PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : چطوری هارد دیگه ای رو به عنوان هارد دوم به سیستم معرفی کنم؟ فوری هست

dertgtr
March 25th, 2017, 18:40
سلام دوستان لطفا راهنمایی کنید که چطوری هارد دیگه ای رو به عنوان هارد دوم به سیستم معرفی کنم؟

سیستم pc هست

باید اطلاعات هارد اول رو رو هارد دوم کپی کنم

ارادتمند:53:

Hi Data
March 25th, 2017, 18:56
سلام دوستان لطفا راهنمایی کنید که چطوری هارد دیگه ای رو به عنوان هارد دوم به سیستم معرفی کنم؟

سیستم pc هست

باید اطلاعات هارد اول رو رو هارد دوم کپی کنم

ارادتمند:53:

سلام،

بعد از اینکه هارد به سیستم وصل کردید، به Disk Management برید. هارد دوم بعنوان Disk 1 نمایش می دهد. روی دیسک (آبی رنگ) کلیک راست کنید و به درایو Letter بدید.

dertgtr
March 25th, 2017, 21:23
اگر روی هارد دوم ویندوز نصب باشد چطور؟ چون از قرار معلوم تو شناسایی ویندوز اصلی که باید بوت بشه دچار مشکل میشه

host-net
March 25th, 2017, 21:40
با سلام
شما با وصل کردن هارد دوم اتوماتیک درایو ها برای شما لود میشوند
اگر سیستم شما هنگ میکند یا بالا نمیاد از قسمت بوت زمان اجرا هارد اول را انتخاب کنید
اگر کلا لود نشود احتمال دارد هارد دوم مشکل داشته باشد
هارد سالم ایجاد هنگی یا دخالت در لود ویندوز نمیکند

dertgtr
March 25th, 2017, 21:56
فقط هارد دوم تو دستگاه dvr ( ضبط دوربین مدار بسته ) بوده . اگر به کامپیوتر هارد رو وصل کنم و فرمت و پارتیشن بندی کنم دوباره رو dvr قابل استفاده خواهد بود؟

fireserver
March 25th, 2017, 22:02
فقط هارد دوم تو دستگاه dvr ( ضبط دوربین مدار بسته ) بوده . اگر به کامپیوتر هارد رو وصل کنم و فرمت و پارتیشن بندی کنم دوباره رو dvr قابل استفاده خواهد بود؟

سلام عزیز

بلی عموماً در DVR های Hikvision و Raster و Samsung و Panasonic ... قابل استفاده است در بقیه تست نکرده ام

بعد از اینکه هارد پارتیشن بندی شدرو در دی وی آر نصب کردید از تنظیمات می توانید پارتیشن مورد نظر رو جهت ظبط انتخاب کنید.

dertgtr
March 25th, 2017, 22:05
سلام عزیز

بلی عموماً در dvr های hikvision و raster و samsung و panasonic ... قابل استفاده است در بقیه تست نکرده ام

بعد از اینکه هارد پارتیشن بندی شدرو در دی وی آر نصب کردید از تنظیمات می توانید پارتیشن مورد نظر رو جهت ظبط انتخاب کنید.

فوقش اگر dvr هارد رو قبول نکرد پارتیشن رو حذف می کنم و دوباره کل هارد رو به صورت fat فرمت می کنم درسته؟

dertgtr
March 26th, 2017, 17:56
هارد دوم رو که به سیستم وصل می کنم اروری که در تصویر زیر می بینید میده و هارد رو شناسایی نمی کنه هارد دوم Disk1 هست

دوستان لطفا راهنمایی کنید

تو هارد اول و دوم هر دو ویندوز 7 نصب هست

35588

host-net
March 26th, 2017, 18:01
درود و احترام

پارتیشن شما به صورت دینامیک هست دلیل این هست که لود نمیشود
بهتر هست نوع پارتیشن خود را به صورت لوجیکال در بیاورید

dertgtr
March 26th, 2017, 18:08
چطوری لوجیکال کنم؟
البته بدون ریسک از دست رفتن اطلاعات چون اطلاعات خیلی مهمی توشه !

host-net
March 26th, 2017, 18:12
از نرم افزار های پارتیشن بندی استفاده کنید
درصورتی که قادر به انجام نیستید در ارتباط باشید تا به شما کمک کنیم

موفق باشید

amin karimi
March 26th, 2017, 18:15
با سلام شما تو ستاپ فک کنم دومین گزینه اس هارد کلیک کنی هردو هارد بالا میاد اونی که میخوای اول باشه کلیک کن برا اول به همین سادگی

dertgtr
March 26th, 2017, 18:30
با سلام شما تو ستاپ فک کنم دومین گزینه اس هارد کلیک کنی هردو هارد بالا میاد اونی که میخوای اول باشه کلیک کن برا اول به همین سادگی

ویندوز هارد اصلی بالا میاد فقط هارد دوم رو شناسایی نمی کنه می خوام اطلاعات هارد دوم رو بریزم رو هارد اول

- - - Updated - - -

از نرم افزار های پارتیشن بندی استفاده کنید
درصورتی که قادر به انجام نیستید در ارتباط باشید تا به شما کمک کنیم

موفق باشید

نه بلد نیستم از کدوم نرم افزار و چطوری این کار رو بکنم؟

- - - Updated - - -

تنظیمات بایوس رو پیوست می کنم لطفا راهنمایی کنید3558935590

- - - Updated - - -

در sata mode الان روی IDE MODE هست اون رو باید عوض کنم ؟ گزینه های AHCI و RAID هم داره

host-net
March 26th, 2017, 19:01
سلامی دوباره

انواع نرم افزار پارتیشن بندی داریم از جمله
EASEUS

Acronis

برای تغییر درایورتون از Standard Mode استفاده کنید

dertgtr
March 26th, 2017, 19:02

تصویر تنظیمات بوت

35591
منظور تون اون دو گزینه هست که با فلش زرد رنگ مشخصه اون پایین؟

- - - Updated - - -

سلامی دوباره

انواع نرم افزار پارتیشن بندی داریم از جمله
EASEUS

Acronis

برای تغییر درایورتون از Standard Mode استفاده کنید
https://soft98.ir/software/partition/233-EASEUS-Partition-Master-Pro.html

نسخه پرتابلش به کارم میاد؟ یا کدوم نسخه؟

- - - Updated - - -

https://soft98.ir/software/partition/421-Acronis-Disk-Director.html

Acronis این هست ؟ حجمش کمی زیاده

host-net
March 26th, 2017, 19:09
تصویر تنظیمات بوت

35591
منظور تون اون دو گزینه هست که با فلش زرد رنگ مشخصه اون پایین؟

- - - Updated - - -

https://soft98.ir/software/partition/233-EASEUS-Partition-Master-Pro.html

نسخه پرتابلش به کارم میاد؟ یا کدوم نسخه؟

زیاد مهم نیست چون شما کار خاصی قرار نیست انجام بدین
ولی قبل این عمل
هارد دوم رو انتخاب کنید تا ویندوز از هارد دوم لود شود
اگر هارد دوم ویندوز سالمی داشته باشد زیاد کارتان سخت نمیشود

dertgtr
March 26th, 2017, 19:18
زیاد مهم نیست چون شما کار خاصی قرار نیست انجام بدین
ولی قبل این عمل
هارد دوم رو انتخاب کنید تا ویندوز از هارد دوم لود شود
اگر هارد دوم ویندوز سالمی داشته باشد زیاد کارتان سخت نمیشود

مثل تصویر زیر برم روی هر پارتیشن و convert to logical که تو منو مشخصه رو بزنم؟ اطلاعات که از بین نمیره ؟:53:

35592

host-net
March 26th, 2017, 19:21
مشکلی ایجاد نمیشه

dertgtr
March 26th, 2017, 19:22
در قسمت بوت فقط یکی از هارد ها قابلیت بوت رو داره چطور هارد دوم رو برای بوت اول انتخاب کنم؟ تصویر :

35593

- - - Updated - - -

نرم افزار رو در سیستم اجرا کردم اون گزینه اصلا نیومد اصلا پارتیشن ها نمی یاد که روشون کلیک و تبدیل کنم

35594

host-net
March 26th, 2017, 19:42
دوست عزیز ابتدا شما هارد اصلی رو غیر فعال کنید و با هارد دوم سیستم رو بالا بیارید
اگر بنا به گفته شما روی هارد ویندوز باشد باید اجرا شود اگر لود نشود مشخص هست هارد پاریتشن هاش خراب شده اند
با این تصویری که شما ارائه دادین صد در صد همه پارتیشن ها یکی شده اند و به صورت dynamic partition هستن

dertgtr
March 26th, 2017, 19:46
فقط گزینه convert dynamic disk to basic disk فعال هست

نه پارتیشن ها سالمه وقتی هارد دوم رو رو سیستم دیگه ای جدا گانه بالا میارم ویندوز بالا میاد و پارتیشن ها هم مشخصه و فایل ها هم همچنین ولی وقتی این هارد رو به عنوان هارد دوم رو یک سیستم دیگه می بندم دیگه نه هارد نه پارتیشن ها شناسایی نمیشن

host-net
March 26th, 2017, 19:54
خب اگر اینطور هست شما روی همون سیستمی که این هارد به خوبی اجرا میشود هارد خودتون رو به عنوان هارد دوم قرار بدین و اطلاعات رو کپی کنید
اگر همچنان از روی سیستم خودتلاش به اینکار رو دارید یک بار در بوت تمامی تنظیمات را دیفالت کنید و دوباره تست کنید

dertgtr
March 26th, 2017, 19:57
خب اگر اینطور هست شما روی همون سیستمی که این هارد به خوبی اجرا میشود هارد خودتون رو به عنوان هارد دوم قرار بدین و اطلاعات رو کپی کنید
اگر همچنان از روی سیستم خودتلاش به اینکار رو دارید یک بار در بوت تمامی تنظیمات را دیفالت کنید و دوباره تست کنید

مشکل اینجا ست که حجم اطلاعات زیاده و نمی تونم مثلا اطلاعت رو روی فلش 20 گیگ بریزم و مدام کپی کنم این طرف و از نو . مجبورم هارد رو به عنوان هارد دوم روی یک سیستم دیگه ببندم که در این صورت هم شناسایی نمیشه

host-net
March 26th, 2017, 20:09
ببنید بهترین کار این هست که هاردی که الان دارید رو هارد اول قرار بدین
از قسمت بوت در قسمت هارد میتونید دو هارد رو مشاهده کنید
البته میتونید با زدن f12 در هنگام لود سیستم هارد دوم رو به عنوان هارد اول انتخاب و استارت کنید
اگر اسکایپ دارید و مشکلتون حل نشد با این موارد یک ساعت دیگه در ارتباط باشید تا بهتر بتونم بهتون راهنمایی کنم نیاز به مشاهده بوتتون دارم

dertgtr
March 28th, 2017, 10:42
ببنید بهترین کار این هست که هاردی که الان دارید رو هارد اول قرار بدین
از قسمت بوت در قسمت هارد میتونید دو هارد رو مشاهده کنید
البته میتونید با زدن f12 در هنگام لود سیستم هارد دوم رو به عنوان هارد اول انتخاب و استارت کنید
اگر اسکایپ دارید و مشکلتون حل نشد با این موارد یک ساعت دیگه در ارتباط باشید تا بهتر بتونم بهتون راهنمایی کنم نیاز به مشاهده بوتتون دارم

ممنونم از کمک و راهنمایی شما خیلی محبت کردید . چون فرصت کم داشتم آخرش مجبور شدم شبکه کنم دو کامپیوتر رو و فایل ها رو با شبکه منتقل کنم هرکاری کردم هارد دوم رو شناسایی نکرد ! هارد دوم تکی روی یه سیستم دیگه شناسایی میشه ولی دو هارد رو یک سیستم نمیشه !

host-net
March 28th, 2017, 11:31
ممنونم از کمک و راهنمایی شما خیلی محبت کردید . چون فرصت کم داشتم آخرش مجبور شدم شبکه کنم دو کامپیوتر رو و فایل ها رو با شبکه منتقل کنم هرکاری کردم هارد دوم رو شناسایی نکرد ! هارد دوم تکی روی یه سیستم دیگه شناسایی میشه ولی دو هارد رو یک سیستم نمیشه !

انشالله که موفق باشید
مشکل اون هارد هم فقط بخاطر نوع پارتیشنش هست که میتونید با پارتیشن بندی صحیح این مشکل رو رفع کنید
بهترین روش پارتیشن بندی استفاده از نرم افزارهای مخصوص هست
دلیل این نوع مشکلات هم بخاطر استفاده از پارتیشن بندی خود سیستم عامل هست البته موارد دیگر هم هست که بر اساس موارد خاص رخ میده