PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : پروژه موتور جستجو

alimosavi
December 12th, 2010, 15:45
سلام .

من می خوام نتایج جستجوی وب رو طبقه بندی کنم .
بنظرتون چه جداولی تو دیتابیس ایجاد بشه که جامع و مانع باشه ...

فعلا اینا رو تحت نظر دارم ....

یک سایت بر اساس موارد زیر باید در دیتابیس ذخیره بشه ..

1- نام سایت
2- کلمات کلیدی
3- توضیحات
4- امتیاز سایت در الگوریتم جستجو

موارد کلیدی دیگه چی می تونه باشه ؟

فعلا یک مرحله بیسیار ساده که استفاده از نتایج گوگل هست رو رفتم جلو . می خوام دیتابیس مستقل ایجاد کنم با استفاده از موتورهای مختلف جستجو و در مرحله بعد کرال اتوماتیک وب ...

لطفا پیشنهادتون رو بگید ....

( آدرس موفقتی aloo.info )

اگر کسی درباره اجرای منطق فازی با کد نویسی php هم مثالی داره ممنون می شم آدرسش رو بده ...

Rezash
December 12th, 2010, 18:50
سلام
قبل از اين كه اقدام به هرنوع پياده سازي كنيد پيشنهاد مي كنم روي الگوريتم خيلي كار كنيد.
يكي از مهمترين و حتي مهمترين مسئله در يك سيستم جستجوي موفق داشتن الگوريتم قوي هست ، براي مثال الگوريتمي كه مايكروسافت حاضر بود براي چند ميليارد دلار هزينه كنه !
من تا به حال روي اين موضوع زياد فكر نكردم كه بخوام الان نظر خاصي بدم اما توصيه هايي هم در اين بابت مي تونم خدمتتون عرض كنم
- اسكريپت هاي موجود رو دانلود و بررسي كنيد.
- توضيحاتي كه در بلاگ هاي رسمي گوگل/ياهو و ساير موتورهاي جستجو مطرح جهان مطرح هست رو به دقت مطالعه كنيد و الگوريتم خودتون رو بر اساس اون ها تنظيم كنيد.
بعد از ايجاد و طراحي يك الگوريتم قابل قبول تازه ميرسيد سر مرحله "نحوه" پياده سازي و دست آخر پياده سازي و بررسي و تست و نتيجه گيري
اگر قصد داريد يك سيستم نميه مستقل داشته باشيد مي تونيد در رتبه بندي سايت ها (به صورت پنهان) از رنگ سايت مورد نظر در گوگل و ياهو و الكسا و ثبت بودن در دايركتوري هاي جهاني ، تعداد بك لينك ها و ساير مواردي رو كه ساير سرويس هاي آنلاين ارائه ميدند استفاده كنيد و در الگوريتمتون اين معيار ها رو مد نظر بگيريد.

alimosavi
December 13th, 2010, 00:32
الگوریتم جستجو یک موردش به نحوه ذخیره سازی اطلاعات بر می گرده . و نکته بعدی به هوش سازنده . یواش یواش جلو می رم تا ببینم چی می شه ..

من الان دو مورد رو نیاز دارم برای ذخیره سازی اطلاعات . اینکه اول چه key هایی رو برای هر سایت ایجاد کنم . من همون 4 دسته ای که ذکر کردم به ذهنم می رسه که هم بهینه باشه و هم جامع ...

بنظرتون حدس می زنید مثلا گوگل چه المان هایی رو از یک صفحه در بانک اطلاعاتی خودش ذخیره می کنه ؟

دوم بهترین شماه برای امتیاز دادن به سایت ها چطوره . به نظر من 10 خیلی جالب نمی یاد . رنج کارو محدود می کنه و البته نباید بیشتر از 100 باشه ..

نمی دونم کلا اگر دوستا پیشنهادی دارن ممنون می شم بگن ...

کد نویسیاشو که دارم می نویسم می خوام از همین اول همه جوانب رو بررسی کنم ...