب است یا دارید و خود را همیشه از این حقیقت دور نگاه میدارید چون شما هم به دنبال مدل ارزان فروشی برای ماندن در چرخه رقابت هستید و اگر در هر فرصتی مانند همان خانه نشین بی هزینه میخواهید مارکت کنید و به اصطلاح روی رقیب خود کم کنید .
خوب ختم کلام نگاه خودمان به تجارتمان آلوده است و تجارت خودمان را تافته جدا بافته میدانیم پس سعی نکنید قیمت ارز را بهانه کنید و به جای ان تصمیم بگیرید یکی از دو راه را انتخاب کنید : نشستن و همراه شدن با جریان جاری تا چند صباحی دیگر به کل نابود شوید و یا تغییر رفتار همانند تمامی مشاغل که بدون توجه به احساسات و همراه با واقع بینی اقدام به سم پاشی تجارت خود میکنند ، تفکرات الوده را دور میریزند ، قیمت ها را اصلاح میکنند ، کارمندان چون مرداب را اخراج میکنند ، دست از بازی های رقابتی بچه گانه بر میدارند

برای افزایش قیمت هم جواب خود افزایش است ... اگر خدمات شما استاندارد و با کیفیت باشد ترس از افزایش قیمت بی معنی میباشد چون بشر امروز به سطحی از شعور و بلوغ رسیده که بداند کیفیت هزینه دارد مگر خود من و شما که در ایران زندگی میکنیم مدل دیگیری فکر میکنیم !؟!؟! خیر ما هم بین ده میوه فروشی شاید میوه فروشی را انتخاب کنیم که میوه بهتری دارد و شاید هم مجبور باشیم هزینه بیشتری بدهیم اما اجازه هم نمیدهیم کسی سو استفاده کند لذا تعادل را ما و مشتری برقرار میکنیم

بهترین راه هم برای متقاعد کردن مشتری در میان گذاشتن آن مطلب به صورت کاملا صادقانه است و من این اطمینان را به شما میدهم کمتر است ۵ درصد از مشتریان شما خواهند رفت و آنها بود و نبودشان فرقی در نتیجه نهایی نخواهد داشت

موفق وپیروز

sahar_tym
April 6th, 2017, 12:17

واقعا حرف شما رو باید طلا گرفت.

qaplan
April 6th, 2017, 17:36
اگه یه نظام صنفی بود و حداقل کف قیمت‌ها رو تعریف میکرد بهتر بود.
الان هر کی یه قیمتی میده هاست همونه ولی قیمتا فرق داره، خب بطبع مشتری میره به سمت اونی که ارزونه!
یه نکته دیگه هم هست اینه که مدیران سایتی که هاست میگیرن زیاد به کارشون اهمیت نمیدن یعنی براشون مهم نیست هاستی که تهیه میکنند پشتیبانی داره یا نه! کیفیت داره یا نه!
فقط دنبال نرخ کمتر هستند.

mha1368
April 6th, 2017, 18:19
همه ی ما یه روزی مشتری هاستینگ ها بودیم...
دو طرف رو باید دید...
مشتری سرویس با کیفیت می خواد...حاضر هم هست پول خوب بابت ش بده ...
اما هر سال و یا هر دو سال افزایش قیمت معقولِ ..
اما هستند دوستانی که هر دو سه ماه یک بار یه 10% میذارن روش !

Z.eus
April 6th, 2017, 20:20
درود؛

همکار گرامی این مورد بستگی به نوع مشتریان شما دارد؛ در صورتی که کیفیت سرویس دهی شما مناسب باشد و مشتریانی داشته باشید که سرویس هایشان مهم است، مشخصا اندکی تغییر در قیمت مشکلی ایجاد نخواهد کرد و مشتریان شما ثابت خواهند ماند.

کاربرانی که سرویس های آنها اهمیت چندانی برایشان ندارد یا برای پر کردن اوقات فراغت پس از مدرسه و.. سرویس تهیه میکنند :-) ، نوع سرویسی که دریافت میکنند برایشان فرقی نمیکند؛ بقول AlmaHost عزیز بود و نبود این کاربران برای هاستینگ تاثیر خاصی ندارد.

با تشکر.

Ashkankamangar.ir
April 6th, 2017, 21:06
سلام

واقعا چرا اینطور هست؟

مشکل اصلی خود ما هستیم
من 4 سال پیش تاپیک زدم و از همکاران خواستم ریسلری با قیمت ارزون ندند
مشکل اول و آخر ما اینه که ریسلری میدند ماهی 20 تومن و افرادی که ریسلر هستند هاست میفروشند ماهی 2000 تومن و مشتری میبینه 2000 میده و کیفیت مطلوبی میگیره (البته 90 درصد ریسلر ها بعد یک ماه جمع میکنند)
الانم دیر نشده یه نگاه به شرکتهای بزرگ کنید میبینید که ریسلری ارزون نمیدند
دوستان عزیزم ریسلری ارزون ندید
لطفاَ
دارید برای خودتون رقیب ارزون قیمت درست میکنین

در مورد افزایش قیمت هم شما میتونید با توجه به روند شرکتتون افزایش بدید
افزایش پشتیبان.افزایش سرور و ... دیگه برای شرکت هزینه داره
باید فرقی بین یه شرکت که از یه لب تاب و یه سرور 150 تومنی تشکیل شد ه با یه شرکت با پرسنل باشه

یه نکته ی مهم: از دست دادن مشتری اذیتتون نکنه کسی قدرتونو نداشته باشه بهتره نمونه

moslem95
April 7th, 2017, 13:47
سلام دوستان هیچ راهی نداره که یک نظام صنفی باشه و کف قیمت ها رو مشخص کنه ؟اینطوری واقعا داریم خودمون رو بدبخت میکنیم دیگه داره میشه ضرر به جای سود.

tar.gz
April 7th, 2017, 16:09
یکی از مشکلات این ممکلت تورم هست. میزبان های خارجی رو میشناسم که چندین سال هست که قیمتاشون ثابته ولی خدماتشون بهتر و صعودی هست چون واحد دلار تورم چندانی نداره، هزینه هاشون تغییر خاصی نمیکنه ولی اینجا؛
تو سال حداقل دوبار هزینه های زندگی متحول میشه، ارزش پول ملی که با شیب خاص تو 12 ماه سال کاهش پیدا میکنه، پول برق و قطعات سرور افزایش پیدا میکنه و...

شما هر کاری هم بکنی با مورد دوم نمیتونی کنار بیای. یه راه اینکه ثبت قیمتها با واحد دلار انجام بشه ( ولی باز تغییر قیمتای دیگه هست که میمونه)

انجمن صنفی که مطالبه میکنین میخواد چیکار کنه؟ تورم رو کم میکنه؟! مطمئنا با شرکتای خارجی نمیشه رقابت کرد. شرکتایی هستن که با 5$ چند سال پیش مثلا vps با رم 256 مگ میدادن الان کردن 2 گیگ، ترافیک و هارد و ... هم بماند با همون قیمت و کیفیت بهتر

مشکل اصلی چیزی هست که از اختیارات ما خارجه!!

M.Abooali
April 7th, 2017, 21:21
قبل از پاسخ به سوال اشاره می کنم به این آمار:

تعداد واحدهای صنفی ایران 20 برابر میانگین جهانی است (http://www.irna.ir/fa/News/80989739/)
لیست اصناف کشور (http://www.iran-asnaf.ir/Menu/2739/%D9%84%DB%8C%D8%B3%D8%AA-%D8%A7%D8%B5%D9%86%D8%A7%D9%81-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1)

حالا پاسخ سوال:

چرا هاستینگ حق افزایش قیمت ندارد ؟!

سوال شما اشتباه است.

اتفاقا (خوش بختانه) به موجب جان سالم به در بردن کسب و کار هاستینگ از صنف بازی فعالان این عرصه جزو محدود کسب و کارهایی هستند که آزادانه اختیار دارند هر طور که دلشان خواست رفتار کنند.

البته دور از انتظار نیست که دوستانی احساس کنند ما نیازمند یک صنف هستیم، دلیلش نگرش اقتصادی ضعیف و بسته دوستان است چون در ایران دیده اند همه چیز صنف دارد. (لینک 2 بنده) را مشاهده کنید ما در کشور ایران هزاران صنف داریم ... در حالی که آمریکا به عنوان بزرگترین اقتصاد جهان اصنافش کمتر از 100 عدد است. این موضوع جای تفکر بسیار دارد.

این صنف بازی که خیلی هم پسند جوامع جهان سوم است خودش یکی از بزرگترین آفت های اقتصاد این کشورها (آز جمله ایران خودمان) است. امیدوارم دوستان با مطالعات علمی به مرور متوجه ضرر های شکل دهی اصناف (بدون نیاز واقعی به وجود اونها) بشوند و خدای ناکرده با اعمال روابط و قدرت توسط شرکت های بزرگ شاهد اتفاق ناخوشایند در کسب و کار هاستینگ نباشیم (تشکیل صنف).

مجدد سوال شما اما با صرف صحیح آن:

آیا هاستینگ حق افزایش قیمت را دارد؟

قطعا این حق را دارید، هیچ کس از شما شکایت نخواهد کرد. سوال درست که جانشین سوال شما می تواند باشد:

آیا هاستینگ از افزایش قیمت متضرر خواهد شد؟ (موجب نارضایتی و از دست دادن مشتریان می شود؟ )

تردیدی نیست مثل هر کسب و کار دیگری شما در صورت افزایش قیمت شاهد نارضایتی مشتریان خواهید بود. هرچند اگر این افزایش قیمت با تغییراتی در محصول ارائه شده مثل کیفیت یا کمییت آن همراه شود این نارضایتی کمتر خواهد بود اما از بین نخواهد رفت.

مگر در شهر شما کسی از گران شدن کرایه تاکسی یا همان تخم مرغ خوشحال می شود که شما انتظار دارید از گران شدن هاستینگ ناراحت نشوند ؟

اشاره می کنم به لینک نخست خودم در خصوص تعداد واحد های صنفی ایران به نسبت جهان که 20 برابر میانیگن جهانی است. تازه این خاص واحد های صنفی فیزیکی است نه مجازی که وضع در بازار مجازی به مراتب بدتر است.

حال مقایسه کنید شانس شما در این وضعیت با این میانگین نامطلوب چه سهمی از بازار خواهد شد؟ تشکیل صنف سهم شما را زیاد خواهد کرد ؟

از نظر بنده خیر. فقط دردسرها و هزینه ها را برای شما و مشتریان افزایش خواهد داد و تسهیل کننده مافیا بازی در این کسب و کار خواهد بود.

عدم وجود صنف برای کسب و کاری که احتیاج دارد بسیار زیان آور است.

اما تشکیل نا به جای صنف در کسب و کارهایی که احتیاجی به صنف ندارند به مراتب زیان آور تر از حالت فوق است.

به تحلیل یک تیم اقتصادی در سال 1395 ما در اقتصاد ایران تنها به 17 صنف احتیاج داریم نه بیشتر، در حالی که در زمان تدوین همین گزارش 13,000 درخواست تشکیل صنف جدید در حال پیگیری بود.

پس شما قیمت را افزایش بدهید، راهکار رقابتی مناسب اتخاذ کنید تا سهم بازار خود را از دست ندهید. دیگران هم وضعشان مثل شما هست همان ها که سرور 1000 تومانی هم میدهند مثل شما هستند. اگر واقعا بی حساب و کتاب باشند نهایت دو روزی مهمان این بازار هستند و خودکار از بازار بیرون انداخته می شوند و شمایی که با قیمت منظقی فروش داشتید مشتریان خود را همچنان دارید.

limpi
April 8th, 2017, 02:49
بنظر بنده تقصیر دوستانی هست که سرور از دیتاسنترهای متوسط رو با قیمت بسیار پایین ارائه میکنند که باعث میشه بقیه کاربران حس مورد سو استفاده قرار گرفتن توسز بقیه هاستینگ ها بهشون دست بده.

farhadhelix
April 8th, 2017, 23:00
تجربه با تجربه و قدرت تشخیص و رفع مشکل افراد با هم فرق میکنه

شما از جایی هاست تهیه میکنید ارزان میشینید یک سایت راه اندازی میکنید حالا نه حرفه ای ولی بلاخره وقت گذاشتید 20 روز بعد دیتابیس سرور مشکل میخوره و صاحب سرور نمیتونه مشکل رو حل کنه ، حالا شماییدو وقتی که از دست دادید و هاستی که داین شده و اگر طرف باز زرنگ باشه و کسی رو گیر بیاره که مشکل رو رفع کنه چند روزی سایت شما داین هست

تفاوت قیمت ها به نظر من میتونه روی پشتیبانی ای که دارید از سرویس دهنده دریافت میکنید هم تاثیر بگیره

همه یکسان نیستن و راه حل ها و کیفیت پشتیبانی و سرویسی که به شما ارائه میدن فرق میکنه

کاربر اگر متوجه این نوع موارد بشه قطعا قبل از خرید سرویس های خیلی ارزون به این مورد هم توجه میکنه

موفق باشید

taksis
April 9th, 2017, 02:04
شما سال به سال
چه میلادی چه شمسی چه بر اساس سال مالی خودت
بشین حساب کتاب کن،بگو ارز انقد گرون شده مالیات انقد عوارضم انقد هزینه تمام شده سرور هم انقد
حساب کن هزینه تموم شده یه سرویسو دربیار بر اساس اون قیمت تعیین کن‌،بدون طمع
قیمتای سایتتو بروز کن
حالا مشتری خوشش میاد یا نمیاد مشکل تو نیست،ضرر که نمیتونی بدی