PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : نیازمند راهنمایی در مورد یک مساله قانونی

mchteh
March 14th, 2017, 01:27
عرض سلام و ادب
از مدیریت محترم وب هاستینگ خواهش میکنم تاپیک حذف نکنه تامن از دوستان مشورت بگیرم
این مشکل برای یکی از دوستانم پیش اومده

چند هفته پیش از دادسرا به من زنگ زدند اطلاعات یک یوذرم رو خواستند(ایشون رو خیلی وقت میشناسم و بهترین دوستم هست)
بنده هم طبق قانون رفتار کردم و اطلاعات حقیقی رو با هماهنگی خود شخص در اختیار دادسرا قرار دادم

دیروز براش پیامکی اومد که شماره پرونده نوشته بود و احضارش کردند
این بچه چون سواد کافی نداره من بلند شدم باهاش رفتم دادسرای مرکزی انقلاب که واقع در 15خرداد هست طبقه اول بخش فرهنگ و رسانه
(بخش فرهنگ و رسانه تازه افتتاح شده و بیشتر پرونده های اینترنتی ک شاکی خصوصی دارند به این بخش میرند و به دلیل اینک این بخش تازه افتتاح شده و ادماش و مسئولاش کاملا در زمینه اینترنت کم سواد هستند(این حرف بنده نیست وقتی میرید اونجا خخود مسئول میگ سوالی نپرس اینجا تازه افتتاح شده منم سوادشو ندارم پاسخ بدم) همش پرونده ها به ضرر متهم تموم میشه)

بگذریم...

اقا آقای ایکس که نمیدونم چیکاره اقای سالار عقیلی هست اومده از 31 سایت شکایت کرد
برج 2 پست البوم قافله عشق سالار عقیلی منتشر شد و سایت ما هم مث بقیه سایتای نوپا موزیک از سایت های مرجع ک همتون میشناسید پست رو کپی کرد

برج 10این اقا شکایت کرد البته از همه سایتای موزیک ک پست نشر دادند بلکه فقط از 30تا از فنچاشون ک رفیقمم جزوشون

امروز خواستند اونجا رفیقم رو زندانی کنند که بنده 5 میلیون نقدا ریختم حساب دادسرا بابت ضمانت ک بذارند بره و 10 روز فرصت داشته باشه برای کسب رضایت شاکی

اقای شاکی گوشیش در دسترس نیس

همچنین بخش فرهنگ رسانه چون سواد کافی ندارند ما متهمیم مگ اینک اقای قاضی لطف کنه تقاضای ما مبنی براینکه جهت بررسی تخصصی و فنی پرونده ارجا داده بشه به پلیش فتا رو بپذیره اون موقع پلیس فتا کلا پرونده رو به نفع ما میچرخونه

خواسستم از دوستان بپرسم الان ما چیکار کنیم جز چیزایی ک گفتم
ما باید چند دهه یا چند صد میلیون جریمه پست کپی پیس بدیم؟بعد چون اقای خواننده جرعت نداره از سایتای بزرگ موزیک شکایت کنه که یوقت حمایتشونو از دست بده ما باید تقاص پس بدیم؟

Netfollower
March 14th, 2017, 01:48
آب که سر بالا رفت، قورباغه ابوعطا می‌خواند

اما ماجرای این ضرب المثل چیست؟

اما قصه :

روزی و روزگاری ماهی کوچکی که در حال شنا کردن بود، احساس کرد که مثل قبل نمی‌تواند شنا کند و به اجبار مسیر حرکتش عوض می‌شود و او هرچه تلاش می‌کند، نمی‌تواند در مسیر دلخواهش حرکت کند.

کمی که دقت کرد، دید که آب در حال بالا رفتن است و او به سطح آب نزدیک می‌شود. در همین حال صدای آوازی را شنید و دید که قورباغه‌ای در حال آوازخواندن است. در این حال با خود فکر کرد که وقتی در این اوضاع عجیب و غریب آب سر بالا رفت، خب قورباغه هم آوازخوانی می‌کند دیگر!

mchteh
March 14th, 2017, 01:58

اما قصه :

روزی و روزگاری ماهی کوچکی که در حال شنا کردن بود، احساس کرد که مثل قبل نمی‌تواند شنا کند و به اجبار مسیر حرکتش عوض می‌شود و او هرچه تلاش می‌کند، نمی‌تواند در مسیر دلخواهش حرکت کند.

کمی که دقت کرد، دید که آب در حال بالا رفتن است و او به سطح آب نزدیک می‌شود. در همین حال صدای آوازی را شنید و دید که قورباغه‌ای در حال آوازخواندن است. در این حال با خود فکر کرد که وقتی در این اوضاع عجیب و غریب آب سر بالا رفت، خب قورباغه هم آوازخوانی می‌کند دیگر!
:(:(:(:(:(:(:(:(

dynabanner.com
March 14th, 2017, 02:47
سلام.من دادسرای رسانه زیاد رفت و آمد دارم به خاطر مسائل مربوط به تبلیغات و چاپ.بله این واحد عمر زیادی از افتتاحش نمیگذره و اطلاعاتشون در اینگونه موارد فعلا کافی نیست.مباحث مربوط به کپی رایت و حقوق پدیدآورندگان رسانه های تصویری و صوتی موضوع تازه ای به حساب میاد و قوانین منسجم و مشخصی ندارن هنوز.اما اینکه به خاطر بی سوادی اونها شاکی همیشه پیروز میشه اونقدرا هم صحیح نیست.درسته که اظهار بی اطلاعی می کنن اما اکثر پرونده هایی که میرن اونجا به خاطر عدم آگاهی افرادی مثل دوست شماست و جرمی که مرتکب میشن و تقریبا در همه ی پرونده ها حق با شاکیه.
شما 2 تا اشتباه مرتکب شدین.یکی کپی پیست از سایر سایت ها که البته قاضی به این قضیه کاری نداره و حداقل در حال حاضر و این دوره ای که ما زندگی می کنیم حتی در صورتی که یک نفر از شما به خاطر کپی پیست کردن مطالب سایتش از شما شکایت کنه به نتیجه نمیرسه.اشتباه دوم یا بهتره بگم جرم اصلی هم همون قرار دادن آهنگ بود.خوب کار اون سایت های بزرگ تر اشتباه بوده شما چرا مرتکب شدین این عمل رو؟
بعد قاضی پرونده رو ارجاع نمیده به پلیس فتا.اون پلیس فتاست که شکایت رو ارجاع میده به دادسرا و قاضی!!
ضمنا نگران نباشید.شما رو میلیونی جریمه نمی کنن.اما احتمالا چند صد هزار تومانی باید جریمه بدید به علاوه حذف فایل و لینک هایی که قاضی مشخص می کنه.مگه اینکه بخوان خسارت بگیرن که خوب در اون صورت ممکنه یه مقدار هزینه بیشتری دریافت کنن.
الان شما هر طور شده باید با شاکی صحبت و رضایتش رو جلب کنین.اظهار بی اطلاعی کنید و بگید که ما از قوانین مرتبط با کپی رایت بی خبر بودیم و چون این مساله در فضای نت باب هست فکر نمی کردیم این کار ما اشتباه باشه و اظهار ندامت و درخواست بخشش کنین.انشالله که ایشون راضی میشن و شما هم درخواست هاشون رو اجرا می کنید و میرید پی کسب و کارتون.
امیدوارم بقیه هم درس بگیرن.شاید سایت موزیک درآمد خوبی داشته باشه اما واقعا این مدل فعالیت کردن به ریسکش نمیارزه...

mchteh
March 14th, 2017, 14:00
سلام.من دادسرای رسانه زیاد رفت و آمد دارم به خاطر مسائل مربوط به تبلیغات و چاپ.بله این واحد عمر زیادی از افتتاحش نمیگذره و اطلاعاتشون در اینگونه موارد فعلا کافی نیست.مباحث مربوط به کپی رایت و حقوق پدیدآورندگان رسانه های تصویری و صوتی موضوع تازه ای به حساب میاد و قوانین منسجم و مشخصی ندارن هنوز.اما اینکه به خاطر بی سوادی اونها شاکی همیشه پیروز میشه اونقدرا هم صحیح نیست.درسته که اظهار بی اطلاعی می کنن اما اکثر پرونده هایی که میرن اونجا به خاطر عدم آگاهی افرادی مثل دوست شماست و جرمی که مرتکب میشن و تقریبا در همه ی پرونده ها حق با شاکیه.
شما 2 تا اشتباه مرتکب شدین.یکی کپی پیست از سایر سایت ها که البته قاضی به این قضیه کاری نداره و حداقل در حال حاضر و این دوره ای که ما زندگی می کنیم حتی در صورتی که یک نفر از شما به خاطر کپی پیست کردن مطالب سایتش از شما شکایت کنه به نتیجه نمیرسه.اشتباه دوم یا بهتره بگم جرم اصلی هم همون قرار دادن آهنگ بود.خوب کار اون سایت های بزرگ تر اشتباه بوده شما چرا مرتکب شدین این عمل رو؟
بعد قاضی پرونده رو ارجاع نمیده به پلیس فتا.اون پلیس فتاست که شکایت رو ارجاع میده به دادسرا و قاضی!!
ضمنا نگران نباشید.شما رو میلیونی جریمه نمی کنن.اما احتمالا چند صد هزار تومانی باید جریمه بدید به علاوه حذف فایل و لینک هایی که قاضی مشخص می کنه.مگه اینکه بخوان خسارت بگیرن که خوب در اون صورت ممکنه یه مقدار هزینه بیشتری دریافت کنن.
الان شما هر طور شده باید با شاکی صحبت و رضایتش رو جلب کنین.اظهار بی اطلاعی کنید و بگید که ما از قوانین مرتبط با کپی رایت بی خبر بودیم و چون این مساله در فضای نت باب هست فکر نمی کردیم این کار ما اشتباه باشه و اظهار ندامت و درخواست بخشش کنین.انشالله که ایشون راضی میشن و شما هم درخواست هاشون رو اجرا می کنید و میرید پی کسب و کارتون.
امیدوارم بقیه هم درس بگیرن.شاید سایت موزیک درآمد خوبی داشته باشه اما واقعا این مدل فعالیت کردن به ریسکش نمیارزه...

سلام
ممنون بابت پاسختون
مشکل اینه ما لینک دانلود نذاشتیم و فقط ی لینک دانلود نمادی برای جلوگیری از ریزش مخاطبامون گذاشتیم ک وقتی کلیک میکنید میگ عدم اتصال ب سرور بعدا امتحان کنید
وقتی اینو به یه بنده خدایی که عضو فتاس گفتم گفت اگ تقاضا بررسی فنی کنی انتقال میدند فتا و ما اینجا حرفتو میتونیم اثبات کنیم

نه البوم چون فروشش پایین بوده و شدیدا ضرر خوردند میخوان کل ضرر رو از سایتای موزیک بگیرند
میگم بده خدا رو خواستن زندانی کنن من5میلیون نقدا بعنوان وثیقه گذاشتم

دیشبم تا صبح با شاکی صحبت کردم ادم خوبیه اما خیلی مسمم ک ضررشو جبران کنه
میگم اقا نشر پست جرم نیس اگ دانلود بذاری و ضرر بزنی جرمه
ولی متاسفانه بخش فرهنگ رسانه دفاعیه ما رو رد کرد و نپذیرفت

dindarloo
March 14th, 2017, 14:49
بهتره که با شاکی صلح و سازش کنین. من حدس میزنم بیشتر هدفش زهر چش گرفتن باشه.
حالا سند و مدرک این آقای شاکی چی هست ؟ نمیشه پیچوندش ، ویرایشش کرد ، یا انداخت گردن اسکریپت خودکار ؟

mchteh
March 14th, 2017, 17:59
بهتره که با شاکی صلح و سازش کنین. من حدس میزنم بیشتر هدفش زهر چش گرفتن باشه.
حالا سند و مدرک این آقای شاکی چی هست ؟ نمیشه پیچوندش ، ویرایشش کرد ، یا انداخت گردن اسکریپت خودکار ؟

نه اقای شاکی چون کل زندگیش گذاشت پای این البوم الان شدیدا پیگیر
جالب تر اینه تمام سایتا رو رهگیری کرده ک هرسایت صاحبش ساکن کدوم شهر رفته همون شهر شکایت که زودتر نتیجه بگیره و از اکثر سایتای موزیک شکایت کرده از هرکی که این پست رو منتشر کرد
سند و مدرکش اینه موقعی که بین برج 2تا10شروع کرد به شکایت پلیس فتا سایتا رو شناسایی کرد و تایید کرد مدرک محکم تر از تاییدیه پلیس فتا نداریم

نه هیچکاری نمیشه کرد
البته ما مجرم نیستیم چون لینک دانلود نذاشتیم
ولی بشرطی که قاضی دفاعیه ما رو قبول کنه که پرونده جهت بررسی فنی مجدد بره فتا اونجا از لاگ سرور و.....میتونند حرف مارو اثبات کنند
ولی اگه قاضی قبول نکنه و بخواد به روش سنتی مارو محکوم کنه این سایتای موزیک باید باهم خسارت چندصد میلیونی یا چند میلیاردی اون البوم رو بدند

almandata
March 14th, 2017, 18:05
با یه وکیل درست و حسابی حرف بزن

یه جوری کلا اسناد رو پاک کن که شاکی دستش باز نباشه

دو تا سیم کارت بدون سند گیر بیار بگو ما این سایت رو با این شماره معاوضه کردیم

و ...

درسته شاید این کارها بگیم بچگونه اس و قانون گول نمیخوره ولی خوب یه وکیل خوب گیر بیار قشنگ تبرعه ات می کنه

توی دادخواست هم اخر سر یه اعاده بزن روش + با احتساب کلیه هزینه دادرسی

وکیله کار بلد باشه طرف رو محکوم می کنه

mchteh
March 14th, 2017, 18:29
با یه وکیل درست و حسابی حرف بزن

یه جوری کلا اسناد رو پاک کن که شاکی دستش باز نباشه

دو تا سیم کارت بدون سند گیر بیار بگو ما این سایت رو با این شماره معاوضه کردیم

و ...

درسته شاید این کارها بگیم بچگونه اس و قانون گول نمیخوره ولی خوب یه وکیل خوب گیر بیار قشنگ تبرعه ات می کنه

توی دادخواست هم اخر سر یه اعاده بزن روش + با احتساب کلیه هزینه دادرسی

وکیله کار بلد باشه طرف رو محکوم می کنه

ببنید وقتی شاکی خصوصی داره پرونده شما محکومی هیچ راه فراری نیست
ولی برای ما که لینک دانلود نداشتیم راه فرار هست بشرطی که بره جهت بررسی فنی فتا
نه نمیشه گفت که ما سایت خریدیم
چون تاریخ داره
دامنه ی ساله ب ناممونه
ای پی ثبت شده
و........
راه گریز نیست متاسفانه من از دیروز که این تاپیکک زدم و پیگیر شدم و با وکیل و....مشورت کردم دیدم راهی نیست جز ارجاع ب فتا

hegza
March 14th, 2017, 18:33
شما تهش دیدین نرفت پلیس فتا بگید ما سایتمون فید خوان هست و فقط محتوا میاره و لینکی در کار نیست و معرفی هست
و احتمالا یکی هکمون کرده و چون خودشون نمیتونن ادعای شما رو ثابت کنند ارجاع میدن پلیس فتا
اونجا آدمهای معقول تر و با سواد تری هستند و بهتون کمک میکنند

- - - Updated - - -

راه زیاده
یا حتی میتونید ادعا کنید با هماهنگی خودشون گفتیم فقط معرفی باشه و لینک دانلود نزاریم عیبی نداره؟ اون فرد هم گفتند خیر مشکلی نیست
حالا نمیدونم چرا شکایت کرده ما وقتی میتونیم مجرم باشیم که اثر ایشون رو نشر کرده باشیم

البته اینم بگم پلیس فتا با وب آرشیو و.. میتونه ثابت کنه شما لینک دانلود میدادید یا نه پس حرفی بزنید که مچتون رو نتونن بگیرند

mchteh
March 14th, 2017, 19:16
شما تهش دیدین نرفت پلیس فتا بگید ما سایتمون فید خوان هست و فقط محتوا میاره و لینکی در کار نیست و معرفی هست
و احتمالا یکی هکمون کرده و چون خودشون نمیتونن ادعای شما رو ثابت کنند ارجاع میدن پلیس فتا
اونجا آدمهای معقول تر و با سواد تری هستند و بهتون کمک میکنند

- - - Updated - - -

راه زیاده
یا حتی میتونید ادعا کنید با هماهنگی خودشون گفتیم فقط معرفی باشه و لینک دانلود نزاریم عیبی نداره؟ اون فرد هم گفتند خیر مشکلی نیست
حالا نمیدونم چرا شکایت کرده ما وقتی میتونیم مجرم باشیم که اثر ایشون رو نشر کرده باشیم

البته اینم بگم پلیس فتا با وب آرشیو و.. میتونه ثابت کنه شما لینک دانلود میدادید یا نه پس حرفی بزنید که مچتون رو نتونن بگیرند

کلا پرونده باید بره فتا وگرنه ما محکومیم اگه بره فتا همچی به نفع ما برمیگرده

wdevir
March 17th, 2017, 02:36
هر دم از باغ بری می رسد . من شخصا آرزو می کنم حتی اگه مقصر هم هستی تبرعه بشی تو این موارد باید بهتون بگم قاضی پرونده هیچ چیزی نمی دونه جز گذارش فتا و فقط باید ارجاء بدید فتا و اونجا گفته هاتون رو اثبات کنید و لطفا متن دقیق دادخواستی که ارائه شده رو بگیرید ببینید چطور شکایت کرده چه ادله دیجیتالی تو پرونده وجود داره بعد برید دفاع نرید طوری جلو حرف زنید بعد یاری بیاد یچی بگه نتونید جمع کنید.

mchteh
March 17th, 2017, 03:03
هر دم از باغ بری می رسد . من شخصا آرزو می کنم حتی اگه مقصر هم هستی تبرعه بشی تو این موارد باید بهتون بگم قاضی پرونده هیچ چیزی نمی دونه جز گذارش فتا و فقط باید ارجاء بدید فتا و اونجا گفته هاتون رو اثبات کنید و لطفا متن دقیق دادخواستی که ارائه شده رو بگیرید ببینید چطور شکایت کرده چه ادله دیجیتالی تو پرونده وجود داره بعد برید دفاع نرید طوری جلو حرف زنید بعد یاری بیاد یچی بگه نتونید جمع کنید.

اقای عقیلی یه مبلغی گرفت این البوم خوند
این البوم بصورت اورجینال منتشر شد
اما یکی یطوری ب دست سایتا رسوند و منتشر کردند
ماهم مث خیلیای دیگ کپی کردیم پست رو از منبع
حالا ایشون شاکیت کرد از سایتای ک نشر دادند
فتا لیست فرستاد بخش رسانه دادسرا
که این سایتا کل جریمه ضرر البوم بدند که چند صدمیلیونه
حالا ما محکومم بشیم مهم نیس چون لینک دانلود نمادیمون185 تا دونه دان خورده
ولی سایتای بزرگ بالای120هزارتا هر کدوم دان خورده

حالا سوزش برای سایتا بزرگ اونجاس که اکثر سایتای موزیک در پنل افزودن مطلبشون گزینه بازدید دارند که دستی بازدید دستکار میکنند مثلا طرف 12تا دونه بازدید داره مینوسسه200هزارتا خب الان فتا ثبتش کرده بیچارش میکنه تا بخواد بره بررسی فنی و....بیچاره میشن
مااین شانس اوردیم ک کلا185خورده

deltamusic
March 17th, 2017, 04:07

اما قصه :

شما کلا عادت دارید به داستان سازی؟؟!!