PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : بهترین فروشگاه ساز!

ACGE
February 11th, 2017, 22:07
سلام دوستان
میخواستم از کسایی که تجربه کار با فروشگاه ساز های مختلف رو دارند بپرسم که کدوم سیستم رو پیشنهاد میدن؟ هم از لحاظ امکانات و هم از لحاظ ظاهر و کار کردن با سیستم و...

8110829
February 11th, 2017, 22:22
درود دوست عزیز نمیگم بهترین ولی ووکامرس پیشنهاد میشه

3hdvd
February 11th, 2017, 22:30
سلام دوستان
میخواستم از کسایی که تجربه کار با فروشگاه ساز های مختلف رو دارند بپرسم که کدوم سیستم رو پیشنهاد میدن؟ هم از لحاظ امکانات و هم از لحاظ ظاهر و کار کردن با سیستم و...

اپن کارت و پرستاشاپ

البته باز خودتون جستجو کنید کاملا تفاوتها را متوجه میشید.

اما من خودم بیشتر از 5 ساله از اپن کارت استفاده میکنم و بسیار راضیم.
اگر یه مقدار از کدنویسی (css , php) بدونید, خیلی راحت میتونید یه قالب حرفه ای را برای خودتون شخصی سازی کنید و استفاده کنید

افزونه و ماژول هم که هرچی بخواهید برای اپنکارت هست .

کلا چون این سیستم مخصوص فروشگاه ساخته شده از هرلحاظ از فروشگاه سازهای دیگه بهتره.

موفق باشید

ACGE
February 11th, 2017, 22:42
درود دوست عزیز نمیگم بهترین ولی ووکامرس پیشنهاد میشه
در حد اپن کارت هست؟

mojtaba05
February 11th, 2017, 22:54
سلام،
باید ببینید هدف و نیازتون چی هست و چه امکاناتی مد نظر دارید.
در بین سه فروشگاه ساز "مجنتو"، "پرستاشاپ" و "اپن کارت"، با مجنتو اصلا کار نکردم، پرستاشاپ رو در حد چند بار نصب و چند ویرایش کار کردم، اما با اپن کارت مدتهاست به عنوان استفاده کننده و توسعه دهنده کار می کنم. و طبیعتا به خاطر شناختی که از این سیستم دارم، همین مورد رو به شما هم پیشنهاد می کنم.

3hdvd
February 11th, 2017, 23:27
در حد اپن کارت هست؟

ووکامرس در اصل یک افزونه هست که برای وردپرس نوشته شده و خیلی از کاربران بعنوان فروشگاه ساز استفاده میکنن.

شاید اینجا جای بحث قدیمی که کدوم بهتره نباشه . خودتون میتونید بطور کامل برای هرکدوم تحقیق کنید.

ولی در نهایت (نظر شخصی) قالبها و امکانات اپنکارت هم از نظر کاربران و هم از نظر مدیریت و بدست آوردن ماژولها(حتی ماژولهای بسیار کمیاب) بهتر بود.

قبلا (حدود 5 سال پیش) ایرادهایی به سئو و امنیت اپنکارت میگرفتن که الان در نسخه جدید 2.3.0.2 کاملا بهینه شده

ACGE
February 12th, 2017, 00:38
سئو اوپن کارت و افزونه های سئوش قابل تایید هستن؟

mahdiazarnia
February 12th, 2017, 00:43
بله البته بدون افزونه هم سئوی خوبی داره

saeid1346
February 12th, 2017, 00:56

بنده مدت زیادی تحقیق کردم بهترین سیستم اوپن کارته ، میتونید یک قالب هم خریداری کنید با یک سری افزونه ، با حداقل هزینه کارتون راه میوفته.

gholamkale
February 12th, 2017, 01:05
بدون تردید پرستاشاپ

negarnovin
February 12th, 2017, 01:14
ووکامرس وردپرس از همه به نظرم کامل تر سئو قوی و افزونه های بیشتری هم داره

سیدرضا بازیار
February 12th, 2017, 08:27
ووکامرس همه نیاز های شما رو میتونه برطرف کنه به شرط اینکه حرفه ای باشید!
فکر نمیکنم چیزی رو پرستا شاپ داشته باشه که توی ووکامرس نباشه...

3hdvd
February 12th, 2017, 10:20
بازهم داره بحث همیشگی و قدیمی پیش میاد.
فکر نمیکنم بیشتر از این بتونی از این تاپیک چیزی بگیری. دیگه داره میره توی تعصب و حاشیه!

خلاصه کلام اینکه هسته وردپرس برای چیزدیگه ساخته شده.
اما اپنکارت از پایه برای فروشگاه ساخته شده و کاملا مناسب هرنوع فروشگاهی هست و نیاز چندانی به تخصص نداره.

ضمن اینکه وردپرس همیشه مورد امنیتی داشته و داره (حتی ورژن 4.7)
اما خوشبختانه اپنکارت از ورژن 1.6.4 هیچگونه مورد امنیتی نداشته
میتونید خودتون بررسی کنید.

موفق و پیروز باشید

delta
February 12th, 2017, 10:58
به عنوان کسی که 10 سال با انواع فروشگاه سازها فروشگاه داشته تجربیاتم رو بهتون میگم.

1 : اپن کارت: یه هاست معمولی میخرید.نصب میکنید . بسیار زیبا و عالی - دارای قالبهای بسیار زیاد و شکیل -ماژولهاش زیاد هستند اما ممکنه سر نیاز به بعضی ماژولها گیر بیفتید و وجود نداشته باشه! پایداریش در حد یکی دو هفته اول هست که مطالبتون کمه و قالب دیفالت خودش روشه.بعد ان دردسرهاتون شروع میشه.هر قالبی میخرید یا از رسپانسیو در میاد..یا تو موبایل و نمایشش مشکل میخوره - یا ارور بعضی قسمتها میده - اینقدر رو مختون میره که میرید هزینه میکنید یه قالب خوشگلتر میخرید دوباره بازم همون جریانات پیش میاد.تا چند قالب میخرید شاید درست بشه اما نهایت بعد یکی دو ماه تحمل اپن کارت میگید گور پ... میرید سراغ سیستم دگری!

2 : پرستاشاپ : یه هاست معمولی میخرید.نصب میکنید.بسیار زیبا و عالی - و بسیار با کیفیت و خوب که واقعا برازنده یک فروشگاه ساز هست..بعد نصب و گذاشتن چند مطلب میرید سراغ قالب..خوب قالب ارزونتریشن چنده؟ 100 هزار تومان!! ای بابا این جالب نیست انیکی 200 تومان...300 تومان..500 تومان!! بعد شکستن قلک و خرید یک قالب فلان ماژول فلان تومان..اینجاشو میخوام درست کنم اینقدر تومان..ایمیل نمیاد فلان تومان..اینجای قالب خرابه فلان تومان...و همینطوری اورت پول خرج کنید و پول خرج کنید و اتسه هم کنید تو سایت باید پول بدید!!( بچه مایه دار بی دل بی قم هستید بهترین گذینه هست پرستاشاپ)

3 : ووکامرس: 50 تومان میدی هم یکجا یه قالب فوق زیبا میخری روش هزار تا ماژول مجانی بهت میدن...سیستمت مجانی برات نصب میکنند..هر ماژولی هم میخوای معمولا تو اینترنت رایگان براش هست.سئوی بسیار قوی که گوگل لینک میکنه..در واقع میشه گفت فوقالعاده ترین و ایده عالترین سیستم مدیریت فروشگاهی هست اما....اما اینجاش مهمه..این سیستم هم یک بدی بسار بزرگ داره.ان هم فقط اینه که وردپرسه...یک هاست معمولی براش کافی نیست.هر کاری کنید منابع بالایی رو میطلبه و فشار بالایی به سرور میاره.حتما حتما باید روی قویترین سرورها و یا هاستی که میخرید هزینه بالایی بدید تا منابع زیادی در اختیارتون بزارن.اگر میتونید هزینه هاست یا سرور رو بپردازید یا تهیه کنید بهترین گذینه هست.

شاید باورتون نشه اما هیچ سیستمی بی عیب نیست.همشون یه مشکلاتی دارند.مگر اینکه اختصاصی بنویسید..این شمایید که تصمیم میگیرید با کدوم میتونید دست و پنجه نرم کنید..

esfahanhost
February 12th, 2017, 23:44
فروشگاه ساز اصفهان هاست را تست کنید ، امکانات فوق العاده و کاربردی ، مناسب برای کارهای قوی و فروشگاههای بزرگ ، مثلا جهاد دانشگاهی اصفهان حدود بیست هزار جلد کتاب را در این فروشگاه ساز برای عرضه گذاشته و آخ نمیگه ، امنیت خوب ، سرعت خوب ، امکانات وسیع کاربردی و متنوع ، بیست هزار جلد کتاب را در عرض بیست دقیقه با دو تا کلیک از طریق فایل اکسل توش ایمپورت و آپدیت میکنند ، تو گوگل اسمش را سرچ کنید سایت خود شرکتش ، صفحه توضیحات فروشگاه سازش و دموی نمایشی اون هست ، تا 15 روز هم امکان کنسل سفارش داره
:69:

3hdvd
February 13th, 2017, 01:12
به عنوان کسی که 10 سال با انواع فروشگاه سازها فروشگاه داشته تجربیاتم رو بهتون میگم.

1 : اپن کارت: یه هاست معمولی میخرید.نصب میکنید . بسیار زیبا و عالی - دارای قالبهای بسیار زیاد و شکیل -ماژولهاش زیاد هستند اما ممکنه سر نیاز به بعضی ماژولها گیر بیفتید و وجود نداشته باشه! پایداریش در حد یکی دو هفته اول هست که مطالبتون کمه و قالب دیفالت خودش روشه.بعد ان دردسرهاتون شروع میشه.هر قالبی میخرید یا از رسپانسیو در میاد..یا تو موبایل و نمایشش مشکل میخوره - یا ارور بعضی قسمتها میده - اینقدر رو مختون میره که میرید هزینه میکنید یه قالب خوشگلتر میخرید دوباره بازم همون جریانات پیش میاد.تا چند قالب میخرید شاید درست بشه اما نهایت بعد یکی دو ماه تحمل اپن کارت میگید گور پ... میرید سراغ سیستم دگری!

شما جند سال پیش از اپنکارت استفاده میکردید که مشکلات بالارو داشتید؟؟

قصد جسارت یا طولانی کردن بی جهت بحث را ندارم, اما فکر کنم اصلا شما با اپنکارت نسخه 2 به بعد کار نکردید!!!
من هم بطور مدام بیشتر از 5 ساله دارم از اپنکارت استفاده میکنم و سه, چهارتا هم برای دوستانم در زمینه های متفاوت نصب و راه اندازی کردم.

فروشگاه خودم درحال حاضر بیش از 4000 محصول داره و هرگز (حتی برای یک روز) از قالب دیفالت استفاده نکردم.
(فکر نمیکنم درست باشه اینجا لینک فروشگاهمو بذارم. اما اگر لازمه بفرمایید تا پ.خ کنم)

ماژولهای وردپرس شاید زیاد باشه, اما برای ووکامرس (مخصوصا ماژولهای تخصصی رایگان) محاله بیشتر از اپنکارت باشه.

احتمالا شما زمان درگیری و کش مکش انجمن های اپنکارت فارسی فروشگاه داشتید که چنین تجربه ای براتون یادگار مونده!؟!

و جالبتر اینکه از نسخه 2 اپنکارت از ocmod و vqmod همزمان استفاده میشه بهمراه یوت استراپ و آخرین نسخه فریمورک استفاده شده و کاملا از لحاظ رسپانسیو و امنیت و ... سایر موارد بهینه شده.

اگر مایل به بررسی مستندات هستید یه نگاه به لینک زیر بندازید:

https://github.com/opencart/opencart

بابت زیاده گویی از حضور همه عذخواهی میکنم

ParsWebIT
February 13th, 2017, 18:33
به نظر من هیچ یک از اسکریپتهای رایگان مانند اپن کارت یا پرستا شاپ یا توماتو کارت و امثال این ارزش پایه ریزی یک فروشگاه خوب رو ندارند
مگر صرفا جهت ویترین وگرنه در بحث بنا کردن سایت اینطوری بعدا به انچنان مشکلاتی میخورید که ارزش روزها وقتتون هدر میره
البته برای فروشگاههای کوچک و با حجم مشتری کم خوب هست

من خودم مجنتو رو قبول دارم به دلابل متعدد که توضیح موارد طولانی میشه
در نهایت استفاده فروشگاههای بزرگ از این سیستم در فروشهای خیلی بالا
و اینکه ebay الان مالکش هست که این نوید خیلی خوبی رو میده برای توسعه و همچنین امنیت کار
و اینکه شما میتونید Enterprise Edition رو هم ببینید
و در اینجا https://magento.com/security میتونید موارد امنیتی رو بررسی و چک کنید

یک توضیح کم رو بخونید

مجنتو یک سیستم‌های مدیریت محتوا (https://fa.wikipedia.org/wiki/%D9%85%D8%AF%DB%8C%D8%B1%DB%8C%D8%AA_%D9%85%D8%AD% D8%AA%D9%88%D8%A7) متن‌باز (https://fa.wikipedia.org/wiki/%D9%85%D8%AA%D9%86%E2%80%8C%D8%A8%D8%A7%D8%B2) برای وب سایت‌های تجارت الکترونیکی است. این نرم‌افزار در ابتدا توسط شرکتVarien، یک شرکت خصوصی در ایالات متحده که مقر آن در کالور سیتی کالیفرنیا است با کمک داوطلبان توسعه داده شد.
Varien اولین نسخه عمومی این نرم‌افزار را در ۳۱ مارس، ۲۰۰۸. منتشر کرد. روی روبین، مدیر عامل سابق Varien چندی بعد سهم قابل توجهی از این شرکت را به ebay که هم اکنون تنها مالک آن است به فروش رساند. با توجه به تحقیقاتی که توسط aheadWorks در اکتبر ۲۰۱۴ انجام شد، سهم بازار مجنتو در میان ۳۰ پلتفرم فروشگاه ساز محبوب، حدود ۳۰ درصد است.

مجنتو از مدیریت پایگاه داده رابطه‌ای Mysql، زبان برنامه نویسی پی اچ پی(PHP) و عناصری از فریم ورک زند (Zend Framework) استفاده می‌کند. همچنین مجنتو از قرار دادهای برنامه نویسی شیء گرا و معماری model-view-controller تبعیت کرده و از مدل entity–attribute–value برای ذخیره داده استفاده می‌کند.

armin.rf
February 13th, 2017, 18:46
ووکامروس به نظرم خیلی خوبه

پرستاشاپ هم هم واقعا جالبه