PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : پورت سرور چیست لطفا بگین

meysam642
February 15th, 2017, 09:20
سلام دوستان میخوام سرور بگیرم برای اپلود سنتر حرفه ای
منتها زیاد سر در نمیارم تو مشخصات سرور برای ی انتخاب مناسب
الان دو چیز موندم لطفا هر کی میدونه بگه
پورت چی هست
مثلا یکی نوشته پورت 250 مگابایت
اونیکی نوشته یک گیگ
ایا برای یک اپلود سنتر کدوم مناسب هست
و اصلا کاربرد این پورت چیه
دوم ای پی مثلا نوشته 32 ای پی اون یکی نوشته 1 ای پی لطفا بهم توضیح بدین بدجوری سردرگمم
در اخر مثلا بخوایم یه سرور برای سایت پیکوفایل بگیریم باید چه سروری بگیریم با چقدر هارد و پهنای باند و .. مرسی مرسی
قابل توجه که میخوام تمام یک سرور رو فقط برای یک سایت اپلود سنتر در نظر بگیرم

RealHAM
February 15th, 2017, 09:24
سلام

منظور از پورت همان سرعت سرعت آپلود و دانلود روی سرور هست مثل سرعت دانلود و آپولد adsl خودمان

۳۲ ای پی یعنی سرور ۳۲ تا ای پی دارد و این به درد شما نمی خورد و برای شما یک عدد کافی است

در مورد منابع که می خواهید تهیه کنید این بستگی به خودتان دارد اما چون تازه شروع می کنیم بهتر است منابع سرورتان کم باشد

meysam642
February 15th, 2017, 09:28
خیلی خیلی ممنون از پاسختون حالا من میخوام انتخاب کنم
اولی به نظر شما برای یک اپلود سنتر بی نقص چه میزان پورتی بگیرم خوبه برای شروع خیلی ممنونم:103:

- - - Updated - - -

راستی 250 مگابایت یعنی یه کاربر میتونه در ثانیه 250 مگابایت فایل دانلود کنه البته اگه اینترنتش بکشه؟

RealHAM
February 15th, 2017, 09:37
اولی به نظر شما برای یک اپلود سنتر بی نقص چه میزان پورتی بگیرم خوبه برای شروع خیلی ممنونم:103:

- - - Updated - - -

راستی 250 مگابایت یعنی یه کاربر میتونه در ثانیه 250 مگابایت فایل دانلود کنه البته اگه اینترنتش بکشه؟

شما بهتر است از سرور مجازی شروع کنید و بعد که دید که از پروژه ای که دارید می توانید سرور جدید اضافه کنید.

سعی نکنید سرور اختصاصی تهیه کنید که در ابتدای کار هزینه زیاد متحمل می شود

در سرورهای اختصاصی پورت مهم است اما در سرور مجازی پورت مهم نیست چون پورت ها شیر می شود و بهتر است سرور با پورت بالا تهیه کنید

mshoja
February 15th, 2017, 10:05

- - - Updated - - -

با عرض سلام
250 مگابیت هست که تقسیم بر هشت بکنید سرعت به مگابایت ثانیه رو میتوجه میشید250/8=31
حالا کاربر میتونه از سایت شما 31 مگابایت در ثانیه دانلود بکنه که هرچی تعداد کاربر بیشتر بشه سرعت تقسیم میشه بینشون
در ضمن این اعداد در حالت ایده ال و روی کاغذ هست معمولا توی شرایط عملی یک مقدار کمتر هست

meysam642
February 15th, 2017, 10:14
یعنی سرعت هر کاربر 31 مگابایت برثانیه؟
خب با این احتساب بنظرم بهترین سرعت معمول بین مردم که خیلی بالا باشه کلاهشونو میندازن هوا 250 کیلوبایت بر ثانیه هست
با این حساب هر مگابایت 4 کاربر با سرعت 250 کیلو بایت بر ثانیه و مگابایت یعنی 31 ضرب در 4 که میشه 124 نفر هممزمان اگه دانلود کنند سرعت دانلودش میشه 250 کیلو بایت بر ثانیه ؟؟؟؟
اگه اینطوری باشه برای شروع یک سایت که خیلی عالیه
در ضمن یبار دیگه فرمولشو میگین اخه این عین عافرشه که کپی پیست کردم >> پورت
250Mbps حالا فرمولشو که شما حساب کردین چطوری بود و چرا تقسیم بر هشت
راستی شرمنده خیلی رو مخم:60:

mshoja
February 15th, 2017, 10:20
یعنی سرعت هر کاربر 31 مگابایت برثانیه؟
خب با این احتساب بنظرم بهترین سرعت معمول بین مردم که خیلی بالا باشه کلاهشونو میندازن هوا 250 کیلوبایت بر ثانیه هست
با این حساب هر مگابایت 4 کاربر با سرعت 250 کیلو بایت بر ثانیه و مگابایت یعنی 31 ضرب در 4 که میشه 124 نفر هممزمان اگه دانلود کنند سرعت دانلودش میشه 250 کیلو بایت بر ثانیه ؟؟؟؟
اگه اینطوری باشه برای شروع یک سایت که خیلی عالیه
در ضمن یبار دیگه فرمولشو میگین اخه این عین عافرشه که کپی پیست کردم >> پورت
250Mbps حالا فرمولشو که شما حساب کردین چطوری بود و چرا تقسیم بر هشت
راستی شرمنده خیلی رو مخم
:60:

برای تبدیل بیت به بایت باید تقسیم بر هشت کنید