PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سوال در مورد لینوکس

keyhan7
March 17th, 2017, 01:57
سلام

چند سوال در مورد لینوکس

لینوکس هم مثل ویندوز

ولی چه مزایا و معایبی داره

چه دلایلی برای نصبش وجود داره
چه ورژن هاییی داره چه فرقی دارن (به صورت مختصر)

من دو مورد لینوکس اطلاعات خوبی ندارم اگر بخام نصب کنم چه ورژنی الان بهترین گزینه هست

farhadhelix
March 17th, 2017, 02:43
برنامه های خاصی هستند که فقط رو لینوکس جواب میدن

دست باز تر هست برای اعمال فرایند های امنیتیش

خدمات هاستیگ رو لینوکس اکثر مواقع کانفیگ میشه

و خیلی چیز های دیگه

مثل مقایسه ios و androd ]ست یه طورایی

هر کدوم مزایای خودش رو داره

AtrafNet
March 17th, 2017, 09:09
سلام
اگه هدفی برای نصب لینوکس ندارید بهتره که همیشه روی ماشین های مجازی تحت ویندوز مثل نرم افزار رایگان Virtualbox نصبش کنید تا خدایی نکرده به بهانه یادگیری اطلاعاتتون رو از دست ندید.
ببینید مزیت که همونطور که دوستمون گفتن یکیش اینه که مثلاً برنامه هایی ممکنه برای این سیستم عامل باشه برای اون یکی نباشه ولی خب لینوکس تو این زمینه از لحاظ تعداد برنامه های انحصاری نسبت به ویندوز عقب تره چون همونطور که می دونید اکثر جهان از ویندوز استفاده میکنن سر همین موضوع برنامه نویس های لینوکس هم به تعداد خیلی زیاد برنامه نویس های ویندوز در جهان نمی رسه ولی متن باز (یا همون Open-Source) بودن لینوکس باعث شده همون تعداد برنامه نویس هایی هم که هستن چون می تونن تو همه چیز دست ببرن و شخصی سازی کنن تغییرات بنیادی بزرگی رو برای لینوکس ایجاد کنن مثل هزاران توزیع (Distribution) که براش ساختن.

من خودم به شخصه بزرگترین مزیت توزیع های خانگی لینوکس مثل اوبونتو نسبت به ویندوز و حتی ویندوز 10 دیدم سازگاری اونا با قطعات خیلی قدیمی و سرعت بالای کار ها مثل ویندوز قدیمی XP حتی با سی پی یو ضعیف و رم کم هستش.
خودم یه لپ تاپ دارم که ویندوز 10 نصب میکنم به دلیل قطعات ضعیف و خصوصاً هارد خیلی خیلی کندش حداقل 10 ثانیه بوت ویندوز 10 طول میکشه ولی اوبونتو رو به صورت تک سیستم عاملی نصب کردم باور نمیکنید 4 ثانیه ای بالا میاد و خاموش شدن هم که تو ویندوز 10 عذاب بود تو اوبونتو حتی سریع تر از روشن شدن 2 ثانیه ای برام خاموش میشد.متاسفانه ویندوز پس از XP دیگه هیچ شانسی برای کامپیوتر های ضعیف قدیمی مثل همین کامپیوتر های اداره جات که هنوز هست با رم 256 مگابایت و سی پی یو Celeron تک هسته ای نسل 1 و... که مجبورن هنوز ویندوز XP نگه دارن نداره چون سایر نسخه های ویندوز اصلاً نمیشه با چنین قطعاتی توشون کار کرد.

برای توزیع خانگی لینوکس هم من توزیع های اوبونتو (https://www.ubuntu.com/)، لینوکس مینت (https://linuxmint.com/) و المنتری (https://elementary.io/) رو تست کردم و عالی بودن اگر دوست دارید روی VirtualBox تستشون کنید.
از بین این سه تا زیباترین دسکتاپ رو المنتری داره، بیشترین تشابه به ویندوز لینوکس مینت داره و بیشترین منابع آموزشی انگلیسی و فارسی رو اوبونتو داره.

keyhan7
March 17th, 2017, 10:12
هدفم کانفینگ سرور لینوکس و امنیت و یاد گیری کار هاستینگ ها و اطلاعات در این زمینه هست

Reza G
March 17th, 2017, 12:06
هدفم کانفینگ سرور لینوکس و امنیت و یاد گیری کار هاستینگ ها و اطلاعات در این زمینه هست

برای این موارد توزیع هایی مث RHEL و CentOS و BackTrack مناسبتر هستند

rsl
March 17th, 2017, 22:31
برای این موارد توزیع هایی مث RHEL و CentOS و BackTrack مناسبتر هستند

عمر BackTrack به پایان رسیده دوست عزیز .

ali215215
September 23rd, 2017, 23:56
من برای سایتهای بازدی میخواهم
کدام سبک تر است؟
کلا الینوکس سبک تر از ویندوز ماکروسافت هم داریم؟البته نسخه های سروری
دوستا راهنمایی کنید
ممنون