PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مطلب جالب در مورد دیتا سنتر هاستینگ معروف ایران

farshid17
March 13th, 2017, 04:16
با سلام به دوستان عزیز می خوام یک مطلب جالب بهتون بگم که هاستینگ معروف ایران بجای اینکه به دیتاسنتر خودشون در ایران یا دیتاسنتر که باهاش قرارداد دارن اطمینان کنند هاستینگ خود سایت از دیتاسنتر خارجی تامین می کنند

1. iranserver

هاستینگ تامین کننده
35419
2.serverpars
35420
3.parspack
35421
4.iranhost
35422
5.www.mihanwebhost.com (http://my.mihanwebhost.com/aff.php?aff=3711)
35423
6.parsdev
35424
7.http://netafraz.com
35425
8...
9...
10..

بادیدن این هاستینگ معروف که از دیتاسنتر داخلی استفاده نمی کنند چرا کاربر باید از این شرکت هاست ایران بگیرن تازه بعضی از این هاستینگ ها دیتاسنتر هم دارن مثل ایران هاست نگاه روشن پارس و بدترین شون هم پارس پک که خودش معرفی کرده هاست ابری ایران برای اولین بار ولی خودش ازش استفاده نمی کنه واقعا جالبه

و چنتا هاستینگ داخلی از دیتاسنتر خودشون یا دیتاسنتر که قرارداد دارن کار می کنند مثل
hostiran
hostdl
تعدادشون خیلی کمه

تازه بعضی ها هم که در هم این سایت که هاستینگ خوب هستن و از هاستینگ ایران استفاده نمی کنند ولی هروقت بهشون میگیم کدوم بهتر میگین ایران و سرور ایران و هاستینگ ایران دارن وقرارداد با دیتاسنتر ها دارن و حتی بعضی هاشون سرور کلو دارن واقعا جالبه

لطفا نظرات خودتون رو بگید

Kian
March 13th, 2017, 11:28
اصلی ترین علتش به نظرم قطع شدن مکرر ارتباط اینترنت دیتاسنترهای ایران با خارج هست که تاثیر بدی در نتایج گوگل (سئو) میذاره.

AtrafNet
March 13th, 2017, 11:48
مگه مدیر عامل ایران خودرو و سایپا میان به جای ماشین های لوکس از پراید و سمند خودشون سوار شن؟
مگه رئیس جمهور محترم و وزیر امور خارجه و...می تونن به خاطر فــیلتر بودن و خلاف قوانین بودن از توئیتر و فیس بوک و ماهواره و... استفاده نکنن؟
مگه مقامات بزرگ که بحث حمایت از تولید ملی رو راه انداختن خودشون گوشی GLX و تلویزیون صنام و یخچال برفاب و... استفاده میکنن؟

که از چنین مسائلی تعجب میکنید :d

Reza G
March 13th, 2017, 11:56
اصلا چیز عجیبی نیست دوست عزیز. یکی از بزرگترین دلایل این کار زمانی ملموس هست که به هر دلیلی، سرور داون شه.

بالاخره هیچ قطعه سخت افزاری گارانتی 100 درصد عملکرد صحیح نداره. اتفاق ممکنه پیش بیاد.

حالا فرض کنید به هر دلیلی سرور خودشون داون شد. جواب صدها و شاید هزاران مشتری که نگران هستند و استرس دارند رو شما می دید؟

خودتون رو بذارید جای مشتری که سایتش بالا نمیاد. میخواد مراجعه کنه به پشتیبانی. سایت اونا هم بالا نمیاد. ببینید چه حالی میشه.

احتیاط، شرط عقله نه دلیلی بر ترس و بی اعتمادی.

sahar_tym
March 13th, 2017, 12:06
هه :))

delta
March 13th, 2017, 13:19
بنده چند ساله هر بار هر چند ماه یک بار هاست های ایران رو تست میزنم به امید اینکه کیفیتش بهتر شده باشه متاسفانه همچنان فاجعست..از قطعی ها و ارورهای عجیب تا پینگ ندادن و محدود شدن و.... مشخصه هیچ هاستینگی دوست نداره سایتش محدود بشه و با این مشکلات پیش بیاره و مشتری از دست بده...من خودمم همیشه هاست خارج رو انتخاب میکنم

mshoja
March 13th, 2017, 13:46
با عرض سلام
به نظر من منطقی هستش که سایت اصلی خارج از شبکه سرور های خودشون باشه چون تو مواقع خاص که شبکه خودشون دچار مشکل هست سایت اصلی قطع نشه البته بی کیفیت بودن شبکه داخلی هم یکی از علت هاست

amin karimi
March 13th, 2017, 13:48
بنده نظر خودمو میگم

متاسفانه تا یک هاستینگ بالا میاد بهش حمله میشه مطمن باشید ایران باشه سایت همیشه داون هست حداقل 60 درصد احتمال میدم

و دیتاسنتر ایران متاسفانه پایداری نداره

ومن یک سایت معروف داشته باشم اونم هاستینگ که امنیتش خیلی مهمه از هاست ابری یا اشتراکی یا سرور مجازی استفاده نمیکنم از اختصاصی تا امنیت بالا باشه

farshid17
March 13th, 2017, 16:43
در هر صورت غیر منطقی هست سرور خارجی هارد میسوزنه عیب داره ولی با این شرکت ها صحبت می کنی همش حرف از سرور خودشون در ایران میزنن مخصوصا پارس پک راحت میتونه از فضا ابری استفاده کنه که خودش میگه برترین واولین ارائه دهنده فضا ابری

lemo1996
March 13th, 2017, 17:16
سلام

دلیل اصلی استفاده از دیتاسنتر های خارحی مشکلات ایران اکسس شدن ، برخی اوقات به علت حملات دیداس بر روی وبسایت ها و.. هست

برای همین اکثرا از دیتاسنتر هایی ماند ovh و.. استفاده میکنند .

ParsWebIT
March 13th, 2017, 19:38
از بحث خوب یا بد بودن سرویسهای ایرانی که بگذریم،
من اگه حتی 20 رک در ایران داشته باشم بازم سایت اصلی خودم رو میزارم روی سرور خارجی
چون هزار بحث هست،
سایت باید وقتی سرویسها دان هستند کار کنه برای اطلاع رسانی برای سرویسها برای تیکت
برای کنترل سرورها برای 1000 چیز
بحث امنیت شبکه هست که سایت من به 10 جور پنل سرور و sms و مونیتورینگ وصل هست
خدای ناکرده روی اسنیف شبکه یک دیتاسنتر با تجهیزات 0 و عدم وجود فایروال روی شبکه
اطلاعات لاگین سرورها لو بره چیکار باید کرد؟ در کمترین حالت و سادترین: اگه اطلاعات لاگین مشتری به whmcs لو بره به صورت دستی و دیتابیس اسنیف بشه؟ کل مشتریا لو میرن
فرداش سرورهاشون تو دارک وب فروخته میشه همون طوری که شاهد بودیم چند وقت پیش صداش در اومد یک سری این بلا سرشون اومد که اداری هم بودن و خیلی مهم

من سالهاست سرورهای عملیاتی و مهم رو روی چند سرور در Rackspace اجرا کردم و خدا رو شکر مشکل امنیتی و هک (غیر از end-user) نداشتیم روی سرویسهامون

در صورتی که من نمیتونم اطمینان کنم سرورهای عملیاتی یا پنلهای لاگین مشتریم رو بیارم
روی یک دیتاسنتر که سرور بغل دستیم بتونه مثل اب خوردن شروع به هک کنه و مسئول شبکه دیتا سنتر حتی نتونه لاگ بده بهم
بگه خودتون باید 20 میلیون بدین فایروال، کلی هزینه کانفیگ هم بشه
بعد همون هکر با کارت تردد دیتاسنتر بره تا 2 قدمی سرورها

OmidX
March 13th, 2017, 20:44
با سلام به دوستان عزیز می خوام یک مطلب جالب بهتون بگم که هاستینگ معروف ایران بجای اینکه به دیتاسنتر خودشون در ایران یا دیتاسنتر که باهاش قرارداد دارن اطمینان کنند هاستینگ خود سایت از دیتاسنتر خارجی تامین می کنند

یک سرور روم در مشهد دارن ، کدوم دیتاسنتر رو شما می فرمایید ؟ اگر دیتاسنتری هست معرفی کنید ما هم بدونیم.

هاست دی ال هم ک سرور هاش تو آسیاتک هست ، دیتاسنتری در کار نیست.

هاست ایران دات نت هم در حد دیتاسنتر نیست ، ولی خب باز نسبت ب ایران سرور در سطح بالاتری از نظر تعداد سرور قرار داره.

demonvictor
March 13th, 2017, 23:18
بحث امنیت شبکه هست که سایت من به 10 جور پنل سرور و sms و مونیتورینگ وصل هست
خدای ناکرده روی اسنیف شبکه یک دیتاسنتر با تجهیزات 0 و عدم وجود فایروال روی شبکه
اطلاعات لاگین سرورها لو بره چیکار باید کرد؟ در کمترین حالت و سادترین: اگه اطلاعات لاگین مشتری به whmcs لو بره به صورت دستی و دیتابیس اسنیف بشه؟ کل مشتریا لو میرن
فرداش سرورهاشون تو دارک وب فروخته میشه.

دوست عزیز سلام.
شما سه خط جمله در مورد امنیت گفتین باور بفرمایین کسی هم که متخصص تو زمینه ی اسنیف باشه با خوندن این چندخط شما به کل دانشش شک میکنه.
من یه مورد رو بگم قبلش که من موافق یا مخالف اینکه چرا از سرور های خارج استفاده میکنن نیستم.و اینکه میگین باید رو یه سرور جدا باشه اصلا فرقی نمیکنه از لحاظ جدا بودن چون میتونن روی ایران هم روی یک سرور جداگانه قرارش بدن فقط ایده اینه که روی یک سرور نباشن فقط بازم میگم اصلا موضوعم به این نیست من فقط به اون چند خط صحبت امنیتی دوستون کار دارم که اگه یک متخصص خوندش اونهارو دچار سردرگمی نشه و به دانشش شک نکنه.
خب دوست عزیز اول از همه شرایط ثابته.چه تو ایران روی یک سرور جداگانه باشه چه تو خارج.حالا برسیم به نکته ی اول که اطلاعات لاگین سرور ها لو بره چیکار باید کرد؟اطلاعات لا گین سرور لو بره؟کار ندارم لو بره با چه روشی من فقط میخوام بدونم که اگه روی یک سرور اختصاصی ایران باشه یا سرور اختصاصی خارج چه فرقی بین شون هست؟آقا فرمودین اسنیف میشه درسته؟بعد چی اسنیف میشه؟دیتابیس اسنیف میشه؟اول کاش دقیق بحث اول رو روشن میکردین که اطلاعات لوبره دقیقا منظورتون با چه شیوه ایه که تفاوت هست بین سرور اختصاصی ایران و خارج بعد وارد بحث اسنیف بشیم که اگه روی سرور اختصاصی ایران باشه مثلا شما میتونی اسنیفش کنی؟میتونی؟بعد روی یه سرور اختصاصی جداست شما میخوایی اطلاعات کل مشتریا رو اسنیف کنی؟آخه چطوری؟کی میتونه؟بحثه اسنیفه ها!!!
بحث قرارگرفتن در یک شبکه است.شما مثل اینکه بحث قرار گرفتن در یک کشور براتون مطرحه تو اسنیف.

ببینین دوستان ایده اینه که اگه قراره در مورد یک موضوعی نظری داده بشه باید دقیق نظر داده بشه.بایستی کاملا متمرکز صحبت بشه.نه اینکه اول یک چیز کاملا بی ارتباط به مسعله گفته بشه بعد با وجود ابهامی که هست یه نکته ی اشتباهه دیگه بگیم و بعد با یک مسعله ای که اصلا مطرح نیست به جمله مون خاتمه بدیم و بعدش بیاییم بگیم که خب اوکی بعد از تمام این حرفا سالهاست سرورا رو روی چندجا قراردادیم بعد دیگه مشکل امنیتی و هک نداشتیم.عجب.بنظرم اگه کسی از دید منطقی و تخصصی بخواد نگاه کنه تو مرحله ی اول هیچ اطلاعاتی بدست نمیاره دوم اینکه اصلا چنین مواردی مطرح نیست آخه.

شما فرض کنین هر هاستینگی با این ایده که سرور اختصاصی شو جداگانه از سرویس اشتراکیش بخواد داشته باشه اینکه خارجی باشه یا ایرانی با اشاره به حرف دوستمون که اگه خارجی باشه اسنیف نمیشه و حالا یه مقدار ادامه داد و به فروش دیتابیس تو دارک وب هم رسید فعلا من کار به اون هم ندارم موضوع اینه که دوستان حتی اگه تو ایران هم باشه بازهم امکان اسنیف وجود نداره.منظور از اسنیف دقیقا همون چیزیه که میدونین.با صحبتای دوستمون شک نکنین به معنیی که میدونین.تا شبکه ی شما با شبکه ی سرور اختصاصی یکی نباشه نمیشه اسنیفش کرد.منظورم کشور نیستش که مجدد دچار سردرگمی نشین.همینقدر بدونین دیگه نیازی نیست به ادامه ی صحیتابی اسنیف دیتابیسش (جدا گفتی اسنیف دیتابیس؟؟!!؟؟)برسیم چون اصلا دیگه تا اونجاها مطرح نمیشه مسعله.

اما قبل از اینکه من این پست رو ارسال کنم توجه داشته باشین که هرکسی حتی خود شما هم جای این دوستمون که این پیام رو داده بودین صددرصد به این پیام من پاسخ ارسال میکردین و از خودتون کلی دفاعیه مطرح میکردین و دو حالت داشت.یا صحبتای من رو متوجه میشدین و بعد تلاش میکردین که بگین منظورتون چی بوده و من بد متوجه شدم و سرزنش کردنم باز این حالت خوبه حداقل حرف من رو متوجه بشن عالیه.اما متاسفانه حالت بد ترش اینه که پاسخی میفرستین که هنوز سره حرفتون هستین و من دارم اشتباه میکنم.چون بالاخره دوستمون ازین انجمن کسب درآمد دارن.نمیشه که دفاعیه ندن ولی موضوع اینه که بحث اسنیف برای همه ما یک بحث شناخته شده ایه و غیرممکنه که اگه هر کدوم ازون شرکتا بجای اینکه روی یک سرور خارجی میبودن روی یک سروراختصاصی ایران میبودن ، کسی از شما میتونست اسنیفش کنه.

بحث بعدی هم که هستش امنیت فیزیکی و محرمانگی و این چیزا بهتره قبل ازینکه دوستمون ازین موارد بگه که اگر یک در میلیون یک کارمند تو اونجا قرار گرفته بود که بخواد اطلاعات شمارو ب***ه یا اینکه تام کروز اونجا استخدام باشه و بخواد چونکه کارمند اونجاست و شما کیستون اونجاست بخواد ازش سو استفاده کنه قبل از تمام این بحث ها داخل گوگل یه سرچ کنین اساس نامه ی قرارداد nda بعدش دیگه ابهاماتی نمیمونه.

سال جدیدتون پیشاپیش مبارک.امیدوارم که حاجی فیروز برامون سرور اختصاصی هدیه بیاره.خخخ
راستی دیگه نخواستم اون مورد که گفتن تجهیزات صفر و نداشتن فایروال شبکه که اطلاعات مشتریای اونا لونره که ظاهرا منظورشون فایروال یو تی ام بود ، صحبت کنم و دیگه بیش از این خسته تون نکنم.فقط دوستمون زیادی مطالعه ی پراکنده داشتن به همین خاطر یه مقدار مباحث رو پیچیده میکنن.
شبتون بخیر

vahid13713
March 14th, 2017, 00:03

1. iranserver

هاستینگ تامین کننده
35419
2.serverpars
35420
3.parspack
35421
4.iranhost
35422
5.www.mihanwebhost.com (http://my.mihanwebhost.com/aff.php?aff=3711)
35423
6.parsdev
35424
7.http://netafraz.com
35425
8...
9...
10..

بادیدن این هاستینگ معروف که از دیتاسنتر داخلی استفاده نمی کنند چرا کاربر باید از این شرکت هاست ایران بگیرن تازه بعضی از این هاستینگ ها دیتاسنتر هم دارن مثل ایران هاست نگاه روشن پارس و بدترین شون هم پارس پک که خودش معرفی کرده هاست ابری ایران برای اولین بار ولی خودش ازش استفاده نمی کنه واقعا جالبه

و چنتا هاستینگ داخلی از دیتاسنتر خودشون یا دیتاسنتر که قرارداد دارن کار می کنند مثل
hostiran
hostdl
تعدادشون خیلی کمه

تازه بعضی ها هم که در هم این سایت که هاستینگ خوب هستن و از هاستینگ ایران استفاده نمی کنند ولی هروقت بهشون میگیم کدوم بهتر میگین ایران و سرور ایران و هاستینگ ایران دارن وقرارداد با دیتاسنتر ها دارن و حتی بعضی هاشون سرور کلو دارن واقعا جالبه

لطفا نظرات خودتون رو بگید

این تصاویر از کدوم سایته؟

farshid17
March 14th, 2017, 00:14
این تصاویر از کدوم سایته؟

http://check-host.net

ParsWebIT
March 14th, 2017, 02:48
دوست عزیز سلام.
شما سه خط جمله در مورد امنیت گفتین باور بفرمایین کسی هم که متخصص تو زمینه ی اسنیف باشه با خوندن این چندخط شما به کل دانشش شک میکنه.
من یه مورد رو بگم قبلش که من موافق یا مخالف اینکه چرا از سرور های خارج استفاده میکنن نیستم.و اینکه میگین باید رو یه سرور جدا باشه اصلا فرقی نمیکنه از لحاظ جدا بودن چون میتونن روی ایران هم روی یک سرور جداگانه قرارش بدن فقط ایده اینه که روی یک سرور نباشن فقط بازم میگم اصلا موضوعم به این نیست من فقط به اون چند خط صحبت امنیتی دوستون کار دارم که اگه یک متخصص خوندش اونهارو دچار سردرگمی نشه و به دانشش شک نکنه.
خب دوست عزیز اول از همه شرایط ثابته.چه تو ایران روی یک سرور جداگانه باشه چه تو خارج.حالا برسیم به نکته ی اول که اطلاعات لاگین سرور ها لو بره چیکار باید کرد؟اطلاعات لا گین سرور لو بره؟کار ندارم لو بره با چه روشی من فقط میخوام بدونم که اگه روی یک سرور اختصاصی ایران باشه یا سرور اختصاصی خارج چه فرقی بین شون هست؟آقا فرمودین اسنیف میشه درسته؟بعد چی اسنیف میشه؟دیتابیس اسنیف میشه؟اول کاش دقیق بحث اول رو روشن میکردین که اطلاعات لوبره دقیقا منظورتون با چه شیوه ایه که تفاوت هست بین سرور اختصاصی ایران و خارج بعد وارد بحث اسنیف بشیم که اگه روی سرور اختصاصی ایران باشه مثلا شما میتونی اسنیفش کنی؟میتونی؟بعد روی یه سرور اختصاصی جداست شما میخوایی اطلاعات کل مشتریا رو اسنیف کنی؟آخه چطوری؟کی میتونه؟بحثه اسنیفه ها!!!
بحث قرارگرفتن در یک شبکه است.شما مثل اینکه بحث قرار گرفتن در یک کشور براتون مطرحه تو اسنیف.

ببینین دوستان ایده اینه که اگه قراره در مورد یک موضوعی نظری داده بشه باید دقیق نظر داده بشه.بایستی کاملا متمرکز صحبت بشه.نه اینکه اول یک چیز کاملا بی ارتباط به مسعله گفته بشه بعد با وجود ابهامی که هست یه نکته ی اشتباهه دیگه بگیم و بعد با یک مسعله ای که اصلا مطرح نیست به جمله مون خاتمه بدیم و بعدش بیاییم بگیم که خب اوکی بعد از تمام این حرفا سالهاست سرورا رو روی چندجا قراردادیم بعد دیگه مشکل امنیتی و هک نداشتیم.عجب.بنظرم اگه کسی از دید منطقی و تخصصی بخواد نگاه کنه تو مرحله ی اول هیچ اطلاعاتی بدست نمیاره دوم اینکه اصلا چنین مواردی مطرح نیست آخه.

شما فرض کنین هر هاستینگی با این ایده که سرور اختصاصی شو جداگانه از سرویس اشتراکیش بخواد داشته باشه اینکه خارجی باشه یا ایرانی با اشاره به حرف دوستمون که اگه خارجی باشه اسنیف نمیشه و حالا یه مقدار ادامه داد و به فروش دیتابیس تو دارک وب هم رسید فعلا من کار به اون هم ندارم موضوع اینه که دوستان حتی اگه تو ایران هم باشه بازهم امکان اسنیف وجود نداره.منظور از اسنیف دقیقا همون چیزیه که میدونین.با صحبتای دوستمون شک نکنین به معنیی که میدونین.تا شبکه ی شما با شبکه ی سرور اختصاصی یکی نباشه نمیشه اسنیفش کرد.منظورم کشور نیستش که مجدد دچار سردرگمی نشین.همینقدر بدونین دیگه نیازی نیست به ادامه ی صحیتابی اسنیف دیتابیسش (جدا گفتی اسنیف دیتابیس؟؟!!؟؟)برسیم چون اصلا دیگه تا اونجاها مطرح نمیشه مسعله.

اما قبل از اینکه من این پست رو ارسال کنم توجه داشته باشین که هرکسی حتی خود شما هم جای این دوستمون که این پیام رو داده بودین صددرصد به این پیام من پاسخ ارسال میکردین و از خودتون کلی دفاعیه مطرح میکردین و دو حالت داشت.یا صحبتای من رو متوجه میشدین و بعد تلاش میکردین که بگین منظورتون چی بوده و من بد متوجه شدم و سرزنش کردنم باز این حالت خوبه حداقل حرف من رو متوجه بشن عالیه.اما متاسفانه حالت بد ترش اینه که پاسخی میفرستین که هنوز سره حرفتون هستین و من دارم اشتباه میکنم.چون بالاخره دوستمون ازین انجمن کسب درآمد دارن.نمیشه که دفاعیه ندن ولی موضوع اینه که بحث اسنیف برای همه ما یک بحث شناخته شده ایه و غیرممکنه که اگه هر کدوم ازون شرکتا بجای اینکه روی یک سرور خارجی میبودن روی یک سروراختصاصی ایران میبودن ، کسی از شما میتونست اسنیفش کنه.

بحث بعدی هم که هستش امنیت فیزیکی و محرمانگی و این چیزا بهتره قبل ازینکه دوستمون ازین موارد بگه که اگر یک در میلیون یک کارمند تو اونجا قرار گرفته بود که بخواد اطلاعات شمارو ب***ه یا اینکه تام کروز اونجا استخدام باشه و بخواد چونکه کارمند اونجاست و شما کیستون اونجاست بخواد ازش سو استفاده کنه قبل از تمام این بحث ها داخل گوگل یه سرچ کنین اساس نامه ی قرارداد nda بعدش دیگه ابهاماتی نمیمونه.

سال جدیدتون پیشاپیش مبارک.امیدوارم که حاجی فیروز برامون سرور اختصاصی هدیه بیاره.خخخ
راستی دیگه نخواستم اون مورد که گفتن تجهیزات صفر و نداشتن فایروال شبکه که اطلاعات مشتریای اونا لونره که ظاهرا منظورشون فایروال یو تی ام بود ، صحبت کنم و دیگه بیش از این خسته تون نکنم.فقط دوستمون زیادی مطالعه ی پراکنده داشتن به همین خاطر یه مقدار مباحث رو پیچیده میکنن.
شبتون بخیر

عزیز،
با توجه به پستهای ارسالی شما در انجمن (http://www.webhostingtalk.ir/search.php?searchid=5393052) و مواردی که سوال فرمودین من فکر نمیکنم ادامه بحث منطقی باشه
چون هم طولانی میشه هم فکر کنم شما در ابتدای راه (http://www.webhostingtalk.ir/showthread.php?t=155438&highlight=) باشید ( شاید، من شناختی ندارم و جسارت نشه از طریق مطالعه پستهای شما سعی در شناخت بیشتری داشتم. )
ولی در این حدی که از شما در انجمن هویدا هست من تمایلی برای اتلاف وقت برای تایپ پاسخ به شما رو ندارم.
---------------------------------------

wdevir
March 16th, 2017, 16:35
ببخشید من دو مطلب کلی رو بگم : تمام پیام ها رو مطالعه کردم

1- دیتاسنتر ایرانی استفاده یا عدم استفاده : نظر شخصی خودم بگم این پینگ و چند صدم ثانیه سرعت بارگذاری و تمام اینها ارزش هزینه های گزاف و پورت ها محدود ایران رو نداره و بهتره از همون دیتاسنترهای خارجی استفاده بشه.

2- دوستی در مورد اسنیف فرمودند : دوست عزیز اسنیف مگه همینه فقط شما عین فیلما بیایی به نرم افزار حتی آی پی بدی یا ندی بعد پک ها کاملا شفاف جلو روت ظاهر بشن ما یک مطلب اسنیف پرتوکل http داریم که با تبدیل اون به https به صورت 99.99 درصدی ایمنی بر قرار میشه البته اسنیف شبکه های وایرلس و گزینه های دیگه رو کاری ندارم اصلا والا اینطور که شما فرمودید هم نیست طرف بیاد دو قدمی سرور بعد لپ تاپ در بیاره عین فیلم جان سخت عملیات حمله سه جانبه رو شروع کنه.( از تخیالت فیلمی بیاییم بیرون اینطورام نیست ) بعد هم هیچ دیتاسنتری اصلا نمی تونه بدونه فایروال های اولیه باشه .

faraso
March 16th, 2017, 16:48
یعنی اگر شما از یه سایتی هو ایز گرفتین و آی پی یه کشوریو برگردوند دلیل بر اینه که سرور میزبانیش در اون کشوره !؟!؟!؟ :71: :-?

J0k3R
March 16th, 2017, 17:05
بیشتر برا اینکه اگر سرورشون مشکل پیدا کرده خود سایتشون از دسترس خارج نشه و مشتری ها با تیک با ارتباط باشن !
ولی خب یه واقعیت دیگه هم هست که همه میدونیم سرور های ایران زیاد چنگی به دل نمیزنه ! :71:

wdevir
March 16th, 2017, 17:21
یقینا اینطور نیست حتی اگه به صورت علمی هم وارد این مبحث نشیم دیتاسنتر های معروف برای سرور هایی که اجاره میدن همزمان ip از کشور های مختلف ارائه می کنن که بار ها دیده شده اما مطمئنا سایت های ایرانی بعید میاد اینطور باشن چون ایران در حدی نیست که قابل رقابت باشه برای همین احتمال بر اینکه هویز همونی باشه که هست بسیار بالاتر هستش اما شما trace کنید با نرم افزا رهای عادی ویندوزی هم می تونی کاملا همه چی بیاد دستت. دوست مسئله اینجا به رخ کشیدن دانش نیست .

ParsWebIT
March 16th, 2017, 17:59
2- دوستی در مورد اسنیف فرمودند : دوست عزیز اسنیف مگه همینه فقط شما عین فیلما بیایی به نرم افزار حتی آی پی بدی یا ندی بعد پک ها کاملا شفاف جلو روت ظاهر بشن ما یک مطلب اسنیف پرتوکل http داریم که با تبدیل اون به https به صورت 99.99 درصدی ایمنی بر قرار میشه البته اسنیف شبکه های وایرلس و گزینه های دیگه رو کاری ندارم اصلا والا اینطور که شما فرمودید هم نیست طرف بیاد دو قدمی سرور بعد لپ تاپ در بیاره عین فیلم جان سخت عملیات حمله سه جانبه رو شروع کنه.( از تخیالت فیلمی بیاییم بیرون اینطورام نیست ) بعد هم هیچ دیتاسنتری اصلا نمی تونه بدونه فایروال های اولیه باشه .

عزیز2:
شما به دلیل اطلاعاتی که ندارید این داستان رو به فیلم تشبیه کردید چون برای شما این برداشت پیش اومده و این به من نشون میده کاربر عام هستید در امنیت نه شخص حرفه ای ( در ضمینه امنیت! در طراحی وب سایت رو نمیدونم)
شما تا به حال از هر یک از دیتاسنترهای ایرانی سرور گرفتید؟ اگر بله بنویسید تجربه خودتون رو تا ارزش داشته باشه من و شما بیشتر بحث کنیم
افرادی بودند اومدن جای فایروال میکروتیک نصب کردند فکر میکنند این هم سرور هتزنر هست و فایروال رو اینطوری میبینند شما که اینطور دیدی ندارید؟
برای سرورهای مهم تو رک تجربه خرید و کانفیگ چه دیوایس فایروالی رو دارید؟

من بر حسب تجربه دیدم که دیتابیسهایی کپی شده که تا وقتی سرورش خارج بود اوک بوده رسید ایران کپی شد بابت همین که دیدم، شنیدم و میدونم این رو میگم
همه اینطور نیستند اما امکانات خیلی کمی میدن برای محافظت از خودتون و اگر بخواین درست کار کنید میلیونها تومن سرمایه لازمتون میشه برای مواردی که در دیتاسنترهای دیگه رایگان هست

برای مثال الان خیلی از همکاران من درگیر پروژهای انتخاباتی هستند که مجبوریم سرروها رو در داخل کشور بگیریم که تامین امنیت کارمون خیلی سخت شده
سایتهای انتخاباتی، نرم افزارها، انتخاب بک بونهای سرورها و... بحث بزرگ هست شاید شما تجربه کاری در سطح عملیاتی رو ندارید به همین دلیل سخت بشه

در ادامه زمانی که از شرکت من میان مثلا چک تضمین کار 300 میلیونی میگیرن بایت ضمانت انجام پروژه
من برام خیلی سخت میشه سرور و شبکه رو تو دیتاسنتری راه اندازی کنم که برای دسترسی به فایروال 65 تومن بابت توکن دریافت کنه ازم
خیلی سخت میشه اگه سرور شما زیر یه اتک ساده udp که از نتورک مثلا ovh شده دووم بیاره چون پهنای باند هم ندارید
در ثانی نمیشه که برم 30 میلیون هدر بدم دیوایس بخرم بزاریم تو رک برای پروژه 2 ماهه
خوب شما چی کار میکنید