PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سوال درباره mtu در ابونتو

dollar
February 19th, 2017, 00:40
با سلام خدمت دوستان و عزیزان
من سوالی درباره mtu داشتم و آنهم اینکه چه تاثیری در کانکت شدن یوزرها داره؟ من ابونتو 14.04 64 بیت دارم ولی خیلی اتصال کند هست و یکی از دوستان گفتند شاید بخاطر mtu باشه که بوطر دیفالت عدد 1500 هست.
خواستم بدونم ایا باید تغییرش بدم؟ و اگر بله چه عددی مناسب هست؟ و کلا تاثیری در سرعت دارد یا خیر؟

dollar
February 19th, 2017, 17:46
کسی نمیدونه از دوستان؟
اساتید ابونتو...

ITarashe
February 19th, 2017, 20:39
سلام
mtu بصورت دیفالت ۱۵۰۰ هست. میتونید به ۱۴۸۰ تغییر بدید و چک کنید.
در نهایت ۱۳۶۰ ممکنه براتون بهتر باشه.
دقیقا برای چه کاری میخواید؟ تانلینگ‌؟

dollar
February 19th, 2017, 22:49
سلام
mtu بصورت دیفالت ۱۵۰۰ هست. میتونید به ۱۴۸۰ تغییر بدید و چک کنید.
در نهایت ۱۳۶۰ ممکنه براتون بهتر باشه.
دقیقا برای چه کاری میخواید؟ تانلینگ‌؟ بله .. برای سرویس های .... میخوام. این عددها که میفرمایین بر چه اساس هست؟ یعنی میشه هر عددی بزنم یا حساب کتابی داره..؟

AtrafNet
February 20th, 2017, 08:58
سلام
فکر نکنم تنظیم MTU مودم ربطی به سرعت اینترنت در سیستم عامل های مختلف داشته باشه.
تا جایی که من می دونم MTU سایز Packet های دریافتی و ارسالی شبکه هستش و اختلال توش هم بیشتر باعث قطعی میشه نه کاهش سرعت.

نمونه اش خودم اینترنت پارس آنلاین داشتم کلاً این مشکل MTU رو داشت و خودشون اصلاً این واژه رو انداختن دهنم :d یادمه اون موقع می خواستم حساب مایکروسافتم (live.com) رو باز کنم و با اینترنت پارس آنلاین اصلاً سایت مایکروسافت و live.com و یه سری سایت های دیگه باز نمیشد و که پشتیبانی پارس آنلاین بهم گفت MTU رو روی چند تا عدد تست کنم که آخرش یادم نیست روی چه عددی گذاشتم که سایت هایی که میگفتم برام باز شد اما بعدش تو باز کردن سایت هایی که هاستشون روی ایران بود مشکل داشتم :))

کلاً فکر نکنم ربطی به مشکل کاهش سرعت شما داشته باشه من بیشتر احتمال میدم نسخه اوبونتو شما مثل ویندوز 10 خودش داره اینترنتو می خوره و باید ببینید چه سرویس ها و نرم افزار هایی در پیش زمینه دارن اینترنت رو مصرف میکنن.

dollar
February 20th, 2017, 11:56
خب من 5 تا سرویس را در یک vps دارم که گاها روی رم 1 گیگ هست و تک و توک هم رم 2 گیگ دارم . ولی اکثرا رم 1 گیگ هست . مثل سرویس های سیسکو یا ikev و.... که حالا نمیدونم ممکنه این سرویس ها سنگین باشه و بخاطر این مسئله باشه..؟؟
یه چیزی هم هست پایداری هستش. من قبلا میکروتیک داشتم ولی از وقتی به ابونتو روی اوردم خیلی سختی ها و مسایل داشتم که یه دلیلش بخاطر اینه که با ابونتو اشنا نیستم . مثلا یک سرویس که تنظیم کرده ام و خوب کار میکرد یه دفعه نمیشه دیگه بهش کانکت شد!! بدون اینکه ریستارت شده باشه یا تغییری در vps داده شده باشه.. بعد ناچارم همون سرویس را ریستارت کنم یا بعضی وقتها مجبورم دوباره تنظیم کنم تا اوکی بشه و نمیدونم چرا اینطوری میشه واقعا...؟

Ordibehesht
February 20th, 2017, 12:25
خب من 5 تا سرویس را در یک vps دارم که گاها روی رم 1 گیگ هست و تک و توک هم رم 2 گیگ دارم . ولی اکثرا رم 1 گیگ هست . مثل سرویس های سیسکو یا ikev و.... که حالا نمیدونم ممکنه این سرویس ها سنگین باشه و بخاطر این مسئله باشه..؟؟
یه چیزی هم هست پایداری هستش. من قبلا میکروتیک داشتم ولی از وقتی به ابونتو روی اوردم خیلی سختی ها و مسایل داشتم که یه دلیلش بخاطر اینه که با ابونتو اشنا نیستم . مثلا یک سرویس که تنظیم کرده ام و خوب کار میکرد یه دفعه نمیشه دیگه بهش کانکت شد!! بدون اینکه ریستارت شده باشه یا تغییری در vps داده شده باشه.. بعد ناچارم همون سرویس را ریستارت کنم یا بعضی وقتها مجبورم دوباره تنظیم کنم تا اوکی بشه و نمیدونم چرا اینطوری میشه واقعا...؟

سلام
اگر میکروتیک جواب کارتون رو میده از همون استفاده کنید.
چرا تغییر دادین به اوبونتو ؟

dollar
February 20th, 2017, 12:29
سلام
اگر میکروتیک جواب کارتون رو میده از همون استفاده کنید.
چرا تغییر دادین به اوبونتو ؟
خب میکروتیک فقط ایرانی ها دارن . لوکیشن های خاص مثل استرالیا و بعضی جاها ارائه نمیدن . از طرفی میکروتیک یه سریس سرویس ها را نداره مثل udp ... یا ikev2 و همینطوری سیسکو . ولی روی ابونتو من 5 تا سرویس هم نصب میکنم . ابونتو لایسنس نمیخواد و هرجایی میشه سفارش داد و .....
بیشتر باید دنبال یکی باشم اموزش ابونتو را کامل ببینم....