PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : ثبت شرکت با مسئولیت محدود و مشکلی دارایی

server4u
February 15th, 2017, 21:07
سلام دوستان
چند روز پیش از اداره مالیات به ما زنگ زدن برا اینکه سایتمون نماد داره . میگم بیاید اظهار نامه پر کنید .
حال اگه قرار باشه بنده هر سال مالیات بدم . بهتر دیدم که یه شرکت کوچیک ثبت کنم . اما چند تا سوال ذهنم رو مشغول کرده :
1- الان بنده که کل مخارجم مربوط به خرید سرور های خارجی و لایسنس و ... . دارایی فاکتور این شرکت های خارجی مثل هتزنر و او وی اچ رو قبول میکنه ؟
2- الان برای خرید دامنه ir پنج هزار تومانی هم باید 10 درصد ارزش افزوده بدم ؟ بعد برای اینکه ثابت کنم این دامنه رو خودم 4 هزار تومان خریدم باید به چه صورت فاکتور بدم به دارایی ؟ از کجا ؟
تو انجمن تاپیک های زیادی رو خوندم اما اخر هم به نتیجه نرسیدم . سایت رو باید منحل کنم یا با نام شرکت ادامه بدم .
لطفا راهنمایی بفرماید ...

mehrdadabed
February 16th, 2017, 03:52
سلام دوستان
چند روز پیش از اداره مالیات به ما زنگ زدن برا اینکه سایتمون نماد داره . میگم بیاید اظهار نامه پر کنید .
حال اگه قرار باشه بنده هر سال مالیات بدم . بهتر دیدم که یه شرکت کوچیک ثبت کنم . اما چند تا سوال ذهنم رو مشغول کرده :
1- الان بنده که کل مخارجم مربوط به خرید سرور های خارجی و لایسنس و ... . دارایی فاکتور این شرکت های خارجی مثل هتزنر و او وی اچ رو قبول میکنه ؟
2- الان برای خرید دامنه ir پنج هزار تومانی هم باید 10 درصد ارزش افزوده بدم ؟ بعد برای اینکه ثابت کنم این دامنه رو خودم 4 هزار تومان خریدم باید به چه صورت فاکتور بدم به دارایی ؟ از کجا ؟
تو انجمن تاپیک های زیادی رو خوندم اما اخر هم به نتیجه نرسیدم . سایت رو باید منحل کنم یا با نام شرکت ادامه بدم .

با سلام،
1- آیا شما به صورت مستقیم از خود هتزنر خرید می کنید یا از واسطه، اگر از واسطه ایرانی خرید می کنید که باید فاکتور بگیرید و جزو هزینه بیارید،
اگر از خود هتزنر پرداخت می کنید باید فاکتورهای صرافی رو + فاکتورهای هتزنر رو که با هم همخوانی داشته باشن ارایه بدین و به عنوان هزینه اعلام کنین،
مامور مالیاتی چاره ای جز پذیرفتن نداره چون فعالا هیچ کدوم از بانک های ایرانی امکان پرداخت فاکتورهای خارجی رو ندارن (به لطف تحریم ها)، بنابراین چاره ای جز قبول کردن هزینه های صرافی ندارن
2- اول از همه شما وقتی که دامین آی آر می خرید باید از ارایه دهنده ای بخرین که بهتون فاکتور بده (کلا اگه می خواین تمیز کار کنین باید همیشه فاکتور معتبر بگیرین برای هزینه ها)
یه مورد دیگه اینکه به همین سادگی شما نمی تونین از کاربرا مالیات ارزش افزوده بگیرین و فقط در صورتی می تونین مالیات ارزش افزوده از کاربر دریافت کنید که گواهینامه ارزش افزوده داشته باشین، روند گرفتن گواهی ارزش افزوده رو باید از طریق دارایی پیگیر باشین

کلا تمیز و اصولی کار کردن یکم مشکل هست، من نمی خوام بترسونمتون ولی پیشنهاد میکنیم با چند تا حسابدار مشورت کنید.

topwebhost
February 16th, 2017, 03:55
سلام دوستان

سلام و عرض ادب
1. صورت حساب ها رو باید از پشتیبانی درگاه پرداختتون درخواست کنید.
2. مالیت زمانی شامل حال شما میشود که سالانه سود 15 میلیون تومان داشته باشد (تذکر میکنم منظور بنده مبلغ درآمد کل سایت نیست بلکه سود خالص این مبلغ است) در غیر اینصورت مالیات شامل شما نمیشود

mehrdadabed
February 17th, 2017, 00:58
سلام و عرض ادب
1. صورت حساب ها رو باید از پشتیبانی درگاه پرداختتون درخواست کنید.
2. مالیت زمانی شامل حال شما میشود که سالانه سود 15 میلیون تومان داشته باشد (تذکر میکنم منظور بنده مبلغ درآمد کل سایت نیست بلکه سود خالص این مبلغ است) در غیر اینصورت مالیات شامل شما نمیشود

با تمام احترامی که برای شما قائل هستم،
ولی پاسخ های شما ارتباطی با سوالات دوستمون نداره، بنابراین اگر مطمئن نیستین یا خودتون رعایت نمی کنین راهنمایی غلط به بقیه نکنین،
1- صورت حساب درگاه پرداخت به عنوان فاکتور و مدرک هزینه ای قابل قبول نیست و نهایتا باعث رد شدن دفاتر مالیاتی میشه، تنها فاکتورهای معتبر که استاندارد های لازم رو دارا باشن به عنوان مدرک هزینه ای قابل قبول هست،
2- سوال دوست ما راجع به مالیات ارزش افزوده بوده، چیزی که شما ارایه دادین مربوط به مالیات بر سود هست. مالیات ارزش افزوده باید بابت فروش کالا و ارایه خدمات از کاربر گرفته بشه و به صورت فصلی به اداره مالیات پرداخت بشه، مالیات بر سود هر سال و با بررسی دفاتر مالیاتی باید پرداخت بشه،

مبحث مالیاتی از سال 95 بسیار جدی هست (موردی که بسیاری از دوستان ازش غافل هستن)، چون طبق قانون جدید که شهریور 94 تصویب شده، اداره مالیات مجوز بررسی حساب های بانکی افراد حقوقی رو داره بنابراین اداره مالیات می تونه درآمد و سود شما (البته با تقریب) رو تخمین بزنه.

پیشنهاد میکنم که به جواب هایی که در این قبیل انجمن ها ارایه میشن اکتفا نکنید و حتما با یک حسابدار مطلع و مطمئن مشورت کنین.

server4u
February 18th, 2017, 09:39
سلام دوستان

برا سوال دومم به نتیجه نرسیدم . دوستانی که شرکت دارن و سالیانه دارن اظهارنامه پر میکنن این هزینه سرور ها رو به چه صورتی تو اظهارنامه وارد میکنن ؟
لطفا یه راه حلی به بنده پیشنهاد بدید . واقعا ممنون میشم ...