PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : بستن همه پورت ها بجز چند پورت خاص در میکروتیک !

reza115
December 14th, 2010, 18:56
سلام

این موضوع بیشتر برای افرادی مناسب هست که از دیتاسنتر بخاطر استفاده از تورنت و یا اسپم abuse می گیرند !

ابتدا وارد فایروال میشیم :

/ip firewall filter
خوب سپس باید اجازه استفاده از پورت های خاص رو با دستوارت زیر صادر کنیم :

add chain=forward disabled=no action=accept in-interface=LAN protocol=tcp dst-port=21
add chain=forward disabled=no action=accept in-interface=LAN protocol=tcp dst-port=25
add chain=forward disabled=no action=accept in-interface=LAN protocol=tcp dst-port=80
add chain=forward disabled=no action=accept in-interface=LAN protocol=tcp dst-port=110
add chain=forward disabled=no action=accept in-interface=LAN protocol=tcp dst-port=443
add chain=forward disabled=no action=accept in-interface=LAN protocol=tcp dst-port=8080

حالا با دستور زیر جلوی فعالیت هرچیزی رو بجز پورت های بالا میگیریم :

add chain=forward disabled=no action=drop in-interface=LAN

معمولا بجای LAN در میکروتیک ها ether1 رو میبینیم !

اگه 2 تا کارت شبکه داریم باید کارتی رو انتخاب کنیم که کاربران میخان ازش استفاده کنن !

یه دستور دیگه هم هست که محض اطمینان اونو هم بزنیم بد نیست :

ip firewall filter add chain=forward p2p=bit-torrent action=drop

این دستور هم جلوی تمام فعالیت های که به تورنت ربط دارند رو میگیره !

اگه بخوایم جلوی اسپم رو هم بگیریم خطی که پورت 25 رو نوشتیم رو حذف می کنیم !

امیدوارم مفید واقع بشه

Veria
December 14th, 2010, 22:15
ممنون از آموزش شما.
فقط لازم هست که چند نکته رو ذکر کنم.
بهتره که تعدادی دیگه پورت اضافه بشه. چون اینطوری خیلی از سرویس ها رو مسدود کردید.
مثلا مسنجر یاهو، اسکایپ، ریموت دسکتاپ و...
نکته دوم هم اینکه درسته که برای تورنت کمک میکنه اما متاسفانه متوقف نمیکنه.

reza115
December 14th, 2010, 23:04
TCP/IP Ports (http://www.chebucto.ns.ca/%7Erakerman/port-table.html)

reza115
December 16th, 2010, 23:32
دوستان اگه پیشنهاد بهتری برای اینکار دارین لطفا بفرمایید

citykala
December 17th, 2010, 02:53
با تشکر

اقا رضا شما به این صورت و مثل پست اول تست کردین ؟ نتیجه گرفتین ؟

من از یکی از بچه ها پرسیدم چون یکم مغرور تشریف دارن فقط یه جمله گفتن : بعد همه چیز رو ببند-یک رول بدون هیچ پورت با اکشن دراپ

دیگه اشاره دیگه ای نکردن . مهم اینه که تو عمل جواب بده که می خوام بدونم شما جواب گرفتین یا نه ؟

همچنین یکی دیگه از بچه ها می گفتن که یه سری ایکریپت هم داره که اونم میشه اضافه کرد و جلوشو گرفت

ولی من یکی رو می شناختم که تو میکروتیک همشو بسته بود چون فایروال میکروتیک واقعا درست عمل می کنه

---------- Post added at 02:53 AM ---------- Previous post was at 02:41 AM ----------

من یه دستور دیگه ای مدتهاست که داشتم ولی هیچ موقع نزدم تا ببینم عملا و از لحاظ علمی می تونه کار کنه یا نه

که اینجا می زارم و می خوام بگین که می تونه کار کنه یا نه
add chain=virus disabled=no action=drop in-interface=ether1 protocol=tcp dst-port=8000-65535

که بیاد همه پورتها از 8000 تا 65535 رو ببنده که موندم که این دستور عمل می کنه یا نه

اگه عمل کنه خیلی از کارها حل میشه چون 99 درصد اخطارهای تورنت تو این رنج هستن

reza115
December 17th, 2010, 09:20
با تشکر

اقا رضا شما به این صورت و مثل پست اول تست کردین ؟ نتیجه گرفتین ؟

من از یکی از بچه ها پرسیدم چون یکم مغرور تشریف دارن فقط یه جمله گفتن : بعد همه چیز رو ببند-یک رول بدون هیچ پورت با اکشن دراپ

دیگه اشاره دیگه ای نکردن . مهم اینه که تو عمل جواب بده که می خوام بدونم شما جواب گرفتین یا نه ؟

همچنین یکی دیگه از بچه ها می گفتن که یه سری ایکریپت هم داره که اونم میشه اضافه کرد و جلوشو گرفت

ولی من یکی رو می شناختم که تو میکروتیک همشو بسته بود چون فایروال میکروتیک واقعا درست عمل می کنه

---------- Post added at 02:53 AM ---------- Previous post was at 02:41 AM ----------

من یه دستور دیگه ای مدتهاست که داشتم ولی هیچ موقع نزدم تا ببینم عملا و از لحاظ علمی می تونه کار کنه یا نه

که اینجا می زارم و می خوام بگین که می تونه کار کنه یا نه
add chain=virus disabled=no action=drop in-interface=ether1 protocol=tcp dst-port=8000-65535

که بیاد همه پورتها از 8000 تا 65535 رو ببنده که موندم که این دستور عمل می کنه یا نه

اگه عمل کنه خیلی از کارها حل میشه چون 99 درصد اخطارهای تورنت تو این رنج هستن
سلام
من با دستورات پست اول تا حدی جلوی تورنت رو گرفتم ولی کامل نیست
دستور شما درسته ولی اوون وسط جلوی پورت 8192 که برای winbox استفاده میشه و 8080 رو احتمالا میگیره !
شما قبلش پورت 8192و8080 رو با دستور زیر باز کنید
add action=accept chain=forward comment="Allow Winbox" disabled=no dst-port=8291 protocol=tcp
و بعد این دستور رو بزنید
add chain=forward disabled=no action=accept in-interface=LAN protocol=tcp dst-port=8080
برای اینکه دستور شما کاملتر بشه این خط رو هم وارد کنید :
add chain=virus disabled=no action=drop in-interface=ether1 protocol=udp dst-port=8000-65535

citykala
December 17th, 2010, 13:53
ممنون

اینها هم یه سری پورتهایی که باز گذاشتنشون از الزاماته
اگه پورت دیگه ای بود که کم و کسر شده بگین تا اضافه کنم
21,26,49,80,81,443,444,500,1701,1723,2090,2865,338 9,4500,5050,5900,8080,8090,8081,8192
:57:

dashreza
January 20th, 2011, 19:35
آقا رضا ممنون از مطلب مفیدی که نوشتی. اما این دستور اصلا تاثیری نداشت:

این دستورو هم وقتی میزنم کلا هیچ سایتی رو دیگه باز نمیکنه: (با وجودی که قلبش پورتهای مورد نیاز رو باز کردم):

add chain=forward disabled=no action=drop in-interface=ether1

نکنه ترتیب اضافه کردن این دستورها مهمه؟
علت چی میتونه باشه؟

reza115
January 20th, 2011, 20:04
آقا رضا ممنون از مطلب مفیدی که نوشتی. اما این دستور اصلا تاثیری نداشت:

این دستورو هم وقتی میزنم کلا هیچ سایتی رو دیگه باز نمیکنه: (با وجودی که قلبش پورتهای مورد نیاز رو باز کردم):

add chain=forward disabled=no action=drop in-interface=ether1

نکنه ترتیب اضافه کردن این دستورها مهمه؟
علت چی میتونه باشه؟
سلام

بله - ترتیب اضافه کردن دستورات مهم هست !

البته شما می تونید دستور دوم رو ویرایش کنید بطوری که p2p=all باشه !

persianmsr
March 5th, 2011, 11:13
سلام

بله - ترتیب اضافه کردن دستورات مهم هست !

البته شما می تونید دستور دوم رو ویرایش کنید بطوری که p2p=all باشه !

سلام
من کمک نیاز دارم
لطفا کمک کنید
من میخوام که یکسری از آی پی ها رو برای ورود به اینترنت ببندم ولی پورت ایمیل که 110 و 25 هست باز باشه
منظور این که مثلا میخوام آی چی 192.168.11.15 تا 192.168.11.30 رو ببندم داخلی شبکه به اینترنت دسترسی نداشته باشند پورت 8080 و 80 ولی در همون حال چون با نرم افزار outlook ایمیل میگیرن میخوام که پورت 25 و 110 باز بشن

میتونید کمک کنید
که چطور میشه این کار رو کرد
اگر دوستان لطف کنن و جواب رو به ایمیل من ارسال کنند ممنون میشم
persianmsr@yahoo.com
با تشکر از همتون

hostironi
March 18th, 2011, 14:38
من می خوام همه پورت ها روی میکروتیک بسته بشه و فقط پورت 80 و 443 باز باشه. یعنی کاربر فقط یتونه وبگردی کنه.
از این روش استفاده کردم ولی بعد از کانکت شدن نت قطع می شه و حتی دو پورتی 80 و 443 هم با این که ادد شدن کار نمی کنن

reza115
March 18th, 2011, 19:43
من می خوام همه پورت ها روی میکروتیک بسته بشه و فقط پورت 80 و 443 باز باشه. یعنی کاربر فقط یتونه وبگردی کنه.
از این روش استفاده کردم ولی بعد از کانکت شدن نت قطع می شه و حتی دو پورتی 80 و 443 هم با این که ادد شدن کار نمی کنن
بجای این دستور :

بزنید :

add chain=forward disabled=no p2p=all action=drop in-interface=LAN

hostironi
March 18th, 2011, 20:43
بجای این دستور :

بزنید :

add chain=forward disabled=no p2p=all action=drop in-interface=LAN

ممنون
ولی ربطی نداره اون دستور جایگزین فقط می گه پورتکل نقطه به نقطه کلا رد کن که البته تاثیری هم نداره

ولی من می خوام همه پورت ها بسته بشه و فقط 2 تا پورت 80 و 443 باز بمونه که کاربر فقط بتونه وبگردی کنه و هیچ چیز دیگه ای نتونه به نت وصل بشه

citykala
March 18th, 2011, 21:42
ممنون
ولی ربطی نداره اون دستور جایگزین فقط می گه پورتکل نقطه به نقطه کلا رد کن که البته تاثیری هم نداره

ولی من می خوام همه پورت ها بسته بشه و فقط 2 تا پورت 80 و 443 باز بمونه که کاربر فقط بتونه وبگردی کنه و هیچ چیز دیگه ای نتونه به نت وصل بشه

دوست عزیز فقط این دو پورت نیستن که باعث اتصال میشن

این طرز فکر اشتباهه که شما با باز گذاشتن این دو پورت می تونید از شر تورنت و اسپم خلاص بشید

چون برخی ای اس پی ها با پورتهای بالای 20000 به صورت دوره ای کاربراشون متصل میشن و شما باید به جای بستن دسترسی رو محدود کنید نه اینکه ببینید

در این صورت شما اصلا نمی تونید اتصالی در بالای 90 درصد کاربراتون داشته باشید

تجربه عملی به شما بیشتر کمک خواهد کرد

موفق باشید

RezaFH
March 19th, 2011, 00:55
موردی که هست و ظاهرا باعث میشه فایروال میکروتیک و سایر فایروال ها نتونن پورتهای تورنت رو بلاک کنند، encrypt شدن data هست! (که در این حالت فایروال نمیتونه تشخیص بده و اطلاعات رد و بدل میشن)
دوستان آیا برای این مساله راه حل قطعی پیدا کردن ؟

rn4j1m1
March 19th, 2011, 01:04
موردی که هست و ظاهرا باعث میشه فایروال میکروتیک و سایر فایروال ها نتونن پورتهای تورنت رو بلاک کنند، encrypt شدن data هست! (که در این حالت فایروال نمیتونه تشخیص بده و اطلاعات رد و بدل میشن)
دوستان آیا برای این مساله راه حل قطعی پیدا کردن ؟
راه حل رو خودت توی چت رومت گفته بودی :d
در هر حالتی چند ثانیه اول رو میتونه تشخیص بده ! (توی همین چند ثانیه یه کاری باید بکنی :d )

mohsenx30
May 30th, 2011, 00:55
خواهش میکنم به من کمک کنید من رو abuse کردن وقتی با طرفی که ازش میخرم طرف میگه شما 50 هزار ت ومان جریمه شدید برای اینکه abuse شدین و باید طی بیت و چهار ساعت مشکلتونو حل کنید در غیر این صورت جریمه میشین ؟ قزیه این جریمه چیه کشکه یا راستگی؟
دومنا من چکار کنم که دیگه این مشکل من رفع بشه دلیل اصلی ایم مشکل من چیه ؟ و برای رفعش باید چکار کنم
میکروتیک v3.20

---------- Post added at 12:47 AM ---------- Previous post was at 12:45 AM ----------

ip german ham hastam?

---------- Post added at 12:55 AM ---------- Previous post was at 12:47 AM ----------

اگه میشه بگین از کجا من این کد ها رو وارد کنم از ترمینال شروع کنید تا زمانی که دیگه تموم بشه راستی من چطوری میفهمم که اسپم و تورنتم بلوکه شدن؟

diges
May 30th, 2011, 05:14
راهی نیست یک آی پی که نمی خوامی به میکروتیک وصل می شه رو بن کنیم ؟

RapB0y
December 5th, 2011, 06:21
تشکر تاپیک مفیدی بود

hichkasam
January 15th, 2012, 19:12
با عرض سلام خدمت اساتید عزیز
سوال منم شبیه سوال همین دوستمون هستش که جوابی ندیدم براش. گفتم یه ری نیو بکنم سوالو
من یه یوزر دارم که آی پی ولید هم داره حالا میخام فقط 2تا پورتش باز باشه و الباقی بسته
اساتید عزیز کارم خیلی گیره لطفا کمکم کنید

serverstar.ir
June 6th, 2012, 16:19
من آی پی رو روی میکروتیک میبندم و وی پی اس ها از میکروتیک اینترنت میگیرن اما نمیدونم چرا پورت 137 رو با اینکه بستم پورت اسکن 137 اومده ؟؟؟؟؟

RoobinaServer
June 19th, 2012, 12:06
پرت 80 بازه رو سرور

input
output
forward

اما کلا سایت با مرورگر ویندوز باز نمیشه جالبه کسی این مشکل رو میدونه چرا ؟ :-? چیزی به نظرتون میرسه؟