PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سوت و کور شدن وب ایران

javadonline
February 9th, 2017, 17:04
سلام خدمت دوستان عزیز
چند وقتی هست که شخصا احساس میکنم که وب سایت ها در اکثر زمینه ها و یا شاید میتونم بگم در همه زمینه ها کلا سوت و کور شده نسبت به قبل. حتی سایت های خوبی که بودن و با اینکه مثل روال قبلی به کارشون ادامه میدادند بازهم مشکل فعلی پابرجاست.
حالا شاید هم من اشتباه میکنم ، نمیدونم دقیق ولی با چند تن از دوستان هم که صحبت میکردم نظر من رو داشتن.
این سوت و کور شدن هم ممکنه در سایت های مختلف به شکل های مختلف باشه مثلا یکی بازدیدش کلا افت کرده یکی سودش کم شده یکی تبلیغاتی که میگرفت کم شده یکی مثل انجمن ها بحث و تبادل نظر کم شده داخلش (حالا این انجمن رو میشه به خاطر تلگرام گفت که تاثیر داشته) و...
در کلا خیلی خلوت شده نست به قبل ها .
حتی بعضی مواقع شخصا به خاطر این مورد دلسرد میشم از فعالیت در زمینه های مختلف.
حالا جدا از این بحث ها هدفم این بود که در این تاپیک نظرات شما دوستان رو هم در این رابطه بدونم و اگر شما هم چنین حسی به وب سایت ها ایرانی که فعالیت میکنن دارید دلایلی که فکر میکنید باعثش رو شده رو مطرح کنید.

:53::53::53:

seokaran.org
February 9th, 2017, 17:11
هعیییی
دل ما هم خیلی پره
قبلا ها میرفتیم انجمن ها چقدر شلوغ و غوغا بود
الان هیچی به هیچی
قبلا ها عده ای مرد بودن رایگان کار میکردن
این روزا برا یه کلیک هم ازت پول میگیرن
این سووت و کوری از وقتی که درگاه های واسط ***** شد بهش افزوده شد ....
#یاد وبمستر های قدیمی ....

iranianroot
February 9th, 2017, 17:14
درود

با اومدن تلگرام و بعضی از شبکات اجتمائی دیگه بازدید از وب فارسی به طور کلی کم شده و دلیل اون هم این هست که فرهنگ سازی نشده ,به عنوان مثال وبسایت های موزیک (به غیر از مراجع ) به طور کلی بازدید خودشون رو از دست دادن و مدیران اونها به جای هزینه کردن برای سایت و بالا اوردن و بروز کردن اون (هزینه ها) به طور کاملا رایگان اون رو بر روی تلگرام بالا میارند,این روند بر روی بسیاری از وبسایت ها تاثیر گذاشته مثل وبسایت های : تفریحی , موزیک ,اموزشی و ...... البته وبسایت هایی هم در امان موندند مثل وبسایت های فیلم و سریال و وبسایت های مطالب تخصصی , طبق این داستان فروش هاستینگ ها هم به دلیلی که عرض کردم کاهش پیدا کرده.در کل با اومدن تلگرام البته با فرهنگ سازی نشدن اون شاهد این ماجرا هستیم.

سیدرضا بازیار
February 9th, 2017, 17:15
درسته
دلیلش این موارد هست:
۱- پلیس فتا برای برخی از مدیران سایت های ایرانی (حتی سایت های تخصصی) به دلایلی پرونده درست کرده و باعث شده نا امید بشن و از فعالیت ترس داشته باشن
۲- وزارت فرهنگ و ارشاد اینقدر با مدیران سایت بد رفتار میکنه که ناامید شدن
۳- قبلا یه سایت با روزانه ۳۰۰۰ بازدید میتونست ماهیانه بیش از یک میلیون از تبلیغات درامد داشته باشه. الان سایت با ۳۰۰۰۰ بازدید ماهیانه صد هزار تومان هم درامد نداره (از طرفی هم گران شدن برخی از ابزار ها و خدمات!)
۴- شبکه های اجتماعی موبایل باعث دوری مردم از وب شده و در یک محیط بسیار بد زندانی شدند و از علم عقب موندن
و بسیاری دلایل دیگر...

حداقل من کسی هستم که همه این موارد من رو داغون کرده و بسیار غمگین هستم

Mp3Songs.ir
February 9th, 2017, 17:26
داداش قبلا سایت من 5 هزار ایران بود...همش شاید بگم 2 ماه پیش...یک و نیم ماه پیش....درآمد کم شد انگیزه ما هم کم شد..الان چندیم؟الان...
درکل تلگرام واقعا (عذرمیخوام)گند زده به همه چی،بازار همه چی رو خراب کرده..الان شاید یه عده بیان بگن که خب دردت چیه؟برو یه کانال تلگرامی بزن...تلگرام هم بزودی ***** میشه....بزارین انتخابات برسه....کاری ندارم تلگرام ماله کیه چه ماله ایران چه اونور آب....بزارین انتخابات برسه،همینطور که پلاسکو در تلگرام غوغا شد و مسئولین حیرت زده شدن از انتخابات هم معلوم میشه.

sarwhost
February 9th, 2017, 17:36
سلام
به امدن تلگرام متاسفانه نه تنها نت بلکه خیلی چیزها کم رنگ شده از دور هم بودن گرفته تا درس خوندن اینطور پیش بره علم ایران در همین مقطع خواهد ماند و پیشرفت خیلی کندی خواهد داشت
جالبیش هم اینه که تلگرام توی ایران طرف دار داره

SaeedFazlollahzadeh
February 9th, 2017, 17:41
به نام خدا
موضوع انشا: دلایل
1- کم شدن فهم مردم با آمدن تلگرام
2- زیاد شدن توقع مردم با آمدن تلگرام
3- سر نزدن مردم به وب با آمدن تلگرام
4- پلیس فتا که حواسش به همه چی هست (با آمدن تلگرام "برای قافیه:دی")
5- خود تلگرام (شعار های مرگ بر تلگرام در فردا فراموش نشود:->)
6- خود تلگرام
7- داداش تل، اینستا
8- ترامپ (همین جوری الکی)

delta
February 9th, 2017, 17:50
به تلگرام مربوط نیست !! تلگرام یه نرم افزاره چت همین...الان توش انواع کانالهای دانلود بازی و نرم افزار و فیلم و موزیک و... هم به وفور یافت میشه!!
فیس بوک هنوزم هنوزم تو کل جهان اوله و پرکاربرترین..اما کشور ما چی؟
علت چیه؟ مشخصه دیگه نمیزارن شما سایت داشته باشی..شما هر سایتی بزنی باید 7 خان رستم رو بری برای انواع مجوزها..نماد اعتماد و ساماندهی و مجوز بنیاد ملی و... اخرشم فیل تری!!هر سایتی بزنی فیلت رو تر میکنن..مردم میبینن سایتها رو دارن میزنن میرن تلگرام کانال میزنن حداقل کسی گیر نده..
مسخره ترین حالت ممکن اینه که برای کانالهای تلگرام هم مجوز گذاشتند!!
فرهنگ وب و وبداری رو در ایران کشتند...وبلاگ هم نمیتونی بزنی یا فلیل تری یا اوین!

AtrafNet
February 9th, 2017, 17:55
به نام خدا
موضوع انشا: دلایل
1- کم شدن فهم مردم با آمدن تلگرام
2- زیاد شدن توقع مردم با آمدن تلگرام
3- سر نزدن مردم به وب با آمدن تلگرام
4- پلیس فتا که حواسش به همه چی هست (با آمدن تلگرام "برای قافیه:دی")
5- خود تلگرام (شعار های مرگ بر تلگرام در فردا فراموش نشود:->)
6- خود تلگرام
7- داداش تل، اینستا
8- ترامپ (همین جوری الکی)

اضافه میکنم :d

شاخ های اینستا
نشستن خونه و برای مشکلات کمپین درست کردن
گروه بچه پول دار های ایران با لامبورگینی و شورلت و بی ام دبلیو در اینستاگرام
سیکس پک های جذاب که همه پسر های ایرانی هم دارن (طبق گفته اینستاگرام).
سلفی های همینطوری یهویی با فلان شخص در فلان جای حساس
چالش های جذاب مثل چالش مانکن برای اینکه یه تنوعی تو این شبکه ها ایجاد بشه.

این وسط فقط یه سری سود میکنن اونایی که عقلشون کار میکنه و از این اعتیاد مردم به شبکه های اجتماعی در جهت جیب خودشون سوء استفاده میکنن.
مثل بعضی کانال های تلگرامی که میلیون ها تومان ماهانه در میارن و حتی بعضی هاشون از پزشک جماعت هم بیشتر پول گیرشون میاد =D>

host-net
February 9th, 2017, 17:56
درود و احترام

همه موارد سر تلگرام نیست
متاسفانه دیده شده خیلی از کاربران با کلی تلاش و امید به سرویس دهنده ها کل دارو ندارشون بر باد رفته و دیگه حس ادامه کار براشون سخت شده
عده ای هم که دوباره کار کردن متاسفانه دیگه اون قدرت همیشگی رو نداشتن و جمع کردنو خدافظی کردن
یک دلیل این هست که متاسفانه همکاران راه انداختن محصولات رایگان برچه اساس رایگان؟
یک عده ای با داشتن محصول رایگان موجود داریم که کلی یوزر داره و عده ای که قانونی کار میکنن نمیتونن اینکارو بکنن چون اونا مفت میدن ولی شرکت ها نمیتونن مفت بدن و هزینه کم بگیرن
به شخص خودم رو میگم هیچ وقت سروری ارائه نمیدم که یوزرم بی کیفیتی رو حس کنه و هیچ وقت زیر بار اینکه ارزون بفروشم نمیره حاضرم سرور گرد بخوره ولی مفت ندم چون حیلی از موارد کاری خودم زیر سوال میره
همکاران خودمان متاسفانه چوب لای چرخش فعالیت ها کردن بارها تذکر داده شده ولی کی به کیه فقط پول رو میبیننو بس
انشالله که اینو درک کنن برخی افراد متاهل هستن و با اینکارشون روزی برخی هارو میگیرن

SaeedFazlollahzadeh
February 9th, 2017, 17:57
به تلگرام مربوط نیست !! تلگرام یه نرم افزاره چت همین...الان توش انواع کانالهای دانلود بازی و نرم افزار و فیلم و موزیک و... هم به وفور یافت میشه!!
فیس بوک هنوزم هنوزم تو کل جهان اوله و پرکاربرترین..اما کشور ما چی؟
علت چیه؟ مشخصه دیگه نمیزارن شما سایت داشته باشی..شما هر سایتی بزنی باید 7 خان رستم رو بری برای انواع مجوزها..نماد اعتماد و ساماندهی و مجوز بنیاد ملی و... اخرشم فیل تری!!هر سایتی بزنی فیلت رو تر میکنن..مردم میبینن سایتها رو دارن میزنن میرن تلگرام کانال میزنن حداقل کسی گیر نده..
مسخره ترین حالت ممکن اینه که برای کانالهای تلگرام هم مجوز گذاشتند!!
فرهنگ وب و وبداری رو در ایران کشتند...وبلاگ هم نمیتونی بزنی یا فلیل تری یا اوین!
قبل از این تلگرام لعین، من همیشه با دوستام تو فیس بوک بودم و اونام بودن. فید ها لحظه به لحظه آپدیت می شد.
پیج ها هم اون جا ساماندهی داشتن (پورن ها ریپورت می شدن و حذف خب)، اما چون مارک هیچ تعاملی با ایران نداشت، پیج زدن و اداره اش خیلی راحت و خوب بود.
فیس بوک هنوز هم توی جهان اوله با وجود واتس اپ و اینستاگرام و غیره، اما مردم دنیا فهم دارن و می دونن که هر سخن جایی و هر نکته مکانی دارد.
الان یه خبر طرف می خونه تو تلگرام، می پرسی منبعت چیه، میگی فلان کانال. حالا کاری نداریم کانال هرچقدر هم معتبر باشه! کانالای نامعتبر که دیگه واویلاست
اصلا من هیچ، شما به عنوان بزرگ تر که مسلما از من بیشتر دیدی، قبل و بعد تلگرام رو می تونید که مقایسه کنید، درسته؟
فیس بوک هفت خان داشتیم، یوتیوب هم داشتیم، اما تلگرام خودش که نه، ولی مردم نمی دونم به چه دلیلی رو آوردن به تلگرام و دیگه حاضر به سختی کشیدن نیستند!
حتی طرف یه سرچ ساده هم حاضر نیست بکنه تو وب و دو دقیقه از اون تلگرام بی صاحاب مرده بیاد بیرون

saeid1346
February 9th, 2017, 18:19
خب مشخصه علتش چیه وقتی برخوردهای قهرآمیز صورت میگیره با یک وبمستر همین میشه !

بدترین اتفاقی که افتاد به نظر بنده ف-یلترینگ سایت های درگاه واسط و دانلود بازی بود

بگذریم ...

نمیشه راحت دو کلمه حرف زد ...

الان مشخص نیست همین متن های من و شما رو چه کسی میخونه !!!

کاش مدیران انجمن دسترسی بعضی قسمت ها رو برای یوزر های جدید محدود میکردن !

delta
February 9th, 2017, 19:40
رفیق بنده سایت دانلود بازی داره..مجوزهایی که بدبخت داره میگیره...

1 : نماد اعتماد برای فروشگاهش
2:نماد ساماندهی برای سایتش
3: مجوز بنیاد ملی بازیهای رایانه ای
4 : مجوز کاربر محور برای انجمن سایتش
5: مجوز ساماندهی برای کانال تلگرامش
6 : مجوز فیزیکی مغازه ای برای فروش بازی در سایتش!
7 : مجوز ساماندهی برای بخش کاور سایت

................. بازم بگم بفهیمد فاجعه چه قدره؟ برای یک سایت این همه مجوز؟ تازشم هر روز پیغام میاد اینو بردار اونو بردار وگرنه جیزت میکنیم!!
ان بدبخت وبمستر روحیه میمونه برای کارش؟

Ashkankamangar.ir
February 9th, 2017, 19:41
سلام خدمت دوستان عزیز
چند وقتی هست که شخصا احساس میکنم که وب سایت ها در اکثر زمینه ها و یا شاید میتونم بگم در همه زمینه ها کلا سوت و کور شده نسبت به قبل. حتی سایت های خوبی که بودن و با اینکه مثل روال قبلی به کارشون ادامه میدادند بازهم مشکل فعلی پابرجاست.
حالا شاید هم من اشتباه میکنم ، نمیدونم دقیق ولی با چند تن از دوستان هم که صحبت میکردم نظر من رو داشتن.
این سوت و کور شدن هم ممکنه در سایت های مختلف به شکل های مختلف باشه مثلا یکی بازدیدش کلا افت کرده یکی سودش کم شده یکی تبلیغاتی که میگرفت کم شده یکی مثل انجمن ها بحث و تبادل نظر کم شده داخلش (حالا این انجمن رو میشه به خاطر تلگرام گفت که تاثیر داشته) و...
در کلا خیلی خلوت شده نست به قبل ها .
حتی بعضی مواقع شخصا به خاطر این مورد دلسرد میشم از فعالیت در زمینه های مختلف.
حالا جدا از این بحث ها هدفم این بود که در این تاپیک نظرات شما دوستان رو هم در این رابطه بدونم و اگر شما هم چنین حسی به وب سایت ها ایرانی که فعالیت میکنن دارید دلایلی که فکر میکنید باعثش رو شده رو مطرح کنید.

:53::53::53:

سلام دلیل اصلی کانال های تلگرام و درآمدزایی و فروش از طریق کانال و پیج های اینستا هست
الان ملت میرند یه دستمال میذارن دور گردنشون و خودشونو خفه میکنند بعد اینکه فالور گرفتند میاین چند فن پیج میسازند و درآمدهای میلیونی از فن پیجها در میارن
به همین راحتی

Mr.Pouria
February 9th, 2017, 20:01
مشکل اصلی تلگرام و یا فرهنگ استفاده از اون نیست ... مشکل سر کیفیت و سرعت دسترسی به وبسایت ها هستش ...

الان شمایه بات تلگرام عضو میشی اسم اهنگ میدی زیر 10 ثانیه لینک دانلود براتون میاره بدون اینکه بخواد هزار تا تبلیغات مسخره مثل پاپ اپ براتون باز بکنه ... حالا برین داخل گوگل سرچ کنید دانلود اهنگ جدید ( مخصوصا با یه گوشی 4.5 اینچی) بجز اینکه هزار تا سایت اسپم رو باید چک کنید که همشونم هزار تا پاپ اپ تبلیغاتی دارن بعد از 1 ساغت به نتیجه مورد نظر نمیریسی ...

مشکل ما از کمبود کیفیت کاری خودمون هست نه تلگرام ...

ما نمیتونیم یه سایت درست راه اندازی بکنیم که همه چیزش دقیق و مرطب بدون عذاب کاربر باشه همچنین در مقابل سود داشته باشه ... برای همین دنبال بهونه میگردیم الانم تلگرام شده بهونمون ...

اگه سایت های اسپم از گوگل حدف بشن حداقل 40 درصد ترافیک به وب سایت ها بر میگرده ...

الان شما یه جستجوی اینگلیسی انجام بدید 90 درصد سایت هاشون حتی پاپ اپ هم ندارن چه برسه نتیجه اسپم بین جستجو ها ...

keyhan7
February 9th, 2017, 20:14
مشکل اصلی سخت گیری بدون منطق
مشکل بعدی طرز فکر اشتباه 80 درصد برنامه نویسان و وبمستران
مشکل بعدی افرادی که به روش های مسخره میخان پول دربیارن و دانش کمی دارن و بازار وبو خراب کردن

و در مورد تلگرام هم بگم که ما باید دشمن خودمون بدونیمش نه دوست

سیدرضا بازیار
February 9th, 2017, 20:33
مشکل اصلی تلگرام و یا فرهنگ استفاده از اون نیست ... مشکل سر کیفیت و سرعت دسترسی به وبسایت ها هستش ...

الان شمایه بات تلگرام عضو میشی اسم اهنگ میدی زیر 10 ثانیه لینک دانلود براتون میاره بدون اینکه بخواد هزار تا تبلیغات مسخره مثل پاپ اپ براتون باز بکنه ... حالا برین داخل گوگل سرچ کنید دانلود اهنگ جدید ( مخصوصا با یه گوشی 4.5 اینچی) بجز اینکه هزار تا سایت اسپم رو باید چک کنید که همشونم هزار تا پاپ اپ تبلیغاتی دارن بعد از 1 ساغت به نتیجه مورد نظر نمیریسی ...

مشکل ما از کمبود کیفیت کاری خودمون هست نه تلگرام ...

ما نمیتونیم یه سایت درست راه اندازی بکنیم که همه چیزش دقیق و مرطب بدون عذاب کاربر باشه همچنین در مقابل سود داشته باشه ... برای همین دنبال بهونه میگردیم الانم تلگرام شده بهونمون ...

اگه سایت های اسپم از گوگل حدف بشن حداقل 40 درصد ترافیک به وب سایت ها بر میگرده ...

الان شما یه جستجوی اینگلیسی انجام بدید 90 درصد سایت هاشون حتی پاپ اپ هم ندارن چه برسه نتیجه اسپم بین جستجو ها ...

شما بیاید یه بنر از یه سایت خارجی بزارید توی سایتتون و یه بنر از یه سایت ایرانی. اون سایت خارجی فقط بازدید از بنر رو حساب میکنه و معمولا روزانه ۴۰دلار بهتون میده! حالا همون سایت ایرانی با همون بازدید، فقط کلیک ها رو حساب میکنه (اونم با تقلب) و نهایتا روزانه ۱۰۰۰تومان بهتون میده...
پس مجبور میشید واسه اینکه هزینه سرور رو در بیارید، تبلیغ پاپ آپ بزارید

مطمئن باشید اگه وبمستر ایرانی پول سرور رو به تنهایی داشت، هرگز پاپ آپ نمیگذاشت

مثلا من الان یه سایت دارم با رتبه ۲۰۰۰ ایران. کسی تبلیغات بنر نمیخره و سایت خارجی هم که خریده حدودا روزانه ۲۰ تا ۳۰ دلار بهم میده که نمیتونم وارد کنم و مجبورم ببخشم به مراکز خیریه... پس مجبور میشم پاپ آپ فیس نما رو بزارم که ماهیانه ۲۰۰-۳۰۰ تومن بهم بده

پس باز هم مشکل برمیگرده به همون تاپیک قبلی که عرض کردم...!!!

Mr.Pouria
February 9th, 2017, 20:43
شما بیاید یه بنر از یه سایت خارجی بزارید توی سایتتون و یه بنر از یه سایت ایرانی. اون سایت خارجی فقط بازدید از بنر رو حساب میکنه و معمولا روزانه ۴۰دلار بهتون میده! حالا همون سایت ایرانی با همون بازدید، فقط کلیک ها رو حساب میکنه (اونم با تقلب) و نهایتا روزانه ۱۰۰۰تومان بهتون میده...
پس مجبور میشید واسه اینکه هزینه سرور رو در بیارید، تبلیغ پاپ آپ بزارید

مطمئن باشید اگه وبمستر ایرانی پول سرور رو به تنهایی داشت، هرگز پاپ آپ نمیگذاشت

مثلا من الان یه سایت دارم با رتبه ۲۰۰۰ ایران. کسی تبلیغات بنر نمیخره و سایت خارجی هم که خریده حدودا روزانه ۲۰ تا ۳۰ دلار بهم میده که نمیتونم وارد کنم و مجبورم ببخشم به مراکز خیریه... پس مجبور میشم پاپ آپ فیس نما رو بزارم که ماهیانه ۲۰۰-۳۰۰ تومن بهم بده

پس باز هم مشکل برمیگرده به همون تاپیک قبلی که عرض کردم...!!!

بله با گفته های شما موافق هستم اما خوب راه کار های زیادی وجود داره تا بتویند همون بنر های سایت خارجی رو قرار بدید و به مشکل نخوردید ...

برای مثال اگه مستقیم بهتون سفارش میدن راه کار های زیر را دارید :

1 - دریافت پول به صورت بیت کویین
2 - دریافت به صورت پایر
3- دریافت به صورت پرفکت مانی
4- دریافت به صورت واریز به حساب های افراد واسط ( مانند پایمنت 24 )

اگرم از روش های دیگه تبلیغ میگیرید میتونید از روش ها متنوع دیگه براش استفاده کنید ...

BGN13
February 9th, 2017, 21:04
رفیق بنده سایت دانلود بازی داره..مجوزهایی که بدبخت داره میگیره...

1 : نماد اعتماد برای فروشگاهش
2:نماد ساماندهی برای سایتش
3: مجوز بنیاد ملی بازیهای رایانه ای
4 : مجوز کاربر محور برای انجمن سایتش
5: مجوز ساماندهی برای کانال تلگرامش
6 : مجوز فیزیکی مغازه ای برای فروش بازی در سایتش!
7 : مجوز ساماندهی برای بخش کاور سایت

................. بازم بگم بفهیمد فاجعه چه قدره؟ برای یک سایت این همه مجوز؟ تازشم هر روز پیغام میاد اینو بردار اونو بردار وگرنه جیزت میکنیم!!
ان بدبخت وبمستر روحیه میمونه برای کارش؟

خوب گفتی
دقیقا یکی از دوستای منم سایت دانلود بازی داره رتبه 1800 ایران
البته زیر 1000 بود
انقد شیلتر شد و دامین عوض کرده که خدا بدونه.
حداقل 10 تا دامین عوض کرد.
متاسفانه یکی از دلایل این سوت و کور شدن همینه و بدیش اینه که برای گرفتن هر مجوزی هم باید هزینه کرد.
بعنوان مثال برای نماد باید 35 تومن بدی + گواهی امضا هم حدودا 25 تومن میشه 60 تومن.
مجوز بنیاد ملی هم که اگه بخوای میگه کل بازی هاتو حذف کن من مجوز بدم (میخواستم میزان سختگیری رو بگم).
در کل دلسرد کردن وبمسترها یکی از دلایله
و همچنین سایت های زرد برای درآمدزایی، داعش، مدیران بی کفایت، تورم، اقتصاد بیمار و ... نگم بهتره :-ss:d
خلاصه که درد دل زیاده

ehsaun_kkt
February 9th, 2017, 21:36
برای بالا بودن و بالا موندن باید استارت آپ داشت ، مثل دیوار! که مثل کوه ایستاده و داره رتبه اول ایران میشه

bluehost
February 9th, 2017, 22:36
درود و احترام

همه موارد سر تلگرام نیست
متاسفانه دیده شده خیلی از کاربران با کلی تلاش و امید به سرویس دهنده ها کل دارو ندارشون بر باد رفته و دیگه حس ادامه کار براشون سخت شده
عده ای هم که دوباره کار کردن متاسفانه دیگه اون قدرت همیشگی رو نداشتن و جمع کردنو خدافظی کردن
یک دلیل این هست که متاسفانه همکاران راه انداختن محصولات رایگان برچه اساس رایگان؟
یک عده ای با داشتن محصول رایگان موجود داریم که کلی یوزر داره و عده ای که قانونی کار میکنن نمیتونن اینکارو بکنن چون اونا مفت میدن ولی شرکت ها نمیتونن مفت بدن و هزینه کم بگیرن
به شخص خودم رو میگم هیچ وقت سروری ارائه نمیدم که یوزرم بی کیفیتی رو حس کنه و هیچ وقت زیر بار اینکه ارزون بفروشم نمیره حاضرم سرور گرد بخوره ولی مفت ندم چون حیلی از موارد کاری خودم زیر سوال میره
همکاران خودمان متاسفانه چوب لای چرخش فعالیت ها کردن بارها تذکر داده شده ولی کی به کیه فقط پول رو میبیننو بس
انشالله که اینو درک کنن برخی افراد متاهل هستن و با اینکارشون روزی برخی هارو میگیرن
سلام
بله همه چیز به تلگرام مربوط نمیشه
تلگرام شاید روی بازار کار سایت های فیلم و موزیک تاثیر مستقیم داشته باشه چون طرف میاد یه کانال میزنه چند تا آهنگ میزار و ... ممبر میگیره اما روی بعضی چیزا اصلا تاثیر نداره یا خیلی کمرنگ تر هست متاسفانه توی ایران تا یه چیز جدید مثل تلگرام میاد همه هجوم میبرن بهش
در بحث هاستینگ هم مشکل اصلی اینه که به دلیل رقابت بالا خیلی ها قیمت بالا میدن کیفیت پایین و خیلی ها قیمت پایین میدن کیفیت بالا و ... که همه اینها موجب میشه که وقتی من وب مستر میبینم کیفیت سرویس 5 تومانی با 30 تومانی فرقی نداره از همون 5 تومانی استفاده کنم و فکر این رو نکنم که اصلا چرا اینقدر ارزون و ... میده بعدا جمع شد چیکار کنم و اینها...
همه عوامل دست به دست هم میده از تلگرام گرفته تا سرویس های بی کیفیت و ...
موفق باشید

erfan_bazi
February 10th, 2017, 01:13
من خودم سایت دانلود داشتم. فروشگاهم داشتم انجمن هم داشتم همرو همزمان
فرومی که روزانه حداقل 500 نفر توش فعالیت داشتند بعد همه گیرشدن فیسبوک خودم شاهد بودم که کاربرای سایت من میرن توی فیسبوک گروه میزنن و اونجا مشغولن بعد از همه گیر شدن تلگرام و اینستاگرام تیر خلاصی به سمت انجمن سایت من شلیک شد
در مورد سایت دانلودم هم اوضاع خوب بود تا اینکه درگاه های واسط ***** شدن ما از این درگاه به اون درگاه آخر رفتیم سراغ یه شرکت پر ادعا و توخالی که ***** نشده بود و همه میشناسنش. تا سایت منو دید حساب منو با اینکه از سایت دیگه هم تراکنش داشتم و توش 300 هزار تومن پول بود بلاک کرد و هیچ وقت تسویه نکرد و گفت گزارش سایتت دادم پلیس فتا. فکر کردم داره چرند میگه میخواد بترسونه تا وقتی که پلیس اومد در خونمون چون مشخصات کامل منو براشون فرستاده بود فتوکپی شناسنامه کارت ملی آدرس و اینا همه چی رو دادن با توضیحات مفصل راحت اومدن در خونه گرفتن بردنم پرونده دار شدم
این تجربه من بود
با شرایط فعلی هیچکی دیوانه نیست دیگه بره سایت بزنه برای خودش دردسر درست کنه.
طرف سایت مذهبی داشت با یه ذره گرایش سیاسی پرونده دار شده
شبکه های اجتماعی کل نت ایران شدن و البته حق هم دارن ملت استقبال کنند چون فعلا تنها جاییه که کامل آزاده و سانسور شده نیست
و دیگه نوجوان های جدید اصلا وبگردی بلد نیستن فقط تلگرام و اینستاگرام بلدن. از بازی هم فقط بازی موبایل بلدن
و دلیل دوم سخت شدن و خطرناک شدن فعالیت برای سایت هاست. فروشگاه داشتم خیلی سال پیش بدون هیچ دنگ و فنگی الان باید هفت خان رستم طی کنی اونم بتونی مجوز بگیری آخرم سایتت بگیره یا نه
و دلیل سوم اشباه همه جور سایته. دیگه تو چه زمینه ای میشه کار کرد که بتونی حداقل بالای 50% به سود ده بودن امیدوار باشی ؟
من خودم واقعا هنر خاصی بلد نیستم و تنها چیزی که سر رشته دارم همین نت هست و تصمیم گرفتم برم وب خارجی کار کنم
فارسی کار کردن فایده ای نداره دیگه

delta
February 10th, 2017, 02:05
من خودم سایت دانلود داشتم. فروشگاهم داشتم انجمن هم داشتم همرو همزمان
فرومی که روزانه حداقل 500 نفر توش فعالیت داشتند بعد همه گیرشدن فیسبوک خودم شاهد بودم که کاربرای سایت من میرن توی فیسبوک گروه میزنن و اونجا مشغولن بعد از همه گیر شدن تلگرام و اینستاگرام تیر خلاصی به سمت انجمن سایت من شلیک شد
در مورد سایت دانلودم هم اوضاع خوب بود تا اینکه درگاه های واسط ***** شدن ما از این درگاه به اون درگاه آخر رفتیم سراغ یه شرکت پر ادعا و توخالی که ***** نشده بود و همه میشناسنش. تا سایت منو دید حساب منو با اینکه از سایت دیگه هم تراکنش داشتم و توش 300 هزار تومن پول بود بلاک کرد و هیچ وقت تسویه نکرد و گفت گزارش سایتت دادم پلیس فتا. فکر کردم داره چرند میگه میخواد بترسونه تا وقتی که پلیس اومد در خونمون چون مشخصات کامل منو براشون فرستاده بود فتوکپی شناسنامه کارت ملی آدرس و اینا همه چی رو دادن با توضیحات مفصل راحت اومدن در خونه گرفتن بردنم پرونده دار شدم
این تجربه من بود
با شرایط فعلی هیچکی دیوانه نیست دیگه بره سایت بزنه برای خودش دردسر درست کنه.
طرف سایت مذهبی داشت با یه ذره گرایش سیاسی پرونده دار شده
شبکه های اجتماعی کل نت ایران شدن و البته حق هم دارن ملت استقبال کنند چون فعلا تنها جاییه که کامل آزاده و سانسور شده نیست
و دیگه نوجوان های جدید اصلا وبگردی بلد نیستن فقط تلگرام و اینستاگرام بلدن. از بازی هم فقط بازی موبایل بلدن
و دلیل دوم سخت شدن و خطرناک شدن فعالیت برای سایت هاست. فروشگاه داشتم خیلی سال پیش بدون هیچ دنگ و فنگی الان باید هفت خان رستم طی کنی اونم بتونی مجوز بگیری آخرم سایتت بگیره یا نه
و دلیل سوم اشباه همه جور سایته. دیگه تو چه زمینه ای میشه کار کرد که بتونی حداقل بالای 50% به سود ده بودن امیدوار باشی ؟
من خودم واقعا هنر خاصی بلد نیستم و تنها چیزی که سر رشته دارم همین نت هست و تصمیم گرفتم برم وب خارجی کار کنم
فارسی کار کردن فایده ای نداره دیگه
اره موافقم..یه سایت خارجی بزنی هر چی دلت بخواد میتونی بزاری..تازه فیل تر هم بشه مهم نیست چون برای انوری ها که کاربرشن بازه!! نه نماد میخواد نه مجوز..راحتی همه جوره.

k-pax
February 10th, 2017, 10:03
والا اگه بگم مقصر تلگارمه که دروغ گفتیم
1 - مقصر خود مایید (کاربران وب ) که از تلگارم بد استفاده میکنیم !
همه چی شده تلگارمی!

2- مقصر مسئولین شیلترینگ هستند .
یه سایت تا میاد بالا . یکم میخواد بگیره و کارش روی غلطف بیفته و تازه از چوبخوری اومده بیرون . میزنن شیلتر و نابودش میکنن .
سایت من شیلتر شد . گفتن کارت خلافه . رفتم کل سیستم عوض کردم . اسکریپت جدید نوشیتم و کلا فعلایت عوض کردیم. الان درخواست رفع ***** میدم !
تایید نمیکنن !
سایتی که اصلا غیر قانونی نبود . سامانه تبلیغاتی بود . فقط مجوز نداشتیم /:)

البته تلگارم یه ضرر بزرگ داره به دانش مردم ما میزنه :
توهم دانستن هم زیاد شده
الان بخاطر زیاد شدن شبکه های اجتمایی . با خوندن یه مقاله نصف و نیمه و 85% دروغ فکر میکنه دانشمند شده .
به مطالبی توی بعضی از کانلهای علمی میبینم که شاخ درمیارم! مطالبی بیپایه و بی اساس که فقط چون اسم کانال یا پیج علمی گذاشته اولش خیلی از مردم قبولش میکنن .(دیدم که میگم)
این خیلی خطرناکه . خیلی . اما کسی نمیبینه !

zigma4000
February 10th, 2017, 20:58
سرازیر شدن مردم به سمت اینستاگرام و تلگرام به دلیل ***** شدن تمامی رقبا مسلما چون دسترسی راحت تره.

***** شدن وب سایت های ثبت شده و تایید شده بدون اخطار که زیاد دیده شده! باعث دلسردی مدیران و گردانندگان وب سایت ها شده در صورتی که هیچ نظارتی روی کانال های تلگرامی نیست هر فایلی رو میتونن برای دانلود بزارن هر مطلبی رو میتونن منتشر کنن.

گرایش کاربران اینترنت از کامپیوتر رو میزی وو لپ تاپ به سمت موبایل و تبلت همه دنبال اپ هستن تا وب سایت.

دوستی در مورد پاپ آپ گفته بودن که وب سایت های ایرانی پر از پاپ آپ و تبلیغ شده، هیچکدوم از وب سایت های تبلیغاتی ایرانی پول خوبی نمیدنو شما نمیتونی گوگل ادز رو مثلا با یه سیستم مشابه ایرانی مقایسه کنی ترجیح دادم اسم نبرم ولی حتی معروفترین مشابهش. وب سایت های خارجی هم که پول بهتری بدن یا کلا وب سایت فارسی و ایرانی رو تایید نمیکنن یا تایید کنن مشکل انتقال وجه هست. سیستم هایی رو هم که پیشنهاد کردید مبلغ قابل توجهی برای انتقال میگیرن. دیده شده برای انتقال مبلغی معادل 75 درصدش رو برای انتقال خواستن! و اگر جمع کنید هم اعتماد سخته یا ریسک بسته شدن حساب و پریدن پول بوجود میاد به هر حال از ایران کار کردن با بیرون از ایران سختی های خودش رو داره.

--------------------------------------------------------

در مورد کار خودمون همین فروش هاست و سرور رو دامنه قصد توهین و جسارت به کسی رو ندارم ولی گاهی کسانی که در همین انجمن در این زمینه فعال هستن سوالاتی رو مطرح میکنن که آدم دلش میخواد جمع کنه بره دکه بزنه سیگار بفروشه. بعد همون شخص کلی هم مشتری داره.

دوستی داشتم کارش و شرکتش در زمینه مدیریت شبکه های اجتماعی و سئو و... بود البته در خارج کشور و درآمد خوبی داشت و خوب هم مشتری داشت ولی از کاری که میکرد چیزی سر درنمیاورد فقط خوب میتونست مشتری جلب کنه! چند نفر رو هم استخدام کرد بود که البته اونا هم سر رشته چندانی نداشتند ولی موفق بود!

مشکل ما اینه که کسی دیگه به قدمت و تجربه و مدت فعالیت نگاه نمیکنه همه نگاه میکنن نماد داره ارزون بده کافیه حال فردا جمع کنه بره یا نتونه پاسخگو باشه زیاد به چشم نمیاد.

والا قیمت هایی آدم میبینه که از ارزون ترین دیتاسنتر دنیا هم سرور بگیرین با اون قیمت بازم نمیصرفه!

jamal
February 10th, 2017, 23:49
حالا اینکه برخی از دوستان اعتقاد دارند وب ایران سوت کور شده و یا اینکه داره میشه، شاید از چند جهاتی هم درست باشه. ولی داستان از این قراره که نیاز ها همیشه هستند. فقط باید دید این نیازها توی هر دورانی چه سمت و سویی دارند.

مثلاً فرض کنید یک زمانی اگه یک دکان ساده می زدی راحت خرجت رو در میاوردی. اما الان با این همه ایدۀ فروش و کسب و کار شاید دیگه اون طوری نشه کاسبی کرد. باید از روش های جدید کاسبی استفاده کرد که مردم هم دارند به سمتش میرن و از اون روش خوششون میاد.

مثلاً همین الان خیلی از فروشندگان محصولات آرایشی و پوشاک دارن کارشون رو با تلگرام پیش می برند. نه نماد اعتماد الکترونیک میخاد، نه ***** میشن، در مقایسه با سایت، از طرف دیگه الان قشر عظیم ملت دارن روی این پلتفرم زندگی می کنند.

خب، اینجاست که یک مدیر کسب و کار یا یک کاسب باید ببینه که امروزش رو چطور و با چه ایدۀ خوبی می تونه جلو ببره تا فرداش رو بسازه.

البته کار راحتی نیست. همین رقابت خیلی زیادی که توی هر زمینه ای وجود داره باعث شده هر کسی نتونه به خوبی کار کنه. شاید اون ها هم کسانی باشند که هوش و دانش کمتری دارند. اما به هر حال باید از فرصت های جدید استفاده کرد و از اونها پول درآورد.

تغییر همیشه وجود داره. مهم اینه که ما هم از این تغییرات به خوبی استفاده کنیم.