PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : صفرهای پول ملی کم می‌شود

Raymvnd
February 15th, 2017, 10:28
قائم‌مقام بانک مرکزی از تداوم روند کنترل تورم در سال آینده خبر داد و گفت: سه تا چهار صفر از پول ملی ایران حذف خواهد شد.

به گزارش مهر، کمیجانی درخصوص کنترل نرخ تورم در سال های آتی گفت: در حال حاضر بانک مرکزی موفق شده است نرخ تورم را در دامنه زیر ۱۰ درصد کنترل کند. در سال آینده نیز این روند ادامه می یابد و سیاست های بانک مرکزی بر ادامه کنترل نرخ تورم و نگه داشتن این نرخ در دامنه زیر ۱۰ درصد استوار است.وی درخصوص حذف صفر از پول ملی اظهار کرد: بانک مرکزی برنامه ای جامع برای اصلاح پول ملی و حذف ۳ تا ۴ صفر از اسکناس در دست اقدام دارد، اما برای این اقدام به زمان بیشتر و دستیابی به ثبات اقتصاد کلان نیاز داریم و در عین حال باید از کنترل نرخ تورم اطمینان کامل داشته باشیم.

وی در پایان با بیان اینکه کاستن از شکاف میان دو نرخ ارز رسمی و مبادله ای از دیگر اقدامات اساسی است که در لیست سیاست های اصلاحی بانک مرکزی قرار دارد، عنوان کرد: کاهش شکاف میان این دو نرخ از دیگر اقدامات اساسی و ازجمله سیاست های اصلاحی بانک مرکزی است چرا که نظام چندنرخی، مشکلات بسیاری از جمله ایجاد فساد و رانت و انحراف در اقتصاد را در پی دارد. خوشبختانه بسترهای لازم برای گذر به نرخ ارز یکسان فراهم شده و با مهیاتر شدن شرایط اقتصاد کلان این اقدام مهم در آینده عملیاتی خواهد شد.

تابناک (http://tabnak.ir/fa/news/667509/%D8%B5%D9%81%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%BE%D9%88%D9%84-%D9%85%D9%84%DB%8C-%DA%A9%D9%85-%D9%85%DB%8C%E2%80%8C%D8%B4%D9%88%D8%AF)

dkr.amir
February 15th, 2017, 12:55
معذرت می خوام دارم رو راست میگم: "چرنده". همه اخبار ما شده چرت و پرت. همیشه دارن یا حرفای روحانی رو نقد می کنن یا وزیران رو مسخره می کنن. سایت های تکنولوژی هم که دارن اخبار اون ور آب رو ترجمه می کنن. عقده به دل موندیم یکی بیاد بگه آقا من نوآوری انجام دادم. من یه تحقیق علمی انجام دادم.

قائم‌مقام بانک مرکزی از تداوم روند کنترل تورم در سال آینده خبر داد و گفت: سه تا چهار صفر از پول ملی ایران حذف خواهد شد.

به گزارش مهر، کمیجانی درخصوص کنترل نرخ تورم در سال های آتی گفت: در حال حاضر بانک مرکزی موفق شده است نرخ تورم را در دامنه زیر ۱۰ درصد کنترل کند. در سال آینده نیز این روند ادامه می یابد و سیاست های بانک مرکزی بر ادامه کنترل نرخ تورم و نگه داشتن این نرخ در دامنه زیر ۱۰ درصد استوار است.وی درخصوص حذف صفر از پول ملی اظهار کرد: بانک مرکزی برنامه ای جامع برای اصلاح پول ملی و حذف ۳ تا ۴ صفر از اسکناس در دست اقدام دارد، اما برای این اقدام به زمان بیشتر و دستیابی به ثبات اقتصاد کلان نیاز داریم و در عین حال باید از کنترل نرخ تورم اطمینان کامل داشته باشیم.

وی در پایان با بیان اینکه کاستن از شکاف میان دو نرخ ارز رسمی و مبادله ای از دیگر اقدامات اساسی است که در لیست سیاست های اصلاحی بانک مرکزی قرار دارد، عنوان کرد: کاهش شکاف میان این دو نرخ از دیگر اقدامات اساسی و ازجمله سیاست های اصلاحی بانک مرکزی است چرا که نظام چندنرخی، مشکلات بسیاری از جمله ایجاد فساد و رانت و انحراف در اقتصاد را در پی دارد. خوشبختانه بسترهای لازم برای گذر به نرخ ارز یکسان فراهم شده و با مهیاتر شدن شرایط اقتصاد کلان این اقدام مهم در آینده عملیاتی خواهد شد.

رئیس جمهور بعدی که بیاد معلوم نیست چه سیاستی در این مورد اتخاذ کنه.

Raymvnd
February 15th, 2017, 16:02
معذرت می خوام دارم رو راست میگم: "چرنده". همه اخبار ما شده چرت و پرت. همیشه دارن یا حرفای روحانی رو نقد می کنن یا وزیران رو مسخره می کنن. سایت های تکنولوژی هم که دارن اخبار اون ور آب رو ترجمه می کنن. عقده به دل موندیم یکی بیاد بگه آقا من نوآوری انجام دادم. من یه تحقیق علمی انجام دادم.

رئیس جمهور بعدی که بیاد معلوم نیست چه سیاستی در این مورد اتخاذ کنه.

فکر کنم رییس جهمور بعدی روحانی باشه...
در ضمن واقعا صفرها حذف بشه کمک زیادی به اقتصاد ایران کرده!

Ahmad110
February 15th, 2017, 16:57
فکر کنم رییس جهمور بعدی روحانی باشه...
در ضمن واقعا صفرها حذف بشه کمک زیادی به اقتصاد ایران کرده!
میشه بفرمایید چه کمکی به اقتصاد ما میکنه ؟
اگه این کار خوبه چرا ژاپن هیچ تلاشی برای کم کردن صفرها نمیکنه ؟
تنها مدیریت درست و برخورد شدید با رانت هستش که میتونه اقتصاد ما رو شکوفا کنه . اقتصاد دوم دنیا (چین) هنوز هم در تلاشه ارزش پول ملی خودشو نسبت به ارزهای پرکاربر در همون سطح نگه داره یا ضعیفتر کنه .
این بهترین فرصت برای کمپانی ها برای استفاده از نیروی کار ارزان و ورود تکنولوژی به کشوره .

Raymvnd
February 15th, 2017, 23:43
میشه بفرمایید چه کمکی به اقتصاد ما میکنه ؟
اگه این کار خوبه چرا ژاپن هیچ تلاشی برای کم کردن صفرها نمیکنه ؟
تنها مدیریت درست و برخورد شدید با رانت هستش که میتونه اقتصاد ما رو شکوفا کنه . اقتصاد دوم دنیا (چین) هنوز هم در تلاشه ارزش پول ملی خودشو نسبت به ارزهای پرکاربر در همون سطح نگه داره یا ضعیفتر کنه .
این بهترین فرصت برای کمپانی ها برای استفاده از نیروی کار ارزان و ورود تکنولوژی به کشوره .

اصلا ژاپن این کارو نگرده ولی توی حسابدار بخوای چیزی رو حساب کنید اعداد دراز تر میشه و صفر ها زیاد و این کار باعث خطای کار در حسابداری میشه و مشکل ایجاد می کنه....
حداقل مثل ترکیه صفرها حذف کنه...
خودم توی خودپرداز با طرفی روبه رو شدم که نمی تونست تعداد صفرها بشماره که چند بار عملیات پرداخت انجام داده که کارتش خالی کرد...

iraniam2000
February 16th, 2017, 00:09
به گزارش مهر، کمیجانی درخصوص کنترل نرخ تورم در سال های آتی گفت: در حال حاضر بانک مرکزی موفق شده است نرخ تورم را در دامنه زیر ۱۰ درصد کنترل کند.

درود
ببخشید یکی نبود به این آقای هوشیار بگه نرخ تورم زیر ده درصد هست چطور از ملت بانک هاتون دارند 27درصد سود برای وام ها میگیرند ؟! هر جای دنیا بریم بگیم ما بانکداری بدون ربا داریم ولی 27 درصد از ملت بهره بانکی میگیریم فکر میکنند روانی شدیم و حتما تو مراکز درمانی مخصوص روانی ها بستری میشیم :-$

majids
February 16th, 2017, 00:12
سلام.
کاش زودتر اجرایی میشد.

البته خیلی وقت پیش تصویب شد، و احتمالا بعد از انتخابات اجرایی میشه.
. (http://black-mask.ir/)

gholamkale
February 16th, 2017, 01:16
درود
ببخشید یکی نبود به این آقای هوشیار بگه نرخ تورم زیر ده درصد هست چطور از ملت بانک هاتون دارند 27درصد سود برای وام ها میگیرند ؟! هر جای دنیا بریم بگیم ما بانکداری بدون ربا داریم ولی 27 درصد از ملت بهره بانکی میگیریم فکر میکنند روانی شدیم و حتما تو مراکز درمانی مخصوص روانی ها بستری میشیم :-$

درود
البته اسماً 27 درصده، وام 10 تومنی گرفتم 1 تومنش رو که نگه داشتن باید 14 و خورده ای پس بدم :|

با حذف صفر یه مدت مردم درگیر حساب کتاب های روز مره میشن بعد از یک دو سال تازه میفهمیم چه کلاه گشادی سرمون رفته

host-net
February 16th, 2017, 01:23
درود و احترام

اقا یه صفر کم کنن بسه

مثلا الا شما 10000 ریال میشه 1000 تومان 4تاش کم بشه میشه چندی؟ 1 تومن بعد میشه بگید جریان چی میشه؟
سوال اینجاس اینا که مثلا 10 میلیون دارن میشه چقد؟
بعد اینجا کی سود میکنه؟ کی ضرر؟
به نظر بنده همون یک صفر بخاطر اینکه ما در کشور از ریال استفاده چندانی نداریم بهتر هست و فقط در اداره جات مجبوریم یک صفر بزاریم و همه ایرانیان درگیر همین صفر هستن
اگر دولت مردان کمتر د زدی کنن و کوفت کنن و پول ماهارو بالا نکش که الهی درد بشه تو تنشون یه فقیر یا یک گرسنه که نداریم هیچ همه سر کارن و همینطور میتونن به راحتی ارزش پول رو بالا ببرن
هرکشوری خودش به پولشون ارزش میده
چطوریه که دینار انقد گرونه؟ تاحالا دلیلش رو فکر کردین؟
کویت چی داره؟ هیچی نداره ولی گرونترین پول رو داره
مشکل ما از دز دانی هست که کردیم رئیس خودمون

OmidX
February 16th, 2017, 02:00
در حال حاضر بانک مرکزی موفق شده است نرخ تورم را در دامنه زیر ۱۰ درصد کنترل کند.

... !!

خودم توی خودپرداز با طرفی روبه رو شدم که نمی تونست تعداد صفرها بشماره که چند بار عملیات پرداخت انجام داده که کارتش خالی کرد...

استدلال شما خیلی جالب هست ، شما میدونید حذف حتی یک صفر از پول ملی یک کشور چه معنا و مفهومی داره ؟! 8-|