PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مشکل با فایل errorlog در سرور مجازی

raze
February 10th, 2017, 00:36
سلام
سایت ما قبلا روی هاست قرار داشت که تا ان زمان با مشکل فضا مواجه نبودیم. خواستیم یکم فضای میزبانی رو بهتر کنیم این شد که انتقال دادیم به یک سرور مجازی.
مشکل ازاینجا شروع شد حدود دو ماه بعد وقتی سرور رو چک میکردم میدیدم فضای روزانه فضای غیر طبیعی فضای هارد رو اشغال میکنه طی بررسی متوجه شدم فایلی به نام ERRORLOG هست که روزانه حجم قابل توجهی رو کم میکنه
این فایل در 4 مسیر زیر وجود دارد
C:\Program Files (x86)\Plesk\Databases\MSSQL\MSSQL10_50.MSSQLSERVER \MSSQL\Log
C:\Program Files (x86)\Plesk\Databases\MSSQL\MSSQL11.MSSQLSERVER201 2\MSSQL\Log
C:\Program Files (x86)\Plesk\Databases\MSSQL\MSSQL13.MSSQLSERVER201 6\MSSQL\Log
C:\Program Files (x86)\Plesk\Databases\MSSQL\MSSQL12.MSSQLSERVER201 4\MSSQL\Log
در مسیر اول فایل ERRORLOG روزانه به حجمش اضافه میشه اما خیلی کم در حد کیلو بایت. اما در سه مسیر بعدی هر فایل ERRORLOG رزوانه حدود 200 مگابایت حجم اضافه میکنه که هر سه تاش میشه روزانه حدود 600 مگابایت.
به مسئولین سرور تیکت زدم میگن حجم این فایل طبیعی هست اضافه بشه و ما نمیتونیم اون رو حذف با غیر فعال کنیم.لاگ اصلی هم مربوط به دیتابیس های سایت های شما هست.

سیستم عامل مورد استفاده : windows server 2012 r2
کنترل پنل : PLESK 12.5
کل دیتا بیس سایت + فرم ها و همه چی میشه حدود 5 گیگابایت
اما این فایل ها فعلا حدود 6 گیگ رو به خودشون اختصاص دادن که هر روز به اون اضافه میشه

عزیزان اساتید من با این حجمی که روزانه اضافه میشه باید چیکار کنم؟ ایا این فایل هایی حجیم واقعا مربوط به دیتا بیس های سایت هست و اشکال از جای دیگه نیست؟ ایا این حجم این فایل که هروز هم به اون اضافه میشه طبیعی هست؟خواهشمندم راهنمایی بفرمایید

raze
February 11th, 2017, 11:59
عزیزان کسی در این مورد نظری ندارد؟

rayanagostar
February 11th, 2017, 12:00
عزیزان کسی در این مورد نظری ندارد؟
می تونید از تنظمیات php لاگ فایل رو غیر فعال کنید

AtrafNet
February 11th, 2017, 12:04
سلام
با توجه به حجم بالای فایل های ارور لاگ پیشنهاد میکنم نرم افزار ویندوزی EmEditor رو نصب کنید و توسط این نرم افزار یکی از اون فایل ها رو باز کنید و ببینید بیشترین اخطاری که تکرار شده چیه.
این نرم افزار امکان باز کردن فایل های خیلی حجیم بیشتر از 4 گیگ هم بدون نیاز به مصرف زیاد RAM و CPU یا هنگ کردن کامپیوتر رو داره ولی پولیه که می تونید همراه با کرکش از سافت 98 دانلود کنید:

https://soft98.ir/software/office/1322-Emeditor-Professional.html

پس از نصب با راست کلیک روی هر فایلی گزینه ای با نام EmEditor ظاهر میشه.

بعد از اینکه به ارور هایی که بیش از حد تکرار میشن دسترسی پیدا کردید می تونید با سرچ اون ارور در مراجع انگلیسی زبان دنبال پاسخ بگردید یا همین جا بذارید تا سایر دوستان راهنمایی کنن.

raze
February 11th, 2017, 13:07
می تونید از تنظمیات php لاگ فایل رو غیر فعال کنید

سایت با زبان asp.net نوشته شده سرور مجازی روی سیستم عامل
windows server 2012 r2 هست و کنترل پنل PLESK 12.5 روش نصب هست. میشه لطفا کنید بگید از کجا باید غیر فعال کرد؟ اخه پشتیبانی سرور میشه ما نمتونیم لاگ ها رو حذف یا غیر فعال کنیم. مورد بعدی این مسیر های که من معرفی کردم واقعا مربوط بهلاگ دیتابیس هست یا مربوط به اون کنترل پنل پلسک هست؟

raze
February 14th, 2017, 14:49
متخصصین عزیز لطفا اگر کسی روش حل این مشکل رو میدونه راهنماییی کنه

raze
February 14th, 2017, 15:51
یک نمونه از فایل errorlog رو ضمیمه میکنم ممنون میشم عزیزان بررسی کنند مربوط به چه چیزی هست
https://drive.google.com/file/d/0B3fT99QPv1Xyd2tueDd5cHF4dkk/view?usp=sharing