PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سوال درباره دریافت مدارک از کاربران سایت؟

salar123-user8
January 15th, 2017, 00:37
امروز کاربری درخواست تست داد . و بنده گفتم امکان ارائه تست فقد با ارسال اسکن کارت ملی هست.
ایا کار غیرقانونی انجام دادم؟

یا برای جلوگیری از سو استفاده کاربران حق بنده هست.
از همکاران عزیز میخوام به صورت قانونی شرح بدن.

با تشکر فراوان.

OmizbanCo
January 15th, 2017, 00:43
درود
کار درستی انجام دادید بنظرم جوری بشه همه همکاران عزیز و محترم همین کارو کنن میشه از سواستفاده های احتمالی جلوگیری کرد

m2n
January 15th, 2017, 01:15
دوست و همکار گرامی بهترین راه برای جلوگیری از این موارد عدم ارایه تست می باشد و بهترین راه بازگشت وجه در 3 روزه اولیه.

salar123-user8
January 15th, 2017, 01:22
دوست و همکار گرامی بهترین راه برای جلوگیری از این موارد عدم ارایه تست می باشد و بهترین راه بازگشت وجه در 3 روزه اولیه.

بنده وظیفه دارم 7 روز بازگشت گارانتی وجه بدم . و مدارک هم هیچ وقت دریافت نمیکنیم
فقد برای مشخص شدن این که کاربر وقعا قصد خرید داره اعلان میکنیم

و برخورد روبرو با بنده
-----------------------------------------------------------------------------------------------------
bpn

بیخود کردید که از مردم اسکن کارت شناسایی میگیرید این تخلف هست

ضمنا تو سایت هم تخلفه که تو پیام خصوصی تبلیغ کنید گزارشتون میکنم اون شرکتی که با مدارک هویتی مردم به این شکل سو استفاده میکنه درشو باید گل گرفت تو سایت پلیس فتا هم گزارش میکنم الان

--------------------------------------------------------------------------------------------

company_hosting
January 15th, 2017, 01:25
امروز کاربری درخواست تست داد . و بنده گفتم امکان ارائه تست فقد با ارسال اسکن کارت ملی هست.

با تشکر فراوان.

سلام

کار شما غیر قانونی نبوده اما با توجه به قوانین جدید نباید درخواست کنید

با تشکر

salar123-user8
January 15th, 2017, 01:28
سلام

کار شما غیر قانونی نبوده اما با توجه به قوانین جدید نباید درخواست کنید

با تشکر

اگه قوانین جدید رو برای بنده ارسال کنید متشکر میشم چون بنده هنوز مطالعه نکردم.
با تشکر.

OnlineServer
January 15th, 2017, 01:30
کار کاملا درست و حساب شده ای کردید . مخصوصا که کاربر جدید و ناشناخته باشد!

mizban97
January 15th, 2017, 04:29
سلام
تقریبا 80% شرکت های خارجی و بین الملی برای تعیین هویت شخص درخواست مدارک میکنند تا از هر گونه کلاه برداری جلوگیری بشه.
اما در ایران برعکس هست شرکت ها بدون در نظر گرفتن هویت طرف اقدام به ارائه سرویس میکنند. بنده خودم با این قانون موافق هستم.
اگر قانونی بزارن دست مدیران هاستینگ بازتر بشه و این قانون در ایران فرهنگ سازی بشه و مردم بدون ترس اقدام به ارائه مدارک اصل خود کنند.
همانند این هست که شما بخواید در کلاسی ثبت نام کنید این کلاس خصوصی از شما اسکن مدارک دریافت میکند قطعا بدون مدارک هویتی از شما ثبت نام به عمل نمی اوردند.
با تشکر

dizaji_saeed
January 15th, 2017, 05:27

با تشکر فراوان.
درود

کاره درست و به جایی کردین

معمولا پیش میاد افرادی که سرویس تست (مثلا هاست اشتراکی) تحویل میگیرین ، با نصب اسکریپت ارسال ایمیل انبوه و اسپمر و... ، کلا آی پی شما رو تخریب میکنن. یا سوءاستفاده های این چنینی

شما به جای درخواست مدارک ، میتونین وجه رو ازشون دریافت کنین. در صورت عدم رضایت طرف ، تا یه مدت مشخص بدون عذر و بهانه عودت بدین. اینجوری خیال خودتونم راحتتره

چون بر فرض شما اسکن کارت ملی رو گرفتین و طرف سوءاستفاده هایی مثل اتک و اسپم و... کرد. با اسکن کارت ملی فک نکنم توی ایران دستمون به جایی بند باشه که بتونیم از حقمون دفاع کنیم

lemo1996
January 15th, 2017, 09:16
سلام

ابتدا پیشنهاد میکنم به هیچ وجه تست ارایه ندید

در صورتی که قصد ارایه هم دارید 100% از کاربر یه وجه با هر میزان شده حتی 100 تک تومان هم دریافت کنید که حداقل شماره حساب بانکی فرد در جایی ثبت شود که در صورت وجود مشکل امکان پیگیری باشد

درضمن برای سرویس تست از سرور های وارز استفاده نمایید .

موفق باشید

kavoshco
January 15th, 2017, 09:30
سلام ، دوست عزیز بهترین روش تائید کردن هویت کاربر از راه های دیگر است.

مثل :

تائید شماره موبایل
یا انجام تراکنش مثلا 100 تومانی توسط کاربر

AtrafNet
January 15th, 2017, 09:42
سلام
تقریبا 80% شرکت های خارجی و بین الملی برای تعیین هویت شخص درخواست مدارک میکنند تا از هر گونه کلاه برداری جلوگیری بشه.
اما در ایران برعکس هست شرکت ها بدون در نظر گرفتن هویت طرف اقدام به ارائه سرویس میکنند. بنده خودم با این قانون موافق هستم.
اگر قانونی بزارن دست مدیران هاستینگ بازتر بشه و این قانون در ایران فرهنگ سازی بشه و مردم بدون ترس اقدام به ارائه مدارک اصل خود کنند.
همانند این هست که شما بخواید در کلاسی ثبت نام کنید این کلاس خصوصی از شما اسکن مدارک دریافت میکند قطعا بدون مدارک هویتی از شما ثبت نام به عمل نمی اوردند.
با تشکر

البته تا حدودی هم باید به مشتری حق بدید مواردی که میشه فقط از یه عکس کارت ملی یا شناسنامه سوء استفاده کرد وجود داره:

نمونه هاش:

کارت ملی و شناسنامه های مردم آپلود شده در یه سری آپلودسنتر که واقعاً حرکت زشتیه.
به دلیل نقص در قوانین بعضی شرکت های همین حیطه هاستینگ شما با در دست داشتن فقط عکس کارت ملی و شناسنامه کسی می تونید ادعای فراموشی رمز و عدم دسترسی به ایمیل کنید و براحتی به حساب طرف دسترسی پیدا کنید (البته این در همه هاستینگ ها صدق نمیکنه اما هست و شدنیه).
ثبت نام در بعضی ارگان ها و شرکت ها فقط نیاز به تصویر کارت ملی و شناسنامه به صورت فایل که باید آپلود بشه دارن و نمیان ببینن کسی که پشت سیستم نشسته آیا عکس با کارت ملی یکیه یا نه نمونه اش همین nic.ir خودمون فکر کنید مثلاً زنگ میزنید میگید دسترسی به پنل و ایمیل و... ندارید اونا هم میگن فرم درخواست رمز جدید رو به علاوه تصویر کارت ملی و شناسنامه رو یا برای ما فکس کنید یا در بخش ارسال مدارک سایت ارسال کنید که حتی اگر تغییر دست خط و امضاء و... هم متوجه بشن با کمی کلنجار و پیله بودن و داستان سرایی که همه ما ایرانی ها استادیم میشه حلش کرد.تازه امضاء بیشتر از نصف ایرانی ها همون بادکنکی هست که همه بلدن بکشن :d

در کل روش های سوء استفاده فقط از یه عکس کارت ملی و شناسنامه هست و نمیشه انکار کرد که اینم به خاطر ضعف قانون در جای جای ارگان های مختلف هست که فقط به رویت دو تصویر کارت ملی و شناسنامه کفایت میکنن.البته اونا هم می پرسید میگن مشکل از مردم هست چون مردم نباید بدون رعایت جوانب امنیتی مدارک شناسایی خودشون رو به هر کسی بدن.

شما و سایر دوستان هر کی خواست مدرک بگیره حداقل با ویرایشات کاربر که روی مدرک انجام میده که مثلاً خیالش راحت باشه فقط مدرک مخصوص شماست (مثلاً با Paint می نویسه مخصوص ارائه به فلان سایت دات کام) دیگه مشکلی نداشته باشید و ایراد نگیرید که نه مدرک باید بدون تغییر باشه :39:

pc.rootall
January 15th, 2017, 13:14
گمان میکنم این آلا نورانی بوده باشه !

خداوکیلی شماره چیزی از این شخص دارید بدید یه سرور رایگان حاظرم بهش بدم دست برداره از این کار ها
--------------
حق با شما بوده دوست عزیز فرض بگیریم یک مشکلی پیش بیاد پای شما گیر هست و نمیتونید ثابت کنید که سرور رو تست دادید و از شخص هم اثری نیست !

برای سرور های تست باید به همین روال پیش رفت

salar123-user8
January 15th, 2017, 13:36
البته تا حدودی هم باید به مشتری حق بدید مواردی که میشه فقط از یه عکس کارت ملی یا شناسنامه سوء استفاده کرد وجود داره:

نمونه هاش:

کارت ملی و شناسنامه های مردم آپلود شده در یه سری آپلودسنتر که واقعاً حرکت زشتیه.
به دلیل نقص در قوانین بعضی شرکت های همین حیطه هاستینگ شما با در دست داشتن فقط عکس کارت ملی و شناسنامه کسی می تونید ادعای فراموشی رمز و عدم دسترسی به ایمیل کنید و براحتی به حساب طرف دسترسی پیدا کنید (البته این در همه هاستینگ ها صدق نمیکنه اما هست و شدنیه).
ثبت نام در بعضی ارگان ها و شرکت ها فقط نیاز به تصویر کارت ملی و شناسنامه به صورت فایل که باید آپلود بشه دارن و نمیان ببینن کسی که پشت سیستم نشسته آیا عکس با کارت ملی یکیه یا نه نمونه اش همین nic.ir خودمون فکر کنید مثلاً زنگ میزنید میگید دسترسی به پنل و ایمیل و... ندارید اونا هم میگن فرم درخواست رمز جدید رو به علاوه تصویر کارت ملی و شناسنامه رو یا برای ما فکس کنید یا در بخش ارسال مدارک سایت ارسال کنید که حتی اگر تغییر دست خط و امضاء و... هم متوجه بشن با کمی کلنجار و پیله بودن و داستان سرایی که همه ما ایرانی ها استادیم میشه حلش کرد.تازه امضاء بیشتر از نصف ایرانی ها همون بادکنکی هست که همه بلدن بکشن :d

در کل روش های سوء استفاده فقط از یه عکس کارت ملی و شناسنامه هست و نمیشه انکار کرد که اینم به خاطر ضعف قانون در جای جای ارگان های مختلف هست که فقط به رویت دو تصویر کارت ملی و شناسنامه کفایت میکنن.البته اونا هم می پرسید میگن مشکل از مردم هست چون مردم نباید بدون رعایت جوانب امنیتی مدارک شناسایی خودشون رو به هر کسی بدن.

شما و سایر دوستان هر کی خواست مدرک بگیره حداقل با ویرایشات کاربر که روی مدرک انجام میده که مثلاً خیالش راحت باشه فقط مدرک مخصوص شماست (مثلاً با Paint می نویسه مخصوص ارائه به فلان سایت دات کام) دیگه مشکلی نداشته باشید و ایراد نگیرید که نه مدرک باید بدون تغییر باشه :39:

ما کاری نداریم کاربر هر بلایی میخواد سر مدرک بیاره تحویل ما بده فقد جوری باشه که برای ما قابل پیگیری باشه
بحث اصلی اینه که ما سیستمی برای پیگیری ندارم. وگرنه اگه پنلی داشتیم با وارد کردن شماره ملی اطلاعات شخص رو
نشون میداد برای ما کافی بود

mhiizadi
January 15th, 2017, 14:03
طبق هیچ قانونی هیچ سایت و شرکت غیر دولتی حق دریافت کارت شناسایی / شناسنامه و ... در ایران رو نداره .

viasky
January 15th, 2017, 14:05
باسلام
هرچند درخواست مدرک شناسایی از کاربر به این صورت قانونی نمی باشد
ولی فرض بفرمایید ایشون کارت ملی و شناسنامه هم خدمت شما ارسال کردن
سرویس و دریافت کردند و تخلف انجام دادن
خیلی ساده عرض کنم هیچ کاری از دست شما بر نمیاد
داخل بزرگ ترین دیتاسنترها داره به هویت جعلی پنل ایجاد میشه و فعالیت می کنن ( کاربران ایرانی به دلیل تحریم)
شما از کجا می تونید ثابت کنید مدارک ارسال شده برای همون شخصی هست که پشت سیستم نشسته و داره کار میکنه؟
پس اعتباری نداره و قانونا کاری نمی تونید انجام بدید
موفق باشید

salar123-user8
January 15th, 2017, 14:30
طبق هیچ قانونی هیچ سایت و شرکت غیر دولتی حق دریافت کارت شناسایی / شناسنامه و ... در ایران رو نداره .

قانون بند تبسره؟
بنده از دوستان درخواست کردم برای بنده ارسال نکردن شما داری ارسال کن بنده بخونم.
و اگه مدارک دریافت نکنیم چجوری اقدادم غیرقانونی کاربر رو مورد پیگیری قرار بدیم؟

mhiizadi
January 15th, 2017, 14:31
قانون بند تبسره؟
بنده از دوستان درخواست کردم برای بنده ارسال نکردن شما داری ارسال کن بنده بخونم.
و اگه مدارک دریافت نکنیم چجوری اقدادم غیرقانونی کاربر رو مورد پیگیری قرار بدیم؟
حرف بنده نیست؛ قانونی هست که توسط مجریشون طرح شده :
http://www.cyberpolice.ir/information/42961

سرگرد کیانی با بیان اینکه برای خرید اینترنتی نیازی به ارسال تصاویر اسکن شده مدارک نمی باشد، افزود: تصاویر مدارک هویتی و کپی آنها برای خرید اینترنتی و تحویل کالا ضرورتی ندارد و فروشگاههای اینترنتی برای افزایش ضریب امنیت تحویل کالای خود باید از ساز و کارهای قانونی دیگر استفاده نمایند.

salar123-user8
January 15th, 2017, 14:36
باسلام
هرچند درخواست مدرک شناسایی از کاربر به این صورت قانونی نمی باشد
ولی فرض بفرمایید ایشون کارت ملی و شناسنامه هم خدمت شما ارسال کردن
سرویس و دریافت کردند و تخلف انجام دادن
خیلی ساده عرض کنم هیچ کاری از دست شما بر نمیاد
داخل بزرگ ترین دیتاسنترها داره به هویت جعلی پنل ایجاد میشه و فعالیت می کنن ( کاربران ایرانی به دلیل تحریم)
شما از کجا می تونید ثابت کنید مدارک ارسال شده برای همون شخصی هست که پشت سیستم نشسته و داره کار میکنه؟
پس اعتباری نداره و قانونا کاری نمی تونید انجام بدید
موفق باشید

این 1 مورد رو قبول دارم متاسفانه این 1 مورد به دلیل عدم وجود امکانات در کشور ما بوجود اومده
اگه پنلی بود این امکان رو به ما میداد خیلی خوب میشد
البته میشه با یک سری محدودیت مدرک رو پیگیری کرد مثل شهر ثبت شده یه سری اینچونین موارد
ولی کاملا قابل پیگیری نیست ولی حداقل میشه بچه مدرسه ای رو از افراد خریدار قابل اعتماد تشخیص داد
با برسی اسکن کارت ملی این که به صورت فوتوشاپ دستکاری شده باشه با یه سری نرم افزار قابل برسی
هست

- - - Updated - - -

حرف بنده نیست؛ قانونی هست که توسط مجریشون طرح شده :
http://www.cyberpolice.ir/information/42961

خب شخص کاربر میتونه کارت ملی رو تا حدودی تغییر بده مثال ایجا نوشته های عمودی افقی دستکاری های این گونه
مشکل شماره 2 این که پیگیری قانونی جهت برسی وجود نداره.
و یکی از مواردی که اشاره شده تو سایت بالا. شما نمیتونی بدون استعلام هویت در هیچ بانکی شماره حساب باز کنی.
ولی در هر صورت میتونه کاربر اقداماتی انجام بده که از مدارکش سو استفاده نشه.

و بیشتر بحث ما سر این بود که کاربر درخواست تست میکنه . با این که سایت 2 تا نماد داره . با برگش وجه در صورت نارصایتی یا حتی برگت وجه بدون قید شرط مخالفت میکنه.

speednet
January 15th, 2017, 15:41
دوست عزیز
تو این لینک نوشته کالا شما نه کالایی میفروشی نه چیزی
بنده رفته بودم پلیس فتا کسی از شما تست بخواد میدین گفتم بله ، برای یکی دو ساعت هیچ مشکلی با این قضیه ندارم / بعد ایشون گفتن چه ضمانتی هست که تو این یکی دوساعت ایشون به شخص اول ملمکت توهین نکنن به ریاست جمهوری توهین نکنن / بنده خدمتشون عرض کردم قبل از هرگونه تستی مدرک گرفته میشود که در چنین مواقعی خدمت شما ارائه بشه که دیگه سوالشو تموم کرد .
شما کالا نمیدین به ایشون شما سرویس مجازی میدین کالا میره دم خونه و آدرس داره و قابل پیگیریه ولی اما سرویس چی / بنده شخصا خودم تو ایران هر سایتی مدرک بخواد ازش خرید نمیکنم ولی از طرفی هم سرویس دهنده حق داره مدرک بخواد و می تونن مدرک طوری کنن که قابل استفاده نباشه .

BPN
January 16th, 2017, 22:10
قانون این اجازه رو نداده که شما بشینی از من مدرک هویتی بگیری به هردلیلی

دیشب با پشتیبان انلاین پلیس فتا صحبت کردم گفتند شکایت اینترنتی ثبت کن و درصورت لزوم میتونی با پرینت به دادسرای ناحیه 31 مراجعه کنی . ثبت شکایت کنی، برای اینکه به ایشون نشون بدم همین درخواستشون غیر قانونی هست تا اخرش میرم جلو