PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : Ftp و دیتابیس

Kambiz
June 12th, 2009, 09:43
سلام دوستان یک نفر می تونه این 2 کلمه رو به زبان ساده توضیه بده من بفهمم چیه :-? تو اینترنت گشتم قلمبه سولمبه توضیح داده بودن

Roka
June 12th, 2009, 10:56
والا بستگی داره شما چه نوع تعریفی بخوای . ولی واسه شروع اینجوری میگم ( حالا شما هر سئوالی در موردش داری بپرس ) :

FTP : File transfer protocol
به معنای انتقال فایل ها . یه پروتکل ( قرارداد ) هست برای انتقال فایل . که معمولاً توی سرور های اینترنتی استفاده میشه . برای مثال شما میخوای یک عکس از خودت یا هر کس/چیز یا هر نوع فایلی رو توی یک کامپیوتر دیگه ( اکثرا سرور های اینترنی ) ارسال کنی . میتونی از این قرارداد که یکی از آسانترین ها هست استفاده کنی !!!

DB = DataBase
به معنای بانک اطلاعاتی ( پایگاه داده ها ) بخوام مثال ساده بزنم مثل یک دفتر هست . که شما هر مطلبی بخواید توش مینوسیسد و هر زمان که بخواید ازش استفاده میکنید و ...
و در مورد سایت ها اکثرا مطالب / کاربرا ( نام کاربری + اسم و مشخصات + رمز ورود و .... ) / و کلا هر چیزی که توی یک سایت میبینید اکثرش توی دیتابیس ذخیره شده ( بحث قسمت های گرافیکی و قالب جداست )
کلا بخوام مثال دیگه بزنم : شما توی دیتابیس مطلب ارسال میکنی و وقتی که کاربر میاد توی سایت اطلاعات توی دیتابیس به کمک زبان های php یا ... فراخوانی میشه و به کاربر نشان داده میشه !

این مثال هائی بود در مورد موضوعات مورد نظر شما . حالا اگر اطلاعات خواص دیگه ای میخواید بگید تا توضیح کامل بدم !
البته ببخشید اینجوری گفتم ولی سعی کردم با زبان ساده شرح بدم
موفق باشید

Sajad
June 12th, 2009, 10:58
FTP: یک اکانتی است که شما میتونید از طریق اون فایل هاتونو در محلی از اینترنت قرار بدید. (کاربردهای دیگش بمونه)

Database: یک محلی هست که اطلاعات در اون ذخیره میشه و در جای دیگه میتونید اون اطلاعات رو به نمایش بگذارید. مثلا در صفحه ای نامتان را وارد میکنید. این نام در دیتابیس ذخیره میشود و در صفحه دیگری از همون دیتابیس خوانده میشه و به شما نشون داده میشه.

Kambiz
June 12th, 2009, 11:37
من الان خودم هاست دارم چجوری باید از ftp استفاده کنم؟

Roka
June 12th, 2009, 12:02
خب اینو میپرسیدید !
اکثرا از این لینک ها میتوین وارد بشید( البته به سیستم مدیریتی هاست شرکتی که ازش فضا گرفتید بستگی داره )
ftp://address
یا
ftp://ftp.address
نام کاربری و پسورد هم مال هاستتون رو چک کنید !
اگر هم نشد تو پنل مدیریتی . تو ftp managment یک اکانت بسازید !

Kambiz
June 12th, 2009, 15:00
خب اینو میپرسیدید !

خوب باید اول بفهمم چیه بد استفاده کنم. خلاصه دستت درد نکنه;;)