PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : یک سوال در مورد فونت داشتم

AhrimanSefid
January 10th, 2017, 14:00
سلام
من می خوام یک فونت در تمام صفحات سایت اعمال بشه.

تمام سایت با یک فونت نمایش داده بشه ن با فونت های مختلف.

برای مثال

post-content

techwave
January 10th, 2017, 14:11
با سلام و وقت بخیر , اگر فونت اختصاصی دارید باید ابتدا فونت رو در فایل های خودتون (فایل css) فراخوانی (import) کنید با استفاده از دستورات زیر :

@font-face {
font-family:'BYekan';/*تعریف یک نام برای فونت*/
src:url('BYekan.eot');/*اکسپلورر 9 به بعد*/
src:local('bYekan'),/*بررسی نصب بودن فونت در سیستم کاربر*/
local('b Yekan'),/*برای برخی از مرورگرها مانند سافاری*/
url('BYekan.eot?#iefix') format('embedded-opentype'),/*هک برای اکسپلورر 8 و ماقبل*/
url('BYekan.woff') format('woff'),/*مرورگر های جدید*/
url('BYekan.ttf') format('truetype'),/*تمام مرورگرها به جزء اکسپلورر*/
url('BYekan.svg#BYekan') format('svg');/*نسخه های قدیمی سیستم عامل iOS*/
font-style:normal;
font-weight:normal;
}
.post-titr{
font-family:BYekan, Tahoma, Geneva, sans-serif;
}

قسمت دوم : سپس در استایل body خود فونت رو مشخص کنید (font-family:BYekan;) تا در همه بخش های سایت ابتدا با این فونت فراخوانی بشن , در صورت برطرف نشدن مشکل باید به قسمت هایی که فونتشون متفاوت هستند مراجعه کنید و مقدار font-family رو حذف کنید .

حالا اگه قصد دارید فونت های پیشفرض مثل tahoma براتون اعمال بشه کافیه فقط قسمت دوم رو انجام بدین , در نظر داشته باشید که دستور !important همشاید به کارتون بیاد .

AhrimanSefid
January 10th, 2017, 14:16
این کارا ها رو کردم اما وقتی یک فونت دیگه رو در ادیتور انتخاب می کنم اون اعمال می شه.

techwave
January 10th, 2017, 14:21
دوست عزیز وقتی از طریق ادیتور فونتی رو انتخاب می کنید اون فونت نسبت به همه ی فونت ها ارجعیت پیدا میکنه و حتی دستور important هم کارایی نداره , توی ویرایشگر فونتی انتخاب نکنید تا مشکلی پیش نیاد:)