PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سوال ، آیا ویندوز اورجینال بخرم یا نه؟

miladtnt
January 29th, 2017, 16:05
جدیدا لپتاپم با یسری برنامه ها ب مشکل میخوره مثلا وقتی تو کروم تو سایتای زیادی هستم یا گاهی وقتا خود ویندوز سی پیو رو 100% استفاده میکنه مدل سی پیوم i5-5200uهست و فکر نمیکنم با اینکارا باید اینهمه سی پیو بالا بره

بنظرتون میتونه از کرک بودن ویندوز باشه؟

لطفا دوستانی که ویندوز اورجینال گرفتن تجربشونو بعد و قبلش بگن چه تفاوتایی احساس کردن و واقعا میارزه یا نه ؟

آیا از نظر سرعت و عملکرد اونقدری بهتر میشه که بیارزه ویندوز اورجینال بخریم؟

number one
January 29th, 2017, 16:13
سلام مشکل شما بخاطر ویندوز هست ولی نه بخاطر اورجینال نبودنش چه بسا ویندوز اورجینال سرعت کمتری نسب به ویندوز کرک شده داشته باشه
چون در ویندوز کرک شده برخی از قسمت ها غیرفعال میشن

من دوستی داشتم که هر سه ویندوز 7 8 10 رو اورجینال خرید اصلا راضی نبود الانم کرک شده استفاده میکنه
بهتره ببینید مشکل دقیقا از کجاست! پیشنهاد میکنم آخرین نسخه ویندوز 8.1 رو نصب کنید من خودم برای رو چند سیستم نصب کردم هیچ مشکلی نداشته

miladtnt
January 29th, 2017, 16:16
سلام مشکل شما بخاطر ویندوز هست ولی نه بخاطر اورجینال نبودنش چه بسا ویندوز اورجینال سرعت کمتری نسب به ویندوز کرک شده داشته باشه
چون در ویندوز کرک شده برخی از قسمت ها غیرفعال میشن

من دوستی داشتم که هر سه ویندوز 7 8 10 رو اورجینال خرید اصلا راضی نبود الانم کرک شده استفاده میکنه
بهتره ببینید مشکل دقیقا از کجاست! پیشنهاد میکنم آخرین نسخه ویندوز 8.1 رو نصب کنید من خودم برای رو چند سیستم نصب کردم هیچ مشکلی نداشته

10 استفاده میکنم

8.1 بهتره؟

number one
January 29th, 2017, 16:20
10 مشکلات خیلی زیادی داره من خودم 3 بیلد مختلف از 10 رو روی سیستم نصب کردم هر کدوم یه مشکلی داشت
بهترین ویندوز از نظر من 8.1 هست حتی 8 هم خوب نیست اینو بعد از 7 بار عوض کردن ویندوز دارم به شما میگم
البته مشخصات سیستم هم ملاک هست ولی هرچی باشه من بازم 8.1 رو پیشنهاد میکنم

- - - Updated - - -

8.1 آخرین بیلد رو دانلود کنید قسمت ویندوز آپدیتش رو غیر فعال کنید....نتیجه خوبی میگیرید

AtrafNet
January 29th, 2017, 16:35
سلام

مشکل اکثر ما ایرانی ها با ویندوز اینه که چون از قدیم العیام فقط به خاطر یه مشکل کوچک هم کلاً ویندوز عوض میکردیم اصلاً مهارت و روحیه پایدار نگه داشتن یه نسخه از ویندوز رو برای مدت طولانی (مثل چند سال) رو نداریم.

سر همین موضوع چه ارجینال استفاده کنیم چه کرکی چون اصول پایدار نگه داشتن ویندوز (مثل جانب داری در نصب هر برنامه ای، بهینه سازی هارد و حذف فایل های اضافی و...) رو نمی دونیم تا مشکل پیش میاد یا ویندوز یه ذره سرعتش میاد پایین سریع میریم سراغ آخرین گزینه موجود یعنی کلاً فرمت پارتشین و نصب ویندوز جدید :d

کلاً هم ویندوز ارجینال برای ما ایرانی ها پیشنهاد نمیشه چون:

به دلیل 4 و حتی 5 برابر بودن قیمت برای ما صرفه اقتصادی نداره و خیلی ها قدرت خریدش رو ندارن (لایسنس Retail و با نصب مجدد قانونی منظورمه نه اونی که Backup میگیره Restore میکنه).
اینترنت خوبی نداریم که بتونیم ویندوز رو آپدیت و به روز نگه داریم و اگر قراره که آپدیت ها رو غیرفعال کنیم یا با کمک کلی نرم افزار دیگه تو ویندوز دستکاری هایی ایجاد کنیم همون کرکی خیلی بهتره.
یا آدم کامل کپی رایت رو رعایت میکنه یا نمیکنه مگه غیر اینه؟ خب پس وقتی بازی ها و فتوشاپ و آفیس و حتی WinRAR و IDM رو نمیشه ازش گذشت دیگه ویندوز ارجینال چه صیغه ایه :d

Nomix
January 29th, 2017, 20:06
سلام

مسلما نمی تونیم بگیم کرک هیچ تاثیر منفی روی ویندوز نمیزاره

ولی نوع استفاده و آشنایی ما باکامپیوتر و مشکلات اون خیلی مهمه

خیلی از افراد هستند که عادت کردن به هر دلیل کوچیکی ویندوز عوض می کنند شاید بگن که ما از بچگی پای کامپیوتریم
و یا حتی تحصیلات در این زمینه داشته باشن اما این شده یک عادت

حتی مشتریانی که ما داریم خیلی ها شون میگن ویندوز بعد مدتی سنگین میشه و باید حتما عوض کنیم تا درست بشه
یا میگم ما اصلا نمیزاریم ویندوز آپدیت بشه چون دیگه نمیشه کار کرد باهاش به نظرم هیچ کدوم اصلا منطقی نیست

من خودم چه قدیم تر که کرک استفاده میکردم و چه الان که لایسنس استفاده میکنم تا زمانی که ویندوز دیگه بالا نیاد و نشه کاریش کرد ویندوز عوض نمی کردم
و الان هم که همیشه آپدیت میشه و مشکلی هم نداشتم .

این نکته هم بگم خیلی خوبه که بتونیم از محصولات اورجینال در حد توان استفاده کنیم چه یک برنامه چه همه

noseup
January 29th, 2017, 21:54
سلام
به احتمال خیلی زیاد از آنتی ویروس هست.
اگر نبود حتما هاردت مشکل داره. یعنی بدسکتور داره و باید تعویض بشه

miladtnt
January 29th, 2017, 21:59
نمونه عکس تسک منیجرم

http://uupload.ir/files/tip7_capture.png

Nomix
January 29th, 2017, 22:24
این احتمالا برای آپدیت ویندوز

از طریق Run وارد services.msc

دنبال Windows module installer بگردید

روش دبل کلید کنید و قسمت Startup Type روی manual بزارید و اوکی کنید
و سیستم ریست کنید

ببینید درست میشه یا نه

miladtnt
January 29th, 2017, 22:40
روی manual بود

hegza
January 30th, 2017, 00:08
بعد از ویژگی جستجوی کورتانا در ویندوز ۱۰ یکی دیگر از فرآیندهای مخصوص ویندوز که سبب کند شدن کامپیوتر می شود فرآیند Windows Modules Installer می باشد که وقتی در پس زمینه مشغول هسا حدود ۱۵ درصد از سرعت پردازنده و چیزی نزدیک به ۱۰۰ درصد از سرعت هارد را مصرف می کند که موجب کند شدن قابل ملاحظه کامپیوتر خواهد شد مخصوص اگر سیستم ضعیفی داشته باشیم. در این موضوع به آموزش روشهایی برای متوقف کردن آن می پردازیم.

http://newharf.com/wp-content/uploads/2016/04/win9518-13.jpgWindows Modules Installer

اول باید جواب این سوال را بدهیم که آیا این عملیات مهم است؟این عملیات انجام گرفته با بروزرسانی های سیستم عامل ویندوز در ارتباط است زمانی که عملیات Windows update شروع می شود که مخصوص بروزرسانی هاست عملیات WMI مستقیما همراهی خواهد کرد و وظیفه جستجو از بروزرسانی های قابل دسترس و نصب روی سیستم را دارد با جستجوی بروزرسانی آغاز و با نصب بروزرسانی به اتمام می رسد و فقط هم کار بروزرسانی های مایکروسافت برای ویندوز را انجام نمی دهد بلکه با بروزرسانی هر برنامه در ویندوز ۸ ، ۸.۱ ، ۱۰ کار می کند و توجه کنید هنگام باز شدن Task Manager و تلاش در عمل End Task برای این فرآیند قادر به بررسی آن نخواهید بود و به طور مستمر مصرف قطعات بالا می رود به صورت تدریجی همان طور که در تصویر بالا میبینید اما دو روش برای حل این مشکل وجود دارد.
http://newharf.com/wp-content/uploads/2016/04/win9518-14.jpgWindows update

روش اول در آن ابزار نگهداری و تصحیح مشکلات بروزرسانی در ویندوز را استفاده می کنیم به کنترل پنل Control Panel رفته سپس به دنبال Security and Maintenance می گردیم بعد از یافتن آن و ورد به آن گزینه Troubleshooting را می زنیم مجموعه ایی از ابزارهای نگهداری که در حل مشکلات فنی سیستم عامل ویندوز تاثیر خواهد داشت ظاهر می شوند از آن بین System and Security را انتخاب می کنیم و به روی آن کلیک کرده کمی منتظر می مانیم تا ابزارهای مخصوص سیستم عامل و امنیت نمایش داده شود از آنجا به روی Windows Update کلیک میکنیم صفحه ایی مثل تصویر بالا باز خواهد شد به روی Advanced و سپس روی گزینه Run as administrator کلیک کنید.
http://newharf.com/wp-content/uploads/2016/04/win9518-15.jpgروش اول برای حل مشکل Windows Modules Installer

بازیابی فعال شدن ابزارهای یکبار دیگر انجام می شود الان به روی Next کلیک کرده و بعد از آن کمی وقت ما گرفته خواهد شد چون نیاز داریم تا گزارش نهایی نمایش داده شود که آیا مشکلی اینجا هست یا خیر چه بسا خبر از بعضی مشکلات دهد که اقدام به اصلاح آن می کینم مثل آنچه که در تصویر مشخص است زمانی که مشکل مصرف بالا از ناحیه فرآیند WMI باشد پس لازم است حل مشکل 0x80073712 ظاهر شود به طوری که مصرف به مقدار متوسط برسد و کامپیوتر سریعتر شود توصیه می شود بعد از زدن Close سیستم را دوباره راه بیندازید.
http://newharf.com/wp-content/uploads/2016/04/win9518-16.jpgروش دوم حل مشکل Windows Modules Installer

روش دوم زمانی که با روش اول موفق نشدیم که مشکل را حل کنیم سراغ روش دوم می آییم که حتما تاثیر خواهد گذاشت اقدام به متوقف کردن اجباری برای آن فرآیند خواهیم کرد که دیگر قادر به عمل مجدد نباشد جز اینکه در ابتداء دسترسی دهیم پس مراحل این روش از این قرار است به کنترل پنل Control Panel رفته سپس به دنبال Administrative Tools می گردیم بعد از ورود به آن به روی Services می زنیم پنجره ایی که در آن خدمات سیستم عامل ویندوز میباشد ظاهر خواهد شد و از طریق آن قادر خواهیم بود تا تسلط روی آن خدمات داشته باشیم به روی Windows Update کلیک می کنیم و بعد از تعیین به روی Stop Service می زنیم که در تصویر به آن اشاره شده در نتیجه خدمات بروزرسانی متوقف خواهد شد در ثانی Windows Modules Installer معین کرده و Stop Service را می زنیم بار دیگر در نتیجه سیستم سرعت بیشتر خواهد گرفت.

delta
January 30th, 2017, 01:48
منم با انواع اقسام ویندوزها 10 مشکل داشتم..تا اینکه چند ماه پیش جدیدترین نسخه ویندوز 10 رد استون منتشر شد.یک نسخه داره اینترپرایز ltsb 2016 اونو نصب کن..لامصب اخ نمیگه!!چیزای غیر ضروری هم توش نداره..هر چیزی میخوای ویرایشی هست..
من اصلا با نسخه های پرو و اینترپرایز خالی حال نمیکنم.هم هنگی زیاد داره هم الکی کلی گزینه که به کار هر کسی نمیاد..مثل استور ویندوز یا xbox و بازی ورق و...

miladtnt
January 30th, 2017, 05:27
بعد از ویژگی جستجوی کورتانا در ویندوز ۱۰ یکی دیگر از فرآیندهای مخصوص ویندوز که سبب کند شدن کامپیوتر می شود فرآیند Windows Modules Installer می باشد که وقتی در پس زمینه مشغول هسا حدود ۱۵ درصد از سرعت پردازنده و چیزی نزدیک به ۱۰۰ درصد از سرعت هارد را مصرف می کند که موجب کند شدن قابل ملاحظه کامپیوتر خواهد شد مخصوص اگر سیستم ضعیفی داشته باشیم. در این موضوع به آموزش روشهایی برای متوقف کردن آن می پردازیم.

http://newharf.com/wp-content/uploads/2016/04/win9518-13.jpgWindows Modules Installer

اول باید جواب این سوال را بدهیم که آیا این عملیات مهم است؟این عملیات انجام گرفته با بروزرسانی های سیستم عامل ویندوز در ارتباط است زمانی که عملیات Windows update شروع می شود که مخصوص بروزرسانی هاست عملیات WMI مستقیما همراهی خواهد کرد و وظیفه جستجو از بروزرسانی های قابل دسترس و نصب روی سیستم را دارد با جستجوی بروزرسانی آغاز و با نصب بروزرسانی به اتمام می رسد و فقط هم کار بروزرسانی های مایکروسافت برای ویندوز را انجام نمی دهد بلکه با بروزرسانی هر برنامه در ویندوز ۸ ، ۸.۱ ، ۱۰ کار می کند و توجه کنید هنگام باز شدن Task Manager و تلاش در عمل End Task برای این فرآیند قادر به بررسی آن نخواهید بود و به طور مستمر مصرف قطعات بالا می رود به صورت تدریجی همان طور که در تصویر بالا میبینید اما دو روش برای حل این مشکل وجود دارد.
http://newharf.com/wp-content/uploads/2016/04/win9518-14.jpgWindows update

روش اول در آن ابزار نگهداری و تصحیح مشکلات بروزرسانی در ویندوز را استفاده می کنیم به کنترل پنل Control Panel رفته سپس به دنبال Security and Maintenance می گردیم بعد از یافتن آن و ورد به آن گزینه Troubleshooting را می زنیم مجموعه ایی از ابزارهای نگهداری که در حل مشکلات فنی سیستم عامل ویندوز تاثیر خواهد داشت ظاهر می شوند از آن بین System and Security را انتخاب می کنیم و به روی آن کلیک کرده کمی منتظر می مانیم تا ابزارهای مخصوص سیستم عامل و امنیت نمایش داده شود از آنجا به روی Windows Update کلیک میکنیم صفحه ایی مثل تصویر بالا باز خواهد شد به روی Advanced و سپس روی گزینه Run as administrator کلیک کنید.
http://newharf.com/wp-content/uploads/2016/04/win9518-15.jpgروش اول برای حل مشکل Windows Modules Installer

بازیابی فعال شدن ابزارهای یکبار دیگر انجام می شود الان به روی Next کلیک کرده و بعد از آن کمی وقت ما گرفته خواهد شد چون نیاز داریم تا گزارش نهایی نمایش داده شود که آیا مشکلی اینجا هست یا خیر چه بسا خبر از بعضی مشکلات دهد که اقدام به اصلاح آن می کینم مثل آنچه که در تصویر مشخص است زمانی که مشکل مصرف بالا از ناحیه فرآیند WMI باشد پس لازم است حل مشکل 0x80073712 ظاهر شود به طوری که مصرف به مقدار متوسط برسد و کامپیوتر سریعتر شود توصیه می شود بعد از زدن Close سیستم را دوباره راه بیندازید.
http://newharf.com/wp-content/uploads/2016/04/win9518-16.jpgروش دوم حل مشکل Windows Modules Installer

روش دوم زمانی که با روش اول موفق نشدیم که مشکل را حل کنیم سراغ روش دوم می آییم که حتما تاثیر خواهد گذاشت اقدام به متوقف کردن اجباری برای آن فرآیند خواهیم کرد که دیگر قادر به عمل مجدد نباشد جز اینکه در ابتداء دسترسی دهیم پس مراحل این روش از این قرار است به کنترل پنل Control Panel رفته سپس به دنبال Administrative Tools می گردیم بعد از ورود به آن به روی Services می زنیم پنجره ایی که در آن خدمات سیستم عامل ویندوز میباشد ظاهر خواهد شد و از طریق آن قادر خواهیم بود تا تسلط روی آن خدمات داشته باشیم به روی Windows Update کلیک می کنیم و بعد از تعیین به روی Stop Service می زنیم که در تصویر به آن اشاره شده در نتیجه خدمات بروزرسانی متوقف خواهد شد در ثانی Windows Modules Installer معین کرده و Stop Service را می زنیم بار دیگر در نتیجه سیستم سرعت بیشتر خواهد گرفت.

از روش اول استفاده کردم یسری مشکلات فیکس کرد

http://s4.img7.ir/imM0s.png

Club4fun
January 30th, 2017, 07:58
متاسفانه خود مرورگر کروم و کلا بعضی برنامه مشکل دارن و فضای سی پی یو و رم زیادی را اشغال میکنن ولی اینکه ربط به اورجینال بودن یا نبودن ویندوز داشته باشه فکر نکنم این مورد رو شامل بشه چون خودم استفاده کردم از هر دو ولی تفاوتی در اجرای نرم افزار یا پر کردن سی پی یو و رم نداشته

lifeserver
January 30th, 2017, 08:33
شما طبیعتا با این مشکل نیاز به تعویض ویندوز دارید

پیشنهاد من اینه ابتدا ویندوزتون رو به آخرین نسخه موجود ویندوز ۱۰ آپدیت کنید ترجیحا نسخه پرو و ترجیحا از کمپانی گردو که میشه گفت بیشتر به نیاز کاربرش توجه کرده
(نسخه فعلی بنده )

و سپس پس از نصب ویندوز برای امنیت ویندوزتون ترجیحا نود ۳۲ رو در کنار malwarebytes anti-exploit premium با Advance systemcare Ultimate نصب کنید که همگیشون تکمیل کننده هم در امنیت و بهینه سازی هارد و سرعت دهی سیستمتون هستن - کسپر نرم افزار امنیتی خیلی قوی هست شکی در این نیست همینطور بیت دیفندر ولی خب طبیعتا شدیدا هم سنگین هستن - البته با این سخت افزار شما مشکلی نیست اما صرفا جهت افزایش بیشتر سرعت سیستم و حفظ امنیت عرض کردم اینها رو در کنار هم نصب کنید و پس از نصب این نرم افزار ها تمامی راه های آپدیت ویندوز ۱۰ رو ببندید که هم حجم نتتون سه سوت خالی نشه و هم اینکه خدایی نکرده در آپدیت کردن به مشکل نخورید (‌بعضا بوده که دوستان با آپدیت ناقص ویندوز قسمت شبکه وای فای از کار افتاده ) و در بین نسخه های ویندوز هم بنده ویندوز ۱۰ رو پیشنهاد میکنم - با این کار تا ۱ سال نیازی به تعویض ویندوز نباید داشته باشید - البته این در حد تئوری هست و بستگی به استفاده های بعدی شما و نصب نرم افزار های دیگر داره

مینا-صیفی
January 30th, 2017, 09:29
شما حتما ویندوز عوض کن به 8.1 اخرین اپدیت از سایت سافت 98 دانلود کنید من ازونجا دارم کرکم هستش هی مشکلی نداره 1/5 ساله استفاده میکنم و همیشه اپدیت میکنم اخرین ایزو همراه اخرین اپدیت ها موجود در سافت 98 هست میتونید دانلود کنید .مشکلتون حل میشه در ضمن درایور ها هم اخرین نسخه برای 8.1 نصب کنید .

dow
January 30th, 2017, 11:54
بهتره به جای کرک از طریق اسکایپ فعال کنید

Ramin
January 30th, 2017, 12:06
سلام

فرآبند Windows Modules Installer معمولاً بعد از دانلود فایلهای آپدیت فعال می شود و بسته به حجم آپدیت و فایل های دانلود شده به صورت موقت به فعالیت ادامه می دهد . معمولاً مدت زیادی این موضوع ادامه نخواهد داشت . در نتیجه چرا باید از طریق آموزش فوق غیرفعال شود؟

miladtnt
February 1st, 2017, 14:02
سلام

فرآبند Windows Modules Installer معمولاً بعد از دانلود فایلهای آپدیت فعال می شود و بسته به حجم آپدیت و فایل های دانلود شده به صورت موقت به فعالیت ادامه می دهد . معمولاً مدت زیادی این موضوع ادامه نخواهد داشت . در نتیجه چرا باید از طریق آموزش فوق غیرفعال شود؟

bluetooth hansfree vasl mikonam besh error mide o mige restart konin va in moshkel pish miyad