PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : راه اندازي هاستينگ ايراني

bamboo
December 16th, 2010, 20:44
سلام

من يه سيستم الان دارم كه كنار من گذاشته با سيستم عامل ubuntu 10.10
نكته مهمش اينجاست كه پورت 3mb وصلش هست...!

در نظر داريم اين سيستم رو براي يه هاستينگ ايراني(تست) راه اندازي كنيم،كه ببينم ممكن هست يا خير...؟
كنترل پنلي كه مي خواهيم استفاده كنيم (سي پنل )!
خب دوستان اگر كسي مي تونه از 0 تا 100 راهنماييم كنه!ممنون مي شيم!

lovee20002002
December 16th, 2010, 21:02
سلام
دوست من چند پیشنهاد دارم برات
اگر از ubuntu استفاده میکنی به 10.04 برو چون lts هست و پایدارتر
برای این کار بهت ۱ کتاب پیشنهاد میکنم تا اطلاعاتت کامل بشه ولی بهتر هست از debian استفاده کنی با کمی هزینه کنی و لاینسس redhat رو بخری centos هم خوبه ولی من شخصا حال نمیکنم باهاش
کتاب نصب و برپاسازی سرورهای لینوکس (http://shop.sito.ir/%DA%A9%D8%AA%D8%A7%D8%A8-%D9%86%D8%B5%D8%A8%20%D9%88%20%D8%A8%D8%B1%D9%BE%D 8%A7%D8%B3%D8%A7%D8%B2%DB%8C%20%D8%B3%D8%B1%D9%88% D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C%20%D9%84%DB%8C%D9%86%D9%88 %DA%A9%D8%B3-p-26.html)
نوشته آقای آلن باغویان من کامل از این کتاب یاد گرفتم با google هم آپدیت شدم
موفق باشی

Arashdn
December 16th, 2010, 21:19
سعی کنید که این سیستم ، کامیپوتر اصلی که باهاش کار میکنید نباشه
و روش یه دونه سنت او اس بدون دسکتاپ نصب کنید و روی اون دایرکت ادمین بزنید ....

amirHoseein
December 16th, 2010, 21:31
سی پنل ایران ؟
ما الان سرور ایران داریم ، می دونید چقدر درد سر داره ؟
برق رو چیکار می کنید ؟ با adsl وصله ؟

akbari
December 16th, 2010, 22:00
سی پنل ایران ؟

دوست عزیز ایشون یک سوال دیگه داشتن در مورد تجهیزات چیزی نپرسیدن

من يه سيستم الان دارم كه كنار من گذاشته با سيستم عامل ubuntu 10.10
نكته مهمش اينجاست كه پورت 3mb وصلش هست...!

در نظر داريم اين سيستم رو براي يه هاستينگ ايراني(تست) راه اندازي كنيم،كه ببينم ممكن هست يا خير...؟
كنترل پنلي كه مي خواهيم استفاده كنيم (سي پنل )!
خب دوستان اگر كسي مي تونه از 0 تا 100 راهنماييم كنه!ممنون مي شيم!
دوست عزیز شما میتونید سی پنل نصب کنبد ولی مشکلات زیاد داره که همش بر میگرده به تحریمات
بهتر است CentOS نصب کنید و پنل دایرکت ادمین
سه مگ خیلی عالیه و به راحتی یک سرور را پاسخ میدهد.

nimapendar
December 16th, 2010, 22:41
آی پی اختصاصی دارید؟

amirHoseein
December 16th, 2010, 23:12
دوست عزیز ایشون یک سوال دیگه داشتن در مورد تجهیزات چیزی نپرسیدن

دوست عزیز شما میتونید سی پنل نصب کنبد ولی مشکلات زیاد داره که همش بر میگرده به تحریمات
بهتر است CentOS نصب کنید و پنل دایرکت ادمین
سه مگ خیلی عالیه و به راحتی یک سرور را پاسخ میدهد.
اصلا باز نمی شه صحفه سی پنل با آیپی ایران ، چطور باید نصب کنند که مشکل بخورند یا نه ؟

amiri113
December 16th, 2010, 23:38
سی پنل ایران ؟

ايشون همون اول گفتند اين سرور رو برای تست ميخوان راه اندازی کنند.

srashedian
December 16th, 2010, 23:53
اصلا باز نمی شه صحفه سی پنل با آیپی ایران ، چطور باید نصب کنند که مشکل بخورند یا نه ؟

سلام
لطف کنید یا سوالاتتون رو واضح بپرسید، یا از سوالات بچه گانه و کنایه زنی کناره گیری کنید... اولا که معمولا توی ایران از سی پنل کرک شده استفاده میکنن، ثانیا سایت سی پنل به سادگی با استفاده از وی* پی^ ان باز میشه و با خرید لایسنس سی پنل و نصبش روی سرور و یه کم تخصص در زمینه راه اندازی حرفه ای Virtual Private Network و روتینگ به سادگی میشه سی پنل رو روی سرور در هر کجای جهان حتی وسط تهران لود کرد (بدون اینکه لایسنس باطل بشه)...

M-Soltani.ir
December 17th, 2010, 00:08
سلام
لطف کنید یا سوالاتتون رو واضح بپرسید، یا از سوالات بچه گانه و کنایه زنی کناره گیری کنید... اولا که معمولا توی ایران از سی پنل کرک شده استفاده میکنن، ثانیا سایت سی پنل به سادگی با استفاده از وی* پی^ ان باز میشه و با خرید لایسنس سی پنل و نصبش روی سرور و یه کم تخصص در زمینه راه اندازی حرفه ای Virtual Private Network و روتینگ به سادگی میشه سی پنل رو روی سرور در هر کجای جهان حتی وسط تهران لود کرد (بدون اینکه لایسنس باطل بشه)...

با یک مگ هم میشه کاری کرد؟
آپ تایم لپ تاپ منم بالاست ، بزنیم سرورش کنیم :دی
DDR3 'e

srashedian
December 17th, 2010, 01:43
با یک مگ هم میشه کاری کرد؟
آپ تایم لپ تاپ منم بالاست ، بزنیم سرورش کنیم :دی
ddr3 'e

کار که میشه کرد، اما فقط برای هاستینگ پلویی!!! سرویس هاستینگ واقعی نیاز به چندین مورد داره (کسی که اینارو نداره و به خودش میگه دیتاسنتر یا خودشو مسخره کرده، یا مشتری رو ابله فرض میکنه):
قابل توجه دوستان، تمام موارد زیر رو میشه در ایران به سادگی تهیه کرد (البته نه به ارزانی)

1- برق پایدار (که شما حداکثر برای 2 ساعت برق پایدار دارید، تازه اونم فقط برای لپ تاپتون، نه مودم)
2- تهویه مناسب
3- قدرت کافی (لپ تاپ از سی پی یو های خانگی استفاده میکنه که کشش مورد نیاز هاستینگ رو ندارن)
4- پایداری قطعات (لپ تاپ های خونگی و تجاری برای کار های آفیس و هم اینترتینمنت استفاده میشن، روشن موندن مداومشون اونم در حالت لود کاری نابودشون میکنه)
5- سیستم ماژولار و تعویض سریع قطعات به جای تعمیرشون (که در لپ تاپ امکان پذیر نیست)
6- امکان استفاده از تجهیزات سوییچینگ و داپلر برای کاهش زمان داون بودن مجموعه (کماکان لپ تاپ نداره)
8- امکان پشتیبانی از قابلیت های کاربردی در شبکه مثل raid که در مادربورد لپ تاپ ها تدارک دیده نشده
9- اتصال پرسرعت به اینترنت (برای هاستینگ حداقل 2 مگابایت بر ثانیه واقعی)
10- امکان استفاده از لودبالانس، کریتیال پَث وی بای پَس و هات لاین کنترل (خدمات یک nsp) برای تامین خط اینترنت پایدار

M-Soltani.ir
December 17th, 2010, 02:30
لپ تاپ من یه بار روشن شده ، دیگه خاموش نشده ، آپ تایم هم بالا مگر اینکه isp بزنه قطع کنه ، از نظر برق هم دائم الشارژه :دی ، برق هم بره باتری توش هست ، تا باتری خاموش بشه برق میاد
از نظر تهویه هم خیالت راحت ، در ضمن سرور اختصاصی واسه خودم میخوام ، میشه با همچین چیزی یکی راه انداخت؟
فقط واسه تست میخوام ، وقت تلف کردن نیست؟ :d

bamboo
December 17th, 2010, 10:40
سلام،
- بله ما آي پي اختصاصي داريم...!

من همون اول گفتم كه از 0 تا 100 توضيح دهيد...!
چون ما مي خواهيم هم براي ديگران از پايه ياد بگيرند و هم خودمان به صورت كامل سرور رو كانفينگ كنيم...!:53:

amiri113
December 17th, 2010, 10:49
از نظر تهویه هم خیالت راحت

بگو يدونه ازين زير لب تاپی ها خريدم که زيرش 3 تا فن داره به usb وصل ميشه. تهويش حله ديگه!

nimapendar
December 17th, 2010, 11:16
باید سنت اوس را نصب کنید

Rezash
December 17th, 2010, 11:23
لپ تاپ من یه بار روشن شده ، دیگه خاموش نشده ، آپ تایم هم بالا مگر اینکه isp بزنه قطع کنه ، از نظر برق هم دائم الشارژه :دی ، برق هم بره باتری توش هست ، تا باتری خاموش بشه برق میاد
از نظر تهویه هم خیالت راحت ، در ضمن سرور اختصاصی واسه خودم میخوام ، میشه با همچین چیزی یکی راه انداخت؟
فقط واسه تست میخوام ، وقت تلف کردن نیست؟ :d

اگه واسه *تست* ميخواي خيلي هم عالي هست !
يكي دوستاي من يك سايت داشت روي سيستم خودش مياوردش بالا و فقط وقتي ميشد بازش كرد(البته با سرعت ذغالي) كه سيستمش رو روشن و آنلاين مي كرد :d

amiri113
December 17th, 2010, 11:52
اگه واسه *تست* ميخواي خيلي هم عالي هست !

بله، برای تست خوب هستش. فوقش يکی دو تا سايت با ساعتی 10 15 تا بازديد رو روش بالا بياريد.
چون بهترين اينترنت های ايران هم هنوز به 90% آپ تايم در روز نميرسه.

bamboo
December 17th, 2010, 11:54
آره من براي تست مي خوام...!
فقط لطفا راهنماييم كنيد كه از كجا شروع كنم...!
بعد از اينكه "سنت اوس" رو نصب كردم چيكار كنم....!؟ 8-|

srashedian
December 17th, 2010, 12:20
سلام

برای هر دوی دوستانی که میخوان سرور تست توی خونشون راه اندازی کنن...
اولا که باید بتونید تا حد امکان شرایطی رو که بالا گفتم به وجود بیارید...
در مرحله بعد باید از ISP تون بخواید بهتون آی پی استاتیک اختصاص بدن (که در اکثر سرویس دهنده ها حدود ماهیانه 5000 تومان هست قیمتش)
بعد از اینکه آی پی رو گرفتید و شرکت ISP تون تایید کرد که آی پی شما ولید و قابل دسترس هست، کامپیوترتون رو به اینترنت متصل کنید و البته اتصال حتما باید با کابل شبکه یا به صورت وایرلس باشه و به صورت PPPoE (یعتی اولا از کابل یو اس بی استفاده نکنید، دوما یوزر و پسورد داخل مودمتون ست شده باشه، نه با کانکشن)، حالا باید پورت فورواردینگ رو در مودمتون روی آی پی داخلی که به کامپیوترتون اختصاص داده شده فعال کنید که در هر مودمی متفاوت هست، این مورد رو باید یه کم تحقیق کنید!!! مثلا برای من که از مودم لینکسیس استفاده میکنم اینجا هست (کلیک کنید و ببخشید به خاطر حجم بالا (http://www.upload45.com/files/itgqma2lxe09i6lwpycr.png))، الان آی پی ای که از طرف مودم من به کامپیوترم اختصاص داده شده 192.168.1.100 هست، بنابراین پورت های مورد نیاز هاستینگ روی این آی پی رو فوروارد میکنم روی مودم...
حالا چند راه انتخاب دارید:

1- اگر میخواید یک یا چند تا سایت رو هاست کنید فقط کافیه مثل یک سرور معمولی یه پنل هاستینگ مناسب رو روی کامپیوترتون نصب کنید و کار تمومه، به همین سادگی... مثلا اگر ویندوز دارید فقط کافیه پلسک رو مثل یه سرور معمولی نصب و پیکربندی کنید، اگر هم لینوکس دارید (من سنت رو پیشنهاد میکنم) میتونید دایرکت ادمین بگیرید که هم ارزون هست و هم با آی پی ایران به سادگی میشه گرفتش...

2- اگر میخواید سرور مجازی بسازید میتونید فقط برای تست از VMware Workstation استفاده کنید و بعد سروری رو که ساختید مثل سرور معمولی بهش آی پی بدید، یا اگر فقط یه دونه سرور مجازی ساختید شبکه اشو بریج کنید...

پ.ن. کلی حرف زدیم بابا، یه تشکری، تشویقی، دستی، جیغی، حداقل یه ایراد علمی به درد بخور بگیرید یه چیزی یاد بگیریم #-o

akbari
December 17th, 2010, 12:42
دوستان سایت سی پنل با آی پی ایران باز شد بدون مشکل :d خیلی وقت بود بازش نکرده بودم گفتم شاید باز نشه...
در ضمن امکان نصب سی پنل با لایسنس داخل ایران هم هست با راهی بسیار راحت و بی دردسر
در ضمن حدود 2 ماه پیش نسخه آزمایشی را با آی پی ایران نصب کردم و 45 روز کار کرد بده 45 روز بسته شد.

amirHoseein
December 17th, 2010, 12:46
داخل کشور هست ، ولی استیبل بودن مهم هست !
ershad.gov.ir/cpanel

nimapendar
December 17th, 2010, 12:46
دوستان سایت سی پنل با آی پی ایران باز شد بدون مشکل :d خیلی وقت بود بازش نکرده بودم گفتم شاید باز نشه...
در ضمن امکان نصب سی پنل با لایسنس داخل ایران هم هست با راهی بسیار راحت و بی دردسر
در ضمن حدود 2 ماه پیش نسخه آزمایشی را با آی پی ایران نصب کردم و 45 روز کار کرد بده 45 روز بسته شد.

چه راهی
میشه از سی پنل نال هم استفاده کرد درسته که امنیت نداره اما باطل نمیشه

akbari
December 17th, 2010, 13:02
چه راهی
میشه از سی پنل نال هم استفاده کرد درسته که امنیت نداره اما باطل نمیشه

گفتم که نیاز به نصب سی پنل نال نیست. به راحتی میشه لایسنس گرفت برای سی پنل