PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : #### نظر شما !؟ راه اندازی یک مسنجر کامل و بومی

sor
February 8th, 2017, 03:54
با سلام و خسته نباشید خدمت یکایک دوستان عزیز .
امید وارم که حالتون عالی و پر از انرژی باشید.

دوستان خوبم . چند وقتی هست که روی یک پروژه ( مسنجر ایرانی و بومی ) دارم فکر میکنم ، دارم از تمام زوایا مورد برسی قرارش میدم که ببینم آیا امکان پیاده سازی هست یا نه .

انتظار ندارم که بتونم ( یا بتونیم با کمک شما ) یک شبه یه مسنجر مثل تلگرام بالا بیاریم ، اما تلگرام روزی که شروع کرد مثل الان بود ! قطعا خیر و از یه چیز بیس شروع کرد که به اینجا رسید

دوست دارم استادان عزیز و افراد با تجربه ، تجربیاتشون رو در این زمینه به اشتراک بزارند . نظر های مثب و منفی شور رو بدون کم کاسی به ما بگن

تا به کمک هم بتونیم خودمون از یه جایی شروع کنیم و نرم افزار های بومی خودمون رو داشته باشیم ، تا اینکه از مسنجر های بلاد کفر :دی استفاده کنیم

پ.ن : این رو هم اضافه کنم که چیزی که در ذهن دارم نیاز تمام افراد رو میتونه تامین کنه ! از خود ما وبمستران گرفته تا اون افرادی که فقط میخوان چهار تا پیام بین خودشون و دوستاشون رد و بدل کنند .

منتظر نظرات ، پیشنهادات و تجربیات شما بزرگواران هستم

### در وبمستران دنبال کنید ... (https://webmasteran.com/community/topic/159-%D9%86%D8%B8%D8%B1-%D8%B4%D9%85%D8%A7-%D8%9F-%D8%B1%D8%A7%D9%87-%D8%A7%D9%86%D8%AF%D8%A7%D8%B2%DB%8C-%DB%8C%DA%A9-%D9%85%D8%B3%D9%86%D8%AC%D8%B1-%DA%A9%D8%A7%D9%85%D9%84-%D9%88-%D8%A8%D9%88%D9%85%DB%8C/#comment-421)

saeid1346
February 8th, 2017, 06:49
دوست عزیز بحث برنامه نویسیش اکی هم باشه بحث مجوز هاش خیلی پیچیده است !
از اینا گذشته

من حس میکنم کاربرای ایرانی به نرم افزار های خارجی بهتر اعتماد میکنن تا نرم افزار های داخلی !

dkr.amir
February 8th, 2017, 07:23
دوست دارم استادان عزیز و افراد با تجربه ، تجربیاتشون رو در این زمینه به اشتراک بزارند . نظر های مثب و منفی شور رو بدون کم کاسی به ما بگن

خب من متاسفانه نه استاد هستم و نه فرد با تجربه؛ ولی به عنوان یه کاربر معمولی نظرم رو اعلام می کنم. یادم میاد دو سال پیش همه در واتس اپ مشغول بودن و من زمانی که تلگرام ویندوز رو نصب کردم هیچ امکانی به جز ارسال و دریافت پیام نداشت! حتی نمی شد عکس پروفایلت رو که قبلا گذاشتی حذف کنی!
به نظر من هرچیزی در این دنیا یه شروع و پایانی داره و مردم الان منتظر یه پیام رسان متفاوت هستند.
اگر این توانایی رو دارید که یه چیز متفاوت خلق کنید و در اختیار کاربران قرار دهید؛ پروژه رو استارت کنید.

دوست عزیز بحث برنامه نویسیش اکی هم باشه بحث مجوز هاش خیلی پیچیده است !
البته این مورد هم باید در نظر گرفت که ایشون هم درست میگن و بحث مجوز در ایران واقعا خیلی تامل برانگیزه.
نمونه پیام رسان ایرانی که هیچ امکانات خاصی نداره (فقط ارسال و دریافت پیام + کانال) پیام رسان گپ هست که شرکت سازنده هزینه زیادی برای تبلیغات نیز انجام داده است.
من در حال حاضر از one chat نیز استفاده می کنم. که بد نیست. اگر فرصت کردید این موارد رو هم چک کنید.

Club4fun
February 8th, 2017, 07:24
متاسفانه دوستمون درست میگه هم اعتماد به نرم افزارهای خارجی بیشتر هم سنگ اندازی در مسیر ایجادش زیاده

fadak
February 8th, 2017, 09:02
سلام دوست عزیز
بنظر بنده شروع به طراحی مسنجر مثل تلگرام در این زمان شاید یک اصراف به تمام معنا باشه
بنظر بنده افرادی تو این زمینه موفق میشوند که بتوانند درست وضعیت موجود رو تحلیل کنند و پیشبینی درستی از آینده انجام بدهند
یه نگاه به مسائلی که شاید کاربران این انجمن خیلی باهاش آشنا باشن بندازیم
مدتها پیش افرادی که در زمینه طراحی وبسایتها حرفی برای گفتن داشتن افراد موفقی بودن و نتیجه این شد خیلی ها به سمت این کار رفتن
ارسال ایمیلهای انبوه و پیامک و حتی فروش سرور هم از این مقوله هستند
منظور من اینه که هر کدوم از این موارد زمان خاص خودش را داره و در حال حاضر برای شروع یک حرفه بهتره که ببینیم آینده به کدام سمت میره و آن را پیش بینی کنیم (منظور بنده مواردی چون اینترنت اشیا و واقعیت مجازی هست)
وگر نه اگر قرار باشه زمان حال را ببینیم و آن کار را تکرار و تقلید کنیم
نتیجه اش میشه شبیه به سایتهای فروش هاستیگ (مسنجرها و درگاه های واسط و ...) که قارچ گونه ایجاد میشن اما چون مدیریت و خدمات پس از فروش ندارن (بخاطر برنامه ریزی های کوتاه مدت) شاید به حیات ادامه بدن اما عملا حتی مدیر اون سایت هم برای فعالیتی که انجام میده اهمیت قائل نیست
بنده کاری به مجوز ها و کد نویسی ندارم اما بنظر بنده برای شروع یه کسب و کار باید یک حرف تازه ای داشته باشید و از لحاظ مالی تامین باشید مطمئن باشید پروژه های اینچنینی حتما منابع مالی نیاز دارن

بحث در این مورد نیاز به زمان و حوصله داره و تالار گفتگو مناسب این گونه بحثها نیست
پیروز باشید

AtrafNet
February 8th, 2017, 09:24
سلام
تنها دلیل عدم استفاده مردم ما از پیام رسان ایرانی اینه که دولت می تونه نظارت مستقیمی توش داشته باشه و چون اکثریت جمعیت ایران مخالفت های زیادی با تصمیمات دولت دارند و بعضاً تو محفل های خودشون علنی دربارش حرف میزنن (یا حتی بعضی ها اهانت هم میکنن) دوست ندارن دولتی که می دونن این حرفا رو بی پاسخ نمیذاره و ممکنه اتفاقی یه روز پاشن ببینن دیگه نیستن حرفاشون رو بخونه :d وگرنه برای اون قشر بسیجی و همیشه در صحنه و... مسلماً پیام رسان ایرانی بهتر هم هست و راحت هم اعتماد میکنن.

Raymvnd
February 8th, 2017, 11:36
درود...در صورتی می تونید پروژه سرانجام برسونی که جلوی دولت بایست تا بتونید اطلاعات کاربران رو محافظت کنید...

InterServer.ir
February 8th, 2017, 11:49
سلام

یا باید وزیری چیزی پشتتون باشه یا اینکه مورد لطف و رحمت گسترده فیل--ترینگ قرار خواهید گرفت .

yourhosting
February 8th, 2017, 12:02
اتلاف وقت هست
اگر بتونید با دولت هم همکاری کنید ایا فکرمیکنید مردم استقبال خواهند کرد؟! 100% خیر

dkr.amir
February 8th, 2017, 12:09
درود...در صورتی می تونید پروژه سرانجام برسونی که جلوی دولت بایست تا بتونید اطلاعات کاربران رو محافظت کنید...

یعنی واقعا دولت می تونه ؛ مجبور کنه شرکت رو که اطلاعات کاربران رو بهشون بده؟؟ انقدر حریم خصوصی کاربران بی ارزشه؟؟

persiancoder
February 8th, 2017, 12:28
ببینید تا وقتی که تلگرام با این همه آپدیت های منظم هست از نظر من کار کردن روی این پروژه دور ریختن وقت و هزنیه هست و بس

navid2zp
February 8th, 2017, 12:41
جدا از مسئله توانایی برنامه نویسی و ...

مورد اول اعتماد کاربران ایرانی به سرویس دهنده داخلی هست که خوب خودتون میدونید حتما.

مورد بعدی دولت هست
تنها حالتی که شما می تونید خودتون رو به جایگاه مناسبی برسونید این هست که یا خیلی سریع بتونید به قدرت خیلی بالایی برسید و کاربران زیادی جذب کنید (مثل کوچ مردم از وایبر به تلگرام) یا این که افراد خیلی خیلی قدرتمندی پشتتون باشند که خوب هر دو مورد خیلی بعید به نظر میرسه

مورد بعدی هم این هست که دولت به شدت برای دسترسی به اطلاعات کاربران به شما فشار خواهد آورد که خوب به توجه به شناختی که همه ما از دولت و مملکت داریم شما چاره ای جز قبول کردند ندارید مگر این که خارج از ایران باشید و به قدری قدرت داشته باشید که جرات ***** کردن سرویس شما رو نداشته باشند

یادتون نره تلگرام در حال حاظر بدون شک همکاری هایی با دولت ایران داره و چون قدرت بالایی بین کاربران داره می تونه این همکاری رو در مواردی بسیار محدود نگه داره ولی شما این امکان رو ندارید
از قبل تلگرام وجود داره در نتیجه دولت لحظه ای تردید برای ***** کردن شما نمی کنه چون با وجود تلگرام کافی هست یک سری دلایل مسخره بیارند تا کاربران رو ساکت کنند و حتی اگر هم زیاد در این مسئله موفق نشند، باز هم با وجود تلگرام و وجود بستری که کاربران نیاز های خودشون رو فراهم می کنند، شرایط به شکلی نخواهد بود که برای دولت مشکلی ایجاد کنه

در کل توصیه می کنم اگر داخل ایران هستید چنین کاری رو انجام ندید چون نه از طرف کاربر ها به شما لطفی نمیشه و نه از طرف دولت خودتون و در نهایت هم ذهن و اعصابتون به شدت داغون میشه از این مسئله

Raymvnd
February 8th, 2017, 12:58
یعنی واقعا دولت می تونه ؛ مجبور کنه شرکت رو که اطلاعات کاربران رو بهشون بده؟؟ انقدر حریم خصوصی کاربران بی ارزشه؟؟

بله می تونه...توی ایران حریم خصوصی بی ارزش میشه..اگه بتونید حریم خصوصی کاربران حفاظت کنید یک گام پیشرفت پیام رسان داخلی محسوب خواهد شد...

ali1150
February 8th, 2017, 13:47
همه این بحثا به کنار وقتی کاربر به مسنجر ایرانی اعتماد نداره کاریش نمیشه کرد به نظرم!

Gh-Moradi
February 8th, 2017, 14:36
بنده بعنوان یک مخاطب به نرم افزارهای مشابه ایرانی اعتماد نمیکنم و استفاده هم نخواهم کرد..!

alirad
February 8th, 2017, 18:41
به نظر من اگه بتونید حرفه ای و خلاقانه طراحی کنید و ایده های جدیدی در پیام رسان پیاده کنید مردم استقبال میکنن و کاری به خارجی یا داخلی بودنش ندارن.اما اگه بخواید جیزی در حد تلگرام طراحی کنید کسی سمت شما نمیاد چون داره از تلگرام استفاده میکنه ذیگه
قسمت سخت کار هم همینجاست که ایده متفاوت و خوبی داشته باشین برای پیام رسان

iroo
February 9th, 2017, 01:04
سلطان مسنجر های جهان هم ارائه بدین، همین ملت ما از تلگرام و... استفاده می کنند
سنگ اندازی تو این مسیر در آینده براتون افزایش پیدا میکنه و به محض اینکه مقداری نامدار شدین دردسر ها شروع میشه
تازه باید از هفت خان رستم رد بشین و مجوز بگیرن، بعدشم تازه در قبال نوشته های تمامی اشخاص در صورت نیاز باید پاسخگو باشید!!!!!! مثل سرویس های وبلاگ دهی...
روش حساب نکنید

nevergotme
February 9th, 2017, 01:17
منفی.

takpar7
February 9th, 2017, 01:37
اگه واقعا روش کار بشه و تمیز دربیاد خیلی هم خوبه
دوستان فشارهای حکومتی و مجوز هارو مطرح کردن ولی اینو مد نظر نگرفتن که وقتی این مسایل پیش میاد که برنامه گردن کلفتی بشه بین کاربرا و تعداد زیادی کاربر داشته باشه و اونموقع مطمئنا ارزش داره که ازش دفاع کرد
بیشتر شرکت های مسئول ایران خودسر عمل میکنن و وقتی اسم وکیل و دادگاه میاد وسط عقب نشینی میکنن
ولی مسئله اینه که واقعا قدرت کافی برای طراحی سیستم قوی دارید یا نه.اگه دارید شک نکنید تو این کار

InterServer.ir
February 9th, 2017, 17:19
اگه واقعا روش کار بشه و تمیز دربیاد خیلی هم خوبه
دوستان فشارهای حکومتی و مجوز هارو مطرح کردن ولی اینو مد نظر نگرفتن که وقتی این مسایل پیش میاد که برنامه گردن کلفتی بشه بین کاربرا و تعداد زیادی کاربر داشته باشه و اونموقع مطمئنا ارزش داره که ازش دفاع کرد
بیشتر شرکت های مسئول ایران خودسر عمل میکنن و وقتی اسم وکیل و دادگاه میاد وسط عقب نشینی میکنن
ولی مسئله اینه که واقعا قدرت کافی برای طراحی سیستم قوی دارید یا نه.اگه دارید شک نکنید تو این کار

بدون بند پ میشه بحث جهان پی که با وکیل هم نتونست کاری بکنه ولی بعضی ها تونستند .

Ringmoon
February 9th, 2017, 21:34
سلام خیلی از حرفارو دوستان زدند مثل همین قضیه عدم اعتماد مردم مشکل دولت و ...
اما به جز اینا با فرض اینکه اصلا همچی اوکی باشه چطور میخواد درآمد داشته باشه ؟ اینو باید قبول کنیم که از کاربر های ایرانی بابت یه مسنجر دیگه هیچوقت نمیشه پولی دریافت کرد چون شرکت های بزرگ دارن رایگان ارائه میدن دیگه برای چی باید بیاد بابت استفاده از مسنجر شما هزینه کنه ! و وقتی در آمدی نداشته باشه چطور میخواید بالا نگرش دارید ؟

geniune
February 9th, 2017, 22:58
چند مسئله هست

1- پیام رسان سروش در حال حاضر بومی هست و یک رقیب محسوب میشه و میزان جذب کاربرش رو مشاهده کنید با اینکه همیشه زیرنویس میشه توی صداسیما

2- کاربران به سرور های خارجی بیشتر اعتماد میکنند چون حاضرن اطلاعاتشون دست خارجی جماعت بیافته ولی دست ایرانی نیافته پخش بشه !

3- حمایت زیادی از بحث بومی بودن در این زمینه اینجور که از دید من پیداست نمیشه

مگر اینکه با ایده ای خاص انقلاب کنید

bluehost
February 9th, 2017, 23:06
سلام
کسی ازش استفاده نمیکنه شمام اگه برنامه نویسیش رو اوکی باشی
بخوای مجوزاشو بگیری 1000 تا چوب لا چرخت میکنن...:->
بعدم مردم تا ببینن ایرانیه میگن ولش کن :-w
بعدم زیر نظارت مستقیم هست
شما تلگرام و واتس آپ رو نبین اونا خارجه بخوای ایران اینکارو بکنی یکم ...:d

miladtnt
February 9th, 2017, 23:49
بجای مسنجر میتونین ی چیزی مثل موبوگرام بزنین ! مثلا برا ios ! ایده های جالب بدین در آمد زاییشم فوق العادس ! نه سرور میخرینو هزینه دارینو ....

SaeedFazlollahzadeh
February 10th, 2017, 00:08
دوستان در مورد اطلاعات و دولت بحث کردند و من تنها به ذکر یک نکته بسنده می کنم: فیس بوک با اون عظمتش رو که می شناسید، درست؟ خب آیا چیزی جز اینه که نهاد ها و سازمان هایی مثل پنتاگون و سیا به راحتی می تونن به اطلاعات شما دسترسی پیدا کنن؟
پس چه در مملکت گل و بلبل ما و چه در آمریکای جهان خوار و خون خوار، حریم شخصی یعنی پشم گوسفند!
قبول دارید؟
و این که به شخصه ترجیح میدم اطلاعاتم دست آمریکایی و غربی جماعت بیافته، تا شرقی و روس!
اگرم می بینید آی دی تلگرام زدم تو امضام، چون مشتری می طلبه و مشتری هم=پول (دروغ میگم؟)
به نظر من هم از سفره ای که تلگرام پهن کرده استفاده کنید و نظیر موبوگرام رو بسازید، چه اندروید و چه ویندوز فون و چه آی او اس.
راستی نسخه ی دیگه ای از تلگرام برای خود سیستم عامل ویندوز هم جالب میشه ها (ویندوزفون نه)
موید باشید

AmirWWP
February 10th, 2017, 00:12
بنده هم بعنوان یک کاربر از نرم افزار های بومی استفاده نمیکنم.

چون دوست ندارم برای هر چتی ترسی داشته باشم که دولت داره پشت پرده چت من رو میبینه.

همونطور که دوستان گفتند بهتره از همین تلگرام استفاده کنید که دردسر و هزینه ی زیادی هم براتون نداره
یک چیزی مثل موبوگرام برای ویندوز کاربران زیادی خواهد داشت بنظرم.

OMIDTU5
February 10th, 2017, 02:03
یکی از مشکلات جامعه ایرانی تلاش برای بومی سازی و تقلید از ایده های موفقی هست که عموما توسط خارجی ها راه اندازی شده

تجربه همین رو با فیسبوک فارسی و شبکه های اجتماعی مشابه فیسبوک دیده ایم . اما کدومشون موفق شدند ؟

باید بپذیریم که با وجود غول هایی مثل تلگرام استارت زدن چنین پروژه ای جز وقت تلف کردن چیزی براتون نخواهد داشت . همین الانش هم انواع مشتقات تلگرام به فارسی موجوده دیگه کاربر چه نیازی داره و چه انگیزه ای داشته باشه از اپ شما استفاده کنه ؟ متاسفانه با توجه به شرایط اینترنت در ایران بنده خودم هرگز نمیتونم به یک اپ ایرانی اعتماد کنم

هیچوقت یک مسنجر ایرانی نمیتونه موفق باشه حتی اگه اسپانسرهای میلیونی و یا میلیاردی هم پشت ساخت یک اپ مثل تلگرام باشه حتی اگه امکاناتش و امنیتش بهتر از تلگرام باشه ولی همینکه اسم ایران روش باشه 100% اون پروژه شکست خواهد خورد .

بجای این کار شما میتونید وقتتون رو صرف چیزهای دیگه ای کنید و یک پروژه جدید که ایده آن از 0 از خود شما باشه با برند خودتون راه اندازی کنید . مثل همین اپ هایی که اخیرا برای تاکسی ها در ایران نوشته شده و استقبال خوبی ازش شده

takpar7
February 10th, 2017, 02:13
یکی از مشکلات جامعه ایرانی تلاش برای بومی سازی و تقلید از ایده های موفقی هست که عموما توسط خارجی ها راه اندازی شده

تجربه همین رو با فیسبوک فارسی و شبکه های اجتماعی مشابه فیسبوک دیده ایم . اما کدومشون موفق شدند ؟

باید بپذیریم که با وجود غول هایی مثل تلگرام استارت زدن چنین پروژه ای جز وقت تلف کردن چیزی براتون نخواهد داشت . همین الانش هم انواع مشتقات تلگرام به فارسی موجوده دیگه کاربر چه نیازی داره و چه انگیزه ای داشته باشه از اپ شما استفاده کنه ؟ متاسفانه با توجه به شرایط اینترنت در ایران بنده خودم هرگز نمیتونم به یک اپ ایرانی اعتماد کنم

هیچوقت یک مسنجر ایرانی نمیتونه موفق باشه حتی اگه اسپانسرهای میلیونی و یا میلیاردی هم پشت ساخت یک اپ مثل تلگرام باشه حتی اگه امکاناتش و امنیتش بهتر از تلگرام باشه ولی همینکه اسم ایران روش باشه 100% اون پروژه شکست خواهد خورد .

بجای این کار شما میتونید وقتتون رو صرف چیزهای دیگه ای کنید و یک پروژه جدید که ایده آن از 0 از خود شما باشه با برند خودتون راه اندازی کنید . مثل همین اپ هایی که اخیرا برای تاکسی ها در ایران نوشته شده و استقبال خوبی ازش شده

لزوما همه ایده ها با شکست مواجه نشدن!
نمونه های زیادی در رابطه با بخش موبایل رو میتونید در تاپ فروش بازار ببینید
مثل دیوار,quinz of king و نمونه ها ی دیگه
من به شخصه تا حالا ایده ی ایرانی ندیدم که محبوب و موفق بشه احتمالا هست ولی خیلی کم که من ندیدم

OmidX
February 10th, 2017, 03:26
نظر شما !؟ راه اندازی یک مسنجر کامل و بومی

اگر شما میتونید با این شرایط (http://www.mehrnews.com/news/3898146/وزارت-اطلاعات-بر-شبکه-های-اجتماعی-اشراف-کامل-دارد) وعده حریم شخصی ب کاربر بدید من موافقم ، در غیر اینصورت مخالف .

بجای مسنجر میتونین ی چیزی مثل موبوگرام بزنین ! مثلا برا ios ! ایده های جالب بدین در آمد زاییشم فوق العادس ! نه سرور میخرینو هزینه دارینو ....

قبلا نوشته شده : https://itunes.apple.com/us/app/tlgram-aytlh-itele-unofficial/id1133955212?mt=8