PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : چگونه بک آپ سایت را به سرور دیگر انتقال بدهیم؟

سیدرضا بازیار
March 13th, 2017, 17:30
من یه هاست اشتراکی دارم که سایتم روی اونه. حالا از سایت یه فول بک آپ گرفتم. چگونه میتونم به صورت امن، بک آپ رو به یه هاست درگه انتقال بدم؟

Hi Data
March 13th, 2017, 17:34
من یه هاست اشتراکی دارم که سایتم روی اونه. حالا از سایت یه فول بک آپ گرفتم. چگونه میتونم به صورت امن، بک آپ رو به یه هاست درگه انتقال بدم؟

باسلام و احترام،

هنگام بکاپ گیری، انتقال از طریق ftp را بزنید و مشخصات FTP هاست مقصد را وارد کنید.

mizban97

سلام
فول بکاپ برای میزبان جدید ارسال کنید.
اونا خودشون براتون انتقال انجام میدن و روی سرور جدید ریستور میکنند.

mohammad-zebel
سلام
باکدphpویا اسکریپت انتقال فایل زیپ
خیلی سریع وراحت

vpsman
March 13th, 2017, 17:35
فول بکاپو اگ دستی هم بتونی منتقل کنی نمیتونی ری استور کنی

لینک دانلودشو به سرویس دهنده جدید بدید براتون باید انجام بدن

سیدرضا بازیار
March 13th, 2017, 17:38
باسلام و احترام،

هنگام بکاپ گیری، انتقال از طریق ftp را بزنید و مشخصات FTP هاست مقصد را وارد کنید.

این گزینه وجود نداره

سلام
فول بکاپ برای میزبان جدید ارسال کنید.
اونا خودشون براتون انتقال انجام میدن و روی سرور جدید ریستور میکنند.

میخوام خودم انتقال بدم. دوست ندارم میزبان این مورد رو برام انجام بده

سلام
باکدphpویا اسکریپت انتقال فایل زیپ
خیلی سریع وراحت

این روش میتونه نا امن باشه

فول بکاپو اگ دستی هم بتونی منتقل کنی نمیتونی ری استور کنی

لینک دانلودشو به سرویس دهنده جدید بدید براتون باید انجام بدن

فقط میخوام فول بک آپ رو در یه سرور دیگه ذخیره کنم که اگه در آینده مشکلی پیش اومد اون رو به پشتیبانی بدم و برام بازگردانی کنه

Hi Data
March 13th, 2017, 17:41
این گزینه وجود نداره

در Backup Wizard، بعد از اینکه گزینه فول بکاپ زدید، در قسمت Backup Destination گزینه Remote FTP Server انتخاب کنید.

سیدرضا بازیار
March 14th, 2017, 07:25
در Backup Wizard، بعد از اینکه گزینه فول بکاپ زدید، در قسمت Backup Destination گزینه Remote FTP Server انتخاب کنید.

من الان این دو مورد رو دارم
FTP Username:
FTP Password:

اما در هنگام انتقال بک آپ به این موارد نیاز هست:
Remote Server:
Remote User:
Remote Password:
Port:
Remote Dir:

اینا رو از کجا بیارم؟

blueserver
March 14th, 2017, 07:56
من الان این دو مورد رو دارم
FTP Username:
FTP Password:
اما در هنگام انتقال بک آپ به این موارد نیاز هست:
Remote Server:
Remote User:
Remote Password:
Port:
Remote Dir:
اینا رو از کجا بیارم؟

سلام بر شما عزیز
Remote Server: آی پی یا آدرس دامنه سرور مقصد رو قرار بدید
Remote User: داخل هر کنترل پنلی بشید کنار ستون Information اسم یوزر هاست شمارو میزنه
Remote Password:رمز ftp که معمولا همون رمز هاست هست
Port: 21
Remote Dir: میتونین یک / بزارین که در پوشه root هاستتون بریزه.
(موارد بالا فقط مربوط به مشخصات هاست مقصد بکاپ است)

phpcoding
March 14th, 2017, 08:20
من نمیدونم از چه هاستی استفاده میکنید ولی هاست سی پنل و دایرکت ادمین جفتش انتقال بکاپ از طریق ftp رو داره و کلاس های ftp چیزیه که روی قدیمی ترین سرور ها هم اکستنشن هاش نصبه
اما در اون صحبتتون که گفتید پی اچ پی نا امنه . اتفاقا سریع تر و بهتره . یه آموزش کلی میدم بهتون ایشالله که متوجه بشید . خب شما یه هاست جدید دارید که هیچی روش نیست . برید توی اون هاست جدید یه فایل با هر اسمی که میخواید بسازید . اینجا اسم فایل استکی در نظر گرفته میشه : esteki.php
فایل رو ویرایش کنید و محتواشو این کد قرار بدید :

<?php
echo file_put_contents("file.zip",file_get_contents("address_file_zip"));
?>

خب به جای file.zip اسمی بنویسید که میخواید فایل به اون اسم ذخیره بشه . فقط دقت کنید اگه فرمت بکاپتون tar.gz هستش فرمت این فایلی هم که میخواید رو هاست جدید ساخته بشه رو tar.gz بزنید به طور مثال : file.tar.gz
خب به جای address_file.zip هم آدرس دانلود اون بکاپی که میخواید انتقال بدید رو بزنید . فقط دقت کنید که http:// و www. و آدرس دقیق فایل را ذکر کنید
سپس در مرورگر خودتون آدرس اون فایل رو در سایتتون بارگذاری کنید به این طریق : address_site/esteki.php

خروجی صفحه یک عدد به صورت Byte هستش که حجم فایل انتقال داده شده رو به شما نشون میده . سپس داخل هاستتون یه رفرش کنید فایل بکاپ منتقل شده رو به راحتی می بینید
انشالله که کمکی کرده باشم
روز خوش

سیدرضا بازیار
March 14th, 2017, 08:52
من نمیدونم از چه هاستی استفاده میکنید ولی هاست سی پنل و دایرکت ادمین جفتش انتقال بکاپ از طریق ftp رو داره و کلاس های ftp چیزیه که روی قدیمی ترین سرور ها هم اکستنشن هاش نصبه
اما در اون صحبتتون که گفتید پی اچ پی نا امنه . اتفاقا سریع تر و بهتره . یه آموزش کلی میدم بهتون ایشالله که متوجه بشید . خب شما یه هاست جدید دارید که هیچی روش نیست . برید توی اون هاست جدید یه فایل با هر اسمی که میخواید بسازید . اینجا اسم فایل استکی در نظر گرفته میشه : esteki.php
فایل رو ویرایش کنید و محتواشو این کد قرار بدید :

<?php
echo file_put_contents("file.zip",file_get_contents("address_file_zip"));
?>

خب به جای file.zip اسمی بنویسید که میخواید فایل به اون اسم ذخیره بشه . فقط دقت کنید اگه فرمت بکاپتون tar.gz هستش فرمت این فایلی هم که میخواید رو هاست جدید ساخته بشه رو tar.gz بزنید به طور مثال : file.tar.gz
خب به جای address_file.zip هم آدرس دانلود اون بکاپی که میخواید انتقال بدید رو بزنید . فقط دقت کنید که http:// و www. و آدرس دقیق فایل را ذکر کنید
سپس در مرورگر خودتون آدرس اون فایل رو در سایتتون بارگذاری کنید به این طریق : address_site/esteki.php

خروجی صفحه یک عدد به صورت Byte هستش که حجم فایل انتقال داده شده رو به شما نشون میده . سپس داخل هاستتون یه رفرش کنید فایل بکاپ منتقل شده رو به راحتی می بینید
انشالله که کمکی کرده باشم
روز خوش

معمولا فایل های عادی رو با این روش انجام میدم

اما واسه انتقال باید ابتدا بک آپ رو به روت انتقال بدم که ممکنه توسط یه کاربر یا ربات دیده بشه و دانلود بشه... بخاطر همین کمی ترسیدم (قبلا یه قالب رو از تم فارست خریدم و فقط ۱ ساعت در روت سایت بود و حتی ایندکس هم خالی بود که دیده نشه و آخر توسط یکی از کاربران همین انجمن دانلود شد و بهم ثابت کرد که میشه این کار رو انجام داد)

حالا یه سوال مهم تر: من یه هاست بک آپ دارم و بک آپ هام رو در روت هاست میزارم، چیکار کنم که کسی نتونه اون رو دانلود کنه؟

phpcoding
March 14th, 2017, 10:04
معمولا فایل های عادی رو با این روش انجام میدم

اما واسه انتقال باید ابتدا بک آپ رو به روت انتقال بدم که ممکنه توسط یه کاربر یا ربات دیده بشه و دانلود بشه... بخاطر همین کمی ترسیدم (قبلا یه قالب رو از تم فارست خریدم و فقط ۱ ساعت در روت سایت بود و حتی ایندکس هم خالی بود که دیده نشه و آخر توسط یکی از کاربران همین انجمن دانلود شد و بهم ثابت کرد که میشه این کار رو انجام داد)

حالا یه سوال مهم تر: من یه هاست بک آپ دارم و بک آپ هام رو در روت هاست میزارم، چیکار کنم که کسی نتونه اون رو دانلود کنه؟

اگه منظورتون از روت هاست این مسیره :

/domains/domain_address/public_html/

که خب اینجا رو مگه اینکه بتونید با کد های htaccess محدود کنید که یه سری فایل ها که فرمت هاشون مثلا zip یا حالا هر چیز دیگه هست باز نشن

اگه منظورتون از روت هاست این مسیره / یعنی وقتی که روی FILE_MANAGER کلیک می کنید هدایت میشید به اون صفحه باید بگم کسی به جز روت سرور و شمایی که هاست رو دارید به اون نقطع دسترسی نداره

dindarloo
March 14th, 2017, 14:29
سلام.
میتونید انتقال رو اول در شاخه ای از public انجام بدید با پرمیشن محدود.
میتونید از تو htaccess آدرس فایل زیپ یا پوشه ها رو ریدایرکت کنید که با مرورگر باز نشه.
یا یه دامنه عجق وجق رایگان پارک کنید برای انتقال و دی ان اس های دامنه اصلی رو عوض کنید.
هزار تا کار عجیب غریب میشه کرد ولی چرا این همه وسواس دارید؟

rezah
March 14th, 2017, 14:36
باسلام
ساده ترین راه اینه فول بک اپ رو به هاستینگ جدید بدید تا اونا خیلی راحت براتون بک اپ رو ریستور کنن روی سرور خودشون