PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : [سوال] ثبت دامنه 2 حرفی .ir?

VipSc
February 7th, 2017, 14:30
با سلام.
دوستان من سوال داشتم.

ایا میشود دامنه 2 حرفی .ir ثبت کرد؟
اگر میشود، باید چه اقداماتی انجام دهیم؟
و هزینه آن چقدر میشود؟

با تشکر

kiava
February 7th, 2017, 15:30
سلام،

طبق قوانین مقررات ثبت دامنه، طول دامنه لازم است بیش از 3 کاراکتر و کمتر از 26 کاراکتر باشد.
http://www.nic.ir/Terms_and_Conditions_ir,_Appendix_1_Domain_Rules#T ypes_of_Domains

اما ممکن است دامنه هایی مانند kr.ir را دیده باشید که ثبت شده اند، این دامنه های دو حرفی تنها از طریق Registrar اصلی یعنی ایرنیک ثبت می شوند و به نمایندگی هایشان اجازه ثبت این دامنه ها داده نمی‌شود.

روزگارتان سبز

abkala
February 7th, 2017, 15:47
ممنون اطلاعات مفیدی بود

persiancoder
February 7th, 2017, 15:48
خیلی دنبالش نباش ... مگه اینکه یه روزی به سمت فرمانداری نماینده مجلسی چیزی رسیدی اون موقع شاید از این استثنا ها قاعل بشند :65:

- - - Updated - - -

ممنون اطلاعات مفیدی بود

طرف سوال پرسیده ، چه اطلاعات مفیدی برای شما داشته من نمیدونم !
یکم حداقل متن پست ها بخون بعد اسپم بده ...
لینک های وب هاستینگ تاک nofollow هست اینا بک لینک نمیشه برا شما ... تلاش بیهوده نکن

OmidX
February 8th, 2017, 04:20

خیر امکانش نیست.

Club4fun
February 8th, 2017, 07:30
با سلام.
دوستان من سوال داشتم.

و هزینه آن چقدر میشود؟

با تشکر

احتمالا نمی شود

immox
February 16th, 2017, 09:21
با سلام.
دوستان من سوال داشتم.

و هزینه آن چقدر میشود؟

با تشکر

سلام،
در قوانین نیک در این خصوص (http://www.nic.ir/Terms_and_Conditions_ir,_Appendix_1_Domain_Rules#T ypes_of_Domains)، دامنه های دو حرفی رو به عنوان یکی از انواع دامنه های ممنوعه برای ثبت ذکر کرده؛ پس امکان ثبتش وجود نداره .
اگر اطلاعات بیشتری می خواید، با خود ایرنیک مستقیما تماس بگیرید و جویا بشید .
موفق باشید .

elementary
February 16th, 2017, 09:36
به نیک نامه بزنید و دامنه دو حرفی که مورد نظرتون هست رو اعلام کنید و درخواست اشتراک ماهیانه کنید و قرارداد ببندید اما چون هزینه دامنه دو حرفی نیک با هزینه دامنه دو حرفی بین المللی برابر هست مشتریان همین هزینه رو صرف دامنه بین المللی میکنند تا دامنه ای ار