PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : برای راه اندازی reverse proxi از کدوم استفاده کنم؟ nginx یا kerio control یا ؟

exijen
February 27th, 2017, 02:56
سلام به همه دوستان. یه مشکل در خصوص راه اندازی reverse proxi دارم ممنون میشم راهنمایی کنید.
من سه تا وب سرور دارم برای کار هاستینگ که روی هر کدوم بیش از 300 تا وبسایت هست. روی لبه شبکه هم یه کریو کنترل دارم که این سه تا سرور الان پشت اون هستند.
میخوام این 3 تا سرور رو بزارم پشت یه reverse proxi. برای اجرای این سناریو 2 تا سئوال اساسی دارم:
1- باید reverse proxi رو بزارم پشت فایروالم؟ یا اینکه فایروال باید پشت reverse proxi قرار بگیره؟
2- برای reverse proxi به نظر شما از همون kerio control استفاده کنم یا از nginx یا از یه ابزار دیگه؟ (فقط به این نکته توجه داشته باشید که این reverse proxi چیزی حدود 1000 تا سایت رو باید هندل کنه و من نمیخوام دستی اینها رو در reverse proxi اضافه یا حذف کنم، بلکه میخوام به صورت اتوماتیک این کار رو انجام بدم، مثلا از طریق CPANEL یا نرم افزار دیگه)

پ.ن: آخه چه موجوداتی هستید یا هستند به p-r-o-x-y چیکار دارید آخه؟

ealireza
February 27th, 2017, 09:58
سلام به همه دوستان. یه مشکل در خصوص راه اندازی reverse proxi دارم ممنون میشم راهنمایی کنید.
من سه تا وب سرور دارم برای کار هاستینگ که روی هر کدوم بیش از 300 تا وبسایت هست. روی لبه شبکه هم یه کریو کنترل دارم که این سه تا سرور الان پشت اون هستند.
میخوام این 3 تا سرور رو بزارم پشت یه reverse proxi. برای اجرای این سناریو 2 تا سئوال اساسی دارم:
1- باید reverse proxi رو بزارم پشت فایروالم؟ یا اینکه فایروال باید پشت reverse proxi قرار بگیره؟
2- برای reverse proxi به نظر شما از همون kerio control استفاده کنم یا از nginx یا از یه ابزار دیگه؟ (فقط به این نکته توجه داشته باشید که این reverse proxi چیزی حدود 1000 تا سایت رو باید هندل کنه و من نمیخوام دستی اینها رو در reverse proxi اضافه یا حذف کنم، بلکه میخوام به صورت اتوماتیک این کار رو انجام بدم، مثلا از طریق CPANEL یا نرم افزار دیگه)

پ.ن: آخه چه موجوداتی هستید یا هستند به p-r-o-x-y چیکار دارید آخه؟

پیشنهاد من به شما haprox y هست
اگه از کرنلتون جدید باشه ترافیک بیشتری رو هم هندل میکنه (مد انتقال ترافیک روش فعال میشه) و بازدهی خیلی خوبی داره
از طرفی پیچیدگی nginx رو هم نداره

موفق باشید

2JZ
February 27th, 2017, 10:20
از انجین ایکس استفاده کنید ، هم Load Balancing مناسبی داره و همینطور میتونید از Prox y Cache استفاده کنید و از Cache Stale استفاده کنید تا زمانی که backend داون بشه ، به کاربران نسخه Cache شده نشان داده بشه.

exijen
February 27th, 2017, 12:25
از انجین ایکس استفاده کنید ، هم Load Balancing مناسبی داره و همینطور میتونید از Prox y Cache استفاده کنید و از Cache Stale استفاده کنید تا زمانی که backend داون بشه ، به کاربران نسخه Cache شده نشان داده بشه.
ممنون از پاسختون. آیا این امکان رو میشه فراهم کرد که اگر یک وب سایت از طریق کنترل پنل (مثلا Cpanel) ثبت بشه، هم توی nginx به عنوان reverse proxi ثبت بشه و هم در Apache به عنوان وب سرور؟ یکی از مهمترین دغدغه هام همینه که مجبور نشم هر وبسایتی که اضافه یا حذف میشه رو دستی توی reverse proxi هندل کنم.

- - - Updated - - -

اگه از کرنلتون جدید باشه ترافیک بیشتری رو هم هندل میکنه (مد انتقال ترافیک روش فعال میشه) و بازدهی خیلی خوبی داره

موفق باشید

ممنون از پاسختون، من با HAproxi خیلی آشنایی ندارم؟ الان میرم یه مقدار رووش بررسی میکنم. فقط یه سئوال. اگر از اون به عنوان reverse proxi استفاده کنم، میشه به صورت اتوماتیک و از طریق کنترل پنل (مثلا Cpanel) وبسایتها رو توی HAproxi و وب سرور (مثلا Apache) اضافه یا حذف کرد؟

2JZ
February 27th, 2017, 13:21
ممنون از پاسختون. آیا این امکان رو میشه فراهم کرد که اگر یک وب سایت از طریق کنترل پنل (مثلا Cpanel) ثبت بشه، هم توی nginx به عنوان reverse proxi ثبت بشه و هم در Apache به عنوان وب سرور؟ یکی از مهمترین دغدغه هام همینه که مجبور نشم هر وبسایتی که اضافه یا حذف میشه رو دستی توی reverse proxi هندل کنم.

اگر تصمیم داشته باشید روی سرور جدا nginx داشته باشید که هنوز پلاگینی برای cpanel نوشته نشده. اما اگر روی همون سرور بخواید داشته باشید Engintron گزینه خوبی هست.
https://engintron.com

البته اگر بصورت سفارشی مدنظر داشته باشید ،‌میشه سامانه ای نوشت برای Synchronization پیکربندی Virtual Host ها و غیره... که در این مورد من میتونم بهتون کمک کنم.

exijen
February 27th, 2017, 14:18

اگر تصمیم داشته باشید روی سرور جدا nginx داشته باشید که هنوز پلاگینی برای cpanel نوشته نشده. اما اگر روی همون سرور بخواید داشته باشید Engintron گزینه خوبی هست.
https://engintron.com

البته اگر بصورت سفارشی مدنظر داشته باشید ،‌میشه سامانه ای نوشت برای Synchronization پیکربندی Virtual Host ها و غیره... که در این مورد من میتونم بهتون کمک کنم.
ممنون از پاسختون.
من میخوام یه reverse proxi جلوی سه تا وب سرورم بزارم. بنابراین باید روی یک سرور جداگانه nginx داشته باشم. جور دیگه ای فکر نکنم بشه اجرا کرد. درسته؟ یا من اشتباه متوجه شدم؟

- - - Updated - - -

موفق باشید
من کمی تحقیق کردم. مثل اینکه HAproxi بیشتر یه لود بالانسر هست تا reverse proxi و روی TCP بیشتر متمرکزه تا HTTP. یعنی میگن روی HTTP کلی مشکل داره. البته یه تعدادی هم پیشنهاد کردن از nginx و HAproxi پشت هم استفاده بشه نتیجه مطلوب تری حاصل میشه. یعنی معتقدند اینطوری نقاط ضعف همدیگه رو پوشش میدن. نظر شما چیه؟ البته من الان به لود بالانسر احتیاجی ندارم. بیشتر این برام مهمه که بتونم از طریق یه چیزی مثل WHMCS وقتی سایتی اضافه یا حذف میکنم، هم توی reverse proxi اعمال بشه و هم توی وب سرور مربوطه.

mahdiazarnia
February 27th, 2017, 14:59
از وارنیش استفاده کنید
ولی این مسئله اتوماتیک بودنش کمی مشکل دارش می کنه
2 تا راه دارید شما
1) روی یک سرور وارنیش نصب می کنید و 3 سرور بهش متصل می کنید که در این صورت اتوماتیک انجام نخواهد شد
2) روی هر سرور وانیش نصب می کنید که اتوماتیک با پلاگین هایی که برای سی پنل هست انجام میشه

روش اول مزیت های بیشتری داره نصبت به روش دوم ولی خوب ایرادش همون مسئله اتوماتیکه که اون هم با کمی هزینه شاید بتونید انجام بدید ، که یگ پلاگین اختصاصی براتون بنویسند

exijen
February 27th, 2017, 18:40
از وارنیش استفاده کنید
ولی این مسئله اتوماتیک بودنش کمی مشکل دارش می کنه
2 تا راه دارید شما
1) روی یک سرور وارنیش نصب می کنید و 3 سرور بهش متصل می کنید که در این صورت اتوماتیک انجام نخواهد شد
2) روی هر سرور وانیش نصب می کنید که اتوماتیک با پلاگین هایی که برای سی پنل هست انجام میشه

روش اول مزیت های بیشتری داره نصبت به روش دوم ولی خوب ایرادش همون مسئله اتوماتیکه که اون هم با کمی هزینه شاید بتونید انجام بدید ، که یگ پلاگین اختصاصی براتون بنویسند
تقریبا چقدر هزینه داره؟

dynabanner.com
February 27th, 2017, 19:06
من کمی تحقیق کردم. مثل اینکه HAproxi بیشتر یه لود بالانسر هست تا reverse proxi و روی TCP بیشتر متمرکزه تا HTTP. یعنی میگن روی HTTP کلی مشکل داره. البته یه تعدادی هم پیشنهاد کردن از nginx و HAproxi پشت هم استفاده بشه نتیجه مطلوب تری حاصل میشه. یعنی معتقدند اینطوری نقاط ضعف همدیگه رو پوشش میدن. نظر شما چیه؟ البته من الان به لود بالانسر احتیاجی ندارم. بیشتر این برام مهمه که بتونم از طریق یه چیزی مثل WHMCS وقتی سایتی اضافه یا حذف میکنم، هم توی reverse proxi اعمال بشه و هم توی وب سرور مربوطه.
همینطوره
من haproksi رو به تنهایی زمانی پیشنهاد می کنم که فقط موضوع لود بالانس یا ریورس پراکsی مطرح باشه.بله می تونید از ترکیب هر دو استفاده کنید و البته هر دو باید دو پورت متفاوت داشته باشن.

mahdiazarnia
February 27th, 2017, 19:49
تقریبا چقدر هزینه داره؟
این رو مطلع نیستم شاید بهتر باشه با یک تیم برنامه نویسی صحبت کنید درموردش

exijen
February 27th, 2017, 22:27
این رو مطلع نیستم شاید بهتر باشه با یک تیم برنامه نویسی صحبت کنید درموردش

راجع به وارنیش می تونید مزایایی ذکر کنید؟ هر یک از دوستان نرم افزاری رو معرفی میکنند. انتخاب خیلی سخته. اگر مزایا و معایب هر یک ذکر بشه خیلی ساده تر میشه انتخاب کرد.
الان در مورد nginx و HAProxi و varnish به صورت مجزا و یا ترکیب 2 از اینها با هم مردد هستم. البته خوده کریو کنترل هم reverse proxi داره. نظر دوستان در مورد کریو کنترل چیه؟

dynabanner.com
February 28th, 2017, 15:57
به نظر بنده 2 تا از موارد پیشنهادی رو انتخاب و یه مدت تست کنین.شاید در نهایت به این نتیجه برسید که وارنیش نسبت به هاپروکsی برای شما مناسب تر هست یا بلعکس.گاهی اوقات بهتره خودتون تجربه کنید و به نتیجه برسید تا اینکه بر اساس تجارب دیگران تصمیم بگیرید.
به عنوان مثال چند سال پیش همه به ما centOs رو پیشنهاد می کردن اما در نهایت از Redhat استفاده کردیم