PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : از هیاهوی سرور فروش تا مشتری بلاتکلیف

djembe
February 12th, 2017, 00:19
سلام این تاپیک رو زدم تا جواب چند تا سوال رو که خیلی وقت دنبالشون هستم رو پیدا کنم

از دوستان با تجربه چندتا سوال داشتم امیدوارم به پاسخ سوالاتم برسم.

به نظر شما چرا حق مشتری در خرید سرور و هاست رعایت نمیشه؟

چرا چیزی به اسم بازگشت وجه وجود نداره و عملا سرور تست برای نما هستش؟

چرا وقتی توی پشتیبانی کلی تعریف و تمجید از سرور هاشون میکنن بعد سرور تحویلی انقدر اشتراک شده که پشیمون میشی از خریدت؟

چرا سرور رو تحویل میدن وسط ماه بقیه پولت رو برگشت میزنن؟

چرا برای خراب کردن رقیب به سرور های هم دیگه حملات دی داسی میکنن؟

چرا هنوز خیلی ها شرکتی فعالیت میکنن و اسم بزرگی دارن اما هنوز مسئولیت کاری که انجام میدن رو به عهده نمیگیرن؟

چرا این همه به مشتری ها دروغ میگن تا سرور چند 100 تومانی خودشون رو تمدید کنن؟

چرا خودشون رو همکار میدونن اما پیش مشتری راحت همکار دیگه رو خراب میکنن؟

نمیدونم علت اصلی چیه من خودم نه هاست فروش و نه سرور فروش هستم فقط سوالاتی که چندسال عذابم میدادن رو پرسیدم.

شاید های زیادی وجود داره نظر شما چیه؟

به نظر شما آیا بهترینی هم وجود داره در شرایط کنونی؟

اگر کسی به سوالات پرسید شده شکی داشت سعی میکنم عکس های مرتبطی رو قرار بدم که باعث تعجب بشه.

ashadata
February 12th, 2017, 00:22
تنها در یک حالت این اطفاقات میافته که مشتری دنبال فقط جنس ارزونه شما یکبار از پارس دیتا سرور بخرید ! همه سوالات رو جوابش رو پیدا میکنید

negarnovin
February 12th, 2017, 00:33
سلام بنده به نوبه خودم جزء بخش کوچکی از این حرفه جواب سوالاتتون رو میدن و این فقط نظر شخصی بنده هستش

1- درباره جواب سوال اولتون شما همه شرکت هارو یکی در نظر نگیرید ، الان طوری شده که طرف داره سرور میده 5 هزار تومان این 5 تومن حنی پول آی پی سرور هم نمیشه هرکسی میاد شروع می کنه به فروش سرور پس بدونید این افراد نه شرکت ثبت شده هستن نه چیزی پس انتظار نداشته باشید حق شمارو رعایت کنند!

2- بازگشت وجه : هم هرو به یه شکل در نظر نگیرید شما بین این شرکت های ثبت شده اینجا همکاران که آفر میزارن یک نمونه بیارید که طرف شرکت ثبت شده باشه نماد و ساماندهی هم داشته باشه بازم میگم شرکت ثبت شده باشه یه نمونه مثال بزنید بازگشت نداده باشد بنده راهکارش رو بهتون میگم براحتی با یه شکایت می توانید شرکت مورد نظر رو جریمه کنید! در صورتی که بازگشت وجه شما معقول باشد ، سرور تست که میدید ماها ایرانی ها دنبال سرور رایگان هستیم هر روز سرور تست 24 ساعته بگیریم با چندین یوزر بریم بگیریم هر روز بگیریم سرور تست هزینه هم ندیم وقتی ما خودمون هنوز فرهنگ استفاده از سرویس های رایگان رو نداریم پس نباید انتظار از طرف مقابل داشته باشیم طرف هزینه که سرور اختصاصی گرفته که بفروشه دوس نداره رایگان بده این ربطی به ماها نداره سیاست کاری شرکت اینجوری هستش بخدا قسم من حاضرم بهتون اطمینان بدم کسانی هستند که تا میبینن یه جا سرور تست مثلا چند روزه میده با 10 تا یوزر میرن میگیرن سرور رو اتک می زنن یا خیلی کارای دیگه که باعث مشکل برای سرویس دهنده میشه!

3- در مورد سرویس اشتراکی حق با شما هستش شما می توانید اعتراض کنید و حق با شما هستش بازم می گم گول این افرادی که آفر یکی دو سه هزار تومان میدن یا رایگان میدن رو نخورید.

4- بازگشت وجه هم معمولا چند روزی طول میکشه یکی اینکه وقتی شما هزینه ای می زنید 24 ساعت بعد به حساب شرکت میره چون شاپرک اینجوری هستش 24 ساعت اینجا در مورد سرور اختصاصی هم شما وقتی سرور اختصاصی میگیرید کنسل می کنید انتظار نداشته باشید همون لحظه پول شما بک داده بشه می بایستی اول دیتاسنتر بک بده هزینه به ریال تبدیل بشه کلی زمان می بره در مورد سرور مجازی هم معمولا چند روز طول می کشه اگر طرف مقابل شما شرکت باشد زمان میبره تا روند مالی خودش رو طی کنه.

5- در این مورد دقیقا حق با شما هستش ما ایرانی ها چشم دیدن هم رو نداریم تا یکی میاد صفحه اول گوگل همه بهش اتک می زنن خیلی شرکت های بزرگ هستن که با این همه بزرگی این کار رو انجام میدن.

6- این گزینه هم تا حدودی حق با شما هستش.

7- دروغ گفتن صداقت متاسفانه تو این شغل خیلی کمرنگ شده هم مشتری هم سرویس دهنده هر دو بخاطره فروش سرویس ها و استفاده از سرویس ها به همدیگه دروغ میگن و هر دو طرف مقصر هستن.

8- اینم حق با شما هستش هنوز فرهنگ سرویس دهی و استفاده از سرویس بین ما جا نیفتاده.

امیدوارم ناراحت نشده باشید که اینقدر صریح جواب سوالاتتون را دادم!
تو این وسط هرچقدر سرویس دهنده مقصر باشه فرد استفاده کننده از سرویس هم مقصر هستش

تنها راهکاری که به ذهنم میرسه انجمن صنف سرور ایران هم راه بیفته چه اشکال داره حرفه سرور هم مثل بقیه اصناف صنف داشته باشند قیمت گذاری بشه و ... که کسی زیر این قیمت ها آفر ندهد و جلوی خیلی چیزها گرفته میشه هرکسی سرور فروش نمیشه و ...

host-net
February 12th, 2017, 00:45
سلام این تاپیک رو زدم تا جواب چند تا سوال رو که خیلی وقت دنبالشون هستم رو پیدا کنم

از دوستان با تجربه چندتا سوال داشتم امیدوارم به پاسخ سوالاتم برسم.

به نظر شما چرا حق مشتری در خرید سرور و هاست رعایت نمیشه؟

چرا چیزی به اسم بازگشت وجه وجود نداره و عملا سرور تست برای نما هستش؟

چرا وقتی توی پشتیبانی کلی تعریف و تمجید از سرور هاشون میکنن بعد سرور تحویلی انقدر اشتراک شده که پشیمون میشی از خریدت؟

چرا سرور رو تحویل میدن وسط ماه بقیه پولت رو برگشت میزنن؟

چرا برای خراب کردن رقیب به سرور های هم دیگه حملات دی داسی میکنن؟

چرا هنوز خیلی ها شرکتی فعالیت میکنن و اسم بزرگی دارن اما هنوز مسئولیت کاری که انجام میدن رو به عهده نمیگیرن؟

چرا این همه به مشتری ها دروغ میگن تا سرور چند 100 تومانی خودشون رو تمدید کنن؟

چرا خودشون رو همکار میدونن اما پیش مشتری قشنگ هم دیگه رو خراب میکنن؟

نمیدونم علت اصلی چیه من خودم نه هاست فروش و نه سرور فروش هستم فقط سوالاتی که چندسال عذابم میدادن رو پرسیدم.

شاید های زیادی وجود داره نظر شما چیه؟

به نظر شما آیا بهترینی هم وجود داره در شرایط کنونی؟

اگر کسی به سوالات پرسید شده شکی داشت سعی میکنم عکس های مرتبطی رو قرار بدم که باعث تعجب بشه.

درود و اخترام

همه مواردی که عرض کردین مقصر اصلیش مشتری هست

دلیل این هم اینکه مشتری جنس اروزن میخواد و جنس ارزون چیزی هست که قیمتش داره
همکاران ماهم نمیخوان جنس بنجول بندازن وقتی درخواست اشغال زیاد بشه سطل زباله ها خالی میشن
نمونه بارز سرور های مارکتی المان 9 درصد عزیزان استفاده میکنن و به قول خودشون راضی هم هستن یا هاردشون خرابه یا ...... هزارتا چیز دیگه

bluehost
February 12th, 2017, 00:55
سلام
شما همه رو به یه دید نبینید
به هر حال اینجا ایران هست و ما هم ایرانی!
با این اوضاع اقتصادی قطعا هرکی ساز خودشو میزنه
من خودم با موارد مشابه زیاد برخورد کردم که طرف 1000 تا دروغ میگه تا بتونه سرورشو بفروشه دلیلشم واضح هست میدونید چرا؟(چون اگه راستشو بیاد بگه من اورسل کردم یا قیمت بالا بزاره میرید بخرید انصافا)
پس وقتی خودمون دنبال یه چیز هستیم که بخوایم مفت و مجانی به دستش بیاریم نباید انتظار داشته باشیم که این چیزا هم نباشه
موفق باشید

djembe
February 12th, 2017, 01:59
درود و اخترام

همه مواردی که عرض کردین مقصر اصلیش مشتری هست

دلیل این هم اینکه مشتری جنس اروزن میخواد و جنس ارزون چیزی هست که قیمتش داره
همکاران ماهم نمیخوان جنس بنجول بندازن وقتی درخواست اشغال زیاد بشه سطل زباله ها خالی میشن
نمونه بارز سرور های مارکتی المان 9 درصد عزیزان استفاده میکنن و به قول خودشون راضی هم هستن یا هاردشون خرابه یا ...... هزارتا چیز دیگه

دوست عزیز ،سرور به اصطلاح عالی با هزینه ماهیانه فلان تومان هم داشتم

سرور 5 تومانی هم داشتم هیچ کدام ارزش واقعی هزینه ای که داده شده رو نداشتن

اونی که گرون میده بیشتر از همه دروغ میگه اونی که ارزون میده بازار بقیه رو خراب میکنه چون میدونه هزینه سرور به اون قیمتی که اون میفروشه نمی ارزه

یه سری هم بخوان درست کار کنن و قیمت منصفانه بدن دستشون بسته میمونه پس مجبورن کنار بکشن

چیزی که میمونه بلاتکلیفی مشتریان و کاربرانی هست که این وسط درگیر جنگ سرویس دهنده ها هستن

این موضوع ادامه پیدا نخواهد کرد به زودی کاربران یاد میگیرن که هزینه بیشتر بدن به سرویس دهنده خارجی و پای دروغ بافی سرور فروش های داخلی رو نخورن

متاسفم اما باید حقیقت رو باور کرد و مسولیت پذیرفت

موفق باشید

bluehost
February 12th, 2017, 02:09
دوست عزیز من سرور به اصطلاح عالی با هزینه ماهیانه فلان تومان هم داشتم

سرور 5 تومانی هم داشتم هیچ کدام ارزش واقعی هزینه ای که داده شده رو نداشتن

اونی که گرون میده بیشتر از همه دروغ میگه اونی که ارزون میده بازار بقیه رو خراب میکنه چون میدونه هزینه سرور به اون قیمتی که اون میفروشه نمی ارزه

یه سری هم بخوان درست کار کنن و قیمت منصفانه بدن دستشون بسته میمونه پس مجبورن کنار بکشن

چیزی که میمونه بلاتکلیفی مشتریان و کاربرانی هست که این وسط درگیر جنگ سرویس دهنده ها هستن

این موضوع ادامه پیدا نخواهد کرد به زودی کاربران یاد میگیرن که هزینه بیشتر بدن به سرویس دهنده خارجی و پای دروغ بافی سرور فروش های داخلی رو نخورن

متاسفم اما باید حقیقت رو باور کرد و مسولیت پذیرفت

موفق باشید

همین بوده و هست و باقی میمونه
توی ایران همه یاد گرفتیم اینجوری باشیم چون فکر میکنیم تا یکی رو زمین نزنیم خودمون بالا نمیریم!
اونایی هم که قیمت منصفانه میدن به قول شما دلیل ورشکست شدنشون چیه؟خود ماها هستیم میگیم ولش کن ماهی 5 تومان میدم از یه جا دیگه میخرم (از ماست که بر ماست)
خب همینه که باعث میشه طرف زمین بخوره!
در ضمن خرید سرویس از یه سرویس دهنده خارجی هم به این راحتی نیست که شما می فرمایید پس مجبورن به داخلی ها اعتماد کنن
موفق باشید

djembe
February 12th, 2017, 02:16
تنها در یک حالت این اطفاقات میافته که مشتری دنبال فقط جنس ارزونه شما یکبار از پارس دیتا سرور بخرید ! همه سوالات رو جوابش رو پیدا میکنید

اگر فکر میکنید پارس دیتا سرور بهترین ارایه دهنده هستش لطفا علت آن را هم توضیح بدین

تا دوستان با تجربه قضاوت و صحت آن را تایید کنند

negarnovin
February 12th, 2017, 07:33
همکارمون سوالای کلی پرسیده که جواب بدید
نه اینکه نخونده بیایم تبلغیات فلان شرکت رو بکنیم
این اسمی هم که اووردن من تا حالا نشنیدم!

AtrafNet
February 12th, 2017, 08:18
سلام

به نظر منم تقصیر مشتریه و بعد از اون شخصاً تقصیر رسانه ها می دونم.
می دونید چرا؟ چون الان شما خودتونو نبینید که ماشاالا همه فول کامپیوتر هستید، افراد خارج از این انجمن بعضاً کسایی هستن که حتی کار های ساده ویندوز مثل نمایش فایل های مخفی ویندوز با یه تیک Show Hidden Files در بخش Folder Options هم بلد نیستن اما به واسطه شبکه های اجتماعی و خیلی اتفاقات دیگه تازه موفق تر از من و شما دارن زندگی میکنن.باور کنید خیلی از وب مستر های مالک سایت های معروف رو می شناسم که مثلاً سایت وردپرسی خیلی معروفی هم دارن اما باهاشون که ایمیلی مکاتبه میکردم حتی یه خط از اون همه کد سایتشون هم سر در نمیاوردن و براحتی هم کسی که شیاد باشه می تونه سرشون کلاه بذاره.

منظورم کلاً اینه که برای این دست زیاد شده چون خیلی ها که هنوز تخصص کار خودشون رو پیدا نکردن وارد عرصه شدن و برای اینم تقصیر رسانه ها میندازم چون این همه دری وری به خورد مردم میدن چرا نباید 4 تا برنامه خوب آموزش رایگان (تاکید میکنم رایگان) کامپیوتر تو تلویزیون داشته باشیم؟؟
نمیگم آموزش نیست هست اما همش پولیه مثلاً تلویزیون تبلیغ میکنه بسته آموزشی ICDL و آموزش نصب ویندوز بعد مدل تبلیغاتی آوردن زنه میگه تا قبل از این آموزش مجبور بودم کامپیوتر پر از اطلاعات شخصیم رو ببرم پیش تعمیر کار اما الان خودم ویندوزش رو عوض میکنم :d
یه برنامه به روز هم ظهر جمعه میده اونم شهادت میشه نمیده ولادت میشه نمیده 22 بهمن میشه نمیده کلاً وایستادن ببینن چه بهونه ای هست که این برنامه رو قطع کنیم جالب اینجاست که پخش زنده هم نیست و از خیلی وقت پیش ضبط میشه اما خب اینم برنامه آموزشی نمی تونه حساب بشه چون بخش اخبار فناوری و گیم که کلاً به کنار یه بخش معرفی سایت و نرم افزار داره که شده بخش اسپانسرینگ برنامه می مونه یه بخش نکات و ترفند ها که اونم سریع تند تند می خواد یه چیزی بگه تموم شه اصلاً خودمو میذارم جای یه مبتدی نمی فهمم چی میگه :d

برای همین چون تو حیطه کامپیوتری در بزرگترین رسانه یعنی تلویزیون آموزش رایگان نیست اکثراً تو مملکت ما جا افتاده مردم حین راه انداختن یه پروژه بزرگ تازه یادگیری خودشون هم از صفر شروع میکنن یعنی همون پروژه تستی یادگیری میشه مثلاً یه سایت معروف.
برای همین اکثراً هستن مشتری هایی که اطلاعات کافی ندارن و فقط کافیه هاستینگه (حتی اگه از این تازه راه افتاده های بی در و پیکر باشه) یکم کلمات قلمبه سلمبه به کار ببره تا طرف خام بشه و فلان قدر پول بی زبون رو بده دست اینا.

اما من خودم به شخصه می تونم بگم از چندین سال پیش که هیچی از هاست و اینا نمی دونستم بعد از کلی وبلاگ نویسی در کلیه وبلاگدهی ها یادمه با کلی استرس تصمیم گرفتم یه سایت وردپرس بزنم و اون موقع آخرین ورژن وردپرس 2.5 بود و هنوز تم داشبورد کلاسیک قبلیش رو داشت.یادمه به خاطر 36 هزار تومان سالیانه پول هاست از 2 ماه قبلش برنامه ریزی و تحقیق میکردم حتی مطالب سایتم هم تو یه فایل Word نوشته بودم که 2 ماه بعد چی ها منتشر کنم :D
تجربه حداقلی وبلاگ نویسی + راهنمایی یکی از بچه های یه انجمن دیگه خیلی باعث شد که خرید خوبی داشته باشم اما متاسفانه الان با ورود این شبکه های اجتماعی طرف هیچی هم بلد نیستا ولی چون کار با تلگرام و اینستاگرام رو تونسته فکر میکنه کل مقوله زیر رشته های کامپیوتری هم مثل آب خوردن انجام میشه و سر همین موضوع هم هست که اعتبار و ارزش رشته های بزرگ کامپیوتری مثل IT میاد پایین و همه فکر میکنن یه رشته ساده است که هر کسی می تونه با نمرات عالی ازش فارغ التحصیل بشه.

jamal
February 12th, 2017, 09:59
این حرفایی که شروع کنندۀ عزیز زدند، بیشترش درسته و هیچ شکی درونش نیست.
و باید قبول کرد که قسمت اعظم این مشکل بر می گرده به فروشنده های عزیز که حتی اونهایی هم که شرکت ثبت شدن دارند هستند، که خدمات خوبی رو عرضه نمی کنند و مشتری های خودشون رو سر در گم می کنند. شاید به این دلیل که فکر می کنند مثلاً برای فروش هر سرور ماهیانه 20 هزار تومن سود می کنند؛ پس ارزش پشتیبانی دادن به مشتری رو نداره!
اگر محصول با کیفیت خوب داده بشه و از طرف دیگه هزینشم بالا باشه، همه میخانش. این همیشه و همه جا بوده. به شرطی که کیفیت محصول ثابت بشه برای خریدار.